Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (více)

Série(6) / Epizody(77)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Wbcko

Nekorektní politická satira, místy dost připomínající odposlechy dvou nejmenovaných gigantů českého fotbalu. Velmi trefné, sprosté, vtipné. ()

Madlene

"Lenko, prosim Vás! My víme, že vy víte, že se takhle říká na magši Krnáčový!" Fantastický hlášky a skvělé "pozadí" politiky, tak takhle nějak jsem si ten lobbying představovala :-D. ()

venca163

Díky bohu za tuhle satirickou kritiku! I kdyby nebylo všechno vtipný a bylo to celkově dost nekoukatelně natočený (než člověk otupí). Což je =) (80%) ()

kenkaku

Fenomenální projekt "práce s fakty".A v tom spočívá jeho síla. vzít to co se okolo nás děje a nabalit na to fiktivní (vtipné) pozadí. Když se Blaník drží tohoto schématu, funguje to skvěle. Jakmile se ale pouští více do vod "fantazie", ztrácí vše na kouzlu a podkopává jiné epizody. ()

wooozie

Už jsem tomu přestával věřit, ale tvůrcům Blaníku se podařilo téměř nemožné, dokázali zaplnit díru, co díru, přímo kráter, který v televizi zůstal po konci České sody a přišli s nejlepší možnou politickou satirou. Naštěstí si uvědomili, v čem tkví hlavní problém - současná televize, které vládne cenzura v plné palbě a tudíž si zvolili volnější prostředí internetu i za cenu marketingové masáže Seznamu. Pakliže to budete ignorovat, čeká vás ta největší česká pecka nejenom tohoto roku plná luxusních hlášek. Navíc tvůrci se nebojí ničeho, šijí do všech stran a s velkou dávkou humoru a sarkasmu ukazují, "jak to asi doopravdy bylo". Opravdu dlouho jsem se u žádného jiného seriálu tak moc netěšil na nové díly, palec nahoru! ()

islanzadi

Tondu Blaníka si musí zamilovat snad úplně každý, ať už se o politiku zajímá, či ne. Pro mě je i obrovským časovým plusem to, že jednotlivé díly netrvají déle než 15 min a stačí to. Doufám, že díly budou jenom přibývat a kvalita klesat nebude. Co si budeme povídat, politika tohohle státu je plná námětů a jen tak nevyčerpatelná. ()

Lukoboss

Politická satira je vždycky potřeba za jakékoliv situace. Dřív tady od toho byla Česká soda, popř. i pořady jako Politické harašení, nyní to žezlo přebírá Tonda Blaník - peprně, ostře, svérázně, jadrně. A tak to má být, jen ať to všichni vidí. Ocenění Českým lvem je namístě! ()

Zagros

Jednoduše ne, tohle mi vůbec nesedlo. Sice dokáži pochopit (z jistého úhlu pohledu) oblíbenost Blaníku, ale mě to zkrátka neoslovilo. Obecně jsem se v posledních letech výrazně odstřihl od sledování politiky a jsem rozhodně méně často naštvaný a znechucený. Doporučuji to všem, politici zkrátka potřebují naši pozornost a neštítí se ničeho, aby ji získali. Pokud je chcete co nejvíce vytrestat, prostě jim nedovolte vás vtáhnout do té jejich hry. Politická satira navíc neskutečně rychle zastarává a i když je to jen pár let, některé věci jsou již mimo. Osobně si cením tvorby, která dokáže být aktuální i po mnoha letech a tohle to rozhodně nebude. Absolutně mi nesedí ani styl. Mnohem bližší mi byl v rámci politické satiry například Šimek s Bubílkovou. ()

ClimbVibe

Svižné, vtipné, místy nekompromisní (NadSobotka). Daniel hraje svého "zmrda pro všechno" naprosto přesně. Jak jsem si myslel, že politická satira je mrtvá tak tohle je ta správná cesta. Díly o Jágrově chobotnici a Eurovolbách jsem si musel pustit znova. ()

Tristaver

Geniální satira, kterou ČR potřebovala jako sůl. Bohužel ji dolů sráží některé slabší epizody hlavně ze třetí série. ()

NJD

Po prvních pár dílech jsem byl skeptickej, ale pak se to už rozjelo na plný pecky a já se těším na každej novej díl :) Velká pochvala patří obzvlášť scénáristům, jelikož některý hlášky jsou fakt geniální :D ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky