Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (více)

Série(6) / Epizody(77)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

filmfanouch

Na tohle jsem čekal hrozně dlouho! Konečně někdo kdo se nebojí politiky a ukazuje její debilitu. Satyristická řežba která si nikdy nebere servírky. ()

Big Bear

,,Hele Andreji, řekni za sebou rychle několikrát čapí! :-)'' ----- Hodně slušná politická satira operativně reagující na aktuální politickou situaci. Daniel je starej kozák a pro roli lobbisty Blaníka ideální. Jsem rád, že všechny díly lze nalézt na streamu. kde jsou ty doby co běžela soda v ČT. A i když z ní dnes vyprchaly bublinky, pořád se člověk diví tomu nadšení a snad i odvaze tehdejšího vedení nasadit takový formát pořadu ve veřejnoprávní televizi... No však už to oni politici zatrhli. Alespoň víme na čem jsme že? A tak dál Tondo řeš všechny ty průsery politických elit se stejnou vervou jako doposud. Ať ti nedojde dech. Ta zdravější část národa se baví když už nic jiného, ono je to totiž vlastně celé jen k pláči! * * * * ()

hippyman

Jako každý seriál, i Kancelář má některé díly skvělé, kdy se smějete nahlas, a jiné slabší, které prostě tak nějak uplynou. Hodnocení po první sérii: 70%. Druhá série začíná dost strašně, ale pak se začne strmě zvedat. Z Blaníku se najednou stává kultovní seriál. Hodnocení po druhé sérii: 80%. Další epizody kráčí ve stopách dobře našlápnutých dvou sérií. Místy už trochu nudí ohrané záběry a opakující se hlášky. Chce to určitě přijít i s něčím novým, aby Kanceláři nedošel střelný prach. 80%. ()

salahadin

Rytíři z Blaníku, majíce zachránit český národ v době nejhorší, vyslali předvoj. Tondu Blaníka, který nás má do té špatné doby přivést. 8minutové jednohubky natočené za pár korun, které stojí jen na scénáři glosujícím současné kauzy české politické scény prostřednictvím vlivného pražského kmotra Blaníka. Doufám, že politici mají opravdu hroší kůži, jinak bych zdejší tvůrčí tým poslal bručet z kanceláře do Pankráce :-) Místy hodně povedené, místy hodně nepovedené a vytknout musím příšernou kameru a střih, bolí mě z toho oči. Naopak metál zaslouží Marek Daniel, který předvádí až mrazivě přesvědčivý výkon. Jinak možná něco takového je pro naši českou mentalitu typické a spíše se divím, že taková štiplavá satira vznikla až nyní. ()

Adam Bernau

Čtyři hvězdy pro něco takového? Bohužel, níž se jít nedá, i kdybych se stavěl na hlavu. Substance všech čtyř viděných (konzistentních) dílů je simplexně komplexní až k závrati, takže se každý nechá vidět i vícekrát. Jakoby legendární Česká soda porodila bastarda, který se zřekl matčiny tvůrčí metody programové trapnosti a teatrálnosti a přiklonil se (v tématickém zúžení) k pofidérnímu ideálu adekvátního zrcadlení. Častá přílišná loženost a bulvární prohumorné přehanění nijak nepřekážejíí tématicky přiměřené formální dokonalosti ani obsahové výstižnosti. PR tah na branku odzbrojující, detaily epesně přísné. Drobnosti jako preludace Krylova Anděla jsou neuvěřitelné, ale naprosto sednoucí - česká bramboračka posledních 24 let v kostce. Na Streamu nyní figurují 3 epizody, ale ještě jedna jiná je zde: http://www.youtube.com/watch?v=xDWlOECjfQs. ()

InJo

Přesně tohle tu chybělo! Vynikající (neuvěřitelně trefný a zatraceně ostrý) politicko-satirický "večerníček", kde je takřka každý díl narvaný k prasknutí naprosto kulervoucími hláškami. Pokud alespoň rámcově sledujete současné české společensko-politické dění, budete se (tak jako já) královsky bavit. Tonda Blaník na Hrad! S01: 90 %; S02: 90 %; S03: 90 % ()

HoneyBunny

Chytré, černohumorně vtipné, dobře zahrané... zkrátka brilantní politická satira, kterou by si už český zasmrádlý televizní rybníček nedovolil. Je vidět, že scénáristé do politiky (nejen české) vidí a jejich postřehy jsou někdy tak přesné, že se člověk musí smát, aby nebrečel... A camea českých VIPek jsou už jenom trešničkou na dortu. Gratuluju Streamu! Sledovat můžete zde: https://www.stream.cz/porady/blanik ()

boshke

Určitou dobu mi trvalo, než jsem si na styl Blaníku zvykl (hlavně kamera), ale postupem času jsem si ho zamiloval. Pro mne navíc se zvláštní příchutí, neb aktuální dění nesleduji, a tak jsou pro mne pointy vždy překvapením... 90% ()

Kothy

Je to docela masakr, co tam Marek Daniel předvádí. Jinak to docela vystihuje naši politickou situaci. Pořad skvěle reaguje na aktuální věci a dění okolo. "My tu Prahu tak zdevelopujeme, že to tu Plečnik nepozná." :D ()

swamp

Dokonalá politická lobbistická satira v podání Tondy Blaníka. Neskutečná smršť, u které se člověk zároveň skvěle baví i trochu bojí - co když je to až moc blízko realitě..?! :P ()

Happens

Nechci s tu rozplývat nad tím, jak umě zachycují realitu, jak mě dostávají do kolen jejich glosy a jak skvěle to hrají... Spíš vytknu to, že místy z té vážnosti přejdou do absurdna, které není vtipné. Viz. porovnání Opencrad vs Prohobice. ()

Šandík

Nápad vynikající, herecké výkony skvělé, slušně napsané dialogy (pro sběratele hlášek jistě hotové orgie), ale místy to poněkud vaří z vody... Celkový dojem: 70% ()

sharky

Skvělý nápad v geniálně minimalistickém provedení. Není třeba shánět moc herců, stačí simulovat telefonní hovor, nebo zabrat novinový titulek a přidat pár ostrých hlášek. Jen škoda, že úroveń jednotlivých dílů je značně nevyrovnaná. Ale za ty nejlepší s krtkem, Blankou a knihovnou nejde nedat pět hvězd. ()

Ivoshek

Na můj vkus je to trošku doslovné, na druhé straně oceňuju, že autoři zjevně o realitě v pozadí něco vědí. Po prvních asi pěti dílech se pořád ještě bavím. Nejlepší fór, když se snaží najmout Sandru z Ordinace do role milenky Slávka Sobotky, aby nepůsobil jako slaboch: "Jasně, jsem herečka, to není problém.. ale s tímhletím, to se nezlobte, to nemůžu. Maximálně líbačka." ()

honajz

Některé díly, ale je jich jen pár, jsou skutečně mistrovsky vypointované (Krym), ale čím více dílů - a hlavně druhá sezóna - tím horší se to stává (většina slavných hlášek je z prvních asi pěti dílů, pak se postupně ztrácejí až vymizí), vtipy jsou jak z Blesku a politická orientace, kdy neplatí padni komu padni, ale seká se nakonec jen do Babiše, už je tak nějak mimo mísu. Povšimněte si třeba, že až na jeden štos s nápisem Pandury zde nikdo nevolá Kalouskovi, na knížete jsou zde všehovšudy dva tři chabé vtípky, podobně na Bělobrádka. Díl Teambuilding s Vlastou Třešňákem (který se nejspíše nechal ukecat dcerou, jež zde hraje sekretářku) patřil snad k nejtrapnějším. Jako by najednou už tvůrci nevěděli, co asi tak chtějí říct, jako by usnuli v půli cesty - chceme kritizovat, nebo raději ne? Časem to už jen sklouzává od politické satiry k vulgaritě za každou cenu. Do toho ta mizerná, strašně mizerná kamera a ještě mizernější střih, brrr. ()

rikitiki

Už jsem ani nedoufala, že tady dokáže někdo natočit něco opravdu vtipného. A stalo se. Levná výprava, herců, že bys je spočítal na prstech jedné ruky, téměř žádná akce, jen dialogy. Sprosté, ale neskutečně trefné. A vtipné! ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky