Vinaři

• Slovensko Vinári
TV spot 1
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (více)

Série(2) / Epizody(32)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

doriana.g odpad!

Začnu tím lepším. Nějaké klady to má, a to celkem dva. Jedním jsou letecké záběry Pálavy, druhým Pavel Nečas. O zbytku se mi ani nechce psát, jak jsem zklamaná a zhnusená. Co mě ale nadzvedlo úplně byla banda nam*daných hovad, které si přihýbají slivovici přímo z flašky a zapíjejí ji vínem z tlustostěnného skla. Vinaři? Ani omylem, páni tvůrci, ani omylem. ()

rigby

Bodří venkované, natvrdlí policisté, šablona vedle šablony. Hlavně neřešit nic důležitého. Pohled Pražáků na moravskou vesnici. Jde to vydržet maximálně dvakrát, další šanci už tomu opravdu nedávám. Nejsem z Moravy, ale ta pseudomoravština opravdu bolí. Hvězdičku za krásné obrázky, taky se mi tam líbí... ()

Infalín

To je ale sešup. Po prvním díle jsem doufal, druhý díl odvál naděje a třetí mě vyloženě otrávil. *** "Legrace" postavená na tom, že jsou skoro všechny postavy úplně debilní. ()

P76B

Podle mého názoru je to docela humorný seriál, na který se rád kouknu. S realitou to samozřejmě nemá moc společného, ale o tu tady nejde. ()

Pepi74

Ty dvě hvězdy jsou za to, že v kroji je každá holka sexy.... Jinak jsem se ani jednou nezasmál ani jednou nepobavil.. ()

0kozel

Mě to baví, není to bůhvíco, ale v té záplavě dnešních seriálů na jedno brdo je to trochu jiné a tím lepší. Začal jsem se na to dívat s nedůvěrou a první dva díly mi přišly dost křečovité. Postupně to ale tak nějak sedlo a je to příjemná oddychovka na nedělní večer, má to příjemnou atmosféru a místy se člověk i zasměje. První série 3* ve druhé šla kvalita výrazně dolů. ()

Stuck

A při tom takový potenciál mohl seriál mít... Hvězdu pouze za výkon faráře Lišky a závěrečnou píseň ()

Stelletta

Prvni díl byl strašný. Byla jsem zklamaná. A tři měsíce se na seriál nedívala. Ale dala jsem tomu šanci a ejhle ono se to zlepšilo. Nevim proč ale v dalších dílech už ta mluva není tak prznena, je to vtipné, ukazuje se pravá dřina na vinohradu...Díl s Kladeňáky byl napřesdžku a občas si myslim, že použité výrazivo by moravák řekl jindy či jinak, ale to už je detail. Herci fajn, trio Junák, Postránecký a Táborský mě fakt baví. Farář taky nemá chybu, Matonoha je klasik, baby taky nehrají špatně, a mlaďoši jim zdárně sekundují. A tak dále. Inu oddechový seriál o víně, na které můžeme být právem hrdí. Narozdíl od jiných zahrad, pojišťoven, svateb atd.. ()

easer07

Nedělní oddychovka s kvalitními herci a hlavně s příchutí vína. Proč si to nepustit a neužívat si to. I těm, co dali odpad si myslím, že se to alespoň trochu líbilo, jen si to nechtějí přiznat před tím davem jiných odpadů. Jenom mi trochu trhá uši ten jejich moravský přízvuk, ať si na nic nehrajou a ať mluví normálně. ()

Aldanek

Zklamání. Jednoslovní charakteristika.Jakožto obyvatel dědinky na Břeclavsku si troufám seriál trošičku více kritizovat z pohledu na tradice,zvyky,nářečí které jsou zde vyobrazeny.Očekával jsem lehce větší dohled na natáčení ze strany místních obyvatel ( Dolní Dunajovice,Pavlov) ale to jim zřejmě tvůrci neumožnili. A tak vidíme například košt uprostřed léta... Přehlídka české herecké špičky zachraňuje alespoň obsazení.Nedá se upřít hlavní myšlenka - jako reklama na naši milovanou jižní Moravu seriál funguje (krásné pohledy na Pálavu,vinohrady..) a proto za mě tři a né dvě hvězdičky. ()

jirkahodr

Rekl bych to takhle, někde kdysi dávno tam byl určitě dobrý nápad. Kdyby bylo i lepší obsazení asi by to začalo i fungovat. Takhle je to zase něco mezi od dobrého vtipu po trapnost nad trapnost. ()

Cvachetka

Možná i kvůli nízkému hodnocení dávám 4 hvězdičky. Ale vlastně bych je dal i tak :-) Jo zabijte mě, nejdu s davem. Je pravda, že to nářečí je divné. To je třeba i od Rudy z Ostravy a lidem se to líbí (mně tedy u něj moc ne, ale to je dáno celkovou jeho trapností). Ale celkově je seriál prostě pohodový, vůbec mi nevadí. Docela zajímavé jak někteří naběhnou na každý český seriál aby mohli zhodnotit úpadek u nás. Jo a taky nezapomenout zmínit, že je to určené pro masové publikum bez mozku, pro burany, apod....Dobře, nelíbí se to někomu, ale celkově moc nechápu, proč se budu navážet do těch, kterým ano. Trochu klidu, vždyť je to jen seriál. Tobě se nelíbí, mně ano, to je vše. Nic jiného z toho neplyne. 80% ()

detrew odpad!

Hrůza a děs! Seriál, který uráží Moraváky ve všech směrech. Jednoduše, točené pro Pražáky. A nejhorší na tom je, že oni si opravdu myslí, že to tady tak je! Až se jednou přestanou točit filmy a seriály jako tyhle, třeba si aspoň někteří z nich uvědomí, že si tady žijeme úplně normálně jako oni jenom o něco více kulturněji. ()

Rychleji

Seriál defacto podle filmu... Hmm, jak tohle asi mohlo dopadnout dobře? Už z reklamy jsem měl podobný pocit jako když VV před volbami lákala na známej xicht... A hele... dopadlo to stejně. Pokud je tohle komedie, tak já jsem čaroděj Čarifuk. Nic co by bylo vtipné korunované obsazením neherců (nebo přinejmenším hodně špatných herců nováčků). Obsazení a herecké výkony některých herců je to jediné co by se na tom asi dalo hodnotit kladně. Nejlepší vtip dílu: ryba se tváří pořád stejně. Bravo! Přesuňte to prosím na desátou hodinu dopolední a na neděli vysílejte něco kvalitního, děkuji ()