Vinaři

• Slovensko Vinári
TV spot 1
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (více)

Série(2) / Epizody(32)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

Rizek75 odpad!

Nemám rád tyhle seriálové rychlokvašky. Opět se potvrdilo, že si někdo vysosal z paty rádoby příběh na pokračování, tentokrát na téma vinařství. Bohužel to nezachrání ani někteří herci k nimž jsem měl úctu, byť chápu, že se potřebují nějak uživit. Ale již nikdy více seriál ze stanice NOVA či PRIMA! ()

Skaly

Člověk se zasměje asi se na to bude dát dívat , ale mám neuvěřitelný pocit, jako bych se díval na BOBULE. ()

Hooya odpad!

Jedna hvězda za pár alespoň úsměvných momentů. Jinak - trapnost nad trapnost a všechno zlé, avšak nijak překvapivé. Dalo se čekat, že Moraváky vykreslí jako nefachčenko ožralé hovada, která navíc ani "moravsky" neumí mluvit (to pseudonářečí vyznívá jako hrozná křeč). Že tvůrci vlastně vůbec netuší, o čem vlastně točí a pletou si pojmy z dojmy korunovala závěrečná píseň "Mikulecká dědina". Ta totiž ani omylem nemá lautr nic společného s Mikulovem, ve kterém se náš "příběh" (jakože) odehrává, nýbrž je stvořena Fanošem Hřebačkou Mikuleckým, slavným to rodákem a skladatelem z obce Mikulčice. Musím jít ještě níž - pičovina na n-tou. ()

Xanthe

Naprosto trapná parodie na Moravu, moravský dialekt, na život na vesnici, na vinaře... Mimochodem v Kunovicích máme folklorní krúžek zvaný nikoli Kuny, ale Kunovjan. ()

PlutisMovie odpad!

Další do řady stupidních Českych seriálu jako Kriminálka Anděl, Ulice, Rodinná pouta a ordinace... Podle upoutávek a znělky jsem čekal alespoň průměrný seriál za který se režisér nebide stydět. Bohužel češi neumí už točit seriály! ()

HappyDeath

Inu, první díly byly tedy řádně nepovedené! Dialogy, rádoby moravský sleng i představování kraje a toho co znamená, pražákama. I když je to vymyšlená vesnice Křetice, tak se prý baví Křeticky :-D to mě pobavilo... Prohlásil to na obhajobu používaného slangu tuším producent... Ovšem když už scénář psal téměř jen Kolečko, tak se úroveň zvedla. Snad to tak půjde dál. ()

MissSimm

První série je hezká. Tak akorát na večer se sklenkou vína a Vinaři k tomu. Na druhou sérii se dívám už jen abych věděla jak to dopadne s knězem a Čvančarovou. ()

Anayka

Neodvažuju se hodnotit, nejsem cílová skupina, ale cítím potřebu někam napsat, že mě silně irituje jakékoliv dílo, ve kterém se pražský rodák Václav Postránecký pokouší o moravský přízvuk. ()

Flexaret odpad!

Typický produkt současné seriálové tvorby - klasické schéma vztahových telenovel vystřídala nekonfliktní komediální díla odehrávající se v lokacích, které si diváci spojují s idylou a klidem. Jiří Vejdělek, zaštiťující celý projekt, prohlásil, že chce aby byl seriál svým stylem blíže k filmovému vyprávění - použití nesmyslných nájezdů, absence výraznějšího vyprávění skrze obraz (vše musí být do detailů popsáno dialogy) napovídá, že opak je pravdou. Překvapující je fakt, že se na seriálu podílí celkem mladá generace, která by neměla být tolik zatížena předsudky a měla by přicházet s novými nápady. Evidentně si tento styl vybrala dobrovolně (viz Moravcova Vesnice roku nebo Holečkovy 2Bobule) a je to jen smutný důkaz toho, že nová generace tvůrců českému filmu a televizi nepřinese nic nového a ochotně se zapojí do výroby vaty mezi reklamní bloky. ()

bakeero

1* je za pěknou krajinu ve fajn záběrech. Jinak jsem ale naletěl poměrně lákavým trailerům a vlastním očekáváním, že by se na našich TV po čase mohl objevit seriál, který nebude z ranku všech těch zahrad a ordinací. Bohužel je to přesně ten typ, takže nic. ()

Dartdevil

Prima chce evidentně vytěžit něco z celkem úspěšných Bobulí, a vůbec se jí to nedaří. Zatímco Bobule dokázali navodit poměrně příjemnou atmosféru, tady nic takového nefunguje, navíc je to celé statické a hlavně k uzoufání nevtipné. Jediné, čemu se dá smát, jsou jemné nuance nářečí ve scénáři. Ne, dělám si prdel, je to především k pláči. ()

Bublinka6 odpad!

Po shlédnutí jednoho jediného dílu nemůžu hodnotit jinak, než "odpad!". To, že z Moraváků dělá filmařský štáb idioty, již řečeno bylo a nebudu to znovu rozebírat, ale to, že se netrefili nářečím, pravidelně na něj zapomínají a k tomu všemu nebyli schopni si zjistit nic o vinařství (soudím dle mnohých chyb v nalévání a degustaci vína), to už mě dorazilo. Třešničku na dortu tomu dávají totálně nezvládnuté herecké výkony mladých herců. Sorry, ale tohle fakt ne. ()

Wyrdas

Po dlouhé době jsem kouknul na TV a zrovna tam běželi Vinaři. Prvně jsem byl skeptický; to ze zvyklosti, že české seriály (od roku 1989) jsou všechny postavené na senilní trapnosti, ale po pár minutách jsem si v křesle sedl pohodlněji a zadíval se pozorněji. To, co se Nově nikdy nepodaří ani z jedné desetiny se Primě zdařilo. Vinaři jsou koukatelný seriál plný lidského humoru a pohody. Žádné přehrávání a jen minimum slepých míst. Jasné čtyry hvězdy... ale ouha! ČSFD asi ovládají Pražáci! Nejsem Moravák, jsem hrdý seveřan! Hlavně ale nejsem pitomej Pražák, abych podhodnocoval dobrej seriál jenom proto, že říká co stejně každej dávno ví. Proto jednu hvězdu přidám na protiváhu. How. ()

bono22vox

Wau... vy jste tu, ale ubožáci... s vámi musí být sranda jako na hřbitově... samozřejmě to není vůbec dokonalé a perfektní, ale házet toto mezi odpad či jednohvězdičkové sračky typu Babovřesky a Ordinace v růžovce a dalším stovkám sraček, to je hodně trapné... Především od nás Moraváků je to podivné, jak to tu tak čtu, tak si tu Morava vylívá zlost nad tím že Čecháčci si tu točí filmy a hrají to Pražáci... Ubožáááááci!!!!! ()

BaruM

Když se rozhlédnu kolem sebe a vidím, co vše je člověk schopný natočit a uvést do televize, tak se nestačím divit. Tím musím říct, že Vinaři mě mile překvapili, respektive jejich druhá část (vysílaná nyní na podzim). Z první řady jsem viděla jen první díl, protože jsem nenašla chuť dál pozorovat děj seriálu. Po prázdninách jsem z nudy zhlédla pokračovaní a bavili jsme se celá rodina. U nás seriál dokáže dostatečně vyplnit volný čas, a proto hodnotím 3*. ()

Oonika

Je to sice plné kliše, ale není to vulgární jako jiné seriály. Navíc dobré herecké obsazení, super hlášky. Člověk prostě rád poznává místa, kde trávil dovolenou :) ()