Vinaři

• Slovensko Vinári
TV spot 2
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (více)

Série(2) / Epizody(32)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

Daqvid77

Ano přiznávám je to velice přitažené za vlasy je na tom strašně vidět že to točí pražáci něco o Jižní Moravě a neví o ní téměř nic. Ale když to vezmu kolem a kolem tak se rači 100 krát podívám na něco jako jsou vinaři než na seriály typu Ordinace, Křehké vztahy atd. Krterých vzniká jako houby po dešti a trapný už je jan jechich název natož aby měli nějáký obsah. Ano Vinaříi mají mnoho chby to se nedá upřít ale často mě pobavili a proto tak vyoké hodonocení. ()

Phorbo

První polovina dílů je skvělá. Postavy hezky napsané, všechno víceméně dává smysl. Musí se počítat, že česká seriálová produkce trochu pokulhává ve všech ohledech, ale u Vinařů mi to nepřijde až tak bizarní, jako třeba u pojišťovny, ulice nebo ordinace. Druhá polovina je hrozná. Jsou to už vykonstruované situace, postavy je prožívají jinak, než by je prožily vzhledem k situacím v první polovině. Nemluvě o předposledním díle, který měl být zařazen jako poslední. A ten poslední? To je úplnej filler. Proč tam je takový díl, který nemá vůbec co společného s celým seriálem a je na hlavu postavený? Kor když má předposlední díl hezkou kompozici toho, že by takhle měla končit řada a ne takovou hovadinu na konec, kterou byl sen strážníka Tauše. Bleah... Ale když to vemu kolem a kolem, je to hezký průměr, u kterého jsem se docela dobře bavil. ()

hell_boy

Párkrát jsem se dokonce zasmál (stydím se), ale jinak na mě první díl moc dojem neudělal. Že je to notně přestřelené, mi ani tak nevadí, ale že to má formu ala Kameńák, to už se rozdýchává o dost hůře. Zatím to vypadá na další "průser".----- Druhý díl o něco lepší, ubylo trapných vtipů a přestřelených scén, ale pořád tomu chybí něco, co by člověka donutilo pustit si další díl. Vidím to na poslední šanci u třetího dílu.-----Tak ani třetí díl laťku nikam nezvedl, ale z nějakého podivného důvodu mě to začalo bavit. Nevím, jestli je to tím, že u Toho můžu (musím?) úplně vypnout a nebo občasným ustřeleným vtípkem (dochucení vína pálenkou z placatice, hell yeah!), ale prostě jsem si na zakončení víkendu s touhle kravinou zvykl. ()

Caine odpad!

Tak za tohle by se měla Praha a okolí jižní Moravě omluvit! Občas se možná zasním nad možností samostatné Moravy a zůstane jen u toho snění, ale u Vinařů jsem už začal kreslit plakáty!!! ()

Pavelos

Konečně český seriál, který se neodehrává v nemocničním prostředí, neřeší kdo koho s kým podvádí, nebo kdo koho kde zabil.. Pro mě osobně je to pohodová podívaná, která skoro nic neřeší.. Teda řeší - víno:-)) Neříkám, že je to nějaký zázrak, ale v té spoustě nekonečných seriálů, je to asi nejlepší podívaná, kterou momentálně televize nabízejí.. ()

raduna01

Netuším kolik užívatelů shlédlo obě série komplet ale já mezi ně patřím. Některým bych doporučil podívat se i na některé díly druhé řady vinařů, která byla o hodně lepší. Domnívám se, že seriál je zde silně podhodnocen, zřejmě právě pod vlivem úvodních dílů. ()

(Z)denny

Jsou moraváci bodří labužníci a čecháčci banda vymaštěných mentálů? jak se nám snažili v šestnácti dílech tohoto serošu naservírovat? Tož jdu si dát trošku tramínku a podumám.. ()

Haniczka

Aneb jak pražáci ze sebe dělali pálavské vinaře a jak svými neumětelskými přízvuky vypadali, jakoby dali víc vínu než studiu. Místy velmi zábavné. Cožpak nikdo z nich nikdy nezaslechl měkké jihomoravské i? Druhá série je o hodně slabší, vytratil se moravský folklór a o víně byla sotva polovina...jediní skuteční jihomoraváci byli Tomáš Matonoha a Pavel Nečas, ti mluvili správně. ()

tyna97

Pražáci na Moravu – opravdu špatný nápad. Ale ikdyž opomenu to strašné rádoby nářečí, celkem jsem se bavila. FDB – 100 %, tady 36 %.. Za mě zlatý střed. ()

dawe787

Špatenka, velké zklamání, po druhém díle definitivně končím s pravidelným sledováním, nechápu, že to má takovou sledovanost, když ve stejném čase vysílají třeba výborné Nevinné lži nebo příjemnou Kriminálku Anděl. ()

Jeremiah

Když příjdu mezi děti a zeptám se jich - "máte rádi pohádky ? " , většinou řeknou že ANO . Stejně pohlížím i na tento seriál, který po umělecké stránce skutečně za moc nestojí, ale dává mi to, co mě v současnosti nejvíce chybí - POHODU !! Je to prostě taková pohádka pro dospělé, aby zapomněli na každodenní problémy a alespoň na chvíli se přenesli do světa, kde většina problémů je tak malicherná a směšná, že nezbývá nic jiného než se zasmát. Právě za toto jsem tomuto seriálu vděčný - takže ode mě silnější 3* . ()

Saur.us

Ach vy místní estéti. Seriál Vinaři určitě nepatří mezi českou seriálovou špičku ale házet ho na druhou stranu spektra mě příjde jako těžké podhodnocování zábavného, nenáročného seriálu, který nemá vyšší ambice než jen v neděli večer pobavit diváky a současně nenásilnou formou product-placementu propagovat krásy pálavské oblasti. A že nemluví přesným oblastním nářečím, že nenosí přesné oblastní kroje, že je pořád sviňsky modro a že všichni jen hovno dělají, vymýšlí hovadiny a neustále koštujou víno? A že to takhle na Pálavsku ve skutečnosti není? A uvědomujete si, že seriál Vinaři nemá podtitul "časosběrný dokument o Křeticích a okolí"? ()

Ydrosten odpad!

První díl jsem shlédl až dnes ze záznamu, páč nemám čas neustále vysedávat u TV. V podstatě jsem předpokládal že to asi nebude žádné veledílo, ale proč to hned odsuzovat. Takže jsem se na první díl podíval. Asi první co Vás hned napadne, je to, že ČR na tom z hlediska herců, musí být hodně špatně, protože se zde opět objevuje cca 30 stejných herců, kteří se již vyskytují v dalších 15 současných seriálech běžících v TV. No co už, dá se na to hodit bobek. __ .Na co se ovšem hodit bobek nedá je vyobrazení chodu dědiny. Bydlím na dědině celý svůj život a mám i své malé hospodářství ( jako každý druhý co bydlí na dědině ) ale nikdy jsem v naší a ani v sousedních komunitách nevyděl nikoho z kozou na provázku. Občas sice někoho se zvířetem vidím, ale nikdo se s ním necárá po ulicích celé dny. Taky jsem nikoho neslyšel mluvit ichtylštinou, nebo debilštinou či komolštinou jako zde v tomto " humorném seriálu z prostředí vinic ". Ehmmm ......... v sousední vesničce jeden vinař sice je, ale není to takový vypatlaný opilec jako je prezentováno zde. Taky by mně zajímalo, kdo psal jednotlivé dialogy celkově, protože rozhovory a pošťuchování postav, mi vůbec nebylo povědomé ( na to že se takto podle scénáristů na vesnicíc asi má mluvit ) Mohl bych asi psát ještě nějakou dobu, než bych vypsal všechny ty podivnosti, ale nechce se mi, takže to zkrátím a rovnou hodím milosrdný odpad, abych se nemusel nasírat. Rozhodně další díly vidět nechci. ()

dj.kouba

Tak po prvním dílu této slátaniny od Primy jsem docela hodně zklamaný. Na seriál jsem se těšil, už jenom kvůli songu od Chinaski, který je dle mě fakt povedený. Avšak co jsem asi mohl čekat, když tam hraje skoro celý ansámbl z Bobulí, kdy herci mají s Moravou asi tolik společného jako já s fanouškem Tottenhamu :). Ten pražský přízvuk s nuceným nářečím, které mi připadalo chvílemi spíše jako hanácké, je fakt strašný a neposlouchatelný. Seriál má jedno pozitivum, kterým jsou krásné záběry na Nové Mlýny, Pálavu, vinohrady a další lokace. Za to dávám jednu hvězdu, jinak je to fakt bullshit. p.s. Proč tam proboha nedali nějaké moravské/brněnské herce, hned by to vypadalo jinak. ()

Luk Skywalker

Po třech dílech můžu napsat parádní oddychovka vhodná na nedělní večer. Sem tam nějaká hláška či scénka, která pobaví v malebném prostředí jižní Moravy. Postránecký ve své roli vinaře sedí (už si to vyzkoušel v Bobulích), Liška jako farář taky (snad dostane více prostoru), zbytek standardní výkony. EDIT: Až na to finále seriálu (snovo-vzpomínkový díl?) to bylo dobré a proto asi ten předposlední díl ke konci vypadal jako poslední. Druhá řada je jiná a dle mého subjektivního názoru horší. Přesun z jihu Moravy do středu Čech dle mého narušil tu atmosféru, kterou měla 1.série. Díly jsou některé horší, některé lepší. Postav se zachovalo pár (přičemž některé ještě v průběhu zmizí), některé vystoupili epizodně, zbytek nahradili osazenstvem novým. Vcelku povedené mi přijde zpracování blackmetalové kapely Trakthor, vystihuje to skutečnost, někdo si dal záležet za to chválím (to není jak opilec Ozzák z Comebacku) - je tu trve blackmetalistka a zbytek kapely jsou "pozéři" (normální hudebníci), mohli dostat více prostoru, chybí jen corpse paint. I odkaz v podobě CD odpovídal. A potrhlá esoterička v podobě Norisové baví. Jak skončí poslední díl druhé série vybírali diváci přes facebook. ()

ivamka

Šílené to slopání a ten dialekt....Je smutné, že Jitka Smutná hrála roky v Ostravě v divadle a ve Vinařích jí vyjde z huby věta : , Jedině, když se umeješ . ' ()

maxXxic

Mno kdybych to měl hodit do stejného pytle jako je Ordinace, Pojišťovny, Cesty, Počátky a podobné blbinky, tak je to určitě lepší... minimálně je mi to alespoň tématem blízké. I když slyšet spojení "Eště chvílu a budeš MÍT....." mě opravdu prásklo přes držku... a také jednu hvězdu za nádherné prostředí Pálavy... ()

Ombak▼Penari odpad!

Jedna hvězda za to, že to je podobné Bobulím. Druhá hvězda za to, že se to skoro celé točilo v Pavlově pod Pálavou, kde to velmi dobře znám. A třetí hvězda se tam vloudí, když si k tomu dám sklenku bílého polosuchého...Jinak je to ale blbost._____________ Druhá série: pořád se na to dívám, někdy člověk holt potřebuje vypnout. Ale začíná to být tak ukrutně debilní, že se to chvílemi až bolí. Jestli si Moraváci stěžovali, že jsou v první sérii za blbce, tak teď mohou být spokojeni, protože Češi jsou zde za ultrakretény. Nejhorší jsou bohužel ale ty neuvěřitelně pitomé zápletky jednotlivých dílů. Myslel jsem, že po první sérii už to nemůže být horší, ale opravdu hluboce jsem se mýlil. Přitom i na Litoměřicku by se dalo krásně točit vtipně o víně, ale tohle už s vínem nemá nic moc společného a vlastně tam o něj ani moc nejde. Zůstávají jen pěkné záběry krajiny a majestátního Hazmburku a občas povedený vtip. A především odporná pachuť promarněné šance natočit dobrý komediální seriál o poezii vína. Dávám dolů další hvězdu a až dokoukám druhou řadu, možná půjde ještě jedna. Leda bych to vyvážil uznáním za kvalitní komediální výkon Hynka Čermáka..._____________ Po 11 dílu druhé série: Další hvězda dolů. Nyní už lze ocenit snad jen stále vynikajícího Hynka Čermáka. Běda, jestli se jim na to od další série také vybodne, to už se seriál stane naprosto nekoukatelným. Já na to stejně pořád ještě čučím, ale fakt už nevím proč. Nejhorší na tom je vědomí, že tohle není pravděpodobně výsledek debility tvůrců, ale účel. Zápletky seriálu cílí na naprosto "nenáročné" publikum. Zřejmě došli tvůrci k závěru, že u nás prostě mají největší komerční úspěch totální polovtipné kraviny a tudíž je potřeba nastrkat do každého dílu co nejabsurdnější zápletku, aby se jim smáli všichni ti návštěvníci Babovřesk a Kameňáků. Asi to funguje a já se fakt už stydím, že na to ze setrvačnosti pořád ještě čumím, protože je to pro všechny znamení, že tohle v naší kotlině obyvatelstvo baští a že takové hovadiny mají do televize cpát pořád. Napříště tedy místo kvality znovu zabijí potenciál seriálu záměrnou stupiditou, protože Češi to prostě líp sežerou.______________Po skončení druhé řady: Tak konečně dávám odpad! Hynek Čermák se s blížícím koncem z příběhu postupně vytrácí, takže už nemám na seriálu co chválit. A navrch finální díl a rozuzlení celého příběhu. Sorry, ale tak debilní, trapný, nemohoucí a sprostý konec celé sázky, o kterou šlo celou sérii především, jsem opravdu nečekal. Ne, že by tahle filmařská blitka musela mít nějaké poselství, ale nakonec bohužel má: Češi jsou sice líný jako prasata, ožralci a dementi a neumí nic udělat jinak než podvodem, ale to nevadí, spíš je to legrační, stejně se máme rádi a žije se nám spolu dobře!!!! Tohle už je fakt moc a tímto odesílám tento neuvěřitelný blábol do smradlavých řitních bran a Hynkovi Čermákovi vzkazuji "Už tam, proboha, příště nelez a najdi si pořádný projekt!!!" ()