Teď vaří šéf! (TV pořad)

Jan Pivoňka

Účinkují:

Zdeněk Pohlreich
  • kingik

Už stačilo, ne?! Pan šéfkuchař Zdenda se za dobu svého televizního působení stačil okoukat, vykecat a obrazovku tv Prima okupuje už v prodlouženém čase. Každé jídlo se přece jednou dovaří a vystydne. V krajním případě se může i stát, že bude po takové zdlouhavé proceduře nepoživatelné.Tenhle pořad o vaření postihlo obrazně to samé. Divák už je natolik zasycen všemožnými recepty, že už by si raději dal jídlo v tabletách, a nadobro se tak zbavil všech otravných televizních kuchtíků. Fakt, Pohlreichu, brzdi! Dovař, odlož zástěru a finito. Mé hodnocení: 0%(12.10.2014)

Recepty pana Pohlreicha mají jiskru, používá kvalitní suroviny, zkrátka v jeho podání je jedná o gastronomii na vysoké úrovni. V tomto pořadu se snaží ukázat, že si téměř každý může doma jednoduše připravit atraktivní jídlo z kvalitních surovin bez větších nákladů. V Čechách je stále ještě velké množství lidí, kterým chybí v jídle spíše kreativita než finance a stále jde o to,,hlavně zahnat hlad" ať je to nádražní bufet nebo ,,komunistická závodka". To se pan Pohlreich snaží změnit a já mu v tom držím palce.(27.10.2014)

Sledovat takového mistra při vaření je vážně zážitek - ta lehkost a současně naprostá suverenita, s níž ten charismatický chlapík vystupuje! Ačkoli kuchařské pořady nevyhledávám, tento mě zcela dostal. O to víc, když Pohlreichovy pokrmy srovnám s tím, co připravují "amatérští kuchtíci" v pořadu PROSTŘENO vysílaném na stejném kanále. Ten kontrast je vážně bolestný. Nechápu, jak dnes může někdo lézt do televize a prohlašovat o sobě, že umí vařit, když Pohlreich nastavil laťku tak vysoko.(14.4.2015)

Může vykládat a krájet/sekat/potírat/míchat cokoliv a stejně člověk dostane solidní chuť. Pohlreich to prostě má v sobě, ač si ho divák samozřejmě oblíbil primárně coby chlapíka s neuhlazeným slovníkem, jak brečí nad retro oblohou a fritovací kultuře. Tady nevštěpuje základy pro kvalitní fungování podniku, ale jednoduše naznačuje, že rozvařené špagety nebo vysušený losos nejsou tím, co by mělo nad grilem omámit naše hosty.(5.11.2017)

Zdeněk Pohlreich v naprosto odlišné roli než v Ano, šéfe!. Drsnou masku vyměnil za tu přívětivou a namísto kritiky se rozhodl vyučovat. Je to vcelku zajímavý pořad, ale myslím, že přišel v nevhodnou domu. "Šéfa" je teď všude plno .. a je to stejné jako s jídlem. Ač je sebelepší, tak když je ho moc, tak se jím člověk jednoduše přejí.(4.11.2015)