Projekt Černá Voda (studentský film)

Projekt Čierna Voda

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2015, 32 min

Někteří tento krátkometrážní kousek označují za „nejlepší český studentský film“ – no já bych si s tímto tvrzením dovolil nesouhlasit. Znám několik o dost lepších – tohle je takový klasický průměr, který dle mého měl být tak o polovinu kratší a výsledek by byl mnohem lepší. Začátek se nesl v pohodovém duchu, atmosféru to rovněž nemělo špatnou a děvčata byla na první pohled celkem sympatická. Jenže potom se vydáme do lesa, kde se jenom chodí, holky sem tam zavřeští strachem, vypustí z úst i nějakou tu vulgaritu – no a divák se začne lehce nudit. Nic extra se neděje a finále mi teda zrovna originální nepřišlo. Ten zvukový doprovod ušel. Takže já to vidím na klasický průměr.(31.3.2018)

Tak tohle bylo milé překvapení. Od začátku až do konce mě to drželo v napětí s nepříjemným mrazivým pocitem za zády. Příběh obsahuje standardní duchařinu a drží se klasických hororových postupů. Co se týče obrazového zpracování, mohli by tomu závidět i profesionální filmy. Dobré barvy a zvuk. Herecké výkony uvěřitelné a základní parametry found footage filmů zcela dodržené.(2.8.2015)

Takže rodina Česákových se rozhodla, že nám předvede svou extra třepotavou FF kameru. A mámo, zapojíme do toho oba dědy, bábu a nejlíp všechny příbuzný. Nicméně si úplně nemyslím, že by v roce 1869 dva frajeři v monterkách a dědouš v tesilkách a proletářským klobouku honili holku v prostěradle po lese, natož s bambusovou loučí z Bauhausu. Bohudík to nemění nic na tom, že tenhle "kraťas" měl velice slušnou atmosféru, profi kamera a záběry exkluzivní, škoda jen, že 15 rozmazanejch minut je celá půlka tohohle díla, kdy bylo vidět kravskou p..u a to doslova, jelikož se konec odehrával ve starým kravíně. Nevím jak v Orlických horách, ale většinou kravíny nebejvaj uprostřed lesa. Nevadí. Pořád je to lehce lepší průměr. 55%(13.8.2015)

Na tomto kraťasu se mi líbila ta okolní začáteční omáčka víc než celý hlavní děj dohromady. Super řemeslně odvedený vizuál Villmark hadr a barák jak z Kruhu mě nejdřív šíleně navnadily. Když ale na scénu přišly dvě studentky, kvalita šla dolů. Co se alespoň dialogů týče (ty stály fakt za hovno). Radši neříkat nic. Dalším smutným faktorem byla přílišná délka stopáže, protože v podstatě se dlouho nic neděje a graduje jen pětiminutové finále. Napětí bylo občas přítomné, ale lekačky zbytečně hlasité. Pro mě spíše průměr jako uznání, jinak žádný objev.(29.3.2016)

Česák má rád BLAIR WITCH a je to cítiť. Ostatne úvodné rozhovory s obyvateľmi na to hneď patrične upozorňujú. Páčila sa mi technická stránka, kamera a zvuk. Rovnako bubák mal potenciál. Dojem mi kazili dosť nepresvedčivé herečky, až prílišná podobnosť s vyššie menovaným BW (dom v lese included!) a akási koncepčná neukotvenosť (prečo sú tam prestrihy na interview s jednou hrdinkou, keď film končí ako končí? Alebo to mal byť akýsi náznak, že to predsa len neskončilo tak, ako sa zdalo? Tak ako tak, nefunguje to). Základné remeslo má ale režisér v rukách, tak som zvedavý či predstaví aj niečo originálnejšie. Potenciál tu je.(5.9.2015)

• - Při cestě lesem nedaleko hlavních představitelek schválně schovaní členové štábu strašili herečky praskáním větví a dupotem. Reakce a strach jsou tak v některých nočních scénách  autentické. (jiri.cesak)

• - V době finalizace filmu se vybíralo dohromady z pěti hotových variant zakončení děje. (jiri.cesak)

• - Orlické Záhoří simulovaly rozsáhlé lesy v okolí Hradce Králové. (jiri.cesak)