Projekt Černá Voda (studentský film)

Projekt Čierna Voda

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2015, 32 min

Tak tohle bylo milé překvapení. Od začátku až do konce mě to drželo v napětí s nepříjemným mrazivým pocitem za zády. Příběh obsahuje standardní duchařinu a drží se klasických hororových postupů. Co se týče obrazového zpracování, mohli by tomu závidět i profesionální filmy. Dobré barvy a zvuk. Herecké výkony uvěřitelné a základní parametry found footage filmů zcela dodržené.(2.8.2015)

• manonfire

Krista pána. Totálně okopírovat BlairWitch, přičemž se z předlohy vyberou ještě ty jakože nejvýživnější scény, aby to zkrátka odsejpalo, -(co na tom, že tím zcela zmizí ta zcela zásadní, postupně budovaná atmosféra zmaru, kdy se hrdinově den po dni točí dokola v bludišti hrůzy.)- to dokáže, pane Česáku, každej blb. Akorát by ho to nenapadlo, protože nechce sbírat u diváků takto bodíky z kategorie nejlacinějších. Kdybyste tu "inspiraci" aspoň dopředu přiznal. K čemu je, že tento mustr lesního bubáka točený na kameru dvěma slaboblbými bytostmi, zkrátka funguje, když z hlediska autorského jste nepřinesl ani hovno? Ani náznak nějaké vlastní nápaditosti, jen zmermomocnění dávného vzoru. Jinak doporučuji shlédnout na yt ty debilně oslavné komentáře náctiletejch piček a bohužel i kokůtků, kteří se tam vyznávali z toho, že nemohli ten den zabrat, nebo se ptali, zda je Káťa opravdu po smrti. Jak výstižné. Bohužel, jak vidno, i na CSFD se najdou velice nenároční velebníčci. 20%(7.9.2018)

Dve študentky sa vydávajú na Český vidiek, aby zdokumentovali záznam o miestnej legende. Počas nočnej vychádzky sa ale stratia a zistia, že v lese je s nimi ešte niekto/niečo. - Tak za toto patrí tvorcom velká poklona. Found Footage hororov som už videl desiatky a toto patrí rozhodne k tým lepším. Najväčšie uznanie si definitívne zaslúžia zábery mimo kamery, ktorú držali dievčatá, hlavne parádne zábery na les. Parádne sedeli aj reakcie ludí z dediny, na ktorých bola pekne vidieť nervozita pred kamerou a tak to má byť keďže neboli profesionálmi. Dievčatá pôsobia tiež reálne, žiadne prehnané reakcie alebo vreskot. Velmi sa mi páčilo ako jedna z nich neustále používala slovo vole. Za slabšiu stránku považujem slabé audio, pretože niekedy fakt nebolo počuť čo dievčatá hovoria. Celkovo urobil film parádny dojem. Najprv som mu dal 4*, ale keďže to je študentský film, rozhodol som sa že si zaslúži plnú.(14.8.2015)

Ve zkratce: v rámci tohoto subžánru nemůžeme od kohokoliv očekávat nějaké novátorství, takže od tohoto momentu se diváci můžou rozdělit na natěšené příznivce a zaryté odpůrce Found Footage hororu. Odpůrci ať si trhnou haxnou, příznivci by měli být naopak více, či méně spokojení. Většinu času působí film autenticky, správně depresivně s pořádnou omáčkou hutné atmosféry. A díky velmi dobře zvládnutým zvukovým efektům se vylekáte i z naprosté banality. /// Festival Černá Věž 2016(30.11.2016)

Česák má rád BLAIR WITCH a je to cítiť. Ostatne úvodné rozhovory s obyvateľmi na to hneď patrične upozorňujú. Páčila sa mi technická stránka, kamera a zvuk. Rovnako bubák mal potenciál. Dojem mi kazili dosť nepresvedčivé herečky, až prílišná podobnosť s vyššie menovaným BW (dom v lese included!) a akási koncepčná neukotvenosť (prečo sú tam prestrihy na interview s jednou hrdinkou, keď film končí ako končí? Alebo to mal byť akýsi náznak, že to predsa len neskončilo tak, ako sa zdalo? Tak ako tak, nefunguje to). Základné remeslo má ale režisér v rukách, tak som zvedavý či predstaví aj niečo originálnejšie. Potenciál tu je.(5.9.2015)

• - Orlické Záhoří simulovaly rozsáhlé lesy v okolí Hradce Králové. (jiri.cesak)

• - Postava Wiktorie Orzeszkowé je fiktivní. Přesto se ale jedna záhada o lesním přízraku ženy v Orlickém Záhoří zmiňuje. (jiri.cesak)

• - Hlavní představitelky studentek (Kateřina Kopáčková a Lucie Rejlová) byly v noci vysazeny v lese a následně samy absolvovaly sedmikilometrovou cestu, během které se skutečně ztratily. (jiri.cesak)