Projekt Černá Voda (studentský film)

Projekt Čierna Voda

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2015, 32 min

Na tomto kraťasu se mi líbila ta okolní začáteční omáčka víc než celý hlavní děj dohromady. Super řemeslně odvedený vizuál Villmark hadr a barák jak z Kruhu mě nejdřív šíleně navnadily. Když ale na scénu přišly dvě studentky, kvalita šla dolů. Co se alespoň dialogů týče (ty stály fakt za hovno). Radši neříkat nic. Dalším smutným faktorem byla přílišná délka stopáže, protože v podstatě se dlouho nic neděje a graduje jen pětiminutové finále. Napětí bylo občas přítomné, ale lekačky zbytečně hlasité. Pro mě spíše průměr jako uznání, jinak žádný objev.(29.3.2016)

Dve študentky sa vydávajú na Český vidiek, aby zdokumentovali záznam o miestnej legende. Počas nočnej vychádzky sa ale stratia a zistia, že v lese je s nimi ešte niekto/niečo. - Tak za toto patrí tvorcom velká poklona. Found Footage hororov som už videl desiatky a toto patrí rozhodne k tým lepším. Najväčšie uznanie si definitívne zaslúžia zábery mimo kamery, ktorú držali dievčatá, hlavne parádne zábery na les. Parádne sedeli aj reakcie ludí z dediny, na ktorých bola pekne vidieť nervozita pred kamerou a tak to má byť keďže neboli profesionálmi. Dievčatá pôsobia tiež reálne, žiadne prehnané reakcie alebo vreskot. Velmi sa mi páčilo ako jedna z nich neustále používala slovo vole. Za slabšiu stránku považujem slabé audio, pretože niekedy fakt nebolo počuť čo dievčatá hovoria. Celkovo urobil film parádny dojem. Najprv som mu dal 4*, ale keďže to je študentský film, rozhodol som sa že si zaslúži plnú.(14.8.2015)

Česák má rád BLAIR WITCH a je to cítiť. Ostatne úvodné rozhovory s obyvateľmi na to hneď patrične upozorňujú. Páčila sa mi technická stránka, kamera a zvuk. Rovnako bubák mal potenciál. Dojem mi kazili dosť nepresvedčivé herečky, až prílišná podobnosť s vyššie menovaným BW (dom v lese included!) a akási koncepčná neukotvenosť (prečo sú tam prestrihy na interview s jednou hrdinkou, keď film končí ako končí? Alebo to mal byť akýsi náznak, že to predsa len neskončilo tak, ako sa zdalo? Tak ako tak, nefunguje to). Základné remeslo má ale režisér v rukách, tak som zvedavý či predstaví aj niečo originálnejšie. Potenciál tu je.(5.9.2015)

No takže asi tak, na studentský film, tudíž amatérský (autor promine) zdařilé dílo. Prvních 15 minut bylo uvěřitelných, přirozených, občas jsem se přistihl s dlaní před obličejem:) atmosféra temná, že by se dala krájet...no, ale ten konec odfláknutý a zvláštní. Nic originální v dnešní době, ale tak proč ne. Každopádně nic pro lidi, co se bojí v lese:)(23.10.2016)

Tenhle českej studenskej film čerpá příběh z orlickozáhorských pověstí. Hned v úvodu nám krátkou story představí vo co půjde a jde se na věc. Není to sice nic novýho pod sluncem, ale koukat se na to dá. Atmosféra je hutná a pár lekaček by se taky našlo ( jestli funkční to už musí každej posoudit sám ). Samotnej výběr " hereček " mě ze začátku sral, ale rychle jsem si zvykl. Velkým mínusem je závěr. Když už točím něco 1000x viděnýho tak by to měl osvěžit alespoň originální a překvapující konec. Ale to bych asi chtěl moc. Na český poměry solidní průměr.(2.4.2016)

• - Kateřina Kopáčková a Lucie Rejlová před natáčením nedostaly scénář ale rozpis. Všechny dialogy jsou tak jejich improvizací. (jiri.cesak)

• - Hlavní představitelky studentek (Kateřina Kopáčková a Lucie Rejlová) byly v noci vysazeny v lese a následně samy absolvovaly sedmikilometrovou cestu, během které se skutečně ztratily. (jiri.cesak)

• - Postava Wiktorie Orzeszkowé je fiktivní. Přesto se ale jedna záhada o lesním přízraku ženy v Orlickém Záhoří zmiňuje. (jiri.cesak)