Projekt Černá Voda

(studentský film)
  • Slovensko Projekt Čierna Voda
Trailer

Dvojice mladých filmařek se vydává do Orlickozáhorského pohraničí s cílem natočit unikátní dokument z území Černé Vody, kde jak zjišťují - v minulosti došlo za velmi podivných okolností k několika vraždám. Jejich pátrání po místním přízraku se tím rázem začne propojovat se zneklidňujícími skutečnostmi. (jiri.cesak)

Trailer

Psychor

O třídu lepší jak nesmyslně vyhypovaný Blair Witch Project z roku 1999, přesto se Projekt Černá Voda odborné kritice v žádném případě nevyhne. Jakožto zdejší hororový expert jsem již chtěl pochválit zdařilé a do mlžného oparu zahalené intro, které bych si klidně dokázal představit i v nějakém áčkovém hororu, jenže následný krátký prostřih na lehce se usmívající postavu Wiktorie mě okamžitě donutil k zamračení. Pracně budovaná atmosféra rázem ztratila na autenticitě. Slyšel jsem dobře? Bohužel ano. Postavy bezbranných studentek používají slovník, za který by se nemusel stydět ani dlouholetý dlaždič. Nevím, kde se pan režisér inspiroval, ale drsná mluva působila spíše iritujícím dojmem a atmosféře pranic nepomohla. Navíc se zamýšlená děsuplná výprava skrze nepřátelský noční les postupně proměnila v nezáživný turistický pochod. Stopáž je o dobrých deset minut přestřelená. Během této doby se zároveň nic podstatného neodehraje, takže se zde vysloveně nabízel prostor pro dlouhý střih. Zdá se, že pana režiséra tlačil termín a výslednou podobu svého projektu si před odevzdáním ani příliš nezkontroloval. No stalo se. Naopak pochválím atmosféru v opuštěném statku, kde ke slovu konečně přichází intenzivní mrazení v zádech a divák tak jen napjatě očekává, kdy a čím bude vystrašen. Věčná škoda nezvládnuté gradace. Závěr, v kterém se objeví přízrak, totiž působí poněkud odfláknutě a připomíná spíše nějaký Sandbergův laciný kraťas. Objektivně vzato by si Projekt Černá Voda nezasloužil více než jednu hvězdu, ale i mistr hororového žánru někdy může přimhouřit oko, a tak ocením český původ snímku a udělím mu celé dvě hvězdy. ()

Davies182

Tragická práce s nahodilými lekačkami, při nichž úřaduje předimenzovaná zvuková stopa za sprostým účelem ryze infarktového efektu. Jinak ale nezapřu, že jsem se bál víc než u novýho Blair Witch, mrazilo mě taky pravidelně, no a atmosféra se tvůrcům celkově dost povedla. Úsměvná amatéřina co neurazí. ()

*CARNIFEX*

Dve mladé študentky prichádzajú do oblasti nazývanej Čierna Voda, aby natočili dokument o záhadných úmrtiach, ktoré mal mať na svedomí duch rozhnevanej ženy, ktorá údajne v danej časti prišla o svoje dieťa. Napriek tomu, že ide o totálny kopirák iného, známejšieho "Projektu BlairWitch, The" ma tento, v mojich očiach úplne podceňovaný horor kraťas, veľmi milo prekvapil. Bolo naozaj milé zaspomínať si na onen film, po ktorom som sa tri týždne bál chodiť do pivnice. Napriek vykrúcačkám ma v závere celkom slušne vykrútilo, pričom najmä vďaka slušnej atmosfére nemôžem inak, iba šľahnúť "povinné" štyri. O originalite príbehu nemôže byť ani reč, ale o amatarizme taktiež. Odporúčam siahnuť po slúchadlách a počkať na tmu - 70% ()

Marceloo

Dve študentky sa vydávajú na Český vidiek, aby zdokumentovali záznam o miestnej legende. Počas nočnej vychádzky sa ale stratia a zistia, že v lese je s nimi ešte niekto/niečo. - Tak za toto patrí tvorcom velká poklona. Found Footage hororov som už videl desiatky a toto patrí rozhodne k tým lepším. Najväčšie uznanie si definitívne zaslúžia zábery mimo kamery, ktorú držali dievčatá, hlavne parádne zábery na les. Parádne sedeli aj reakcie ludí z dediny, na ktorých bola pekne vidieť nervozita pred kamerou a tak to má byť keďže neboli profesionálmi. Dievčatá pôsobia tiež reálne, žiadne prehnané reakcie alebo vreskot. Velmi sa mi páčilo ako jedna z nich neustále používala slovo vole. Za slabšiu stránku považujem slabé audio, pretože niekedy fakt nebolo počuť čo dievčatá hovoria. Celkovo urobil film parádny dojem. Najprv som mu dal 4*, ale keďže to je študentský film, rozhodol som sa že si zaslúži plnú. ()

Pilda17

Jak už je mnohokrát psáno Projekt černá voda ve FF stylu nepřinese nic nového. Přesto si snadno vybuduje dobrou atmosféru a vytvoří v divákovi napětí. Pak už jen stačí přiostřit a přidat nějakou tu lekačku. To se povedlo, protože minimálně třikrát jsem se pořádně lekl. Musím pochválit kameru, občasné záběry lesa a podobně. Herečky nebyly otravné, právě naopak, takže to je další věc, která občas vadí a tady je taky kladem. Na Český film se těch kladů najde spoustu, je to vůbec nejlepší Český horor a ta půl hodina stojí za to! Doporučuji všem hororovým fanouškům a zcela výjimečně osolím plným počtem hvězd .. 9/10 = 90% ()

• V době finalizace filmu se vybíralo dohromady z pěti hotových variant zakončení děje. (jiri.cesak)
  • Ve scéně, kdy postava Lucie dojde do opuštěného domu, vyjde až na půdu, kde se natáčel dřívější film Jiřího Česáka Čertův mlýn (2014). Z natáčení je tam vidět ještě nůše. (jiri.cesak)