• erased
  ****

  Po American Crime další příjemné americké překvapení. Řemeslně a především herecky sice nejde o žádnou závratnou podívanou, ale v americké komerční televizi nevídaný konspirační příběh zpracovaný uvěřitelně a vyprávěný třemi docela rozdílnými postavami se snadno postará o zábavu až do lehce anti-klimatického, ale v rámci očekávání uspokojujícího finále. Nutno dodat, že ač nejsem jejich příznivcem v opravdovém životě, v umění mě konspirační pohádky baví prakticky bez výjimky, takže možná Odysee trochu nadržuju. Těžko by mi nicméně někdo vyvrátil, že pasáže ze středního východu jsou vynikající i přes silnou současnou konkurenci.(3.7.2015)

 • ceskyhonza
  *****

  Doby, kdy tisk byl onou pověstnou další velmocí jsou asi ty tam a časy, kdy nestranní novináři sundali i prezidenta USA nejspíše taky. Přesto mám pocit, že mnozí, kteří mají zdroje, mají informace, nitky souvislostí, se nějak snaží dál. A když nemohou to, co jejich otcové, možná to aspoň dají scénáristům. Už někdo tu zmínil "Ve jménu vlasti" (pokud sledujete i agenturní zpravodajství, nyní se teprve hovoří o tom, co v seriálu Ve jménu vlasti již bylo dokonce ukázáno např. v souvislostech s Pakistánem) a je toho více, ale nepochybně scénáristi pracují s velmi zajímavými informacemi, které zdaleka nebudou "jen vycucané z palce". I když mnohé je ve filmech a seriálech zabývajících se touto skutečně ožehavou tématikou, tématikou o tom, jak asi bordel světa funguje a kdo a kde jsou ti "loutkáři", kterým i my, tak málo informovaní, vděčíme za tolik zla, bolesti a utrpení, za všechen ten sajrajt, nejspíše směřující k nějakému dalšímu velkému průšvihu globálních rozměrů, za chaos, bídu, konflikty, co do Evropy ženou statisíce uprchlíků, i takových, co taky mnoho neví, ale jsou ochotni to zlo šířit dál a vraždit "bezvěrce", co ani za nic nemohou, to vše asi je tím účelem, světícím prostředky. Asi tak nějak, jak náš "velký gauner, filozof a ekonom" již před mnoha lety pravil - "O peníze jde až v první řadě." Zájmy mocných skupin jsou nad životy, nad mírem, jedinec pro ně neznamná nic, ignorují i výrok jiného "velikána", Jozky Stalina - "Smrt jedince je katastrofa, smrt milionů, statistika." - tedy ani životy tisíců, nebo statisíců, pro ně neznamají nic. Můžete si myslet, že jsem starý blázen, ale Rusáci, které nijak rád nemám, opravdu nebudou tím největším zlem, jak už nás zas všeobecná informační masáž přesvědčuje. Taky obyčejní Američané nejsou žádní lidé s rohy a kopyty, jako ostatně většina lidí na planětě. Ale hrstky opravdových sráčů ta pomyslná kopyta a rohy mají a těch je v USA více, než kde jinde ... Serál se jeví zastaven, možná žádná další řada nebude, místy bych mu lecos vytknul, ale přesto, za téma i odvahu to zkusit nějak zpracovat, dám plný počet. 5* P.S.: Aby si někdo nemyslel, že hodnotím před večerem - tak mne to zaujalo, že jsem nečekal na Primu a dabované díly, ale dokoukal až do konce originál s titulky.(6.6.2016)

 • Tommassi3

  Jednomu se jistě vybaví podobně hloupoučký hrdinský Eastwoodův canc, totiž Americký sniper, jemuž však tahle navzdory šikovné narativní konstrukci slaboučká seriálová konspirace co do řemesla nesahá ani po ne úplně dokonale vyleštěné kanady.. Výborné Ann Friel začíná být jednomu pomalu až líto.. Těžko předem po pilotu odhadovat další vývoj, nicméně tuším palce dolů..(14.5.2016)

 • kjama
  *****

  Určitě zamrzí, že NBC prozatím zrušila možnost pokračování série. Příběh by si jistě zasloužil dovyprávět. Řekla bych, že je tu po seriálu Homeland další dobrý seriál, který se nebojí ubrat patriotismu a přidat na terorismu ve vlastních řadách. Chválím výkon A. Friel, T. Williams a C. Trinneer se pro změnu ukázali jako slizcí záporáci...(4.10.2015)

 • DavidWebb
  **

  Ďalšie veľké sklamanie. A pritom pilot nevyzeral až tak zle. SPOILERS! US soldier black ops týmu ženského popičia, u ktorého sa predpokladá aspoň mierne nadpriemerná inteligencia, potom, ako boli všetci členovia jej jednotky zabití dronom na príkaz jej nadriadených, má možnosť zavolať mobilom, a podať tak niekomu správu o tom že prežila. Tak namiesto svojej rodiny zavolá svojmu skorumpovanému šéfovi. OK, prvý krát to ešte beriem. Druhý krát to isté, nezavolá nikomu! zo svojej rodiny ale šéfovi a povie mu, aby informoval jej rodinu o tom, že žije. Potom vidí v TV svoj pohreb, na ňom svoju rodinu ako plačú a tak zdvihne telefón (tentokrát pevnú linku) a zavolá: Hádajte komu? Správne!!! Svojmu skorumpovanému šéfovi preci! Čo tak zavolať niekomu zo svojej rodiny ty pizda sprostá?! Potom je tu rádoby "occupy wall street leader" ktorý nevie narátať do päť. Hacker taký nažhavený odhaľovať zločiny, že keď konečne jeden odhalí, tak ho pre istotu dobrovoľne, bez akéhokoľvek nátlaku, vymaže! A je toho omnoho viac! Neuveriteľná znôžka blbostí a neuveriteľne ZLE napísané postavy... Hej, a aby som nezabudol, nazdiš Mister Echo, odkedy ťa zabil čierny dym v Lost tak som ťa nevidel. Aspoň čosi...(12.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace