• Tempest
  ***

  Jeden ze seriálů s konspiračním námětem. Odelle Ballardová je členkou americké armády a během jedné přísně tajné akce se dostane k dokumentům, které v žádném případě neměla vidět. To zaplatí životem ostatní příslušníci její jednotky a ona jediná přežije a začíná se její odysea. Celý seriál mě připadal dost přitažený za vlasy, ostatně hned na začátku zabijí všechny vojáky amerického komanda a zrovna klíčová svědkyně přežije. A takových náhod je zde více, advokát, který se neustále plete do případu a mladý politický aktivista, který se dostává k utajovaným informacím, těm je neustále vyhrožováno, ale i když jiné lidi odstřelí bez řečí, tak zrovna tihle dva mají výjimku. Seriál má 2 dějové linky, jedna se odehrává v Africe, kde sledujeme pouť Odelle Ballardová, která vlastně utíká přede všemi, a druhou v USA, kde se několik lidí snaží dopátrat pravdy. Lepší byla určitě ta africká dějová linie, ta americká mě moc nebavila. Seriál tak na jedno shlédnutí, žádný zázrak,(26.6.2016)

 • ceskyhonza
  *****

  Doby, kdy tisk byl onou pověstnou další velmocí jsou asi ty tam a časy, kdy nestranní novináři sundali i prezidenta USA nejspíše taky. Přesto mám pocit, že mnozí, kteří mají zdroje, mají informace, nitky souvislostí, se nějak snaží dál. A když nemohou to, co jejich otcové, možná to aspoň dají scénáristům. Už někdo tu zmínil "Ve jménu vlasti" (pokud sledujete i agenturní zpravodajství, nyní se teprve hovoří o tom, co v seriálu Ve jménu vlasti již bylo dokonce ukázáno např. v souvislostech s Pakistánem) a je toho více, ale nepochybně scénáristi pracují s velmi zajímavými informacemi, které zdaleka nebudou "jen vycucané z palce". I když mnohé je ve filmech a seriálech zabývajících se touto skutečně ožehavou tématikou, tématikou o tom, jak asi bordel světa funguje a kdo a kde jsou ti "loutkáři", kterým i my, tak málo informovaní, vděčíme za tolik zla, bolesti a utrpení, za všechen ten sajrajt, nejspíše směřující k nějakému dalšímu velkému průšvihu globálních rozměrů, za chaos, bídu, konflikty, co do Evropy ženou statisíce uprchlíků, i takových, co taky mnoho neví, ale jsou ochotni to zlo šířit dál a vraždit "bezvěrce", co ani za nic nemohou, to vše asi je tím účelem, světícím prostředky. Asi tak nějak, jak náš "velký gauner, filozof a ekonom" již před mnoha lety pravil - "O peníze jde až v první řadě." Zájmy mocných skupin jsou nad životy, nad mírem, jedinec pro ně neznamná nic, ignorují i výrok jiného "velikána", Jozky Stalina - "Smrt jedince je katastrofa, smrt milionů, statistika." - tedy ani životy tisíců, nebo statisíců, pro ně neznamají nic. Můžete si myslet, že jsem starý blázen, ale Rusáci, které nijak rád nemám, opravdu nebudou tím největším zlem, jak už nás zas všeobecná informační masáž přesvědčuje. Taky obyčejní Američané nejsou žádní lidé s rohy a kopyty, jako ostatně většina lidí na planětě. Ale hrstky opravdových sráčů ta pomyslná kopyta a rohy mají a těch je v USA více, než kde jinde ... Serál se jeví zastaven, možná žádná další řada nebude, místy bych mu lecos vytknul, ale přesto, za téma i odvahu to zkusit nějak zpracovat, dám plný počet. 5* P.S.: Aby si někdo nemyslel, že hodnotím před večerem - tak mne to zaujalo, že jsem nečekal na Primu a dabované díly, ale dokoukal až do konce originál s titulky.(6.6.2016)

 • erased
  ****

  Po American Crime další příjemné americké překvapení. Řemeslně a především herecky sice nejde o žádnou závratnou podívanou, ale v americké komerční televizi nevídaný konspirační příběh zpracovaný uvěřitelně a vyprávěný třemi docela rozdílnými postavami se snadno postará o zábavu až do lehce anti-klimatického, ale v rámci očekávání uspokojujícího finále. Nutno dodat, že ač nejsem jejich příznivcem v opravdovém životě, v umění mě konspirační pohádky baví prakticky bez výjimky, takže možná Odysee trochu nadržuju. Těžko by mi nicméně někdo vyvrátil, že pasáže ze středního východu jsou vynikající i přes silnou současnou konkurenci.(3.7.2015)

 • Ben Nevis
  ****

  První série: Postavy jsou trošku předvídavé, protože ač klaďáci tápou, divák vždy ví, že všichni ostatní jsou nepřátelé. Líbilo se mi však, že američané bijou do svých řad. Nejde jim o záchranu světa, ale o ovládnutí skrz všemocné korporace. Zatímco americká linka je tak trošku ufňukaná, africká linka udržuje drama díky barvitým figurám. Také je znát zkušené herecké obsazení.(15.4.2015)

 • MoiJe
  **

  Omrzelo po s01e03, nedosledovane. // Zatial pilot a ten celkom nalakal. Normalne podobne filmy a serialy nemusim, ale rada prubnem, ake tempo si udrzia. (Kto by si chcel pokazit prekvapko, serial je o tom, ze Friel ako jedina z jednotky prezije snahu (nielen) svojich nadriadenych umlcat nepohodlnych svedkov v ktorejsi arabskej krajine, a tym este zdaleka nema vyhrane. A kusky skladacky s fatalnymi dosledkami na svoje dalsie zivoty maju aj jeden politicky aktivista a jeden korporatny pravnik.)(7.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace