poster

Americká odysea (TV seriál)

 • USA

  American Odyssey

 • USA

  Odyssey

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Americká odysea

Drama / Thriller

USA, 2015, 9 h 27 min (Minutáž: 42–53 min)

Hudba:

John Debney

Hrají:

Anna Friel, Peter Facinelli, Jake Robinson, Omar Ghazaoui, Nate Mooney, Daniella Pineda, Jim True-Frost, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Elena Kampouris, Treat Williams, Sarah Wynter, Kelly McCreary, John Sharian, Christian Contreras, Sherman Augustus, Chaimae Ejjbiri, Doris McCarthy, Whitney Meyer, Kyle Soller, Richard Rankin, Aaron Costa Ganis, Kevin Jackson, Charles Jarman, Eisa Davis, Jeremy Holm, Cameron Dallas, Stephen Rowe, Brendan Egan, Michael Pemberton, Frank Harts, Angel Rosa, Stephen Caffrey, Cliff Moylan, Boyd Gaines, Elliot Villar, Ronan Summers, Sadie Sink, Christopher Place, Darren Goldstein, Jayne Houdyshell, Carla Pérez, Sean Buttimer, Ian Lyons, Allison Mack, Mansour Badri, Jay O. Sanders, Tala Ashe, Erik Jensen, Orla Brady, Matt Lauer, Amine Ennaji, Hassan Ben Badida, Grégory Fitoussi, Yousef 'Joe' Sweid, Dar Salim, Jayne Atkinson, Reed Birney, Connor Trinneer, Sara Martins, Anthony Azizi, Tony Mirrcandani, Branka Katič, Sarah Wilson, Roslyn Ruff, Lynn Marocola, Caroline Portu, Michael Devine, Tommie Earl Jenkins
(další profese)
 • erased
  ****

  Po American Crime další příjemné americké překvapení. Řemeslně a především herecky sice nejde o žádnou závratnou podívanou, ale v americké komerční televizi nevídaný konspirační příběh zpracovaný uvěřitelně a vyprávěný třemi docela rozdílnými postavami se snadno postará o zábavu až do lehce anti-klimatického, ale v rámci očekávání uspokojujícího finále. Nutno dodat, že ač nejsem jejich příznivcem v opravdovém životě, v umění mě konspirační pohádky baví prakticky bez výjimky, takže možná Odysee trochu nadržuju. Těžko by mi nicméně někdo vyvrátil, že pasáže ze středního východu jsou vynikající i přes silnou současnou konkurenci.(3.7.2015)

 • MoiJe
  **

  Omrzelo po s01e03, nedosledovane. // Zatial pilot a ten celkom nalakal. Normalne podobne filmy a serialy nemusim, ale rada prubnem, ake tempo si udrzia. (Kto by si chcel pokazit prekvapko, serial je o tom, ze Friel ako jedina z jednotky prezije snahu (nielen) svojich nadriadenych umlcat nepohodlnych svedkov v ktorejsi arabskej krajine, a tym este zdaleka nema vyhrane. A kusky skladacky s fatalnymi dosledkami na svoje dalsie zivoty maju aj jeden politicky aktivista a jeden korporatny pravnik.)(7.4.2015)

 • Tommassi3

  Jednomu se jistě vybaví podobně hloupoučký hrdinský Eastwoodův canc, totiž Americký sniper, jemuž však tahle navzdory šikovné narativní konstrukci slaboučká seriálová konspirace co do řemesla nesahá ani po ne úplně dokonale vyleštěné kanady.. Výborné Ann Friel začíná být jednomu pomalu až líto.. Těžko předem po pilotu odhadovat další vývoj, nicméně tuším palce dolů..(14.5.2016)

 • ceskyhonza
  *****

  Doby, kdy tisk byl onou pověstnou další velmocí jsou asi ty tam a časy, kdy nestranní novináři sundali i prezidenta USA nejspíše taky. Přesto mám pocit, že mnozí, kteří mají zdroje, mají informace, nitky souvislostí, se nějak snaží dál. A když nemohou to, co jejich otcové, možná to aspoň dají scénáristům. Už někdo tu zmínil "Ve jménu vlasti" (pokud sledujete i agenturní zpravodajství, nyní se teprve hovoří o tom, co v seriálu Ve jménu vlasti již bylo dokonce ukázáno např. v souvislostech s Pakistánem) a je toho více, ale nepochybně scénáristi pracují s velmi zajímavými informacemi, které zdaleka nebudou "jen vycucané z palce". I když mnohé je ve filmech a seriálech zabývajících se touto skutečně ožehavou tématikou, tématikou o tom, jak asi bordel světa funguje a kdo a kde jsou ti "loutkáři", kterým i my, tak málo informovaní, vděčíme za tolik zla, bolesti a utrpení, za všechen ten sajrajt, nejspíše směřující k nějakému dalšímu velkému průšvihu globálních rozměrů, za chaos, bídu, konflikty, co do Evropy ženou statisíce uprchlíků, i takových, co taky mnoho neví, ale jsou ochotni to zlo šířit dál a vraždit "bezvěrce", co ani za nic nemohou, to vše asi je tím účelem, světícím prostředky. Asi tak nějak, jak náš "velký gauner, filozof a ekonom" již před mnoha lety pravil - "O peníze jde až v první řadě." Zájmy mocných skupin jsou nad životy, nad mírem, jedinec pro ně neznamná nic, ignorují i výrok jiného "velikána", Jozky Stalina - "Smrt jedince je katastrofa, smrt milionů, statistika." - tedy ani životy tisíců, nebo statisíců, pro ně neznamají nic. Můžete si myslet, že jsem starý blázen, ale Rusáci, které nijak rád nemám, opravdu nebudou tím největším zlem, jak už nás zas všeobecná informační masáž přesvědčuje. Taky obyčejní Američané nejsou žádní lidé s rohy a kopyty, jako ostatně většina lidí na planětě. Ale hrstky opravdových sráčů ta pomyslná kopyta a rohy mají a těch je v USA více, než kde jinde ... Serál se jeví zastaven, možná žádná další řada nebude, místy bych mu lecos vytknul, ale přesto, za téma i odvahu to zkusit nějak zpracovat, dám plný počet. 5* P.S.: Aby si někdo nemyslel, že hodnotím před večerem - tak mne to zaujalo, že jsem nečekal na Primu a dabované díly, ale dokoukal až do konce originál s titulky.(6.6.2016)

 • Tempest
  ***

  Jeden ze seriálů s konspiračním námětem. Odelle Ballardová je členkou americké armády a během jedné přísně tajné akce se dostane k dokumentům, které v žádném případě neměla vidět. To zaplatí životem ostatní příslušníci její jednotky a ona jediná přežije a začíná se její odysea. Celý seriál mě připadal dost přitažený za vlasy, ostatně hned na začátku zabijí všechny vojáky amerického komanda a zrovna klíčová svědkyně přežije. A takových náhod je zde více, advokát, který se neustále plete do případu a mladý politický aktivista, který se dostává k utajovaným informacím, těm je neustále vyhrožováno, ale i když jiné lidi odstřelí bez řečí, tak zrovna tihle dva mají výjimku. Seriál má 2 dějové linky, jedna se odehrává v Africe, kde sledujeme pouť Odelle Ballardová, která vlastně utíká přede všemi, a druhou v USA, kde se několik lidí snaží dopátrat pravdy. Lepší byla určitě ta africká dějová linie, ta americká mě moc nebavila. Seriál tak na jedno shlédnutí, žádný zázrak,(26.6.2016)