Labyrint - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, 2017, 6 h 45 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Jan Hájek, Tatiana Dyková, Zuzana Kajnarová, Michal Dalecký, Miroslav Donutil, Jiří Dvořák, Radomír Švec, Alois Švehlík, Viktor Preiss (více)

Epizody(7)

V druhé řadě kriminálního seriálu režiséra Jiřího Stracha podle scénáře Petra Hudského bude tým majora Remeše řešit další rozsáhlý a komplikovaný případ série vražd. Detektivové nacházejí v lese nedaleko Brna tělo mladé atraktivní dívky, která zemřela obzvlášť brutálním a trýznivým způsobem. Vyšetřování její smrti je dostává do labyrintu napínavých událostí a přivádí je ke skupině lidí, kteří se ničeho nebojí a nic je nezastaví. (Česká televize)

arinečka

No, první řada byla pro mě zajímavější. U druhého dílu druhé řady se mi povedlo usnout..ani nevím, co jsem naposled viděla.. ()

bearmeedek

První řadu jsem neviděl (možná zkusím), u druhé jsem dal závěrečný díl. Myslím, že jsem o nic nepřišel, jeden díl byl důstojným zástupcem série. Vraždění pistolí, stínáním hlavy, pohřbíváním za živa, tajemno a la středověk, žijící potomci českého krále - to všechno mě nevyděsilo, ale donutilo k několika mírným úsměvům. ()

Veronica27

Ze začátku trochu pomalejší rozjezd, tak jsem si říkala, že první série byla přece jen lepší.Ke konci už více dílů stálo za to a bylo to fajn, takže za mě spokojenost. ()

Oonika

Bohužel slabší než první série. Nakonec to sice krásně vygradovalo, poslední díl byl bezkonkurenčně nejlepší, ale jako celek to bylo hrozně moc zamotané a nepřehledné. ()

Psycho.R

Po první, skvělé, sérii celkem propad. Uznávám, že jsem nečekal takové rozuzlení. Jen jsem se neubránil pocitu, že by se to hodilo více do sérií Ďáblova lest a Ztracená brána. Ps. obsazení hájka a Vilhelmové mi naprosto nesedělo. Shlédl jsem nyní 3. sérii a nechápu, že všechny tři měli stejný tvůrčí tým. Dvojka je jednoznačně statická a průměrná, což je u tak schopného týmu zvláštní. ()

markotter

O dost slabší. Sice příběh nebyl tak komplikovaný, ale o to víc mu musely pomáhat různé berličky. Některé dějové linie (třeba ta s Křížem lobbistou skoro zbytečná, spíš to byla taková vata pro vyplnění). Oproti 1. sérii taky o hodně víc ochotníků v čele s Donutilem. Namátkou třeba mladý Donutil, Vrzalová a naprosto nehodící se k roli kriminalistky Vilhelmová. Ale dokoukal jsem to, no. ()

waska

Nový kriminální kolega Vilhelmová - Špatně !! Pro mě jedna ze dvou našich nejnesympatičtějších hereček. Moc vražd - Špatně. Moc postav - taky špatně. Až moc přeplácané, roztahané, politický motiv se sice povedl, ale až moc tajemství. Ta se sice všechna objasní, ale působí to dost zmateně. Konec dobrý i když trošku přitažený za vlasy, ale nakonec proč ne. ()

Lupes

Tiše jsem doufal, že klasický propad ve druhé sérii nenastane. Nastal. Za vlasy přitažený motiv je tak naivní, že vzbuzuje úsměv. Naštěstí se zápletka rozplete až na konci a po většinu času tak zůstáváte v celkem slušném napětí. No, ono ledacos se dá odhadnout, ale i tak zůstává slušná porce (byť pěkně pitomého) překvapení na závěr. Jenže je tu další průšvih, pokus o politickou linii. Každý kdo se občas dívá na zprávy by si sice podobný konec lobisty přál, ale oproti scénáristům nepropadá naivitě. Takže severská inspirace zakomponováním politiky tentokrát hrubě nevyšla. U nás je to prostě jinak. ()

Grogan

Druhou řadu Labyrintu si pamatuji jako nejslabší ze všech sérií, momentálně zkouším rewatch, tak uvidím, jak se mi bude v průběhu zdát, ale minimálně jeden velký nelogický fail ohledně hlavní zápletky si vybavuju už teď - k čemu je to ochraňování potomka následníka trůnu v době kdy je monarchie už dávno pryč? To jako bratrstvo očekává pád vlády a návrat k monarchii? Nebo snad plánuje vládu svrhnout a ustanovit krále (to asi ne, na to jich bylo trochu málo)? Navíc, proč by měl vládnout zrovna potomek Přemyslovců, z jiných rodů žádní potomci nejsou? V jedničce šlo o pomstu, ve trojce o prachy a duševně nemocného člověka, ale tady jeden z hlavních motivů hodně hapruje... No uvidím, jak budu celou sérii na konci vnímat, třeba se v tom tahle pitomina ztratí. ()

Pedronaut odpad!

Nevím, čím to může být, ale po třech dílech mám strašnou chuť zřídit si účet u Raiffeisenbank, vybrat si prachy, zajet si do baru Škodovkou a dát si tak tři čtyři flašky Jamesona. ()

G04T

Asi dvě až tři první epizody trochu zmatkové i pár chybiček v těch dalších epizodách by se našlo, ale i tak je to super. Má to atmosféru (co taky čekat od Stracha) a má to skvělou zápletku. Franěk se jevil jako důstojnej chlap a pak.... No nic.. Koukněte se sami. Bavil mě hlavně Dvořák. P. S. : Myslím, že Česká televize moc nemá ráda M. Etzlera. Ale nebudu spoilerovat. ()

Hrabovo odpad!

Takové dlouhé titulky! To jistě všichni dostali plat, to je zase vyhozených peněz! Nechápu, proč tohle ČTV financuje. Opravdu jsem dokonale informovaná nejen o tvůrcích, ale i o čtyřech lidech, co se starali o gáblík a šesti, co jezdili auty. Postrádám jen informaci, kdo pronajal mobilní WC, ev. jmenovitě která hajzlbába seděla u drobných, pokud byli na exteriérech v hospodě. Nechápu to, příště žádám informaci kompletní. Nakonec jde to i z mých peněz! ()

stone

Divák se v té spleti jmen a postav poněkud ztrácí. Navíc hlavní zápletka je tematicky příbuzná s Brawnovou Šifrou, jenom tady nejde o potomka Krista, ale Václava III. ") ()

andysek88

Nuda. Dějově obsahuje spoustu nesmyslů, hluchých míst, naprosto zbytečných scén a product placement, že by člověk nejraději brečel. ()

teba

Jedna hvězda coby výraz absolutního zklamání - postav jak na orloji, nestačila jsem si vůbec zapamatovat jejich jména, u posledního dílu už jsem nevěděla, kdo jak umřel v těch předchozích, spousta nesrovnalostí, příběh a la Šifra, ale působilo to spíš komicky... No prostě ne, a jestli se přistihnu, jak koukám na třetí řadu, tak už vážně nevim :o) ()

MirkaP

Už od začátku tomu chyběl drajv první série. Uprostřed se skoro ztratil, nakonec se zase jakžtakž našel, ale už to prostě nebylo ono. Něco tomu chybělo a něčeho bylo zbytečně moc. Asi tak na kompaktní a strhující 3, maximálně 4 díly. ()

regentor

Labyrint 2. série je dalším počinem režiséra Jiřího Stracha v uvedení na obrazovku mystery/krimi /thrilleru s prvky nerozulštěných tajenek našich dějin převedených do současnosti. Myšlenka jistě nosná a filmařsky i vděčná ovšem provedení podstatně slabší. Už z úvodní znělky je zřejmé , že půjde o jakousi alegorii na nešvary našich předků i nás současných. Faleš, pokrytectví ,smilnost, nevěra ,kariérismus ,krádež a celá řada dalších necností se prolíná celou sérií jako červená nit.Problém začíná v tom, že ke každé necnosti je potřeba vytvořit postavu a svým způsobem i zločin což dělá ze seriálu až účelově roztahanou záležitost.Přemíra snahy popsat toto a skloubit do jednoho celku se míjí účinkem a naopak se stává kontraproduktivní.Už úvodní záběry prvého dílu 2. série dávájí tušit , že budeme mít co do činění s černou ovcí ve vlastních řadách(policejních) což svým způsobem směřuje zápletku od samého počátku .Velké množství postav,mnohdy naprosto zbytečných jako třeba zbohatlík v mercedesu ,jeho žena i blond milenka kteří zaviní nehodu lobisty Kříže jsou jen matoucím prvkem pro diváka a natahováním stopáže bez jakéhokoliv efektu.Bohužel zde tvůrci honí příliš mnoho zajíců najednou a rozvíjejí až příliš motivů a pak je z toho bramboračka bez brambor.Sledování postupů vyšetřovatelů je rovněž někdy prvek mystéria to co je očividné nesledují ale honí se za známým Osvalda který ho sice nezná , zato však ví , že jej někdo sledoval...Rovněž vsuvka s kopáčem hrobů prahnoucím po 10.000.000 milionové odměně je až komická . Způsob jakým Policie najde hrob Osvalda pak raději komentovat nebudu.Samotný závěr pak dělá dojem parodie na to , co jsme sledovali dříve.K událostem v kryptě chrámu řádu si dejte raději velkého panáka , protože tak pitoreskní záležitost plnou blábolů a klišé jste asi dlouho neviděli.Samotný závěr je pak "samozřejmě" opatřen prvky tajemna a vyšších vlivů , takže máme zaděláno na třetí sérii. ()