Ulice Cloverfield 10

• USA 10 Cloverfield Lane (více)

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Onen neznámý podivín (John Goodman) se jmenuje Howard a je to zkušený „Prepper". To jsou lidé, kteří tuší, že jednoho nepříliš krásného dne přestane fungovat svět, a tak se na to připravují. Například Howard si postavil a komfortně vybavil podzemní bunkr. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočívá v tom, že ji našel ve vraku havarovaného auta a přesunul do svého krytu krátce předtím, než na Zemi plnou silou udeřila gigantická katastrofa, která zničila veškerý pozemský život. Emmett, jeho kámoš, který mu se stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle jsou podle všeho široko daleko jediní přeživší. Škoda, že je venku kontaminovaný vzduch a nejde to proto ověřit. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl a pod za vlasy přitaženou záminkou ji chce udržet ve sklepě. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je fakt pořádný magor... (Cinemart)

Pitryx

PRVNÍ DOJEM:Tak ten závěr byl peckovní, a jednoznačně si zasloužil plný počet bodů. Vůbec jsem to nečekal. Myslel jsem, že to bude vše jinak, nějaké obyč. postapo a nic více. Proto škoda hluchoty v bunkru na dvou třech místech, což ubírá dvacítku. Naprosto zbytečně, stačilo tuto pasáž zkrátit. Pro mne velmi milé překvapení, a znovu se mi potvrdilo, že je někdy lépe o filmu nic nevědět dopředu. *** A PŮL ()

marek29

Poměrně zajímavá postapokalyptická únikovka o 3 hercích, napínavé atmosféře a závěru rozrušujícím mimozemskýma monstrama a loděma. Dávám 4 za snahu i když za ty mimozemšťany si zaslouží asi 3+ jen :( jako film na večer dobrý :) chybu neuděláte ()

Nathaniell

Působí to na mě, jako by se tvůrce nemohl rozhodnout, zda se bude jednat o idiota co lže, nebo o někoho, kdo mluvil pravdu. Finální forma prolhaného idiota, jež se z p..dele klikou trefil se svým šíleným mozkem, bunkrem a únosem jedný slípky na den apokalipsy mi přijde dobrej námět pro komedii nebo parodii. Ale u něčeho co se tváří vážně, mi bleskla hlavou jedna dost podstatná myšlenka: "Trochu moc náhod najednou, neee?" Jako, ono jo, náhody se stávají, a tak podobně. Ale takovýhle míchání paradoxů a sci-fi mi prostě nesedlo. Zlatej svatej Asimov. 3* ()

nula87

Komorní psychologická hra kočky s myší, která vyvrcholí jakože bombastickým stylem, který mi ale k tomu moc neseděl. Možná kdyby se to udrželo na té malé ploše, na které to bylo rozehráno, dal bych i 4*. 65% ()

subic

Saw mě ve své době hrozně nadchlo, to totiž dost vtahuje do děje, pokud už to tu zdejší experti s tím srovnávají. Tohle mě ale nechalo docela chladným. ()

curfew77

Až na pár slušných momentů (ženská za sklem) utahané a otravné. Jedním z mála kladů je zdánlivě tuctová, nakonec ale velmi zajímavá M.E.Winstead, o které - přiznám se - slyším poprvé v životě. Jinak nic, co by stálo za zmínku. 40 %. ()

PlayEasy

Stačí tři postavy a jeden stísněný bunkr - a ejhle, napětí je tu až po strop! Gradace je vskutku drtivá, škoda těch posledních 10 wtf minut. V moderních hororech jsme už ale zvyklí i na větší zhovadilosti, že Barbare ;) 75% ()

Hyperbolic

Příběh chvílemi jak na horské dráze, věřit divnému chlapovi, který vás drží u sebe v krytu, že je planeta zamořená a rok, možná dva tam s ním budete muset počkat? Hloupost, pak se objeví důkazy, že mluví pravdu, potom se ale ukáže, že to nebude až takový dobrák. Thriller to je výborný, jedná se o herecký koncert 3 herců a s dodržením jednoty místa/času/děje jak v antickém dramatu nám servíruje něco neokoukaného. Character development Michelle sice přišel znenadání, ale byl parádní. Z křehké ženy, která celý život utíkala, je survivalistka, co si vyrobí hazmat oblek, plynovou masku a uteče ze zamčeného protiatomového krytu. A to ještě nekončí, bojuje s pseudo-xenomorphním emzákem. Potom, co ji i s autem čapne obří zrůda/vesmírná loď, si během toho, co je zvedána, aby byla sežrána, stihne vyrobit molotov, a hodí ho monstru do útrob. Po zšikanování všech monster, ať už lidských či mimozemských se ještě rozhodně přidat k mariňákům a jít bránit naši planetu. Mary Elizabeth Winstead je nový John Rambo/Dutch/a x dalších akčních hrdinů. A k těm skillům má i looky a velký herecký talent. Moc se mi líbí, že je to něco úplně jiného, než první díl, ale přitom to je pocitově a tématicky prolínající se. ()

helrohir

V prvom rade treba podotknúť, že názov filmu je trochu zavádzajúci. Hoci je údajne súčasťou toho istého univerza ako pôvodný "Cloverfield", avšak obsahom je niekde úplne inde a kľudne mohol film vystupovať nezávisle a s iným názvom. Film funguje ako mix rôznych žánrov, či už psychologická dráma v podobe skupiny ľudí uzavretých pred vonkajším svetom, ale z času na čas sa objavujú aj prvky hororu. Niekedy tok deja plynie pomaly a nezáživne, občas si na diváka tvorcovia pripravia aj nejaké to prekvapenie.  Finále je možno trochu prekvapivé, ale zároveň je aj najintenzívnejšou časťou filmu. John Goodman v hlavnej úlohe exceluje. 60%. ()

darkphoenix

Nemôžem inak ako dať plné hodnotenie. Nie preto, že by 10 cloverfield lane bol akýmkoľvek spôsobom jedinečným, či jediným svojho druhu, ale preto, že je to dokonale fungujúci film so skvelými postavami a skvelými hereckými predstaviteľmi. Tempo šlape od začiatku po koniec, stiesňujúce prostredie je využité do posledného zákutia a napätie sa v niektorých okamihoch dá nie len krájať, ale v sedačke kina som doslova nadskakoval od vzrušenia. 10CL totiž obsahuje okrem skvelého scenára hlavne výborné postavy a charaktery, s ktorými súcítite a držíte im palce (teda hlavne jednej konkrétnej z nich) a to je v rámci žánru a doby na nezaplatiteľná ingrediencia. Neustála hra a obracanie dôvery či podozrenia totiž funguje na plný plyn a samotné finále je príjemne prekvapujúce hoci nie šokujúce. Doslovné neprepojenie s prvým (výborným) Cloverfieldom trochu zamrzelo, ale napriek vyjadreniam tvorcov som stále ochotný veriť, že sa všetko videné deje v rovnakom dejovom univerze. Po dlhom čase dokonalý kino zážitok plný vzrušenia a filmového labužníctva, ktorý mi z hlavy nevyprchal ani po dvoch dňoch od projekcie. Trachtenberg rozhodne ako celovečerný debutant zaujal a Mary Elizabeth Winstead by si za takéto stvárnenie takto skvelej a inteligentnej postavy zaslúžila celý franchise. Jednoducho skvelé prekvapenie. Choďte do kina, nech je prečo pokračovať v Cloverfield séri ;), ()

Mograine

Dan Traktorberg si moc na dno nesáhnul a spíš bych řekl, že se na to vysral. Příběh by docela ušel nebýt přebytku tajemna a ničeho. Obsazení starého špekouna Honzy Dobráka byl docela dobrý nápad, neboť je to pravděpodobně šílenec už od narození a Mary mi svýma saxy kukadlama hodně učarovala, takže bych byl docela shovívavý a dal takový slabší průměr. ()

Kamy

Škoda toho názvu. Celý film je o budovaní napätia z nevedomosti a divák by si spoločne s Mary mal klásť otázku, stalo sa niečo hore, alebo je John Goodman len šialený pošuk? V tom smere film funguje takmer perfektne. Problém ale je, že názov filmu odkazuje na "prvý diel" a tak je finálne do istej miery očakávané a tým aj vyspoilerované. Keby sa film volal proste Bunker a na záver by bol záber na schránku na ktorej je napísane Ulica Cloverfield 10, bol by to lepší spôsob možného prepojenia filmov a lákadlo na prípadný tretí diel. Alebo ani nemusel mať nič spoločné s Cloverfieldom a bol by to "len" fajn skorohoror. Slabšie 4* ()

blazma

Za mě rozhodne velké zklamáni. Když jsem uviděl ten název doufal jsem ze by to mohlo byt pokračování perfektního filmu. Postupem casu, jsem zjišťoval, ze to ve směs nebude mít s předchozím počinem nic společného. Náznaky tam možná ke konci byli. Nic méně v celkovém hledisku, byl tento film pro mne neskutečná nuda a čitelný od začátku do konce. Naprosto bez žádného IQ Emmett byl akorát na obtíž. Michelle, ustrašená holka co utíká před životem, ale potom se přemění na ženského MacGyvera? Pan John Goodman hraje dobře. Chvíli to vypadá na pohotového chlapíka, který věří ze děla dobře a pak se mění na pořádného psychopata. Jediná postava, kvůli které se to dalo dokoukat. Konec filmu, už byl neskutečně přehnaný a naprosto pro mě nesmyslný. Za mě teda naprostá katastrofa. ()

zdenzo

Skvěle rozehrané drama, vynikající John Goodman i zbytek osazenstva. Nebýt brandu Cloverfield, do posledního momentu si divák není jistý kdo všechno je záporák a kde je větší zlo nebo se vlastně nic neděje? Finále snímku možná trochu zbytečně MACGYVERovské. Prozrazená pointa názvem filmu = -10procent. Takto "jen" 80%. ()

DePompon

Na mieste je otázka: "čo tým chcel básnik vlastne povedať"? Bohužiaľ, nie je rečnícka. Autor chcel zrejme povedať všetko, aj to, čo do jedného filmu nepatrí. Posledných dvadsať minút bolo znásilnením predošlého úsilia udržať si diváka vcelku prepracovanou psychikou postáv. Žiadne narýchlo zlikvidované mimozemské príšery do výborného trilleru o väznení a snahách vyslobodiť sa, podla mňa, nepatria. Občas sa jednoducho treba rozhodnúť, kam ten film smeruje. Predišlo by sa trapasu. Koniec - ten je asi najpodstatnejší. Z pôvodných štyroch tým pádom za film ako celok dávam priemerné tri hviezdičky. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (více)