Ocicak

Slušná atmosféra, originalni nepřítel a místy docela chytrá posádka. Film nabízí určitou podobnost s vetřelcem rozdíl je konečně v tom že si posádka nehraje až na par scén na hrdiny a docela přemýšlí nad cizí hrozbou. Představte si špatný scénář a pak ještě horší a jeste horší a ještě horší na všechno má plán... jenom ne na pořádné zabezpečení nad karanténou. Když ke konci filmu mluvila pro černou skřínku divím se že neifnormovali do záznamu průběžně kdyby náhodou něco nevyšlo aby tak dali co nejvíc informací do počítače ale zase musím ocenit plán na obětování celé lodi aby se hrozba nedostala na zem. Konec velice dobrá ukázka jak sebelepší plán nemusí vyjít a otevřené dvířka pro druhý díl jen doufám že se tam neobjeví nějaký místní domorodný Rambo tak je velice dobře našlápnuto na pokračování jen odstranit někdy nelogické chování posádky a dát prostor souboji intelektu... ()

im8

No, tak tohle zůstalo ani ne na půl cesty. Tématem se to chca-nechca musí srovnávat s klasikou žánru, vizuálně je zde pokus o cosi galaktického, bohužel vzory zůstaly nepokořeny. Gyllenhaal předvádí unavený výraz ala Zdrojový kód, Reynolds se pro změnu ani tvářit nezačal a už byl vyžrán a důvod, proč neměl pro mě neznámý pan Bakare nohy, se dal také tak nějak odhadnout. Ostatně stejně jako celý děj včetně finále, které si (uff) zadělalo na číslo 2. To, že rosol vleze dovnitř tryskou, kterou hlídá analogový budík jak z roku 1960, mě zastihlo nepřipraveného. To už se mohl klidně prosáknout stěnou a přišel by o tom telegram. Dal bych normálně 3* za jinak dobře zvládnuté řemeslo, ale za multi-kulti další-klišé-posádku dávám nakonec 2*. ()

clot

Výborný film a já jsem se bavil. Pořád otevřená otázka je život i mimo naší planetu a v naší galaxii ? Může nás jiná forma života zahubit? Super film. ()

tennis.rules

Neuveritelna vtakovina tento film, cele zle, nelogicke, jednu hviezdicku davam za efekty a prvych 20 min, inak o nicom. Extremne inteligentna forma zivota, ktora si nevie ani otvorit dvere, dycha kyslik, ale bez problemov funguje v otvorenom vesmire, atd... Podla hercov som si vravel, ze to nemoze byt zle, mozno zbytocne ocakavania, ale urcite zbytocne stravenych 100 min mojho zivota. ()

Minikax

Cakala som trosku viac ale az take zke to nebolo len trosku som nepochopila ked potreboval ten mimozemstan kyslik ako tak dlho vydrzal vo vesmire a lietal tam hore dole dost dlho ()

PORTER44

Tak po prvním zabití vesmírným stvořením mě hned napadl Vetřelec a nebylo to daleko od pravdy,podobný příběh,vzorek který přinesou na vesmírnou loď, který začnou zkoumat, malá chyba a je tu průser,efekty dobrý,napětí i herecké výkony v poho,konec nečekaně dobrý. ()

stret

Nebolo to zlé. Pár vecí nebotyčne nasralo. A to je predovšetkým taká tá povinná jazda o "hlubokém přátelství" alebo "lásce", kedy dement ide pomáhať kamarádovi na ktorého šáhla neznáma vesmírna potvora - lebo sú takí veľkí kamarádi. Nevadí, že tým kontaminuje aj seba a ďalších, hlavne si musíme výchovne "pomáhať". Podobne romantická dvojka, ktorá sa tam v mraze takmer ošukala, a preto si museli strašne pomôcť odoslaním sa na zem, s porušením plánov a pravidiel. Potvora sa nakoniec dostala kam nemala, kde pravdepodobne odrovná celé ľudstvo, ale režizér sa tvári, že to vôbec nie je preto, že to všetky postavy aj so scénárom tak strašne posrali. Stavím sa, že to nemalo žiadny skutočný scénár, len čo nejakých pošukov napadlo zbúchať a dať to do A-čkového oblečku. ()

Final

Natáhnout tenhle film na 104 minut je zvěrstvo, už pro to, že ve vesmíru toho moc dělat nejde. Buď hrdinové vesele bojují proti vetřelci, nebo si mezi sebou povídají. Ta druhá část je poněkud nudnější a pomalejší. Nezachraňují to ani herci, jejichž výkony jsou v rámci možností výborné. U mě to ale na celé čáře vyhrává celkem dobře zvládnuté CGI animace, zejména pak digitální zpracování onoho mimozemšťánka, který tak rád zabíjel posádku stanice ISS. Závěrečná minuta je asi to nejlepší z celého filmu, jenže je to jen minuta. ()

KiR0

Přiznávám se, že jsem z tohoto filmu tak trochu rozpačitý... Natočený je výborně..., ale to ostatní tu už snad bylo nesčetněkrát... ()

Leira

Příšera navržená pěkně, ačkoliv ke konci už byly ta její rozpláclá přistání na zavřených dveřích poněkud otravná. Tím ale výčet pozitiv končí. Dějová linka nesmírně nudná - loď, posádka, příšera, postupné umírání a postavy bez větší hloubky. I tak mi ale během filmu bylo celkově nevolno, bála jsem se a vím naprosto přesně, že tohle už nikdy nechci vidět. Ne, tenhle film mi opravdu nesedl... ()

pietri

Úžasnej film!Skvělé prostředí a efekty.Parádní hudba a film je napínavej skoro od začátku až do konce!Novej Vetřelec mě tak neuspokojil jako tenhle film!!Opravdu filmovej zážitek!!!! ()

ynteligent

No tak som to dopozeral... Az do konca. Bohuzial. Taku koninu som uz dlho nevidel. Mal som strasne nutkanie to v polovici vypnut, ale vzhladom na herecke obsadenie si hovorim ze vsak nejaky napad, myslienka musi prist. Neprisla. Nic.Dve hodiny nicoho. No ok, prvych 15 minut to vyzeralo na nieco originalne, kde sa z vesmirneho organizmu ktory vypestuju v labaku vyvinie celkom originalny film. Potom to bol uz len slaby caj z votrelca, bez napatia, napadu ()

cica

Pre mňa fajn, malo to spád, páčila sa mi potvorka, herecké obsadenie. Ono je ťažko stvoriť niečo výnimočne nové po tých všetkých votrelcoch a čo ja viem čoho ešte, a keď sa už na to niekto dá, ide určite s kožou na trh ( čo teda vidieť aj na hodnoteniach ostatných používateľov ). ()

megacik

Neviem si pomôcť, ale nejako mi to nepripadalo príliš napínavé, na horor. Veľa nezáživných rozhovorov, a nepáčil sa mi ani slabý votrelec. Super-inteligentný tvor bez mozgu, to mi nejako nevychádza. Čo sa mi však veľmi páčilo, tak to bola atmosféra samoty...ala gravitácia.. Našlo sa aj zopár chýb typu - votrelec by mal bez kyslíku hybernovať, o čo sa snažia celý čas astronauti. Avšak vonku vo vesmíre chytá príšerka druhý dych, a je čulejšia ako vo vnútri stanice. Ale nie, oni sa aj napriek tomu snažia vo vnútri odstávať jej kyslík.... Záchranná misia Sajuzu, tak to bolo úplne zbytočné intermezzo, však ani nebolo poriadne vidieť, čo im tá potvora po otvorení prepážky urobila. ()

Origono

Velké plus za napětí (skoro) až do konce, pár diskutabilních věcí - logika některých situací, nehledě na (ne)technické podivnosti ale kdo si dneska dovolí, nechat spadnout jen ve filmu na zem takovej dáreček :) ()

vla_mira

Další nuda se slizkým vesmírným alienem, který je (oh, jak překvapivé!) mnohem adaptabilnější než posádka vesmírné stanice. Naštěstí to netrvá dvě hodiny. ()

aneta105

Nejsem na takové Marťanské filmy zvyklá, protože je nemusím, z důvodu, že nejsou z větší části pravdivé a je to blbost. A tento film zahrnuji mezi ně. prostě si na ně nezvyknu, a nemám tento žánr v oblibě. Neberte tuto recenci vážně, určitě je to dobrý film pro Vás, ale ne pro mě... 10% ()

PF 2017

PF 2017