V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

JohnDean

Mně bylo deset a podobné filmy jsem hltal. Bruce sice už za zenitem, ale pořád ještě napoctivo a pěkně tvrdě. Tak jak to má být. Eastwood mě přijde "vychcanější", ale Willis je větší tvrďák. Velké plus za Thompson! ()

PanHradec

Asi fakt poslední pořádná řezba svého druhu. I když je to remake jak se patří, ale i tak to má šmrnc a B. Willis hraje potulného pistolníka výborně. ()

Rayers

Až příliš drsný Bruce. Colty 1911 se zásobákama na alespoň třicet nábojů. Za vším hledej ženu a prachy. ()

Zofan

Toto archivní suché dílo s výraznou vůní krve a olova má nakyslou až trpkou zápletku, jejíž pachuť dráždí filmové-chuťové pohárky, ale celkový dojem poměrně rychle odezní doztracena. Možná je dnes již značně přezrálé. ()

NovotassCZ

Ani nevím čím to je, ale tenhle western má prostě něco do sebe - nesmrtelný hrdina a mnoho akčních scén - klasická atmosféra a dobrý příběh. Klasika. Škoda, že ho tolik lidí nezná. ()

Muad

Přímočará akční podívaná bez zbytečného balastu. Pocta žánru a pro mě jasně nejnedoceněnější Wilisův film. ()

PORTER44

Průměrná gangsterka s B.Willisem.Dobré herecké obsazení a pár dobrých přestřelek.Film je vlastně kopie westernu s C.Eastwoodem Pro hrst dolarů,akorát že děj se odehrává mezi gangstery. ()

fuskoric

Jasná kópia A Fistful of Dollars, akurát oveľa slabšie. Totižto Hill nie je Leone, Cooker nie je Morricone a ani Willis sa nevyrovnal Eastwoodovi. ()

mpet

Koukat se na to dalo, ale nic extra to také nebylo. Je zde spousta zbytečnejch chyb. Hlavně ty klasický se střílením. Nejvíc mě dostalo, když jsem z šestiraňáku napočítal 11 výstřelů, ale podobný prohřešky tu byly stejně častý, jako střílení, které bylo skoro podstatou filmu. Další brutální chyba se stala s mozkem těch dvou vůdců gangů. Ty tam museli mýt IQ na bodu mrazu, neboť tak blbý a naivní bosse jsem ještě neviděl. Zbytek filmu by docela ušel. Zajímavý vyprávěčský styl filmu hodně přidával na kvalitě, nebo aspoň mě se dost líbil. Ale jedno velké pozitivum nevynahradí všechny ty negativa. Podle mě slabší průměr. ()

Imyourmather

Hodně dobré, doonce výborné. Ale chce to sledovat jako já. Všichni víme, že toto je už druhý remake od Kurosawového Ochránce, kterého jsem viděl jako první, pak Pro hrst dolarů a nakonec tento film. S časovým odstupem, samozřejmě. Je kratší než předchozí dva, dost syrový a svižně natočený, uteče jako voda. ()

nobodyfamous

Bruce Willis je proste pán herec,, Film vyniká zapletkou, jednoducho poctivo natočený film ,, asi jeden z naj filmov tohto žánru ,, aj keď trochu nerealistické prestrelky pri ktorých guľka z Bruceovho koltu odhodila každého 100kg chlapa na 3metre ()

PowPow

5 důvodů, proč ten film nestojí za zhlédnutí: 1) postrádá jakýkoli příběh, je jako videohra, ve které máte postupně vystřílet všechny ostatní; 2) Od začátku je jasné, že Bruce to vyhraje, takže to není ani na moment napínavé. V bojových scénách má takovou převahu, že to až působí vtipně. Deset chlapů na něj pálí ze dvou metrů a nikdo ho netrefí. 3) Všechny postavy jsou tak povrchní a prázdné, že jsou vám u prdele, je vám úplně jedno, kolik jich umře; 4) Bruce až moc tlačí na pilu ve snaze vypadat jako naprostý alfasamec, což v konečném důsledku vypadá spíš trochu směšně; 5) Filmu chybí jakýkoli nadhled a vtip, bere se to naprosto vážně - a právě v tom vnímám hlavní rozdíl mezi Leoneho předlohou a tímto remakem. Clint hláškuje s lehkostí, nesnaží se vůbec působit nijak dramaticky nebo drsňácky, a proto si ho zamilujete. V boji má sice stejnou převahu a stejně tak je jasné, že vyhraje, ale ta schopnost klidně to přiznat a dělat si z toho ve správných momentech legraci vás odzbrojí. Tady se tvůrci snaží vytvořit epos s atmosférou, ze které si ucvrnknete do kalhot, ale je to jen 100 minut nudy. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Máte tu telefon?" - "Komu chcete volat?" - "Mý mámě..." Bruce Willis přijede do městečka Jericho kde vystřílí všechny zlý chlapce. Tohle je nuda bez pořádně rozvinutého příběhu, kde se pouze střílí, a ani to nepůsobí světově. 2* pouze za Willise. - 30%. ()

Adam94

Krutopřísná krvavá jízda s charismatickým a neohroženým Brucem, který to hraje na obě strany, občas jsou přestřelky nereálné, ale nad tím se dá přivřít oko. ()

Filmoar

Willisovský masterpiece... veľmi ale veľmi nedocenený kúsok. Výber obsadenia na 100% a o talianskej chunte to platí raz tak... Štrozi, Georgo 👌. Hudba super, napr. akcia v Slimovom baredre uprostred ničoho 👍... a kopec kopec ďalších vecí. 95% už len zo sentimentu k filmovému žánru, ktorý takpovediac zakapal. ()

GrooteLulu

...je vcelku zajímavé, že pro mě osobně, je Last man standing, jenom jako odskok mého nejoblíbenějšího herce na pole "westernu", kde jeho role tak nevinikla, protože měl před sebou jeden z nejlepších filmů všech dob Pátý element a za sebou to samé v bledě modrém 12opic, Pulp Fiction, Poslední skaut a samozřejmě už tři díly Die Hard a to už je až až.. podle mě u Bruce je problém, že jeho poslední dobrej film končí někdy s rokem 98 (+-Sin City a 4 díl SP) a od Moonlinghtingu do té doby je prostě každá jeho role skvělá, tahle však jen pro fajnšmekry a o film si už ani moc nepamatuji.. ()