V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

gezko

Film, kde sa len hovorí a strieľa, je prepojením westernu a klasických strieľačiek 80.-tych a 90.-tych rokov. V tomto momente sa to ešte dá rozchodiť, ale trápne filozofovanie o živote a gangoch v bohom zabudnutom meste, to sa na Willisa nehodí. Pritom film po úvodných scénach ukazoval veľký potenciál - Willis prišiel do mesta, kde mu zničili auto, on sa hneď pomstil a následne sa zaplietol sa s dvomi gangmi... Ale potom sa to zvrhlo len na bezduché filozofovanie a to teda nie je úloha pre Brucea. Ani ostatné postavy sa nejako nepretrhli v tom herectve. Dokonca mi neboli celkom zrejmé ani ich pohnútky. Z tohto hľadiska dávam tri hviezdy (za Brucea a prestrelky). Keby tam bolo menej zbytočných rečí, tak dám o jednu viac. ()

Anub1s

moj nazor že remake filmu Yojimbo od Kurosawa (ešte pred filmom Pro hrst dolarů). Posledný ostáva je však dejovo absurdný ()

Bondík

No doplňuji si významné mezery, tady jsem ve škole zase chyběl. Starý dobrý kousek, který jsem viděl až dnes. ()

Katerina_34

Dávám dvě hvězdičky Bruceovi Willisovi za vynikající ztvárnění hlavní role a několik velmi povedených hlášek. Bohužel se scénářem už to tak slavné není. Člověk má po půl hodině sledování pocit, že už se na to dívá minimálně tři hodiny. Za mě velká nuda, jen pár akčních scén s mnoha nerealistickými prvky. Velmi by mě zajímalo, na kolik nábojů měl Willis zásobník, protože během každé střílecí scény mi přišlo, že ze svých dvou zbraní vystřílel snad stovku nábojů bez výměny zásobníků :-). ()

Bogrant

Dobre vedený, elegantný a nasratý Willis, dva znepriatelené gangy, zvládnuteľný príbeh, drsné prestrelky, Walken so samopalom, fajn záver. Ako málo stačí ku šťastiu a spokojnosti. I keď to je mierne prehnané a gangstri by nemuseli pri zasiahnutí malou zbraňou letieť ešte zopár metrov dozadu, ale inak vydarený, prachom zapadnutý thriller, ktorý ale rozhodne neostáva pozadu čo sa kvality týka. V podstate oddychovka. ()

vinducha

Panejo , Western jak má být , jen místo na koních se tam prohánějí v kárách. Tady byl Bruce ještě hároš a hodně ve formě . ()

Sa.sa

Super film plný úžasných přestřelek 🥰🥰 za  5hvězd... Jinak na odpověď mudrců zde co kritizují příběh, tak o ten tu nejde, ale o 100% akční drsnou střílečku plnou mrtvol... ()

Feacher

Hodně příjemný, až lehce oddechový akční film. Je to zábava, sice trochu blbost ale hezky vymyšlené, skvěle zahrané... já se bavil! ()

VanStan

Ja myslím, že tento film patrí medzi klasiku čo sa týka krimi. dej je velice zaujímavý a herci svoje role odohrali s skutku velice profesionálne. Najviac sa mi však páči ked Bruce willis to napáli svojimi deviatkami do svojich protivníkov a tý lietajú ako vyfučaný balon:))) ()

Pucmeloud

Klasická "prohibiční gangsterka" alá Phill Marlowe. Příjemný drsňák Bruce Willis, větráky na stropě, měkké klobouky, psí dečky a propocené košile, nesnesitelné horko sálá z plátna od začátku do konce. Trochu moc supermanského střílení a krve, ale pěkná podívaná s náladou. ()

MR.Lolofon

Až tak ma tento film nenadchol, ďaleko viac sa mi páčil Eastwood v "Pre hrsť dolárov" . Zlé to ale nieje, za zhliadnutie to jednoznačne stojí.Ikeď je to zasa spackané, prehnane holywoodske, trochu možno pomalšie tempo by tomu prospelo. ()

LEOM

Pořádně našlapaný remake Leoneho Pro Hrst Dolarů, Jen už se nejezdí na koních a šestiraňáky vyměnil Bruce za 1911 kolt... Tohle bude bolet... ()

hanzikk

Typický Bruce s několika dobrými hláškami a jeho pojetí jako drsňáka s kapkou dobrého svědomí je dobré a věrohodné. Místy trochu přiškrcená realita se ale dá spolknout díky celkové atmosféře a dobře zpracovanými detaily. ()