V prohnilém texaském městečku vedou zuřivou válku dvě strany. Záhadný cizinec John Smith stojí na obou... Nájemný pistolník John Smith v drsném podání Bruce Willise je na dlouhé cestě do Mexika, protože většinu života strávil hrou na schovávanou. Osud ho ale zavane do zapadlého texaského městečka kousek od mexických hranic s příznačným názvem Jericho v době přísné prohibice. Špinavý zapadákov si zcela podmanily dva pašerácké gangy, které odtud řídí špinavý trh s alkoholem a uzavřely mezi sebou křehké příměří. Záhadný cizinec dokáže hrát vypočítavou hru na obě strany, protože muž jako on se stará jen o svou peněžitou odměnu. Celý svůj život se totiž řídí pravidlem, že nežádá a především neprokazuje nikomu laskavost. V případě krásné Feliny ovšem udělá výjimku a rozpoutá tím krvavou válku znepřátelených gangů, v níž zůstane naživu jen ten poslední... Příběh mlčenlivého pistolníka Johna Smithe představuje moderní variaci na oblíbený námět potulného samuraje Sandžúróa ze slavného japonského filmu Ochránce (Jódžinbó) režiséra Akiry Kurosawy. Pro zajímavost lze doplnit, že námět se stal předlohou i pro scénář klasického spaghetti westernu Pro hrst dolarů Sergia Leoneho. (Česká televize)

Kozlowski8

Bruce Willis dělá pořádek v zapadlém městečku, kde stojí proti sobě dva chicagské gangy. A střílí se o sto šest, nechybějí zákeřní padouši, z nichž nejpadouchovatější je Christopher Walken, nechybějí krásné ženy. Velmi dobrá zábava. 70 %. ()

PTuranyi

Štýlová gangsterka v noirovom prevedení. Osamelý pištoľník John Smith nie je až tak prechlastaný, ale pije statočne. Prichádza do vyprahnutého mesta na mexickej hranici, v ktorom vládne dočasné prímerie uprostred vojny dvoch gangov. Tu začína smithova hra na obe strany, ktorej výsledkom sú krvavé jatky. Produkcia sa postarala o správnu noirovú atmosféru, ktorú okrem postavy drsného strelca tvoria hlavne jeho vnútorné monológy. Bruce Willis je správne drsný a chladný. Ten z prestrelky vždy vyviazne hony no on vždy zasiahne cieľ. Mimo žánru by sa to dalo považovať za prehnané, ale sem to akosi patrí. Väčšina hercov odviedla dobré aj keď nie veľmi výrazné výkony. Jediný, kto sa môže Willisovi v tomto rovnať je Christopher Walken v úlohe Hickeyho. 70% ()

WilWallace

Drsný film bez kladných postav. Přestřelky u kterých mi ani nevadilo že má Bruce Willis minimálně dvojnásobné množství nábojů v zásobníku. Zejména díky jeho surovým hláškám které jsou tak drsné až jsou vtipné jsem mohl film vidět několikrát a vždy jsem se pobavil. ()

agent00074

Dle mého názoru velmi zdařilý snímek lehce "netradiční" gangsterky odehrávající se ještě ke všemu kdesi v novém Mexiku. Jeho název bych řekl je velmi přesný..poslední zůstává... je sice trochu přitažený za vlasy když jeden člověk vystřílí malou armůdu (Rambo :-)) ale i tak si myslím že je celý film velmi dobrý. Zvlástě bych vyzdvihl herecké výkony Willise a Walkena. Oba jsou (jako ostatně vždy) velmi dobří... Takových filmů je málo a i proto 4* ()

josmart

S Yojimbem má film společné jenom schéma. Tihle padouši nejsou potrhle pobíhající japonci (tím nemyslím Toshira Mifuneho, to je pan herec), ale pořádní drsoni. Hustá gangsterka zasazená do westernových kulis a zároveň film noir, jako vyšitý. Těžko si představit ideálnějšího herce pro hlavní roli. ()

Trescha

Nooo a pak že to bez Johna Wayneho nejde...Jojo,dobrý western se dá natočit i v dnešních dobách,jen se to musí vzít za správný konec...Ikdyž tohle taky teda neni uplně western,asi řekl bych western s příměsí gangsterky;-) ()

moorks

Devízou tohoto filmu je charismatický Bruce Willis a pak je to prostě pořádná střílečka se všim všudy. Kdo čekal děj, byl asi zklamaný , kdo má takové odvazy rád, byl spokojený. ()

gizi

Pořádná drsňárna, samozřejmě občas přehnaná. Ve scénáři občas mezery, ale jinak solidní podívaná. Čekal jsem lepší hodnocení zde a také mě překvapilo, že film byl prodělečný. Pozn.: hudba Ry Cooder. 75%. ()

chosan

Myslím si že je to neprávem hodně opomíjený film, který určitě stojí za to shlédnout nejen jednou! Akce je tam výborná a přestřelky skvělé i příběh je dobrý dávám 80%. ()

zekon

Dívatelná směs Maxe Payne a Pro hrst dolarů. Má to spád, udrží to. Škoda těch bezedných zásobníků v revolverech a pistolích. ()

Tomulka

Příjemná akční podívaná. Role šitá Wilisovi na míru a velmi dobře byla napsána také role pro Christophera Walkena. ()

perw

Tohle jsem poprvé viděl ještě na videu, když to otec přinesl z videopůjčovny a to mi bylo tak 13 let. A byl jsem z toho dost nadšený. Tehdá mi šlo hlavně o akci a tak. Takže Bruce pro mě byl hrdina.Teď to beru trochu s nadhledem, ale určitě pod 70% nejdu. Je to pro mě klasika :-) . ()

FAxPR

to že je to Kurosawa/Leone v jiném kabátě je už zmíněno skoro všude. líbí se mi komentář, že ty holky nejsou tak heiss, aby kvůli nim nikdo zabíjel. jinak trochu zdlouhavý film, ale to jsou Pancharti od Q.T. taky a stejně je všichni arty lidi milují. tohle stojí vidět, kvůli fešákovi Willisovi a pro porovnání s předlohou. ()

RXP

Je to strelec, cynický a drsný, pokojný a vyrovnyný, premýšlivý. Nie je to typ potomka strelcov zo západu, ktorí sú ochotní obetovať život za česť, nech už to slovo znamená čokoľvek. Nie je to typ, ktorý ma v sebe neomylný morálny kompas, vedúci ho vždy správnym smerom. Je to proste strelec - zabiják. Pištole sú jeho remeselné nástroje. Keby si vybavil živnosť, určite by si guľky mohol odpísať z daní. Človek zdrhajúci za mexickú hranicu, štvanec, ale zastavil sa ešte v texaskom mestečku, kde vzduch je tak horúci a bude ešte horúcejší. Kde bojujú dva gangy netalentovaných pištolníkov a treto-tridnych gangstrov.Miluje prachy. Že sa rozhodol z obidvoch strán vytrieskať peniaze a nechať všetko lahnúť popolom mu asi nemôže vyčítať nik. A aj keby, jemu to je jedno. Proste muž bez citu a svedomia. Jeho suché hlášky sú mierené s rovnakou presnosťou ako projektily z jeho rýchlo tasených koltov. Železné nervy a ľadový pokoj v dusnej,prašnej a rozhorúčenej prdeli na juhu Ameriky. Je to to on, chlap, ktorý si vytvoril vlastnú mierku, vlastné pravidlá, svoj vlastný stýl. A jeho jedinou slabinou je žena... ()