• filmmovier
  *****

  Fantastická podívaná, mnohem lepší, než všechny AHS a ACS dohromady. Strašně mě to bavilo a konec mě poměrně dost dojal. Famózní koncert Jessicy Lange a Sarandonky je na cenu (pro obě dvě, nikomu jinému ji letos přát ani nebdu, jelikož nic podobného jsem skutečně dlouho neviděl - jestli vůbec někdy), navíc je to z filmařského a hollywoodského prostředí, já se díky seriálu dozvěděl o Baby Jane a o mnoha dalších zajímavých věcech, takže pro mě má Feud i několik přidaných hodnot navíc. Po herecké stránce je to absolutně perfektní, atmosféra úžasná, scénář naprosto špičkový (definice slova dokonalost), prostě prvotřídní strhující drama, které nemá jedinou chybu a nezná sloveso nudit. Opět další seriál, kterému jsem se původně chtěl vyhnout a teď jsem z něj naprosto nadšený. Na druhou řadu se těším jako na máloco. 100%.(23.8.2017)

 • choze
  *****

  Špičkové drama o rivalitě, emancipaci a stárnutí podle skutečných událostí, pro mě s přidanou hodnotou filmařského prostředí a tématu - miluju filmy o filmařích a tohle se navíc točí kolem natáčení hororů! Perfektně napsané postavy i dialogy, perfektně obsazené i zahrané, není jediná věc, kterou bych vytknul. Jessica Lange famózní jako vždy, Sarandon taky výborná (a na svůj věk pozoruhodně hot) a Molina a Tucci spolehliví v podpůrných rolích.(18.5.2017)

 • Streeper
  *****

  Pro mě je tohle jako splněný sen. Jsem obrovskou fanynkou herečky Bette Davis a už pár let jsem netrpělivě čekala, kdy někoho napadne natočit (alespoň z části) její životní příběh. Díky bohu za Rayana Murphyho, který dal dohromady tak dokonalé duo složené z Jessicy Lange a Susan Sarandon. Obě byli dokonalé. Susan jsem věřila každé gesto, slovo a ten hlas jak dokázala udělat, nechápala jsem. Jessicu jsem brala už trošku hůř, protože Joan Crawford jsem nikdy neměla moc v lásce, takže mi byla malinko nepříjemná, ale i tak to zahrála báječně a já doufám, že jejich výkony budou oceněny cenou Emmy, protože by si to obě zasloužili.(11.5.2017)

 • sharky
  *****

  Máloco je tak děsivé jako stárnutí. Stárnoucí vyhasínající hvězdy to mají těžké, a to zvlášť dřív, kdy neexistovaly hashtagy a všemu vládli muži a mládí. Zejména pak když je všichni muži opustili… Bezchybný herecký koncert dvou naštěstí ještě nevyhaslých hvězd Lange a Sarandon, jejichž kariéry drží nad vodou kabelová televize (a v případě Jessicy i Ryan Murphy). Natočeno s velkou láskou ke staré kinematografii, povinnost pro každého, kdo má rád film.(16.1.2018)

 • vyfuk
  *****

  Z nějakého důvodu to na mě udělalo skvělý dojem. Možná to bylo kvůli skvělým a autentickým výkonům herců. Zahrát role a navíc zahrát teatrálnější hraní ve stylu padesátých a šedesátých let je neuvěřitelné umění. Možná je to dokonalým intrem, které hudbou neuvěřitelně připomíná Hitchcockovy klasiky a je i skvěle animačně a barvitě podkreslena. Může to být i tím, že seriál je zasazen do pro mě skvělého prostředí a vypadá naprosto skvěle. Nenudí mě. Na rozdíl od jiných. Drží si drive a každý díl něco nabídne. To kouzlo Hollywoodu a sporu dvou hereček mě prostě vzal. Foxové nyní sázejí na seriály kde každá série se specializuje na problém v tématu seriálu a funguje to a zní to skvěle. Viz American Crime Story. A ono to zde funguje skvěle. "My mother always said don´t say anything bad about the dead. Only say good. Joan Crawford is dead. Good."(7.10.2017)

 • - Catherine Zeta-Jones se snažila zkontaktovat herečku Oliviu de Havilland, kterou v seriálu hraje, ta ale setkání odmítla a tak se Catherine o tom jaká byla Olivia a ostatní herečky poradila se svým tchánem hercem Kirkem Douglasem. Kirk popsal Oliviu slovy: „Aaah Olivia“. Bette Davis slovy: „Byla upřímná. Všechno řekla tak, jak to bylo.“ A Joan Crawford slovy: „Byla naprosto mimo svojí mysl.“ (Streeper)

 • - Režisér Ryan Murphy urobil rozhovor s Bette Davis len pár mesiacov predtým, než zomrela. Z dohotnutého 20 minútového sa stal štvorhodinový. Keď sa jej totiž spýtal na Joan Crawford, sa rozrozprávala o tom, ako veľmi svoju kolegyňu neznášala. Rozhovor ale zakončila slovami "Bola profesionálka a to obdivujem". (Steny94)

 • - Jessica Lange, ktorá doposiaľ získala dvoch Oscarov stvárnila herečku Joan Crawford, ktorá vyhrala raz. Susan Sarandon, zas vlastní jedného Oscara, pričom herečku ktorú hrá Bette Davis, ich má dvoch. (Steny94)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace