American Horror Story - Roanoke

(série)
TV spot 1
USA, 2016, 6 h 39 min (Minutáž: 37–43 min)

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Cuba Gooding Jr., Angela Bassett, Lily Rabe, André Holland, Wes Bentley, Kathy Bates, Cheyenne Jackson, Denis O'Hare, Evan Peters (více)

Epizody(10)

Matt a Shelby se po prodělaném traumatu přestěhovali do Severní Karolíny. Koupili zde dům z konce 18. století. Brzy se v něm však začnou dít podivné věci. A to je teprve počátek... (TV Prima)

muti

Roanoke ma celkom iny charaker ako predosle serie AHS. prva polovica serie je akoby sfilmovanie skutocnych udalosti pretkana pokecom "skutocnych osob" rozpravajucich o svochich zazitkoch. tato cast bola super, no skoda ze len pat casti. druha polka je nieco na styl Blair Witch alebo Freddy's New Nightmare (Nová noční můra). Tu sa serial tvari ze ide robit "Big Brother" pokracovanie uspesnej serie Roanoke, kde do domu nainstaluju kamery a v dome nechaju pocas kritickeho obdobia Blood Moon aj hercov aj "skutocne postavy". Reziser v spolupraci s technikom pre specialne efekty na vsetkych nechaju pripravit rozne pasce, ktore navodia autentickost pribehu z Roanoke. Cize ma ist akoze o druhu seriu Return to Roanoke. Avsak legendy su skutocne a nastane peklo. Zaverecne casti ukazuju uz akoby zakulisne sceny, ktore su len dokruthou celej serie - do domu prichadzaju rozne skupiny nadsencov zo socialnych sieti a lovci duchov, aby odhalili skutocnost. priznam sa, ze tato druha cast uz nebola taka zazivna, ale mozno pre vymleych amikov to bolo top, ked uz nevedia rozlisit skutocnost od filmu :) ale ako fanuskovi Blair Witch ma aj tato druha cast "Lost Footage" nieco do seba. Osobne sa mi paci obsadenie hercov a ich "skutocne postavy", ktore ozaj bojuju o zivot. do tejto seriei boli zakomponovani aj klasicki vidlaci, ktori subezne masakruju zvedavych navstevnikov. ()

MT_Y

AHS Roanak - Absolutně mi série nevadila, ačkoliv uznávám že první polovina byla skvělá a měla obrovský potenciál, nicméně také uznávám, že následující druhá polovina série byla nudnější a nezáživnější řekl bych. Nic z toho nemění na tom fakt, že série jako celek byla dobrá. Proč? Byl tam strach, byla tam celkem dobrá zápletka, finále nebylo nejhorší a herci předevšim Sarah, Even, Lili, Kate a Angela dělaly seriál ještě zajímavější. 4 hvězdy ( Jednu ubírám vážně za druhou polovinu, která se spíš táhla) a cellkem 68% ()

Nikolas__

Tak mě se na rozdíl od ostatních tahle série vážně líbila. Prvních šest dílů naprosto skvělých, epizoda sedm a osm jen solidní, a poslední dvě už nic moc. Každopádně i tak jsem byl spokojen, hlavně s první půlkou řady. Kolem 80% ()

Birter

Na tuto sérii jsem se těšil celý rok a upřímně jsem velice zklamán. Tak za prvé. Evan Peters a Denis O'Hare, uvedeni v hlavních postavách se objevili jen ve čtyřech dílech a skoro ani jednou to nebyly hlavní role. A Lady Gaga také vyfasovala jenom štěk. Za druhé. Pod American Horror Story si rozhodně nepředstavuji dokument, reality show a found footage. Kdyby bylo alespoň dobře provedené, tak bych nesýčkoval, ale děj byl neuvěřitelně předvídatelný, nucený, nudný, až příliš zakrvácený a v celku mi to přišlo dost podobné Murphyho úspěšnějšímu počinu American Crime Story, které se mi ani za mák nelíbilo. První část se mi jakž takž líbila, protože ve mě hořel plamínek naděje, ale druhá část byla doslova iritující. Na Roanoku mi hlavně vadí zvraty. To jsou doslova převraty, ale i ty jsou čekané a dělají více škody než užitku. Za třetí. Žádné úvodní titulky, Myslím že extra strašidelné úvodní titulky jsou pro American Horror Story klíčové a typické. Jejich neudělání rozhodně dobrotu neudělalo. Pokud mám ale něco pochválit tak je to hudba. Ta která tam nebyla vůbec často, ale která mi připomínala že se stále ještě dívám na svůj oblíbený seriál. ()

The_Misfit

Po zhliadnutí celej série musím potvrdiť, že by táto séria mala niečo do seba keby skončila po prvých 5 dieloch. Šiesty diel série sa mi zo začiatku zdal celkom sľubný, no postupne ako som zhliadla ďalšie časti prestávalo ma to baviť a v podstate to nedávalo zmysel, vyťahovali sa staré veci, postavy sa správali zvrátene a akosi to strácalo atmosféru. ()

Tris

Škoda, že druhá část to totálně zabila, příšernost. Kdyby série skončila v polovině, zvážila bych i 4*. ()

Colomba666

Zdaleka nejslabší série... možná to bude tím, že jako jediná byla natočena dle skutečných událostí... škoda, že je to s AHS jako na houpačce, 1.super, 2.nic moc, 3.dobrý, 4.dobrý, 5.super, 6.nic moc; nezbývá, než se "děsit" toho, co přinese sedmá série. Roanoke stačí shlédnout jednou, a dost, škoda podruhé // ()

Elizabethx

Tuhle sérii nemohu hodnotit, jelikož jsem zvládla asi první 3 díly a nadále mě to prostě přestalo bavit. Třeba se na to někdy dodívám, ale je to kompletně jiné než minulé série - což je pro někoho samozřejmě dobré. Navíc, je to první série, kde mi to přišlo i strašidelné, což beru jako plus. Ale jednoduše mě to nedokázalo dostatečně upoutat. ()

hooofi

Mam za sebou 1. polovinu a jednu epizodu z 2. poloviny a nevím jestli tvůrci udělali dobře s tímhle rozdělením... Roanoke je celkem dobře pojaté, napsaný scénář, kamera jsou jak jsme zvyklí v AHS na výbornou, nicméně příběh už nám zas tak moc nového nepřinesl a co je horší, připomněl scény z jiných dobrých kousků, takže je částečně míchanicí předchozích dílů a např. Blair Witch, japonský Grudge a další... ale i tak koukatelný, rozhodně lepší než Annabelle 2017, od které jsem čekal tak moc... uvidíme co přinese It... ()

baron156

Kdyby se držely napětí a akce, tak by Roanoke byla jedna z nejlepších sérií AHS. Kathy Bates zde předvádí herecký koncert. Ze začátku mi vadil řev Sarah Paulson, ale postupem času jsem si zvykl. Do sedmého dílu to bylo napínavé, ale proč museli poslední díly zasadit do stylu Záhada Blair witch opravdu nevím. Druhá nejslabší série. ()

Teri123

Budu trochu odbočovat od názorů ostatních ale musím říct, že mě takhle série neskutečně bavila. Příběh nebyl nijak extra složitý ale dával smysl a i zápletka, kdy se herci a skutečné postavy setkají mě prostě baví. Na druhou stranu tohle byla asi nejnechutnější série ze všech. Mě osobně to nevadí protože jsem na to u AHS zvyklá ale u pár scén jsem zrak odvrátila. Velmi se mi líbilo i propojení sérií v posledních dílech. Jediné, co mě trochu zklamalo byl konec, myslím, že ho mohli udělat trochu lépe ale finální názor na sérii mi to až tak nepokazilo. A nesmím zapomenout, že tuhle sérii vynechali intro, které na AHS miluju. ()

K19XX

Na tuto sérii jsem se opravdu těšila. Dle popisu na mne působila jako velmi zajímavá, což pro mne i byla zhruba první 2-3 díly. Následně ale přišlo zklamání. Příběh mi přišel opravdu o ničem, celé provedení série bylo tak trochu “nudné” a často jsem přemýšlela i o tom, že sérii ani nedokoukám. Jsem zklamaná a znovu bych si to určitě nedala. ()