Atheas

Zajímavé, což jsem moc po prvních třiceti minutách ani nečekal. Ale jakmile se ukázalo, že je to je vykreslení rozhodujících okamžiku a pak to pokračovalo dále, tak jsem byl bez ustání v naprostém úžasu :) Moc pěkné, a rozhodně velice zajímavě provedené. ()

Acrux

Po dlouhé době film, který mě opravdu potěšil svou originalitou, relativní složitostí a ne až tak úplně šťastným happy endem, a to i když Ashtona Kutchera zrovna moc nemusím. Každý z nás určitě někdy přemýšlí o tom, co měl v životě udělat jinak, a jak by to změnilo běh věcí. Jenže nikdo nemá tu moc minulost přetvořit, tedy až na hlavního hrdinu Evana. Ovšem pokud jsem chtěla někdy mít možnost v minulosti něco změnit, po zhlédnutí Butterfly Effectu si říkám – díky, nechci; celkem mě z toho mrazilo. ()

Kervorkian

Oasis - Stop Crying Your Heart Out na konci. Jimmy Eat World - Hear You Me uprostred. Chlapec stojaci s nožíkom pri kuchynskej linke na začiatku. Perfektný príbeh, scénar, hudba, herci, zhltol som to celé aj s navijakom! ()

Meteorista

Zezačátku jsem vůbec nechápal, o co jde (nečetl jsem obsah tady, ani nikde jinde). Podstatu jsem jakštakš pochopil uprostřed filmu. Sám nápad s ovlivňováním budoucnosti pomocí vzpomínek hlavního hrdiny se mi zamlouval. Je to nevšední, celkem originální a hlavně osvěžující. Ale ne, že bych toto už někde neviděl (na podobný způsob). Pan Kutcher mě ani tady nepřesvědčil o svých kvalitách. Vlastně tady nebyl žádný herecký výkon, který by alespoň trochu upoutal, natož uchvátil. Takže jak jsem už řekl, film zachránil celkem zajímavý děj. ()

kdosizrosy

"Říká se, že něco tak malého, jako je třepetání motýlých křídel, může v konečném důsledku vyvolat tajfun v polovině světa. " Popravdě už jsou to asi dva roky, co jsem film viděla. Moc toho ve mně nezanechal. Zápletka je to dobrá, příjemně se na to kouká, ale celkově to všechno působí až tak moc americky, naninčaně, nereálně a neuvěřitelně. Navíc Ashton Kutcher prostě neumí hrát, udělali by líp, kdyby vybrali někoho jiného. Jemu to totiž nikdo neuvěří. Nebude vás to nudit, ale na konci to ve vás ani nic nezanechá. Takový stereotypní průměr. (ovšem Stop Crying Your Heart Out na konci je brilantní). ()

Ole92

Po prvním shlédnutí se mi tento film zas až tak nelíbil a zařadil bych ho do průměrných filmů které už nemusím vidět znovu. Ale po naléhání některých lidí jsem si to v klidu pustil znovu a až tehdy se projevila genialita tohoho filmu. Takže se mu hluboce omlouvám za počáteční nesympatie. ()

Wabank.

Při první projekci mě film téměr vyrazil dech, protože téma cestování v čase patří k mým nejoblíbenějším tématům. Skvělě zvládnutý scénář a režie. Plus skvělý konec v doprovodu Oasis. Excellent! ()

Hepy13

Viděl jsem podobné typy filmů jako je Donnie Darko nebo Svěrací Kazajka a musím říct že Butterfly Effect se mi líbil nejvíc ze všech. Možná i díky tomu že zde např. o proti Donni Darko je daleko víc času urovnat si sled událostí a prolínání časových linií. A vůbec se mi nestávalo že bych se ztrácel v ději. K těmto filmům patří stejné otázky - Co kdybychom v životě změnili třeba jen sebemenší detail? Zachovali bychom se jinak? Jaký sled událostí by následoval a změnilo by to nějakým způsobem osud? Film vás drží po celou dobu v napětí, a nenechá ani malou chviličku vydechnout. Něco jako při Mementu, pokud člověk kousek nevidí, střípky jen stěží složí dohromady. Ashtona Kutchera jsem znal jen z filmu "Hele vole kde mam káru" a že zahraje takto? No kdo by to čekal, k tomu krásná Amy Smart. Závěrečná scéna s písní od Oasis to je prostě nádhera. ()

ChillThomas

Ashton Kutcher není nějaký velký herec ale tady si zahrál jak nejlépe mohl. Film má necelé dvě hodiny a to vám ani nebude stačit, protože to neběží ale sprintuje v rychlým tempu a člověk jen hltá děj a je připoután ke křeslu či pohovce k úžasu sledující tu bednu co v ní dávají Osudový dotek. Ve filmů se objeví hodně zvratů a překvapivých situací. Zde si také můžete všimnout, že talentovaná herečka Amy Smart má velký potenciál se stát velkou stár, záleží co si ještě zahraje ale tento film jí dostal vysoko. Všechnu čest režii a nápadu na děj podle kterého se film inspiroval. A hlavně střihu protože střih tak střihal až se prostřihal do filmový dokonalosti ! Film není úplně pro každého a má 2 alternativní konce ale u mě zabodoval na maximální počet pěti hvězdiček. 88% jeden z nejlepších filmů co se cestování času týče ()

Martinius

z tohto filmu mohlo byt o dost viac, nebyt toho otrasneho zufalca v hlavnej roli. kacer patri na gril k sladkokyslej omacke a nie dosierat kinematografiu. ()

andio

Zábavná, zajímavá podívaná, která na začátku sice vychází z poměrně chybné presumpce ale je natolik dobře použitá, že jsem ke konci hltal každou sekundu a těšil se, jak to dopadne. 9/10 ()

Florfila

Dala bych i pět hvězd. Super tempo, super nápad a ani na chvíli jsem se nenudila... Ta jedna hvězda chybí jen díky Kutcherovi. Já toho herce jednoduše nemám ráda. Má natolik specifické herecké vyjadřování, že jsem si mnohokrát za film vzpomněla na jeho přitroublé komedie, což mi neodpustitelně narušovalo celkové vnímání snímku. ()

dee.n

Moje srdcová záležitost. Filmík je velice inteligentní, napínavý a srdcervoucí. Mohu ho vidět znovu a znovu a vždy mě něčím obohatí, překvapí a zaujme. Je tak strašně smutný, jak už život někdy bývá. Obvykle scifi žánr nijak extra nevyhledávám, ale v tomto případě rozhodně dělám výjimku, protože zde má vše smysl a nádherně to do sebe zapadá. Rozhodně se jedná o životní roli Ashtona Kutchera, o tom není sporu. Plus skvělá hudba a Oasis na konci jen doplňují mrazivou atmosféru a pocit z celého filmu. Pět hvězd a zasloužené místo v top 10 nejoblíbenějších filmů. ()

TheSpearCZ

Neskutečně originální filmařina, která díky svému chytrému postupu v ději vyvolává během sledování v divákovi velkou dávku emocí s napětím dohromady. Tenhle film je podle mě jediným filmem, který kvalitativně navázal a překonal o čtyři roky mladší první Nezvratný osud, který má s Osudovým dotekem společný nápad, ideu bych řekl, (vize X vracení se do minulosti), něco v tom smyslu, což je pro mě strašně zajímavá záležitost, a že jich v dalších filmech zase tolik není. A rozumím lidem proč tenhle snímek haní a přesně pro ně mám vzkaz - běžte si o tom filmu něco zpětně zjistit, třeba to, že film má čtyři různé konce, běžte si pustit na Youtube "Ending explained", zkrátka, dejte tomu ještě šanci, protože Butterfly Effect si to jednoduše zaslouží. Je to chytrý, je to emocionální, je to nápaditý, má to pointu a když přistoupíte na hru, kterou s Vámi režiséri na začátku rozehráli, tak se Vám to na konci náležitě odmění. Ashton Kutcher v životní a dosud nepřekonatelné roli. 5* ()

FrajerLuke

Vynikající, napínavý Sci-fi Thriller, jemuž u mě doma chybělo jediné - pořádný širokoúhlý obraz. Proč se ještě dneska vyrábí (kupují práva pro) filmy na DVD ve formátu 4:3, to jsem fakt nepochopil .... Na kvalitě filmu to ovšem nic neubralo - 90% ! ()

Hadati

Sci-fi film plný paradoxů cestování časem. Film, který mě donutil přemýšlet i po tom, co jsem ho zhlédl. Líbí se mi filmy, kde není vysvětleno vše polopaticky, aby to dokázali pochopit i ti, co neumějí přemýšlet hlavou. ()

P-puma-

Velmi dobrý film. Má nápad, má jiskru a zaujme vás. Po jeho skončení nad tím začínáte přemýšlet co by kdyby. Jen jediná chybička, že už se na něj nemůžete podívat po druhé. ()

ypres.bass

Co by bylo kdyby? Kdyby byly někde ryby, nebylo by třeba rybníků... Výborný snímek pojednávající o klukovi co pomocí vzpomínek ovlivňuje tok událostí. Musí se to vidět víckrát aby se v tom člověk začal orientovat co má souvislost s čím. ... 90% ()

Zeek

Co na to říct, prostě jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Nevědět dopředu, kdo to režíroval, možná bych si i tipnul Davida Lynche. I tak mladí herci jako Amy Smart a Ashton Kutcher, kteří u mě nebyli přímo v lásce, tak zahráli velmi dobře a měnín názor. Bravo, tenhle film se povedl. Moje hodnocení: 90% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz