Podfu(c)k (TV seriál)

Snatch

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 2017–2018, 14 h 15 min (Minutáž: 42–43 min)

Tvůrci:

Alex De Rakoff

John Lee, Don Davis

Rupert Grint, Luke Pasqualino, Lucien Laviscount, Phoebe Dynevor, Juliet Aubrey, Tamer Hassan, Dougray Scott, Marc Warren, Ed Westwick, Chuku Modu, Russ Bain, Joe Hurst, David Cheung, Craig Thomas Lambert, Stephanie Leonidas, Jason Redshaw, Ian Gelder, Henry Goodman, Julian Firth, David Bamber, Michael Obiora, Brian McCardie, James Palmer, Sally Dexter, Emmett J. Scanlan, Adam Levy, Ray Fearon, Scott Haran, Vincent Regan, Glen Davies, Karen Hassan, Jake Canuso, Isky Fay, Steve Bell, Jim Whelan, Andonis Anthony, Ash Patel, Shaun Mason, Hovik Keuchkerian, Rubén Ochandiano, Pau Poch, Jordi Vilches, Omid Djalili, Daniel Fathers, Tristán Ulloa, McKell David, Yennis Cheung, Úrsula Corberó, Antonio de la Cruz, Simón Andreu, Blanca Marsillach, Cristina Guillen, Mikel Iglesias, Ángela Rosal, Florin Opritescu, Liliana Cabal, Zlatko Buric, Moe Bar-El, Jack Fox, Jack Brady, Andrea Tivadar, Colin Coombs, Rob Kirtley, Joseph Balderrama, Asun Sanz, Dan McGee, Johann Myers, Juan Carlos Vellido

Velice příjemná podívaná, kde Britové opět ukazují, že umí a zvlášť v žánru odlehčených krimi komedií. Při sledování se může opakovaně dostavit pocit blaha a připitomělý úsměv. Ke konci už to začalo ztrácet na dechu, ale závěr to zachránil. Nebude to pro každého, ale je-li to vaše krevní skupina, tohle vám prostě nesmí uniknout, 4,5*(1.5.2017)

Příjemný oddychový seriál, na který se dá jen dívat a nebo poslouží jako kulisa k nějaké další nenáročné činnosti. Všechny postavy a herci zde mají neuvěřitelné charisma a každého si oblíbíte kvůli něčemu jinému. Ani na vteřinku jsem v Rupertu Grintovi neviděla Rona Weasleyho a to je pro něj velké plus. Prostředí i humor je zde zachyceno na jedničku a jednoduše jsem si zamilovala tenhle britský styl. Nechybí samozřejmě dlouhé vlající kabáty, obleky a košile. Za mě dostatečná spokojenost.(16.8.2017)

• PeteBuck

V podstate hybrid Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Snatch od Mr. Ritchieho. Herci nevybratí najhoršie, ale to je asi tak všetko. Dej nudný, prvých 6 dielov sa ide z problému do problému, až je to trápne. Chalani, čo by som im odhadoval od 25-30 rokov sa správajú naivne a trhle a občas mám problém im veriť, že nemajú v hlave o niečo viac ako hovno. Pardon za výraz, ale toto sa fakt nedá. Klišé strieda klišé, blbé dialógy, postavy sa správajú ako nezodpovední idioti. Je mi ľúto, ale nedá sa na to pozerať. Je až neuveriteľné, koľko zodpovedných úloh dajú do rúk tomu nezodpovednému hrdzavému debilovi z Harryho Pottera, ktorý poserie všetko, čoho sa dotkne, aby mu dali na starosti ešte niečo miesto toho, aby ho zabili lopatou a jeho telo niekde zahrabali. Skrátka sterilný seriál bez vtipu, nápadu, akcia stojí tiež za prd a je horšia ako priemerná. Ten seriál je jedno veľké utrpenie.(2.11.2017)

1. série: Nebylo to špatné, ale... Po první polovině seriálu jsem pochopil, že je to něco, co s původním filmem Podfu(c)k má pramálo společného - snad jen to prostředí anglického podsvětí, diamanty plus ortodoxní židy, cikány/kočovníky, trochu boxu a prachy. Ovšem atmosférou se to pohybuje někde úplně jinde, obzvlášť když se zaměřím na násilí, sex a vulgaritu - a v posledních dílech se to změní na obyčejný heist. Úplně si to říká o eRkový rating, ale ten tomu setsakramensky chybí - tím se to dostává kvalitou minimálně o třídu níže. Takže jak jsem si myslel, že mě to bude ohromně bavit, bavilo mě to jen tak normálně. Obzvlášť jsem si to uvědomil při závěrečné rekapitulaci v posledním díle, která nám připomněla, jak hodně to všechno bylo přehnané, překombinované, komplikované a neuvěřitelné (útěk z vězení, tavení zlaté vany, přestřelky s hodně mrtvolama, logické mezery). Musím ocenit hudební výběr, s tím si dali záležet a ten mi nejvíc připomínal Ritchieho díla. A pak už jen taková zajímavost, jak si udělali srandu z Ruperta Grinta a Harryho Pottera, když mu přidělí přezdívku "Ronnie". A líbila se mi jedna hláška, která zněla asi nějak takhle: "Věděli jste, že nikdy nemůžete přijít o poštovního holuba? Protože když se poštovní holub nevrátí, přišli jste vlastně jen o obyčejného holuba." --Bob Fink-- (Marc Warren aka ten herec, co vypadá jak kdyby byl Stingův syn). Stejně jako první série původní Snatch stěží připomínala, druhá série už s ním nemá vůbec nic společného. Nemusím ani zmiňovat, že tomu opět těžce chybí dospělejší ráz a že je to zase taková spíš rodinná podívaná. Ze svýho gangu dělají něco jako rodinu, což je trapné už od dob Rychle a zběsile. Některé dějové linky nemají jiný smysl, než aby se uchytily postavy z první série (boxer Billy), některé postavy z první série záhadně zmizely (Chloe je prý úplně nesmyslně opustila už cestou do Španělska), Hate 'Em se mi najednou zdá jakejsi vyměklej a některé nové postavy nemají dostatečnou hloubku (štamgast Clarence, který má asi nějakou gangsterskou minulost, ale my nikdy nezjistíme jakou). Prostě má to hromadu chyb. Ale to je asi tím, že to srovnávám s původním filmem. Když se na to koukneme jako na úplně samostatný seriál, není to zase tak špatné. Řekl bych, že se to pohybuje mezi 2 a 3 hvězdami.(11.1.2021)

Poctivá britská old-school detektivka plná vtipných situací a zvratů, nečekaných hereckých výkonů a čisté atmosféry z prostředí britského venkova i londýnských podvodníčků. Dal bych i více, kdyby tam nebylo pár zbytečných scén, které celý příběh zbytečně natahovaly. Za mě ovšem poctivých 85 %, protože se mi tato žánrovka tak líbila, že jsem všech 10 dílů zvládnul za 1 den :)(18.3.2017)