Dabing Street

• angličtina Dubbing Street (festivalový název)
TV spot

Epizody(12)

Komediální seriál Petra Zelenky vychází ze stejnojmenné divadelní hry, kterou režisér a scenárista napsal pro Dejvické divadlo. V komediálním seriálu začíná příběh o malém dabingovém studiu ZERO smrtí jeho majitele, režiséra Archa, Evina manžela. Zneuznaná herečka Eva (Klára Melíšková) studio po svém muži zdědí. Její ambicí je přetvořit jej v úspěšný a respektovaný podnik, což je pro ni zároveň způsob, jak si tak trochu vyrovnat účty s osudem. Studioví technici Pavel (Václav Neužil) i Karel (Hynek Čermák) jí v tom nezištně pomáhají, motivováni tajnou láskou jak k ní, tak k profesi samotné. Aby dostali bankovní úvěr na modernizaci studia, rozhodne se Eva přijmout syna bankovního ředitele Davida (Marek Adamczyk) a také Karlovu promiskuitní sestru Ladu (Tereza Voříšková). Studio ZERO ale především potřebuje sehnat nového kmenového režiséra. Angažují sice schopného, ale neurotického a agresivního Jandu (Miroslav Krobot). Herci začínají díky Jandovým metodám práci ve studiu odmítat a dabování se z nouze ujmou samotní technici. Firma jde ke dnu. Eva se cpe koktejlem „fejkových“ prášků, které jí dodává její přítelkyně Lenka (Pavla Beretová), a vrhá se do ponižujících vztahů. Nakonec, když mají být studio a pozemek, na kterém stojí, prodány developerům, se Pavel s Karlem rozhodnou, že se nevzdají jen tak snadno… (Česká televize)

ostravak30

Dabing Street funguje vlastně na podobném principu jako Čtvrtá hvězda. Tentokrát se ale nezachraňuje hotel nýbrž dabingové studio. Titíž herci a stejné výsledky všech plánů. A opět souhlasím s tím, že zde máme velmi povedené fórky, které jdou ruku v ruce se vtipy, jež hraničí s trapností. Pohřeb a Bartoška byli výborní, ale třeba Kapitán Filcka spíš nuda. Ani charaktery nebyly vykresleny tak jasně, jak to píše úvodní text. Že by Karel alias Hynek Čermák tajně miloval Evu v podání Kláry Melíškové tak jasné nebylo. Že Lada by nejraději ojela vše, co má nohy nám sdělil její bratr, ale konkrétní situace jasné nebyly. Agresivní Janda se objevil snad ve dvou, ve třech dílech. Tentokrát tolik nápadů, aby to vyšlo na dvanáct dílů, tvůrci neměli. ()

JosefTomas

Dabing street ukázkovým příkladem, že i v Českých končinách jde natočit velmi kvalitně a řemeslně ukázkový seriál, který dokáže konkurovat i světovým seriálům a zároveň má v sobě něco, co jasně definuje českou scénu. Jediná nevýhoda, která může pro někoho být, je postupný vývoj seriálu, který ne každý může čekat a který ne každému sedne. A to postupné zvážnění a větší absence vtipných momentů. Mě naopak tento přístup mile překvapil a díky skvěle napsaným, zahraným zrežírovaným postavám, jenž každá je úplně jiná, jsem si užíval seriál pořád. Zároveň potěší rozdělení témat do samostatných dílů, tudíž každý z nich dostane větší prostor. Bylo by to tak na 70%, ale za ty camea to ještě zvednu. ()

maoc

Z docela příjemně komického, byť lehce nechutného a trapného seriálu (Filcky, fekál, věčné řešení Ladiny promiskuity, která je ale vždy "tam venku" a proto působí nereálně), se od půlky stává podivná směs tragikomedie a dramatu. Nelíbí se mi sledovat nepříjemné lidi dělající a říkající nepříjemné věci. Herecky asi bez připomínek, vlastně všechna filmová řemesla fungují v seriálu dobře, jen ten scénář... Tímto směrem jsem opravdu nechtěl, aby se to vydalo. Třeba ve Zkáze Dejvického divadla dochází také k destrukci jedno spolku, instituce. Ale pořád je to sranda. Tady to jde mnohem víc na dřeň. Až budu chtít hnusné drama, pustím si von Triera. Od tohoto jsem čekal odpočinek. Ale pro ty, kteří jsou v tomto otrlejší a přistoupí na Zelenkovu hru, by mohl být seriál vynikající. Umí být opravdu docela nechutně a podivně vtipný a zároveň bolestně tragický a hnusný. Asi jsou lidi, kteří to ocení. A to je dobře. Na každý hrnec se najde poklička. ()

silak_xup

Super zábavný seriál z neobvyklého prostředí, plný vtipných hlášek a hlavně emočních výstupů, u kterých jsem kadil smíchy. Zejména Václav Neužil mladší překvapil, začínám ho mít dost v oblibě... jediné co mě na tom zklamalo, byl vlastně poslední díl, který byl podle mě úplně mimo a celý příběh nám vlastně nijak nevyústil... nebo jsem jen hloupější a nepochopil jsem to, což je dost pravděpodobné. ()

swinevenca

Je to jízda na sinusoidě vtipu, trapna a vulgarit, ale proč byla každá z těch poloh tolikrát tak moc za hranou, po tom se pídit nehodlám. Jestli v tom měl Zelenka nějakou pointu, tak ta musela jít hledat Jirxe, dabéry nebo jiné umělce s továrnou na sny. Nebo věděl, že to zachrání castingem, kterýmu kraluje Neužil. Na většinou krásné a věčně hloupé Terezce je vidět, jak moc dělá role psaná na tělo, camea jsou na pochcání skoro do jednoho, s naprostou čúzou si skvěle hraje jinak neoblíbená Melíšková, jen ten Čermák se svým úchylným Járou moc neladili. ()

martins

Pro milovníky českého dabingu skvělá analýza, jak se dělá dabing, pro ostatní taková česká oddechovka..obsazení mohlo být lepší, Voříšková opět tragická, její postava hipperky budí spíše pousmání, Hynek Čermák i Václav Neužil Ok. Melíšková spíše než hrání se oddává sexu..Myšička a Krobot skvělí, bohužel jejich role spíše epizodní, to samé platí i pro Trojana nebo V. Preisse, ale po dlouhé době s vyjimkou Marty a Věry konečně dobrý počin od ČT.. ()

Luckyboy

Český nadprůměr, dá se u toho zasmát, jsou tam hlubší odkazy na české národní a "kulturní" prostředí, ale Čtvrtá hvězda to není. ()

Knightey

Hodne nevsedni cesky serial. Je to kombinace vseho mozneho a porad jsem v tom hledal neco asi jineho. Prvni serie pro me byla divna az spis nudna... ale naopak potom to zacinalo byt zajimavejsi a zabavnejsi. Krobot opet pobavil kdyz mohl :) ()

Luswani

Ze začátku velké nadšení, které se spolu s humorem díl od dílu vytrácelo. Prvních pět, šest dílů mě vážně bavilo, ale pak to čím dál víc začalo sklouzávat do trapnosti, humoru ubývalo a přibývaly vážnější momenty, které mi k tomuto seriálu moc neseděly. Samozřejmě chválím Kláru Melíškovou, pro kterou už mám dlouho slabost, skvělý byl i Krobot v roli extrémního cholerika. Nejvíce mě rozesmála scéna hned v prvním dílu, v podání Jiřího Bartošky... Bohužel takto vtipný moment už se v Dabing Street až do konce neobjevil. Samozřejmě je jasné, co Zelenka zamýšlel, protože on ví, co dělá, ale nevím jestli to byl dobrý tah. Rozehrát komediální partii a skončit v něčem vážném, ale jaksi rozbředlém. 70% ()

Aniki

Já bych tomu teda ty čtyři "stars" klidně dal, páč mi nevadil ani ten hranatej přechod z čistě třeštiprdlácký komedie k celkem dojemnému závěru. Herecky zaujala především má oblíbenkyně Melíšková, ale on vlastně exceloval i celý zbytek ansáblu a to včetně Voříškové a Adamczyka, které naopak příliš neoblibuji. Některé díly byly dokonce na plný počet, některé se naopak spíše vezly, ale jak říkám - zábava skvělá. ()

bedn1

Velká očekávání a velké zklamání. Od Zelenky jsem přece jen čekal sofistikovanější humor než křik, chcanky a pichny. ()

zigy

Pár opravdu vtipných dílů zpočátku (řečník Bartoška na pohřbu, sprostý Preiss, nahá Kohoutová, duch Filipovského) to zachránilo, jinak je to směska zbytečných vulgarit a přehlídka trapnosti, ze které jen občas vykoukne shovívavý úsměv, spíš jen za tu snahu. ()

Ironhead

Zelenku a jeho dílo mám rád (krom Ztraceni v Mnichově, to šlo mimo mě). Dejvický divadlo a jeho herce mám rád, ale tohle mi prostě moc nesedlo... krom pár scén a asi jednoho dílu (Vulgarismy) mě to úplně nechytlo. Polovinu dílů jsem dobrovolně i vynechal, nemělo to pořádnou dramatickou ani komediální linku... občas povedenej vtip a jinak tak nějak úplně o ničem :oT ()

rigby

Úchvatný černý humor. První polovinu dílů jsem si opravdu dosyta užíval a hodně hlasitě se u toho bavil. Pak už to začínalo být vyčpělé a vlažné, proto ta hvězdička dolů. Jen nechápu, jak tenhle typ humoru skousla Česká televize, a to ještě ve vysílacím čase před desátou večerní. Občas je to fakt síla, že jsem i já valil oči. A herecké obsazení k tomu jen přispělo. Parádní zářez. ()

gu-staff

Uvědomil jsem si, že všechny scény, u kterejch jsem se nasmál, byly založený na sprostej slovech. A to já kurva jako slušnej člověk nemám zapotřebí, poslouchat tyhle hovna ve veřejnoprávní televizi, placený z mejch peněz dopiče. Ale zase třeba Melíšková tady měla hrát krávu blbou k posrání, a to se jí povedlo dokonale. A Čermák s Neužilem taky mrdali docela slušný vály. Ale kdyby na dvojce dávali třeba Barbara Conana, nebo Trávníkáře, asi bych přepnul. ()

bezprezdivky

Tak tohle se nepovedlo. Moc jsem se těšil, ale bohužel. Násilná snaha o vtipy, vulgarity namísto vtipů, některé scény daleko za hranicí trapnosti (kapitán filcka, filipovský ze záhrobí). ()

haack

Bohužel seriál nenaplnil moje očekávání zábavy a humoru, kterých je v televizi méně a méně... Prvních pár dílů se povedlo nadstandartně, ale druhá polovina dílů už byla slabota a vyčpělost... Takhle dobrý námět takto pohřbít je trestuhodné... 4/10 ()

geo.nohejl

Sem tam nějaká fajná hláška, ale jinak spíše zklamání, od Dejvického divadla jsem čekal víc.. Čtvrtá hvězda byla úplně někde jinde.. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz