Dark - Season 3

(série)
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, 2020, 8 h 28 min (Minutáž: 57–73 min)

Režie:

Baran bo Odar

Hudba:

Ben Frost

Carlotta von Falkenhayn, Claude Albert Heinrich, Karoline Eichhorn, Hermann Beyer, Peter Benedict, Nils Brunkhorst, Barbara Nüsse, Natascha Paulick (více)

Epizody(8)

Zběsilé cestování v čase spěje k vyvrcholení. V podivném novém světě jsou některé věci povědomé, ale jiné znepokojivě neznámé. (Netflix)

Hashirama

Alles ist miteinander verbunden... Pakliže jste dostali desetikorunu pokaždé, když tato fráze v seriálu zazněla, určitě si teď kupujete ostrov v Polynésii. Už druhá série víc než naznačila, že si seriál bude ujíždět na okázalé osudovosti a co možná největších dějových machinacích v zájmu tahat z rukávu jedno eso za druhým. A její konec nám dal najevo, že v takovém případě není nic snazšího než se uchýlit k alternativní čínské medicíně. O faktu, že bylo završení vymýšleno na první dobrou, ba co víc, možná i horkou jehlou, svědčí hned několik aspektů - 1) dříve rádoby vědecké pokusy a technický přístup k objasnění odehrávajícího se byl nahrazen z ničeho nic objevivšími se koulemi, které přenáší člověka dimenzemi 2) postavy prodávané divákovi jako zásadní jen překotně zaujmou své výchozí pozice, aby se opsal další kruh, čímž mizí motivace a veškerá zažitá psychologie (Jonas starší) 3) s většinou postav se divák nijak nerozloučí 4) v posledních dvou dílech je shrnuto víc děje než v celém seriálu 5) celá zápletka je zarámována jako nějaký pseudo Matrix, pseudo Fontána cosi, což je v naprostém rozporu s tím nejlepším, co seriál má, a sice s první řadou, silným civilním dramatem, silnými postavami. - Oceňuju přes všechen bordel suverénně promyšlené originy některých postav, které se nám odhalí v posledních dílech, a klasickou hudební koláž v doprovodu M83, díky níž se z šestého dílu stává pro mě emocionální vrchol. Nicméně po celém tyjátru pro mě zůstává nejzajímavější ona záhada, co měl Wöller s tím okem. 6/10 ()

Franc1s

Nečekal bych že pro předešlých zamotaných dvou sériích, to zamotají tvůrci ještě víc, ale oni to dokázali a z toho všeho se zase pěkně vymotali, vysvětlili, mě odrovnali a je konec. Parádní završení! ()

mirak2

Serial si udrzal vysoku uroven, zial stal sa velmi tazko pozeratelnym a pochopitelnym. V jednej ruke poznamky a vytlacena mapa postav, v druhej ruke ovladac a kazdu chvilu pretacam a hadam, odkial je tato postava a preco robi to, co robi. Ku koncu serie sa uzol rozmotava a zacina to cele davat zmysel. Alebo si to aspon myslim. Jedno z diel, ktore sa da plne pochopit na druhe, tretie alebo mozno desiate pozretie. ()

JPO

Na Dark se krásně kouká, ale od 2. řady jsem se ztratil. Možná mi upadla brambůrka nebo jsem potřeboval čurat a už to prostě nejde dohonit...:-) ()

sethi

Osud. Destiny. Schicksal. To je teďka strašně moderní slovo. Zde dokonce znásobené 2x. Nemůžu se zbavit dojmu, že touto sérií se vlastně podařilo celkem dobře zahrabat všehno to urputné snažení, dobrat se celou dobu nějakého rozuzlení. SPOILERY: Ejhle, najednou, hodinu před koncem celé epochální ultračasoprostorové motanice zjistíme strůjce všeho. Který by logicky měl být celou dobu jakýmsi Bohem. Nějaký pantáta z opravny je najednou chytřejší než Einstein s Hawkingem dokupy? Tím pádem ještě nechápu, proč zrovna Adam a Eva mají v těchto světech tak důležitou a OSUDOVOU roli, když s "Bohem" toho vlastně mají společného minimálně? Také "elektrické křeslo", v první sérii působící jako důležitý komponent, vyšumí do prázdna. No co už......První série byla tedy absolutně TOP. Druhá též velice dobrá. Třetí pořád dobrý, ale už jen motá páté přes deváté. Ale nemůžu říct, že by mě to nezajímalo nebo nudilo. Herecky zvládnuté, emotivní, hudební stránka výborná. Osudovost jako prase :) ()

Solverino

Wow! Teda na mě už dost překombinovaný a ani jsem už nestíhal kdo je kdo... což je blbé. Ale poslední dvě epizody a hlavně rozuzlení v té poslední bylo výborné! A ty efekty nakonec ty se mi taky moc líbily! Dávám plný počet! Super seriál, škoda jen, že to bylo tak natahované. ()

Arkagas1989

Konečně jsem se dočkala poslední řady tohoto skvostu! Seriál Dark je za mě nejlepší seriál, jaký Německo v posledních letech vyprodukovalo. Na někoho to může být moc složité, protože se tady střídají časové linky (ostatně je to seriál o časové smyčce). Kdo by čekal že se ve 3.sérii budou dít zase nějaké "strašidelné" věci jako v sérii první, která nám ale ukazovala jak se vše seběhlo, je na omylu. Závěrečná série nám vysvětluje jak se vše odehrálo doopravdy a že veškeré dojmy, které jste si vytvořili v hlavě během sledování 1.a 2. série jsou naprosto špatně. Tenhle seriálový skvost nikam nespěchá, nechává Vás napnuté u každého dílu a pokud ho budete sledovat s nadšením jako já, občas se nachytáte že přemýšlíte nad tím, jestli je kolem Vás všechno správně, nebo jestli jste to už náhodou někdy nezažili... Poslední 3.série je za mě možná trošku zmatená, ale kdo se díval poctivě na předešlé dvě, rozhodně se neztratí. Za mě je seriál Dark kandidátem na seriál roku 2020. Aneb ... SIC MUNDUS CREATUS EST ()

oasismanik

Priemer mi síce nejakým záhadným spôsobom vyšiel na 4*, ale so záverečnou sériou nie som vôbec spokojný. Stále si myslím, že pôvodne mali scenáristi napísane iba prvé dve a tretiu dopísali neskôr, samozrejme svojím sofistikovaným spôsobom. A to po druhej sérii seriál bojoval o vstup do mojej seriálovej topky. Vo svojej podstate by stačilo vidieť z celej série poslednú časť. ()

Emilii

Takže jsme na konci.....nebo na začátku?????!!!!! Povedlo se neuvěřitelné, i třetí série je dobře promíchaná a napínavě spletitá i když...... Stále je tady možnost pustit si seriál od začátku, ale to že bychom "na to přišli" tak ta možnost tady fakt není. Skvěle vymyšlený scénář a velice dobře udělaný celý seriál a ta hudba - znělku nevyjímaje. Prostě se to povedlo!!!!! ()

AnthropOcean

Tretia seria DARK s prehladom uzavrela posledny cyklus a stala sa ceresnickou na torte na jednom z najkomplexnejsich pribehov ake kedy vznikli na televiznych obrazovkach. DARK je nevidanym klenotom televizneho formatu dokonca aj v dnesnej dobe "quality TV". Tak poctivo a do detailu prepracovany pribeh s nelinearnymi casovymi narativmi vo finale obohateny aj o paralelne svety je excelentnou ukazkou poctivej scenaristickej roboty. Vsetka cest starej serialovej skole akou bol LOST, ale pri DARK nadherene vidiet ako to vyzera, ked otaze drzia ludia s jasnou umeleckou viziou za ktorou stoja od zaciatku az do konca (vid. tiez tretia seria Twin Peaks) a medzi starym formatom americkych serialov, kedy jedna seria mala tolko epizod co tri serie DARK dokopy, pricom polovica z nich bola vzdy pribehova vata, ktora dej neposuvala vobec nikam. Twin Peaks, ci LOST boli serialy, ktore vo svojej dobe posuvali paradigmu televizneho media a osobne si myslim, ze DARK si krvopotne vysluzil rovnaky piedestal. "Der Anfang ist das Ende und das Ende ist der Anfang". ()

Dejf4

Již druhá série byla zklamání a bohužel třetí pokračuje ve stejné koleji. Ještě více se vrství počet časů, světů a všehomožného do čeho hrdinové cestují. A ještě více to máme zamotanější, bez jakýchkoliv emocí a celé je to jen postavené na schématickém rozhazováním postaviček do časových míst bez nějakého většího a hlubšího významu. Všechno se hraje jen na efekt diváka šokovat a zbytečně zamotávat hlavu. Což potvrdilo samotné finále, které mohlo být zakomponováno vlastně kdykoliv. Velká facka první sérii. 5/10 ()

PaTeXx

Začátek třetí série nevypadal bůhvíjak famfárově, ba naopak byl zamotaný jako já v mých maturitních otázkách na střední. Upřímně jsem to nečekal, ale v posledních epizodách tvůrci uznali za vhodné nám naservírovat odpovědi na všechny naše otázky (některé už od první série), čímž byla naše satisfakce zrealizována. Tím z mého pohledu utekli hrobníkovi z lopaty, přesto půjdu s davem a musím považovat poslední sérii za nejhorší. ()

Ronkar

Extra nadšení se nekoná, ale nakonec z toho tvůrci vybruslili uctivě. Pravda je, že použili oslí můstek, jenže ono by to bez něj asi nefungovalo a protože ho divákům předloží včas, může finále dojet do koncepčně srozumitelného finále. Po tom bordelu, co nadělali v prvních dvou sezónách bylo co vysvětlovat a palec hore, že DARK skutečně vysvětlí vše podstatné, aniž by ztratil tvář. Problém je, že většinu děje jde jen o to vysvětlování. Celý čas skáčeme od postavy k postavě, aby jsem pochopili, jak v tom marasmu zapadají do celku. Časové roviny a alternativní reality se střídají rychleji než hokejisti na střídačce. Děj se hrne vpřed, divák se to snaží všechno pobrat a občas by k tomu potřeboval grafy a rodové stromy, aby mu nevybuchla hlava. Ale dá se to. Suma sumárum, lepší dobrodružství s časoprostorovým cestováním, zamotanými událostmi a vrstvením dějových rovin budete hledat těžko. Spokojenost, ale kouzlo první sezóny se už nevrátilo. Zůstali dobří herci, prostředí, zajímavé motivy i boží soundtrack. 80% ()

jemiplano

Tretia séria už pletie hlavy náramne extrémne. Na počudovanie však v deji nie je priestor na hlbšie uvažovanie o mechanike pohybu v čase a priestore a scenáristicky dáva celý seriál zmysel. Výnimočný seriál, ktorý bol uchopený správnymi rukami 10/10 ()

bonovox

III. seria: Finálna séria výborne všetko uzatvára, aj keď sa jedná o dosť jednoduché vysvetlenie, celé to logicky do seba zapadá. Klobúk dole pred tvorcami, že tak komplikovaný príbeh takto elegantne ukončili. Za III. seriu: 85%, ako celok sa hodnotenie blíži k maximu... ()

Lendak

Nemecké Back to the future 3 s podtitulom Into the Winden-verse uzavrelo nielen zápletku jednoho z najprepracovanejších seriálov vôbec, ale aj moju mesačnú cestu s týmto geniálnym skvostom, a som rád, že som sa ku tomu po tých troch rokoch dokopal. Lebo toto nie je len seriál. Dark je zážitok na celý život. ()

Hoffmanos

Chaotické přepínání v časoprostoru tady dělá po většinu série strašný guláš, jelikož většinou mezi díly 02-07 nepochopitelně nemáme otitulkovaný ani stávající rok. Překombinováno je tady šíleným způsobem, sektářské hraní připomíná telenovelu líznutou béčkovým horrorem, a vypravěč točí pořád tu stejnou myšlenku každý díl dokola. Více než 30% si oznámkovat nedovolím. ()

mircxxx

Takový to byl v prvních 2 séiích skvělej seriál, všechno tak akorát. Dokonce jsem první 2 serie viděl 2x, klidně bych se na ně díval pořád dokola. No a pak to Odar ve 3.sezóně totálně zmatlal. Co mě ale štve nejvíc je to, že vůbec neudělali slušný závěr. Klidně si to zasloužilo aspoň 1 celou epizodu. nebo aspoň většinu epizody "po rozuzlení". Škoda. mohl vzniknout nepřekonatelný masterpiece, ale dopadlo to jako vždycky. ()