Danny Vinyard vidí vzor ve svém starším bratrovi Derekovi, který se po smrti otce, jenž byl coby profesionální hasič zastřelen v černošském ghettu, stal zapřísáhlým vyznavačem rasistických hodnot. Strmě stoupal v neonacistické skupině Bílá síla. Pak byl ale odsouzen za chladnokrevnou vraždu dvou černochů. Po třech letech v base se Derek vrací domů, ale už to není člověk jako dřív. Poté, co mu černoch ve vězení zachránil život, když se ho běloši snažili znásilnit a zabít, nedokáže být rasista. Jeho bratr Danny ale tento obrat nechápe, sám je členem Bílé síly. Ve škole má průšvih kvůli rasistické eseji. Proto se Derek sejde s vůdcem Bílé síly Cameronem a chce ho přesvědčit, aby nechal Dannyho jít. Všichni z gangu, jeho bývalí bratři, se však obrací proti němu, ani u Dannyho nenachází pochopení. Soukolí gangu se prostě točí dál. Semele i Dannyho? (TV Nova)

Werewolf666

Ó Můj bože, tak silný zážitek z filmu už jsem neměl dlouho. Tento film by měl být na prvních příčkách a ode dneška je to Můj nejoblíbenější film na Světě. ()

Beginek87

Tenhle film má neskutečnou hloubku a to tam de facto nic slavného není. Dokonce i přeskakování dějových linek mi dává větší a větší smysl a film to pouze umocňuje. No ale co je absolutní špička, to je Norton. Krom toho, že je zde dvojnásobný oproti svému normálnímu stavu, tak je ve všech momentech naprosto uvěřitelný. Ale naprosto. A jak už tady psal Matty, ten jeho úsměv při zatýkání hned poté co nechá, odpusťte mi to pojmenování, negra zakousnout do obrubníku, to je herecký koncert. No a konec mě skoro rozbrečel ... Styděl bych se, kdybych této kultovní (krásná shoda) záležitosti dal něco méně než 5* ()

VincentB.

V tomto filme ide o porovnávanie hodnôt a o to, že zlo plodí ďalšie zlo. Všetko je perfektne vymotivované a o nikom sa nedá povedať, že je úplne zlý alebo úplne dobrý. Určite je tento film pre Američana iný zážitok ako pre Európana, hlavne preto, že u nich v zámorí je rasové napätie stále. Ale bol to silný príbeh. Je to neskutočná dráma. Keď už to vyzerá, že všetko sa na dobré obráti, zaúčinkuje strih, hudba a počas celého filmu stupňujúca sa nenávisť mladého černocha z gangu a dochádza k tragickému koncu. A kto je vlastne zlý v tom kolobehu násilia? Pretože každý má pravdu a to je to čo tento film katapultovalo tak vysoko. Hodnotím 95%. ()

Tobias18

Po konci filmu jsem nevěděl jestli brečet, nebo něco rozmlátit nebo si to jen nadále pouštět pořád dokola. Emotivní špička, Edward Norton ve své nejlepší roli a příběh tak realistický, že z toho běhá mráz po zádech. Rasismus je totální humus a tenhle film vám to dává pořádně najevo. Všechny scény z vězení mě rozsekávaly tak, jako ještě nic. 100% ()

Ajbell

Čakal som viac, nie retrospektívu ako prevažnú časť filmu. Vulgárnosť a zlý príklad dominuje nad výsledným dobrom, ktoré sa ale nestihlo prejaviť. Dramatickosť však nechýbala od začiatku až do poslednej minúty. ()

RadekV

Scénář by si zaloužil trochu propracovat do hloubky, jinak dobrá linka, proti rasismu, napravený zločinec, nacista obrácený na dobrou cestu... Dalo se na to dívat :-) ()

ritual

Skvělý snímek, ve kterém Edward Norton předvádí úžasný názorový posun člověka a následný boj proti lidem s extrémním přesvědčením, kterému dříve také sám propadl. ()

modrapapaja

Násilí se pochopitelně děje z 80 % mezi černošskými gangy a tak z 15 % mezi hispánskými gangy a černochy. Bílé nazi gangy jsou vzhledem k velikosti populace v USA (a akcím FBI) prakticky neexistující. Film je tedy naprostým nesmyslem a to i bez věcného rozboru jeho slabých stránek, kterých je mnoho. ()

Ospalek

Mé oblíbené téma - neonacismus. Skvělé ztvárnění příběhu této v mnoha zemích existující komunity. Příběh o tom, jak jeden z členů zjistí, že jeho ideologie má vážné trhliny. Vynikající. A ten srdcervoucí konec? Vynikající. ()

supg

Film o zasranem nackovi, co oddělal brutálně dva negry. Nechci polemizovat, jestli to je scifi, nebo pohádka, že s fasouna se po 3letech v base stal dobrý a milující člověk, co má rozum na správném místě, ale fakt je, že natočeno to je skvěle, Edward to zahrál špičkově, hudba je poutavá a konec tak dramaticky, že skoro nedychate. Myšlenka každopádně silná ()

3Libras

Ťažko sa mi to hodnotí, lebo sama nie som úplne presvedčená o tom, čo si myslím o tomto filme. Trochu ma irituje určitá naivnosť, ktorú tú cítim. Nie až tak uveriteľný mi príde prerod hlavného hrdinu vo väzení. Na druhej strane koniec filmu to pre mňa dosť vyvažuje. A Edward Norton sa mi v tejto postave páči asi úplne najviac a to je už čo povedať. Stále balansujem medzi 3 a 4 hviezdami, ale kedže mi príde celkové hodnotenie precenené, tak dám len 3. Tiež to tu treba vyvážiť :) ()

Schkeble

omege božínku edík nortonů v tomhle filmu! oooooo§ aaaa! jeminkote! nářez!!!! sekaná! kulervoucí!!!!! ne ale doopravdy, nikdy se nedokážu dívat na tu obrubníkovou scénu... (dílo dnes aktuální víc než včera hihi!) ()

SuprSkill

Můj naprosto nejoblíbenější zahraniční film. Můžu jej vidět každý rok a vždy přemýšlím, jestli se změnil film - nebo já. Film se snaží předat poselství, že vlastně nerozhoduje barva pleti, sociální třída nebo náboženské vyznání,.. Na blbce člověk totiž narazí v každé ze zmíněné skupin. A tak to je, musíme lidi kolem sebe hodnotit jako jednotlivce, nikoliv jako skupinu. Protože nikdy nevíte, kdo z Vaší skupiny Vám do zad bodné nůž a kdo z "nepřátelské" skupiny Vás naopak zachrání. Tento film bych povinně promítal na středních školách. Opravdu mistrovské dílo. ()

Prck4

Dobré téma tehdejší i dnešní doby. Náckové se stávají čím dál více ohroženým druhem. Myšlenka filmu je i přes zdejší "polemizátory" naprosto jasná, negři jsou ty největší svině a židy a ostatní zatím necháme na pokoji. Každopádně bílá síla!! <SPOILER>Též plyne poučení, že je lepší být řadovým rasistou bez rozbíjení hlav o patník, protože vám pak zmasí čokodíru ten nejnamakanější nácek, ikdyž mu nevadilo, že jeho kámoš kšeftuje šit s mexikáncema, ale že se bavi s negrem to prostě jeho prdel stojí pravěkou sodomii. Též ta scéna kde negři z hřiště kradli auto Derekovi byla absurdní. Negři tam vyskákaji jak profi komando z Navi SEALs ozbrojeni bohužel pouze devítkama, míří na každej roh na každy zákoutí připraveni sejmout cokoliv se pohne a vzápětí Derek otevře dveře a negr je tam otočenej zády, vykuřuje si jak nic, druhej se pod palbou snaži dokrást to auto, řidič ujíždí, Derek se cítí jako zachránce ameriky, ikdyž tak chytrymu člověku oddanymu neonacismu bez čipu svědomí by těžko stačili dva negři ikdyž samozřejmě naprosto oprávneně v sebeobraně a autoobraně a pokusech jak se negří lebka dokáže rozprsknout o obrubník. 3.5 praček whirlpool ()