Power Rangers: Strážci vesmíru

• USA Power Rangers (více)

Film Power Rangers: Strážci vesmíru sleduje osudy pěti teenagerů, ze kterých se musí stát mimořádní bojovníci poté, kdy se dozví, že jejich městu Angel Grove – a celému světu – hrozí zničení od mimozemských bytostí. Osudem vybraní hrdinové si rychle uvědomí, že jedině oni mohou zachránit planetu. Ale aby ji mohli zachránit, budou muset vyřešit vlastní životní problémy a spojit se jako Strážci dříve, než bude pozdě. (Freeman Ent.)

Nathaniell

"Pauvr renžrs..." Wa?? Hned na začátku výslovnost na pěst? Jo a doufám, že ukážete nějakou dokonalou pointu toho, proč nějakej retardovanej prasopes přidělal k lavičce bejka... Ne, teď jsem to dokoukal a vlastně nevím, kde ty chyby začínají a kde končí. Rudý strážce má opravdu účes na Adolfka "Jenom takovou pa pa patičku..." A hele... Proč sakra není NEGR černej strážce? A číňan žlutej? Jo a hlavní strážce ať je růžovej. Pak budeme i homofobní!! Ale to je jedno. Nechci, aby byl můj koment jedním ze stáda. Takže ke kladům: Někdo to natočil. Je otázkou, jak moc to myslel vážně. Každopádně efekty ani technologie zpracování včetně nových obleků neukázaly nic, co už by nebylo jinde podobně nebo lépe. Tudíž, je mi líto, ale forma bez obsahu: "Musíme se dát dohromady..." Chcete seznam filmů se stejnou myšlenkou, použitou líp? To nejde, protože, ačkoliv jsem se snažil najít alespoň jeden klad, nějak se mi to nepovedlo. Ten rejža (pokud má alespoň tři aktivní mozkové buňky) musel vědět, že po tomhle na něho přistane kritika století. Za hodně troufalý pokus a - vyloženě pár gegů - dávám velkorysé 2*. ()

johnsnow

Nie zlé, síce je tam tá typická šablóna, že najprv dostaneme na papuľu od záporáka a potom mu dáme na papuľu my. Nuž ale inak v pohode. HERCI: Červený v pohode akurát neznámy, čierny super ale tiež neznámy, modrý srandovný ale tiež neznámy, žltá pekná, známa speváčka, dokonca hrá lesbičku, no a fialová najznámejšia keďže Terra Novu som žral. Cranston ako mentor v pohode a hlavná záporáčka Banks nuž, kým sa snažila nabraž silu mala rešpekt, potom to stálo za milú riť, aspoň, že ten jej zlatý obor bol super. AKCIA: V podstate príde až v poslednej polhodinke, kde je natrieskaná a deštrukčná no dá sa. Pevne verím, že sa to dočká pokračovania. ()

moviefan4

Vskutku solidný film ktorý dáva nostalgiu každému geekovi ktorý na seriali Power Rangers vyrastal. U mňa to tak bolo a preto som sa obával že tento film ma naozaj sklame. Ale opak bol pravdou a Power Rangers ma príjemne prekvapili a dosť ma bavili. Aj keď tomu chýbala tá stupidita serialu ale nebolo to naškodu. Herecké obasdenie bolo dobré, hlavne modrý ranger. Hlášky padali o sto šesť a to hlavne od modrého a čierneho rangera, preto uznávam že scénar nebol najhorší. Aj odkazy vo filme boli super ako na nového Spidermana tak aj na nových Transformers. Dej tiež nezaostával a mal dobrý vývoj až na zbytočné naťahovanie morfovania Rangerov. Dosť dobre padla nostalgia pri piesni Go Go Power Rangers a taktiež hláška morfujeme ma príjemne zahriala pri srdci. Filmu nechýbala ani dobrá hudba a dobrá kamera, obe veci vo filme boli super. Dovolujem si povedať že po tomto filme môžu Power Rangers odpočívať v pokoji a s hrdosťou. Dobré 4*. ()

Petr59

Na tento film jsem se vcelku těšil, protože strážce vesmíru si pamatuji asi jako pětiletý dítě. Narodil jsem se v polovině 90.let, takže ta hlavní vlna seriálu mě minula, ale stejně si éru seriálu trochu pamatuji. Když jsem byl v předškolním věku, tak to byl můj nejoblíbenější seriál, strašně mě to bavilo a těšil jsem se na každý díl. Doma jsem měl figurky strážců, prostě jsem to prožíval a dodnes si to pamatuji. Éra seriálu však brzy pominula a pak už jsem se o to příliš nezajímal. Ale občas jsem se sám sebe ptal, proč nebyl natočený celovečerní film na motivy seriálu. Když jsem četl, že ten film skutečně do kin přijde, tak jsem měl hodně pozitivní očekávání, které však začaly slábnout po přečtení prvních recenzí. Od většiny jsem spíše cítil mírné zklamání a skepsi. Přesto jsem na film zašel do kina, protože s názorem většiny téměř vždy nesouhlasím.... Tady je to tak z poloviny pravda. Mně se film líbil, ale není to žádný filmový zázrak a si to není ani to, co fanoušci seriálu očekávali. Nedosahuje to těch očekávání, které skalní fanoušci zřejmě měli. To ne. Každopádně to není zas tak špatný film, jak tady někteří popisují. Spíše je to takový lehký nadprůměr. Má to své stinné stránky, ale ve mně zvítězily pozitivní dojmy po shlédnutí filmu. Asi jsem méně náročný a kritický, nebo jsem spíše strašný slaboch, který (až na výjimky) neumí dát nízké hodnocení. Avšak když cítím, že ten film si to nezaslouží, tak proč souhlasit s většinou? Začnu těmi negativy nebo kontroverzními fakty. Určitě je pravdou, že ten film je hodně natahovaný, akce je tam méně než by se asi předpokládalo a působí to jako pilotní díl k nějakému seriálu nebo jako rozjezd k nějaké dlouhé sérii. Tvůrci s tím asi tak počítali, že to bude jen takový předkrm a pak přijdou postupně další chody. To je sebevědomá vize, bohužel však zůstane asi nenaplněnou, protože pokud vím tak výdělky filmu nejsou nikterak oslnivé a o prachy ve filmovém průmyslu jde prvotně. Bez toho, aby nám tvůrci nabídli další filmy, které na tento film budou navazovat, je tento samotný film takový nevyužitý. Pokud tohle je jediný film o strážcích vesmíru, tak tam mělo být více akce a lepší příběh a asi i méně psychologie. Pokud nám tvůrci nabídnout další filmy, tak je to v pohodě a jako úvod série filmů mi to stačí. Těžko říct, jestli je to špatně, že je akce až na konci filmu. Já to tak neberu, protože film nás seznámil s postavami, s hlavními hrdiny a s jejich vzájemnými vztahy a jejich osudy. To mně přijde hodně sympatické a je to rozhodně lepší, než se 2 hodiny dívat na digitální bitvy mezi postavami, které pořádně neznám, takže s nimi nemohu sympatizovat. Já byl spíše rád, že ten film byl pojatý i trochu sociálně a psychologicky, protože se s těmi postavami mohu lépe sžít.... No, co se týče efektů, tak tam to fakt není žádná sláva na dnešní dobu. Možná i aby se ušetřilo a možná i kvůli tomu, že seriál je z 90.let, tak aby to tak nějak působilo a hrálo to trochu na nostalgii. Já na efektech moc nestavím, důležitější jsou pro mě emoce, příběh, děj a sympatické postavy. To jestli jsou tam efekty první nebo druhé kategorie neřeším. Nicméně nutno uznat, že v porovnání s Marvelem tam rozdíl je. Finále bylo celkem slabé, čekal jsem větší vygradování a větší drama. Emotivní to bylo, ale mohlo toho být víc, nějaké city nebo třeba větší smutek po smrti modrého... Pak mě trochu zklamalo i to, že nefungovala nostalgie. Ano, samozřejmě že trochu ano, ale nemělo to ty grády. Na mě to působilo tak, že se seriálem to nemá moc společného, ale to bude asi také tím, že jsem ho asi 15 let neviděl.... :-D Ten film měl rozhodně přijít už dřív, už třeba zkraje tisíciletí a ne až teď, protože ten fenomén strážců z vesmíru je nyní o dost slabší než byl. Dnešní děti určitě ani neví, že něco takového tehdy existovalo. Není to jako Šmoulové, Simpsonovi nebo Pokemoni, z kterých se stal kult a baví generace.... No a pak mě zarazilo, že film cílil asi na náctileté, ale na můj vkus tam bylo celkem hodně smrti. Nejsem žádná konzerva, násilí tam samotného moc nebylo, ale pár lidí tam zemřelo. Nebyla to snad chyba, patří to k těmto filmům. Ale třeba ze scény ze zlatnictví nebo z lodi šel trochu strach. V tu chvíli to mělo lehké prvky hororu, ale ty se nerozvinuly. Co se mi rozhodně líbilo bylo cílení na mladé lidi, na středoškoláky a na puberťáky. Ono je to problematické, protože zároveň hlavní fanoušci seriálu už jsou dnes spíše ve středním věku, takže je to trochu mine a můžou mít náročnější očekávání. Každopádně na mladé to cílí perfektně, myslím si, že ty příběhy a jejich osudy jsou tak autentické, že každý středoškolák se do toho může vžít, což pomáhá filmu na atmosféře. A zároveň si to drží i svoji cenu a vážnost, nesklouzává to ke komedii, což je dobře. I když vtipů a gagů je tam hodně a párkrát jsem se i zasmál, což je u mě výkon. No, pak si myslím že byly dobré herecké výkony a díky tomu byly i sympatické postavy. Je mi úplně jedno, jestli jsou ti herci známí nebo ne a jakou mají dosavadní kariéru. Sehráli to dobře, zhostili se toho dobře a zahráli to podle mých představ, tedy co se jich samotných týče. Někteří jsou lepší a sympatičtější a někteří jsou trochu méně průbojnější, ale nikdo tam není doslova nesympatický nebo otravný. Určitou roli v tom sehrál i český dabing, který ušel. Teď si nevzpomenu hned na jména (na to nemám paměť), takže červený - hodně sympatický, růžová - hodně sympatická, modrý - ten byl tak srandovní :-D :-D Ten mě fakt bavil.... :DDDDDDDDD Černý a žlutá byli už spíše takové průměry..... Na filmu je také dobré to, že prostě nenudí. Já se skoro vůbec nepodíval na hodinky, bavilo mě to a bylo celkem jedno co se děje. Umělo to oslovit, i když akce tam bylo málo. Bylo to i napínavé a díky tomu, že jsem měl dostatečný čas se seznámit s postavami, tak jsem jim více fandil a jejich osud mi nebyl lhostejný. Záporák sám o sobě vcelku zábavný, i když chlapi jsou jako záporáci skutečně lepší (kromě pohádek od Disney). Příběh byl jednoduchý, ale to u sci-fi není nic neobvyklého. Spíše bylo cílem pobavit, asi i rozesmát a cílit na dnešní mládež bez nějaké snahy něco důležitého sdělit nebo vyprávět. Bylo by asi lepší, kdyby příběh byl hlubší a složitější, ale velkou chybu v tom nevidím. Nejvíce se mi prostě líbil ten černoch, ten byl fakt jako srandovní, tak zábavnou postavu jsem už nějakou dobu ve sci-fi neviděl.... :-DDDD A pak byl fajn i robot, i když dostával jen minimum prostoru. Morfování bylo také zábavné. A cukrářství mi tam fakt nevadí, nevím jestli to byla reklama na nějaký řetězec prodejen, ale hrálo to tam roli až na konci. Moje hodnocení je tedy mírnější i kvůli tomu, že to, co někteří považují za chyby, já spíše považuji za klady. :-D Nebo mě to minimálně neruší. Nějaké vady film má, ale ty čtyři hvězdičky mohu s čistým svědomím udělit. Není to žádný propadák, ani filmový zázrak. Je to zábavný film na zabití času, u kterého se nebudete nudit. () (méně) (více)

waltosin

Na morfování jsme si teda chvilku počkali, ale vratit se do dětskych let, když jsem ten serial žral to za to urco stálo:) 65% ()

jardoom

Pokud jste dítě devadesátek stejně jako já, je Vám téma Strážců Vesmíru hodně blízké. První série ovládla svět a stejně jako první film se zapsala do historie. To, co ale přišlo po těchto počinech bylo ohavné a vlastně už to ani nikoho neoslovilo. Nyní se ale přihlásilo o slovo studio Lionsgate, které se zařeklo, že tuto zapomenutou legendu proslaví a dopřeje jí to, co si díky své historii zaslouží. Není to ale o tomhle šlechetném úmyslu. Mega robotí boxerské duely se lidem líbí, a tak se studio pokusilo z tohoto Transformeřího módního trendu vytřískat maximum. Bohužel robotí akce je tu málo a celkově bych řekl, že to je problém celého filmu. Akce je tu totiž opravdu pramálo, a tak se film vleče. Dvě hodiny v kině jsou prokletím tehdy, když hodinu a půl držíte moč a pak díky čůrací pauze promeškáte první atraktivní akční sekvenci. Až půjdu do kina na pokračování, vezmu si tedy méně Coly. Místo ní ale přiberu více nostalgie. Jistá dávka nostalgie vás totiž drží v sedačce celou dobu a díky ní to všechno hltáte. Ten, kdo tento kult nezná z dětství, bude mít sledování o to těžší. Parta hlavních hrdinů je dost divná. Ačkoliv je skvadra velmi různorodá, jedná se o poměrně nezajímavou skupinu jedinců, řešící své teenage problémy. Ty rozhodně diváka nijak nezajímají i když je pravda, že máte jisté cítění. Každopádně je to banda sígrů, kteří se předhánějí v tom, kdo je větší lempl a o tom je většina filmu. Cítění ale přestane mít, jakmile vám dojde, že zatím koukáte spíše na Dawsonův svět než na první blockbuster letošního jara. Situace se ale rázem mění, když se naše parta nezdařených dětiček změní ve Strážce vesmíru a pak už je to jenom jízda. Akce se prostě povedla a efekty jsou také super. K tomu všemu je film plný odkazů jak na seriál samotný, tak kultovky jako je například Transformers. Neurazí ani vtipné části, kterých je také dost a tak to nakonec dopadá lépe, než se na začátku zdálo. Navíc pomyslnou výhru podtrhuje potitulkovka ve stylu Marvelovek, takže moje hodnocení rázem roste o stupínek výš. Nechci říct, že jsem fanoušek, ale pro mě je toto nostalgický návrat do dětství, který se nakonec celkem povedl. Saban rozhodně nelituje, že na tohle kývl a myslím, že se dokonce dočkáme pokračování, i když jsou čísla zatím dost průměrná a hodnocení také. Trhák asi nečekal nikdo a mě to celkem uspokojilo. ()

Martanecek007

Jediné, co na tomto filmu lze ocenit (alespoň z mého pohledu, kdy jsem vyrostla na stejnomenném seriálu) je ta nostalgie. Ale... Děj se rozjíždí pořádně až po 2/3 filmu, což člověka do té doby prostě unudí. Samotný souboj se zlem je pak rychle přeskočený a odbitý. Pokud očekáváte, že hlavním segmentem, na který se film bude obracet jsou právě lidé jako já - ti, co znají seriál - tak vás vyvedu z omylu... Protože až na některé prvky, které jsou stejné jako v seriálu (leč musím zmínit, že na klasickou hudbu si také počkáte a budete se divit, jak krátce vám ji naservírují) na vás nečeká nic extra. Film je myšlený spíš pro děti a puberťáky, kteří ocení (pro mě trapný) humor, kterým se snaží film udělat zajímavý a rozbít nudu. ()

Ricci

Kupodivu mě to i po přečtení zdejších reakcí hodně bavilo. Ovšem hudební vykrádačka Daft Punk je tam slyšet v každém druhém taktu. Nevím jestli se pan hudební skladatel chtěl Tronem jen inspirovat, ale nakonec to převzal skoro celé :D ()

dudo24

Naivné, robené skôr pre mladšie publikum. Ale zase prečo nie. Vcelku pozerateľné oživenie kinematografickej legendy. Prvá časť s približovaním postáv a sociálnymi interakciami medzi nimi sa mi páčila viac. Akčný dojazd ma moc neoslovil a bol skôr nostalgický ako zábavný. Keď som započul znelku Go, go Power Rangers tak som sa cítil zase ako malý chlapec, čo prišiel zo školy a sedí pred televíziou. ()

ESNYR

Power Rangers. Legendární "špatný/otřesný/kýčovitý/plastový" seriál se nám vydal do světa v novém kabátě a hned na velké plátno. Docela jsem byl zvědavý co s tím chtějí dělat. Jako vážně míněný film by to asi nemohlo fungovat (jsou to POWER RANGERS !) jako koedie by se musel film odklonit od své předlohy a už by to nebyly ti strážci ze seriálu a nemělo by smysl to pojmenovat právě takhle. Dělat si z toho vyloženě srandu a udělat to jako ty seriály - tedy kýč - by zase nedovolilo studio které do toho nacpalo peníze (a logicky chce vydělat) Takže asi zvolí střední cestu a bude to všechno dohromady. :::::: Tak jsem se skoro trefil ve svých úvahách. Je to všehomix od vážně míněného filmu - hlava ve zdi, osud světa, začátek - přes kýč - fakt špatné obleky, robot, záporačka, konec - až po komedii - retard, schopnosti, robot, hlášky, vtipy mezi strážci - a nakonec asi i to drama - zranění, špatné rodiné vztahy, tresty a uvědomělost (jo je to peklo) . Celkově by to asi mohlo fungovat v rámci nějaké fan komunity, ale jako série filmů do kina to do budoucna nevidím moc růžově. Budu hodný a protože jsou to prosím pěkně POWER RANGERS od kterých se čekat seriózní scénář nedá, tak tomu dám 3 hvězdy. Možná 2 ale to bych musel připustit že tohle mělo být myšleno smrtelně vážně a chtěly natočit akční sci-fi. Což podle mě neočekával nikdo. ()

schluke

Až na ty přehršlosti typu nutnosti nesměrný oddanosti a důvěryhodnosti týkajících se teenagerů, tak se to dá považovat za dobré zpracování našich nostalgických přání. Go Go Power Rangers!! ()

Lenka.Kosnov

Tak jsem si zavzpomínala na staré časy v novém kabátě a rozhodně mi to nevadilo, je to příjemná odreagovačka. Jen škoda, že je v tom tolik hloupostí. ()

werty

Jooo zamlada jsem seriál sledoval pravidelně. Teď už by mě to asi tak nebavilo, ale na film jsem se podíval. Bohužel žádná sláva. První tři čtvrtiny není žádná akce a až ke konci se něco děje, ale ani tak mě to nenadchlo ... Jedno podívání stačí, ale klidně bych se i obešel. ()

RobinPM100

Totální průměr, který byl ovšem pomalu lepší než Transformers Poslední rytíř :-D Ovšem je to klasický film, který bych si v životě nekoupil např na blu-ray, jelikož vím, že podruhé už se na něj dívat rozhodně nikdy nebudu. ()

ejay

Kdyby to bylo aspoň pro malé děti, ale ono to nebylo ani pro ně. Jedna hvězda za připomenutí dětství, druhá za alespoň jeden záběr, okopírovaný z dávnýho a zapomenutýho seriálu. ()

Plaque odpad!

Na rovinu, tento film som sledoval iba kvôli svojmu 10ročnému synovcovi a vopred som sa pripravil, že to je záležitosť pre násťročných a nie pre mňa. Obrnený týmto poznaním a dvoma misami popcornu som sa usadil na svoj pohodlný gauč, dolial colu do pohára a pustil play. Napriek tomu, že mi tie dve hodiny života už nič nevráti, som sa obetoval. Veď čo nespravíš pre dieťa, ktoré si z enormnej ponuky kvalitných filmov, kde nechýbal Krstný otec, Dunkirk či Terminátor, vyberie práve toto? A tak som trpel v úpenlivej modlitbe, aby to na tom nevinnom dieťati nezanechalo nejaké vážnejšie stopy, ktoré by bolo možné odstrániť iba lobotómiou... Našťastie, zdá sa, že nie, i keď dieťa to nakoniec zhodnotilo slovami - "v pohode", ktoré by mohli byť dôkazom zdegenerovania mysle. Hneď na to sa však na mňa vrhol s otázkou plnou záujmu, že čo je to ten Terminátor, čo je zase dôkazom, že jeho osobnosť sa aj po tomto zážitku uberá správnym smerom... ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot

25.10.2020

Charlieho andílci kompletní?

Charlieho andílci kompletní?

02.07.2018

Remake Charlieho andílků je tutovka a film už v podstatě posledních pár měsíců jen završuje obsazování hlavních postav. Dříve oznámené herečky Kristen Stewart (Stmívání, Personal Shopper) a Lupitu… (více)

Deadpool a ztracená ponorka

Deadpool a ztracená ponorka

17.06.2018

Už je to pár let, co se objevily zprávy, že Sam Raimi (Spider-Man, Stáhni mě do pekla) natočí mysteriózní film o Bermudském trojúhelníku. Nyní to vypadá, že se projekt konečně začal hýbat kupředu, do… (více)

Strážci vesmíru to nevzdávají

Strážci vesmíru to nevzdávají

03.06.2018

Zatímco nedávný pokus o přenesení populární televizní série Power Rangers: Strážci vesmíru na velká plátna nedopadl nijak slavně, společnost Hasbro je zdá se připravena dát Strážcům vesmíru druhou… (více)