13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

• USA 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi (více)

Jedenácté výročí útoku na newyorská Dvojčata se teroristická bojůvka operující na severu Afriky rozhodla „oslavit" útokem na americkou ambasádu v libyjském Benghází. Její zaměstnanci sice již předem tušili, že se něco chystá, tajné služby však jejich pocit ohrožení relativizovaly. I proto se pracovníci ambasády ocitli tváří v tvář obrovské přesile prakticky bez větší ochrany, kterou by si pobyt v „třaskavém" regionu jinak určitě zasluhoval. Neměli by sebemenší šanci, kdyby v oblasti nepůsobila skupinka „bezpečnostních analytiků", bývalých elitních mariňáků. Ti hodí za hlavu všechny psané i nepsané postupy, především nařízení, aby se do ničeho nevměšovali, a rozhodnou se bránit ambasádu do poslední kapky krve. Časový údaj ve filmu odkazuje k době, po kterou se nerovný boj o ambasádu sváděl. (Cinemart)

Zeuke

Proc? Proc se amici do vseho serou a proc nam ve svych filmech vnucuji to jejich vlastenectvi,se kterym muzou jit uprimne do prdele a jeste chteji aby sme ty chudaky taty od rodin co maji doma tehotnou zenu a maly deti litovali,maj sedet doma a starat se o sebe a nelozit do zemi kde se retardovani alahomilci melou hlava nehlava....at se tam mezi sebou pozabiji a bude klid.Kdyby se do toho nesrali,mozna by ty zmetky ani nenapadlo utocit na metropole celyho sveta...a ze tam chcipne nejakej diplomat? No a co.... ()

zurivymlok

Trochu mám dojem, že tu jednu hvězdičku tu většina lidí strhává jen proto, že to točil Michael Bay. Ano, je to takový druhý ˇČerný jestřáb sestřelen" a ano, mohlo to být trochu kratší, ale v rámci žánru to je prostě špička. ()

Alvin

Jestli to má něco společného s Blackhawk Down, tak leda tolik, že tu taky po sobě střílí amíci a bubáci v pískem zaprášených ulicích nějakého afrického prdelákova. Stačí pohled do filmografie Baye a Scotta a je jasné, že první jmenovaný je jen prvoligový akční nahrávač, nic víc, nic míň. Ještě celkem zábavné a napínavé to bylo v první fázi, kdy se "k něčemu schyluje". Ale jak začaly lítat kulky, tak jsem se čím dál víc nudil. Postavy jedna jak druhá, asi 5x za film zopakují, že u těch Libyjců člověk nikdy neví, jestli jsou s námi nebo proti nám a ještě 3x že žádná letecká podpora nebude, to aby to pochopili i diváci v poslední řadě kina s hlavou zaraženou v kýbli s popcornem a aby se o tyhle americké údržbáře světové demokracie, kteří si po letech toho válečného kontraktování vzpomněli, že mají doma rodinu, začali taky trochu bát. Sem tam je do scénáře implantován i nějaký humor, zřejmě na vyvážení toho všudypřítomného napětí a strachu. No a k závěru pochopitelně přichází i poctivá porce patosu, americké vlajky, někdo zařve, někdo pustí slzu a někdo to vypne. ()

Sheemass

13 hodin je válečné drama pár vojáků, snažících se přežít útok na tajnou americkou základnu a ambasádu, při mnohonásobné přešile bez větších posil. Celý film je podaný velmi realisticky, horko, bolest, prach, sucho, ale přitom bohužel ne dostatečně, přestože vojáci umírají a jsou zranění, ve výsledku Vás to zas až tak moc nezasáhne. Hlavní hrdinové jsou si navíc tak podobní, že když některý z nich zemře, tak ve výsledku nevíte který to nakonec byl. Ve filmu chválím přestřelky, které vypadají opravdu dobře a výběr neokoukaných (někdy až moc) zarostlých herců, jinak ale film je jen další válečnou podívanou, která ničím extra nevyniká. ()

bodo1

Tak večšiu kokotinu som nevidel už roky. Banda zbuzerantelích čurákov a jedného buzeranta v oblečku, vyslanca mieru a pokoja, ktorý si močí nôžky v bazenčôku, sú zaskošený bandou poloopíc s automatmi na strieľanie a v divokom útoku jačiac kozojeb je náš boh, sa dostanú do blízkosti úplne chatrnej obrany, za pomoci vystrelených granátov, ktoré mimochodom nevzbudia podozrenie v jednom členovi Navysleas, ktorý sa spotený a k mŕtvole sa približujúci chudáčik s teplotou 35,2 celzia opýta sám seba, že či sa niečo deje? Čas na videu--45,06min, a hneď na to vylezie Wolverin naolejovaný bradatý buzerant a poobzerá sa a už som umrel. Kedysi som videl film kde hral Samuel Lí a to bol film. Toto bola sračka. ()

Mates Hradecky

Michael Bay tentokrát natočil čistokrevný americký vlastenecký plakát. Byť řemeslně dobře zpracovaný. Pět agentů CIA odšpuntuje několik desítek džihádistů vyzbrojených RPG i minometem a to podržte se lidičky, pouze s dvěma oběťmi !!! ()

kodwin

No tak šlo to, ale ... Zbytečně dlouhý a nudný úvod, nepřehledné přestřelky a víc patosu než by film unesl. Některé scény měly výborné parametry, ale jako celek patří 13 hodin spíše do průměru. ()

futislav

Natočeno hezky akčně, jenom autoři zapomněli, že všichni ti američtí "hrdinové" byli v té Libyi jaksi načerno, všechno rozvrtali a co šlo tak pohnojili. A dávat příliš hvězd myšlence genocidy občanů Libye, kteří brání svoje území se mi jaksi nechce. Natočené hezky, nosná myšlenka úplně mimo mísu, tj. poplatná americké expanzní politice. S Rusy si opravdu nemají co vyčítat. Body za kameru a scénář, body dolů za americké pojetí světa jako "jejich". ()

Sa.sa

Kvalitně natočený film o hodně posraném dnu :/ Holt Amíci si myslí, že můžou vše a vše mají dovolené.. ¨Tak dostali na prdel, ikdyž jen 4 mrtví co to vlastně je :/ ... Nic, ale na natočení filmu a opěvování hrdinů to asi stačí :))))) Jen nechápu jednu věc copak jsou všichni bojovníci za svobodu tak hloupí´, že se nechávají střílet jak zajíce či kachny při lovu :/ Použiji ty minomety hned na začátku a bude vymalováno... Ne a ne takto je to jen ..... ()

ohinek

Je až neuvěřitelné, že to natočil Michael Bay. Ten člověk to tentokrát ani jednou s ohnivými koulemi nepřehnal, ani jednou nesklouzl do toho příšerného stylu humoru, jen mě párkrát oslnil přes oranžový filtr a vyhrabal všechny americké vlajky, které v Benghází zůstaly. ()

Bogrant

Nářez! Strhujúci, no zároveň presne v správnych momentoch spomalujúci akčný film, ktorý ma okolo seba tak vystavané napätie, že okusávanie nechtov je na mieste. Možno za to vďačiť najmä skvelej hre na dobrých a zlých, u ktorých to vlastne nie je ani poznať ktorí sú ktorí a skvelým prestrelkám, hlavne s blížiacim sa koncom. Navyše ak si vytvoríte počas toho aj nejaký ten vzťah k postavám a nie je vám ich osud ľahostajný, tak potom to prekvapivo dobre funguje. Krasinski + Badge Dale a najmä hláškujúci a uvoľnený Schreiber = super! Bay stále vie narábať s takýmto materiálom, hoci tú prehnanú lásku ku svojej vlasti si mohol aj odpustiť, no v tomto prípade som ochotný mu to prepáčiť. Rozhodne jeho najlepší film od prvých autoskladačiek. ()

vinducha

Střílečka pro kluky , na to že to má přes 2 hodiny , je to velmi povedená záležitost a moc hezky se na to kouká. ()

Dubansky

Pěkný, nepřehledný mezi těma fousáčama a lokacema a nominace na Oscara za zvuk? Nevím, v 5.1 celkem klasika, žádná mimořádnost. Možná v jiném formátu je to jiný. ()

Kritickej

6/10 O několik levelů slabší než Black Hawk Down, ale pořád solidní vojenský film. Zážitek dost kazí přehnaný americký patos a taky sem tak nějak nebyl vůbec napjatý. Hrdinní američané začnou umírat až když na ně zlotřilý libijci začnou střílet rakety (ale proč jen dvě???), jinak nemá útočící lůza proti profíkům moc šancí. Plusem je překvapivě ukázněný Bay. ()

remotrumpet

"Odplata je kurva a jej striptérka je karma." - "Najhoršie sú pauzy..." - "To nebude dobré, toto je na pytel. Každý Ranger vie, že francúzi a indiáni útočia za úsvitu." ()

Affleckové a Rudá četa

Affleckové a Rudá četa

31.08.2017

Ben Affleck se po necelé dekády režírování u Warner Bros. vydává ke konkurenci. Jeho nový projekt se jmenuje Red Platoon a natočí ho pro studio Sony, které s ním určitě prahne po oscarových… (více)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015