The Last Tycoon (TV seriál)

USA, 2016 - 2017, 9x47–61 min

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (kniha)

Billy Ray

Daniel Moder

Mark O'Brien, Matt Bomer, Kelsey Grammer, Ryan O'Nan, Cameron Protzman, Danielle Rose Russell, Enzo Cilenti, Michael Siberry, John Hartmann, Dominique McElligott, Olivia Hamilton, Mandy June Turpin, Rosemarie DeWitt, Lily Collins, Brian Howe, Bailey Noble, Jennifer Marsala, Kristin Slaysman, Koen De Bouw, Saul Rubinek, Bruce Davison, Eion Bailey, Lisa Pelikan, Kerry O'Malley, Briana Lane, Danny Jacobs, Tim Mikulecky, Jennifer Beals, Sharon Lawrence, L. Scott Caldwell, Enuka Okuma, Seth Fisher, Larry Cedar, Nicole DuPort, Albie Selznick, Ross Marquand, Jessica De Gouw, Iddo Goldberg, Elise Eberle, Don Harvey, Stefanie von Pfetten, Annika Marks, Taylor Nichols, Michele Boyd, Paula Rhodes, Caroline Morahan, Chanon Finley, Sarah French, Melia Kreiling, Robert Picardo, Rob Brownstein, Keith Coogan, Daniel Robbins, Kevin Carroll, Michael Bofshever, Neal Bledsoe, Joseph Lyle Taylor, Pollyanna McIntosh, Jessy Hodges, Matt Riedy, Eric Zuckerman, Trevor Einhorn, Melinda McGraw, Brad Hunt, Obba Babatundé, James M. Connor, David Grant Wright, Walter Addison

Poslednímu nedokončenému románu F. Scott Fitzgeralda je zřejmě nedokončený seriál souzen. Nádherné prostředí inspirováno Hollywoodem poloviny 30. let kombinuje skutečné a fiktivní (inspirované) postavy a dává nám zakusit celý ten mechanismus továrny na sny v jejích nejlepších letech. Série Amazonu The Last Tycoon (Poslední magnát) patří mezi ty nenápadné drahokamy seriálové tvorby, které by ideálně měly na to oslovit celé spektrum publika poslední adaptace Gatsbyho, ale v televizi je bohužel poněkud upozaděn. Doufám ale, že ne navždy. Fitzgeraldovský svět je stále vynikající, lákavý, bouřlivý a smyslný. Troufám si tvrdit i velmi aktuální. A proto se nechte unášet peripetiemi kolem nejnovější produkce typu A a až budete hotoví, pokračujte třeba se seriálem o Fitzgeraldově manželce Zeldě - Z: The Beginning of Everything, celé se to pak nádherně zacyklí.(11.10.2017)

Podíváme se do historie studia WB a jak to dříve fungovalo při tvorbě filmu. Herecké obsazení je perfektní - Bomer (White Collar), Rubinek (Warehouse 13) a Grammer (Boss). Atmosféra je výborná a celé to má pěkný retro feeling. Děj se točí kolem filmů a řeší se tady herečky (přes postel), diktát Německa (Hitler nechce u filmu židy), natočení nové pecky... Natočené to je hodně pěkně, děj docela i plyne, ale občas mi to přišlo zbytečně natahované, ale i tak sem si seriál užil. 70%(21.12.2017)