Na celém světě se díky mimozemským vlivům zblázní veškeré stroje a jejich jediným cílem se stáva zahubit své stvořitele - lidi. Hodně nesourodá skupina lidí je uvězněna v jedné dálniční benzince. Tu obléha několik kamionů kroužících stále kolem dokola. Nutně potřebují dotankovat, aby mohli napadat další lidi. Neustále přitom přijíždějí nové stroje a snaží se za jakoukoliv cenu přimět osádku benzínky k poslušnosti. Situace se stává kritickou... Tentokrát se námětu podle knihy Stephena Kinga zhostil sám spisovatel a pojal ji jako nefalšovanou béčkovou záležitost. (Ruut)

matestlust

Od snímku,který režíroval sám veliký Stephen King,jsem čekal daleko víc.Možná mi dojem kazí to,že je až moc zřetelně vidět,jak King bere film hodně s rezevou a ne příliš vážně.Rozhodně se jedná o originální nápad,to bezesporu,ale pořád mi v tom chybělo něco,co by to všechno pořádně rozhoupalo.Celých 97 minut se nese v jednom tempu,které ani negraduje,ani neklesá,což vás po chvíli začne solidně nudit.Pár fajn ,,smrtí´´ je v tomhle případě jasnou věcí,to je ale asi tak,kromě již zmiňovaného originálního nápadu,vše. ()

Johny_fork

King se při natáčení očividně dobře bavil, kamióny slověstně krouží kolem benzíny, automat na Coca Colu masakruje bassebalový tým i s trenérem, sekačka se mění v kosičku:), herci kouzelně přehrávají a kvalita dialogů absulutně neodpovídá literárním kvalitám režiséra, já doufám, že to Stephen nemyslel vážně, děsivé to sice není, nicméně bavil jsem se téměř královsky, řízný soundtrack od AC/DC ke Vzpouře strojů sedne parádně, hodnocení je takový kompromis, upřímně netuším, každý stupeň by se dal vcelku dobře odůvodnit:) ()

Terva

Režijní debut nejznámějšího a asi i nejbohatšího spisovatele hororů současnosti Stephena Kinga ( Carrie, Beznaděj, To... ). Tento příběh začal 19. června 1987 v 9 hodin 47 minut. Za divné chování strojů může údajně kometa Rhea - M. Celý příběh trvá 8 dní, 5 hodin, 29 minut a 23 sekund. Ale zpět na začátek, vše začne pořádným nářezem. Nejdříve řekne jeden automat na peníze Kingovi, ať si trhne a pak hned začne hrát AC/DC. Tato hudební skupina nás provede celým snímkem. Dokonce se dá říci, že když zahrajou v tomto filmu jeden ze svých hitů - Hell´s Bell´s, tak k němu Stephen King udělal suprácký videoklip : http://www.youtube.com/watch?v=ZL0Zjfj5oMI pokud ho chcete vidět, musíte si pustit film. Je to podařený snímek ze zvláštním tématem. Jak se stát otrokem svých výrobků. V tomto případě převážně kamionů. Finální devastace je úchvatná. Tak vytáhněte šňůry ze zásuvek ať se na vás vaše elektrické přístroje nevrhnou a nechte si zapnuté jen domácí kino, to snad nebude tak nebezpečné.... CITÁT : Bill ( Emilio Estevez ) - Přichází Ježíš a je pěkně nasranej. Nejhezčí a asi nejnebezpečnější je kamion Happy Toyz se zelenou maskou na přední haupně. Nejlepší záběr : Školní autobus a v něm zabořené malé letadlo. ()

corpsy

Neviem teda v akom duchu sa nesie Kingova poviedka, ale tento snímok sa rozhodne neberie vážne a pôsobí skôr ako paródia. A to vôbec nieje na škodu. Uletené a zábavné. ()

jarkolar

Vsadil bych se, že kdybych se na to koukal o něco mladší, mělo by to poctivý místo na některý VHSce a viděl bych to i víckrát. Ale s tím, že jsem to viděl až nyní, tomu musím pár věcí vytknout. Rozhodně se ten film nebere moc vážně, což mu jenom prospívá, ale také je plný hloupostí, nesmyslů a protiřečení. Od efektů si moc neslibujte, ale o ty tu ani moc nejde. Nápad je to sice zajímavej, ale zpracování dost pokulhává. Nejzajímavější momenty pro mě byly mimo čerpací stanici, proto je taky škoda, že většinu času sledujeme pouze dění zde, které se vleče a není moc pestrý a zábavný. "This machine called me an asshole." Slabší *** ()

fcreading

Celkom dobre spracovanie Stephena Kinga na plátno ale má to niektoré nedostatky. Príklad Emilio Estevez mi tam proste nesadol King mal vybrať niekoho iného, triky vyzeraju slušne na dobu vzniku. Začiatok je veľmi povedený ovládnutie strojmi mimozenštanmi a stroje naháňajú ľudí a prevalcujú ich. Najma kamioni su špičkové a najhorší je ten parchant s tým gulometom a ten kamion s tým ksichtom zeleným :D. Takže niekedi to v polke nudí ale v závere sa to pekne rozbehne. ()

Krt.Ek

Mrzení (to je takový ten "ach jo" pocit), že po veleslibné úvodní půlhodince redukoval S. King boj o přežití pouze na souboj mezi uvězněnými na dálničním odpočívadle a oživlými kamiony. Abych parafrázoval Kostkáče, svět je plný strojů, tak proč toho nevyužit a dle hesla "všechnu moc imaginaci" nevyzbrojit i mixér nebo fén? ;-) Nicméně, kvůli soundu AC/DC pod čtyři hvězdičky jít nelze. 75% ()

PKD

Přestože jsem velký Kingův fanda/sběratel a povídka se mi velmi líbí,tak tohle se nepovedlo. Tady je totiž hl.problém v tom,že King vůbec neumí režírovat. Na rozdíl od jeho kolegy,Clivea Barkera. Však to taky zkusil 1 a dost. Je vidno,že je aspoň v tomhle soudný. ()

K.I.N.G.

Stephen King jako autor výborných knih?...Samozřejmě! Ale myslím, že by měl u toho psaní zůstat, jako režisér mě totiž naprosto zklamal. Vzpoura strojů je podle mě poměrně zle natočený film, plný zbytečných nadávek, nevtipných vtipů a nezručně natočených akčních scén do té míry, že jsem si chvílemi málem zakrýval oči, abych neviděl, co to mistr King zase...Vůbec se nedivím, že byl za svou práci nominovaný na Zlatou malinu. Chtěl jsem dát jednu hvězdu, ale před koncem se to zvedlo a já se začal konečně trochu bavit. ()

Rakosnicek77

Stephen King sice neustál propadák kterým se tenhle film stal, pro mne to ale bude napořád předrevoluční klasika, kterou jsem viděl ještě na staré videokazetě. Děsivě zelený obličej skřeta, umístěný na kapotě hlavního kamionu, budu mít ve svých vzpomínkách navždy :-) Je pravda že film není bůhví jaké umělecké dílo, nicméně podle toho člověk soudit moc nemůže, natočeno to celé je na reálné povídkové předloze, právě Kingovi knihy a proto tam zrovna velký prostor k jakémukoliv větvení děje nebyl. Trošku drsné, hodně krve, minimální dějová zápletka, přesto alespoň pro mě i díky skvělé hudbě, zůstává film velmi kvalitní bečková záležitost! ()

topi

Škoda, že Stephen King se po neúspěchu jeho filmu nechal odradit a do dalšího se už nepustil. Maximum overdrive je totiž zábavné béčko přesně podle Kingova rukopisu a rovnou i v jeho režii. Klasické postavy a charaktery, které King tak rád popisuje v každé své knize se i tady nezapřou. Chlapík s kriminální minulostí, jeho vychcanej šéfík, nebojácná stopařka, maník, který prodává bible, zamilovanej páreček na svatební cestě, hysterická servírka, parta ochlastů, nebo mladej kluk, kterýmu mašiny zabily tátu.....a do toho spousta kamionů, aut a všemožných strojů terorizují tuto charakterově rozvětvenou skupinu, která se před kamiony ukrývá na benzínové čerpací stanici a rozhodnou se s vyšinutými stroji srovnat skóre. Prostě zábava, vypnout mozek a bavit se. Soundtrack obstarali australští AC/DC. ()

Gorehound

King má, tak ako v knihách, zmysel pre sympatické aj nesympatické charaktery, zrežírované je to obstojne, výborný, neošúchaný námet, aj s presahom. Hudba AC/DC len pomôže, vynikajúce dialógy, skvelé prostredie. Občas úlet, americkejšie už to nejde. ()

stration

Povídka se mi líbila hodně. S filmem je tak napůl. Ale zkraťme to: King je geniální spisovatel, který si vyzkoušel režii své povídky. Úplný průser to není, dívat se na to dá a za odvahu jedna hvězda navrh. ()

Hamaradža

Keď po parkovisku zlovestne krúžia obživnuté kamióny, parádne sa na to pozerá. V interiérových dialógoch je však King ako režisér absolútne bezradný. V teórii je ten film výrazne zaujímavejší, ako keď ho človek pozerá. ()

maverick10

Sileny scenar nepredcily ani silene ozivle stroje. Jediny des, ktery jsem ve filmu zaznamenal, se skryval ve scenari. A jako nejhorsi cervivej bonbonek na plesnivym dortu - simultarni dabing. Hroznej zazitek. ()

Martin741

Stephena Kinga mam zakodovaneho ako autora kvalitnych knih, anie ako rezisera. No nic to, tu sa chytil aj rezie. Film je o strojoch, ktore sa rozhodli povrazdit par ludi. Aj ked scenar dost kriva, samotny King ako reziser je v tomto pripade len za rutinera. Dialogy tiez slabe a herecke vykony slabe 58 % ()

cariada

Tak u tohodle jsem se dobře bavil, vůbec jsem neměl tušení od koho to je, a hned mě to chytlo, dalo by se to taky nazvat pokračováním Terminátora. Uvězněná skupina lidí v motorestu je tu slušně šikanována skupinou strojů či spíše nákladáků. Opravdu celkem originální nápad, převedéný na plátno, tak tohle já můžu. Atmosféra jede hned od záčátku na plný obrátky a nezastaví se až na konci. ()

Attta

Výborné (pro mě až Béčkové) překvapení. Vcelku pěkné efekty, které mají skvělou vyváženost vážnosti a komičnosti což miluju. Dost mě překvapily docela pěkné herecké výkony úplně neznámých herců a velké plus za skvelou atmosféru a ujetost! OBROVSKÉ PLUS za filovou hudbu. Titulek na začátku filmu "music by ACDC" mluví za vše. Musím uznat, že 1 hvězda je právě za výběr té hudby, která se k filmu ale opravdu hodila a myslím, že lepší playlist bych neudělal ani já. Vynikající! Čistě v žánru by to u mě bylo i na 5 hvězd. ()