Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Mr.Sombrero

U tohoto filmu si přijdou na své jak fanoušci Tarantinovy ukecané, tak jeho brutálnější stránky. Dechberoucí jízda Hollywoodem konce 60.let okořeněná výbornými výkony hlavní herecké dvojice vás vtáhne svou atmosférou hlavně díky detailům, jako jsou všudypřítomné Brouky a sporťáky, potraviny či plakáty na stěnách v barech. Jako fanoušek filmové hudby musím ocenit také pečlivě vybraný soundtrack. Úžasná byla i noční jízda neony osvětleným Hollywoodem v Boothově Wolkswagenu. Při celkově pomalejším tempu celého filmu mě, a jistě i celé kino, překvapil geniální závěr. Již dlouho jsem v kině nezažil tak skvělou atmosféru jako při tomto mistrovském dílu. Za mě Quentin zvládl dokonale. ()

Tominni

Nutno říci, že film mi opravdu sednul. Ať už to bylo bravurně zvládnutou atmosférou Hollywoodu roku 1969 v pojetí mistra Tarantina nebo spoustou drobných narážek a scének (báječná scéna Bruce Lee vs Brad, filmy v Itálii, Manson gang atd.). A samozřejmě........závěrečná scéna ve formátu, který umí snad jen Tarantino. Brad má nakonec asi zajímavější roli než Leonardo, ale oba podávají skvělý výkon. Překvapivě vůbec nevadí pomalejší tempo prvních dvou hodin, ono po shlédnutí filmu opravdu zaskočí, že těch 162 minut uběhlo tak moc rychle. Stejně tak je dobře, že Quentin pojal konec po svém (Sharon Tate vs Manson Gang), stejně tak je prima, jak umně balancuje mezi skutečností, filmem ve filmu a fikcí. Určitě se po nějaké době budu chtít podívat znovu......a znovu......a znovu. ()

soviczka

Dlouhé, je to zatraceně dlouhé... V prvních dvou třetinách mi sem tam dělalo udržení pozornosti opravdu velké potíže. Částečně si za to můžu sama, protože o Hollywoodské produkci 50. a 60. let vím kulový, ale předpokládám, že podobně na tom je podstatná část všech diváků, takže si říkám, pro koho to Tarantino vlastně natočil? No ano, pro sebe. Poslední třetina a hlavně finále bylo super, ale tu dvouhodinovou nudu, která mu předcházela, už prostě nepřebije. DiCaprio, Robbie i Pitt jsou skvělí, i když na posledního jmenovaného je pohled už poměrně smutný. Aspoň dokud nesundá triko...:) A soundtrack je také super. Tři hvězdy a nikdy víc. ()

PichyjePan

Film od kterého jsem čekal míň, než jsem dostal. Proč? Protože abych se takhle bavil a smál, už jen při podívání se na Lea se mi dlouho nestalo. A Brad byl fakt fakt fakt skvělej. ()

mac000

Velký film pro milovníky klasického Hollywoodu, velká příležitost pro dva sunnyboye di Capria a Pitta. Mnoho epizodních rolí pro skvělé herce všech generací (škoda malého prostoru pro Damiana "McQueen" Lewise). Pro mě byla navíc objevem skvělá Julia Butters jako malá filmová parťačka Ricka Daltona Trudi (trochu mi připoměla Tatum O´Nealovou z Bogdanovichova Papírového měsíce). Ale pro generaci dnešních teegagerů nevím, nevím. Asi to bude moc zdlouhavé čekání na několik skutečně Tarantinovských akčních scén, ale mezi tím zas dějově rozvolněné výplně, kdy nevíte kam se bude film dál ubírat... ()

blowup

Pro mne několik vrstev, několik odhadů, několik významů, skvělý Pitt, pár hádanek a pár scén, které jsou špičkové. Asi to je dobré vidět znovu. Po delší době něco, na co jsem se těšila a předčilo to moje očekávání. ()

Mire

S odretými ušiskami za tri hviezdy. Ja vlastne ani neviem ako mám tento 160 minútový filmový elaborát o zlatej ére Hollywoodu z konca šesťdesiatych rokov hodnotiť. Veľa kecov a málo poriadnej akcie. Tu a tam zaujímavé pasáže, ale priveľa scén o ničom. A ten vychvaľovaný záver nebol zlý, ale čakal som niečo lepšie. Takže čo s tým? Možno je chyba vo mne, že nemám potrebné znalosti o vtedajších pomeroch na pochopenie kontextu. Možno práve preto mi postava Margot Robbie pripadala ako úplne zbytočná a film ako taký len ako spleť rôznych, niekedy aj menej zaujímavých scén, ktoré na seba prakticky nijak nenadväzujú. Možno preto sa mi nedarilo udržiavať pozornosť po celý čas a miestami sa mi zívalo, až lámalo na mikrospánky. Takže prečo tak vysoké hodnotenie? Aspoň za sympatickú postavu Brada Pitta a o niečo horšiu, ale stále uchádzajúcu postavu Leonarda Dicapria. Až to vyjde na okrúhlych nosičoch, resp. pirátskych "ripoch" tak tomu skúsim dať ešte šancu (v kine sa predsa len nedajú pretočiť scény dozadu, ak mám potrebu si niečo ešte raz zopakovať), trebárs vyjde aj nejaká predĺžená verzia, ktorá vnesie trochu svetla do tohto prípadu (alebo ho môže natiahnuť ešte do väčšej a neznesiteľnejšej nudy). Ale inak to zatiaľ vidím na zbytočné vyhodené peniaze za kino. ()

The_Peach

Brad Pitt opat dokazal svoje kvality. Trochu otravovala pocas filmu ta Tarantinova uchylka s tymi nohami. Mohol by sa krotit s tymto. ()

iz67

Hezky se na to kouka, nicim to nepopudi, ale ... Neni tam nic, co by z toho delalo neco vic nez film ke kávě na ukraceni (celkem dlouheho) casu krome zpravy, ze film je zabava a ze je v nem mozne vse, i to co muselo byt jinak. ()

Mistr_Moon

Co si pamatuju - Je to sakra dlouhé, hodně se opakují záběry na lidi zezadu jedoucí v autě, smějící se Brad (top) a Leo hulí jako fabrika. Většinu času se nic neděje a klobouk dolů, že to tahle dvojce dokázala uhrát. A na konci si s náma všema Quentin vytře... ()

mar11

Tarantino ve filmu Tenkrát v Hollywoodu vyjadřuje svou lásku ke kinematografii v celé kráse. Pro znalce filmové produkce šedesátých let nebo případu Sharon Tate se určite jedná o lahůdku, ale i človek, který se tolik nevyzná v dobových reáliích si snímek může užít, například díky chemii dvou hlavních postav a jejich famózním hereckým výkonům. ()

kubilov

Natočit takový film by si v dnešní době mohli dovolit maximálně dva režiséři. Pro svou lásku ke starému Hollywoodu, filmařině jako ušlechtilému umění a samozřejmě nesporným schopnostem. Jedním z nich je Quentin Tarantino, druhým je Martin Scorsese. Kdo jiný než "blázen z videopůjčovny" může nechat děj takového obřího filmu dvě hodiny jen tak nechat plynout, vrstvit za sebe úžasně natočené nostalgické scénky a s rozběhnutím a vyústěním jakés takés dějové linky přijít až v posledních desítkách minut? Závěrečný twist oproti historickým reáliím dokonale tarantinovský. Velkofilm od milovníka filmů milovníkům filmů, pro běžného a nenáročného diváka postačí pohled na hlavní protagonisty. Margot Robbie snad nikdy nebyla tak přitažlivá, Brad Pitt po dlouhých letech netlumeně herecky září a Leonardo DiCaprio už si hraje svou vlastní hereckou ligu. Navrch je tam ještě Al Pacino, Steve McQueen, Bruce Lee a okolo se pohybuje se přízrak Charlese Mansona. 10/10. --- Po roce od prvního shlédnutí jsem si Once Upon in Hollywood pustil podruhé a nejenže mi přišel ještě lepší než napoprvé, dokonce se zařadil do mého seznamu top 10 filmů a na (zatím) druhé místo v Tarantinově filmografii. Ještě bych chtěl vypíchnout jednu věc, která okolo celého filmu nějak zapadla. DiCaprio ukazuje, jak vynikající herec je. Zahrát takhle skvěle špatného herce... to je opravdu kumšt. Soundtrack jsem si koupil a poslouchám ho v autě. ()

george82

Krásnej pohled na filmy, určitým způsobem historii a hlavně ty reklamy a vše kolem. To byla nádhera. Díky Quentine. ()

petisek

Priznávam, že nie som veľmi Tarantinov fanúšik. Vtedy v Hollywoode je iba štvrtý Tarantinov film, ktorý som videl a prvý na ktorý som zašiel do kina a ktorému dávam 5*. Nedalo sa však inak. Film je nádherná poctou kinematografii, natočenou v jej najlepšej tradícií. A to tak, aby divák usadol do kresla a dve a pol hodiny zízal s obdivom na plátno. Nádherná kamera, krásne lokácie, úžasná nálada 60. rokov a duo DiCaprio - B. Pitt, ktorí sú jedni z najsympatickejších filmových buddies, na akých si spomínam. Záverečných 10 minút filmu, asi viac potešilo Tarantinových verných fanúšikov ako mňa, ale uznávam, že je nápadité a dalo filmu pointu. Keby tú pointu film aj nemal, mňa tie vtipné, dobre zahrané a natočené, pestré 60tkové "Historky z Hollywoodu" bavili sami o sebe. 10/10 ()

Kutkey

Za mě nejslabší a nejnudnější Tarantino. Pár pasáží vtipných, dobré drobné odkazy na Charlese Mansona a jeho hipíky, ale kdyby byl film o hodinu kratší, byl by o 100% lepší. První film na kterém jsem byl v kině a málem u něj usnul, střední pasáž je tak nudná, nezáživná a zdlouhavá, že to už pak nezachrání ani nečekaný a poměrně povedený konec. Za normálních okolností 3*, ale vzhledem k přehnanému hodnocení 2*. ()

PAVLIS

Konečně po mnoha letech Tarantinovka bez rozdělení do kapitol a kolovrátku kecy, masakr, kecy. Stále ale s do sebe zahleděným autorem. Ze tří čtvrtin filmu mám proto smíšené pocity. Závěr ale vystřeluje tuhle blbinku při alespoň základní znalosti historického kontextu o stupeň výš. Nejlepší o něm nic dopředu nevědět. PS: Třešničkou je jedna mezititulková scéna. ()

Pete

Tarantino nezapomněl řemeslo, ale ztatil soudnost. Takovou stopáž mozaika epizod na téma Hollywoodská pohádka prostě neunese. V napětí mě držela v podstatě jen zvědavost, jak to celé mistr ukončí (mimochodem skvěle, řekl bych až dojemně). Nebýt sympatických hvězd v hlavních rolích, byly by některé scény už k nevydržení nudné. Výprava úžasná. ()

marek29

Hodně pozadu za očekáváníma. Nebýt 2 hodin nudy před tou závěrečnou půlhodinou akce, asi bych se bavil celý film 🙄 takhle jen průměr a nechcu říct zklamání, ale zábava, ani napětí to fakt nebyly.. ()

ACDCKL

Příběhově jeden ze slabších filmů Tarantina. Nechci říkat, že to je slabé, v určitých momentech je to i výborná zábava, ale v podstatě celý film je jedna velká čekačka na výborné finále. Herecké výkony hlavních herců jsou úchvatné, možná dokonce v tomto filmu se mi více líbil Brad Pitt před Leem Dicapriem, zdálo se mi, že role mu padla více do noty. Překvapila mě i role pro Timothyho "Raylana Givense" Olyphanta. V podstatě film zachránila poslední půlhodinovka, zde mé srdce zaplesalo. Hezké 4* si to zaslouží, ale více u vytržení jsem byl i z docela kritizovaných Osmi hrozných. ()

vlKousek

Tarantino umí jednu úžasnou věc, zaujmout diváka, jedině on mě vždycky přilepí k obrazovce, že fakt dávám pozor a jeho filmy prostě žeru. A další věc, co mě u něho neskutečně baví je, jak umí nenaplnit divákem očekávanou věc, prostě scéna k něčemu jednoznačně svádí, všichni v kině to čekají a onoooo se to prostě nestane :-) Ale tohle byla fakt pecka... ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film