Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Stefi_836

Sorry jako, ale příběh  je opravdu ubohý, rozvleklý a nudný. Kdybych hodnotila vizuál, tak je to za tedy 5* ale hodnotím pocity z filmu. Je to ploché jako ploché bosé nohy, na které je režisér naprosto úchylný a ukazuje je v každém druhém filmu. Rozjíždí se to až na konci, takže doporučuju dívat se od konce a zbytek můžete vypnout. Tohle Tarantino úplně posral, asi už neví, co roupama a už mu to tak nějak leze na mozek a stává se z něj magor. ()

burg

Ten film je sračka. Údajně "poslední" Tarantinovo film a tohle je výsledek? Kurva vážně??? Tři hodiny nudy a žádná scéna co by stála za památku? celou dobu přemýšlím o tom, že si že svých fanoušků udělal jen nemístnou prdel. Proto jedna hvězda za kombinaci Brad Pitt, Leonardo DiCaprio a Margot Robbie. Thats all. ()

Di.ana

Ach ten Tarantino, ja totiž nikdy neviem či sa mi jeho filmy páčia alebo nie. A rovnako tomu bolo tak aj pri tomto. Ono to je ako horská dráha, že začiatok je vždy taký ten ako, keď nasadnem a okej som pripravená na jazdu a potom už len čakám a čakám a čakám a pomaly sa vlečieme na vrchol dráhy a vlastne relax, nuda, sem- tam niečo, pomedzi film si stihnem vybaviť pár e-mailov, popremýšľať o živote, ale akosi mi to nevadí nakoľko veď vždy skvelé herecké obsadenie. Tento krát som mala všetkých svojich miláčikov na plátne a dobre sa mi na nich pozeralo, skvelý Leo, Brád či Margot no a zrazu BOOM prichádza záver. Šialená jazda z kopca a ja čumím s padnutou sánkou na totálnu brutálnu krvilačnú scénu, miestami nechutnú a miestami sa aj smejem, venujem tomu úplne celú pozornosť a príde koniec. Úspešne sme dorazili do cieľa a ja vlastne po skoro troch hodinách miernej nudy odchádzam z kina s úsmevom od ucha k uchu a pocitmi, že to bolo fakt niečo, fakt dobre. Čožeee ?! Tarantino, ako to len robíš... ?  Zaujímavosť na záver je, že v skutočnosti sa tento príbeh naozaj odohral, ale skončil naopak. Tarantino sa zrejme nedokázal zmieriť s tým, čo sa naozaj vtedy v Hollywoode stalo. Odkazuje na vraždu ženy Romana Polanskeho a ich nenarodeného dieťaťa. V jeho filme však záver dopadol tak akoby si zrejme prial.  Prišla som, videla som, stačilo raz, ale treba to rozhodne vidieť.  3 hviezdy nakoľko jeho filmy buď miluješ alebo nenávidíš, ale ja som medzi, mám z toho " Schýzu ". ()

ArminF.

V upútavkách a na reklamných plagátoch k tomuto filmu by malo byť uvedené „Pred návštevou kina si naštudujte život herečky Sharon Tate a okolnosti jej brutálnej vraždy v roku 1969“. Každému to odporúčam, málokto z nás si spomenie na túto časť smutných amerických udalostí z toho obdobia, tým pádom nebudeme úplne rozumieť, prečo im Tarantino venoval svoj 9. film. Nebojte sa, nejde o spoiler, všetko dopadne úplne inak ako by ste čakali.                    Vieme, že Quentin je fanúšikom filmov už od detstva, stovky z nich má detailne napozerané a snaží sa to využiť v každom svojom diele. Ak by sme ...Hollywood prirovnali k jeho predchádzajúcim filmom, kde do seba epizódy perfektne zapadali a udržali našu pozornosť, tu budeme 2 hodiny pozerať síce skvele natočené, ale nanútené epizódy „zo všetkého niečo“. Potom príde finále poslednej štvrťhodinky, a vtedy pochopíme...ahá...kto, prečo, načo je na svojom mieste na scéne. Áno, krásna Margot Robbie ako Sharon Tate, DiCaprio aj Pitt sú skvelí a baví ich to, v tomto filme ma ale sklamal štýl určený iba pre fanúšikov režiséra. Hudba éry hippies, rádio KHJ Los Angeles, Sharon Tate, Roman Polanski, Bruce Lee, herec Rick Dalton a jeho kaskadér Cliff Booth, všetky tieto reálie Tarantino poskladal do svojho príbehu, ktorý má ale úplne iné "rozprávkové" vyvrcholenie oproti tragickým udalostiam vraždy, škoda, že vtedy v 69-tom to nedopadlo ako v tomto jeho scenári.                    U mňa „iba“ 80 %, keďže som očakával a tušil záver á la Quentin, ostatní si bez výčitiek môžete znížiť hodnotenie aj na 60%, nezabudnem na oprávnenú hlášku v kine vedľa mňa sediacej partnerky na konci: „Sprostý film“ ()

oashi

Co to má být? Onanie herců nad herectvím? Dílo o hercích, pro herce? Mínus: Tarantinovské vyvražďování: Zde celkem trapné, zbytečné, samoúčelné. Spíše by závěr fungoval jako krátkometrážní povídka, ale proč je to tady? Mínus: Tlustý Leonek. Starej dědek byl ostatně už jako mstitel v pokousání medvědem. Buď to tak dobře zahrál, anebo takový je. Tak, nebo tak, nesympatický kretén. Plus: Brad Pitt! Nekompromisní, silná postava: Pro mne zazářil! Nebýt jeho, pro mne zbytečný film. Bohužel i celkově: Proč že na tohle měl do kina chodit divák neherec? Takovéhle do sebe zahleděné sebereference, filmaři o filmařích... pro filmaře: Ať si klidně onanují, ale co z toho má mít nezúčastný nefilmař? ()

HitAgent

Na Tenkrát v Hollywoodu jsem se nesmírně těšil, ale mé pocity jsou z něj velice smíšené. Na jednu stranu báječné herecké výkony, které předvedlo duo Brad/Leo. Bohužel jsem však měl tendenci během filmu několikrát usnout a na to nejsem u Tarantinovek zvyklý. Dialogy mi zkrátka nepřišly zas tak zajímavé a zábavné jako v jiných Tarantinovo filmech. Navíc mě zklamal závěr, čekal jsem prostě víc... 70% ()

kamilao odpad!

Jako vážně! Jen jedna 🌟! Musím přiznat, že opravdu nejsem příznivec "Kventina", a tak touto recenzí nejspíš pobouřím jeho příznivce. Nedalo se na to koukat, opravdu nic se tam neděje, nemá to hlavu ani patu. Jsem asi jedna z mála, co euforii kolem jeho většiny filmů nikdy nepochopí. Tenkrát v Hollywoodu je úplně to nejhorší. Jedinou hvězdičku si to ode mě zaslouží, a to za konec. Ten mi manžel pustil až další den, neboť jsem koukání přibližně v půlce vzdala. Škoda, že konec filmu nebyl stejný i ve skutečnosti. Velká škoda! ()

zamukooo

Film, který začne půl hodiny před závěrečnými titulky. Do kina jsem na něj šla s manželem z mojí iniciativy, výsledek: manžel byl nadšený, já zklamaná. Přirozeně jsem předpokládala, že se bude film věnovat Sharon Tate, když měl být o vraždě spáchané Mansonovou sektou. Místo toho se 2 hodiny díváme na „krásy Hollywoodu“ nebo na rádoby umělecké záběry, třeba jak Brad Pitt dává psovi konzervu do misky. Nebo hraní toho, jak někdo hraje. Druhá polovina filmu je o něco lepší, občas padne vtipná hláška, no stále je to jen série vzájemně nesouvisejících scén. Návštěva ranče byla asi jen proto, aby pak na konci mohl říct „tebe znám!“. Konec potěšil, ten byl dobrý a vtipný, opravdu se povedl. Bohužel to celkový dojem z filmu nezachránilo. ()

mikroslar

Tarantina jsem měl vždy rád, ale překvapil mne jen dva krát. Poprvé, když jsem před vice, než třiceti lety viděl Pulp Fiction a pak po shlédnutí Tenkrát v Hollywoodu. Hollywood mne vzal za srdce mnohem více, protože je to zpověď. Osobní zpověď. Ne výpověď o filmaři Quentinovi, ani o Hollywoodu 60tých let ale o lásce k filmu a o síle a poslání filmu- o tom, že film dokáže, může a má tvořit nové varianty světa, které jsou stejně pravdivé a stejně důležité jako realita, o tom, že film má právo realitu měnit- na plátně i v hlavách a srdcích diváků. Historii zná každý, kdo ji nezná, najde si ji ve Wikipedii, ale být u toho, kdy se opravdu jedna z historií tvoří, je vždy zábavnější a neskonale napínavější. Právě pnutí mezi realitou, která je už zapsána v encyklopediích a tou, kterou vytváří děj filmu a s ním i náš prožitek je zdrojem napětí a očekávání. Celou dobu sledujeme nitky dějových linií a čekáme, kdy nás dovedou až ke známé a zdánlivě nepopiratelné pravdě- k zavraždění Sharon Tate zdrogovanými stoupenci Charlese Mansona a ono se tak k našemu úžasu nestane, protože film dovede dělat i takové zázraky, jakými je zmrtvýchvstání! Za mne to nelepší, co Tarantino kdy natočil a byť pěti hvězdami šetřím, zde je uděluji bez váhání. ()

pistabaci odpad!

Atmosféra 60 rokov sa podarila na výbornú o tom žiadna. Brad a Leonardo majú fajn chémiu a scéna na Spahnowom ranči je perfektná, ale pokiaľ si Tarantino myslel, že koncom niečo urobil, tak ťa sklamem ty turbokokot patlalský ale urobil si veľkú piču. A samozrejme pojebal ďalší film ale tak to je klasika. Našťastie, už by mal natočiť iba jeden film a potom sa na točenie vysrať, tak dúfam, že tak spraví. ()

Verbudrak odpad!

Ukecaný až hanba, to se fakt nedá. Hodnocení Quentina je vždy buď a nebo, nemohu si pomoct. No a toto je to nebo, bohužel. ()

Patrik_Lang

Boží letní film pro milovníky divokých 60 let minulého století který je vtipný a zároveň napínavý. Na tomto filmu jsem byl dvakrát v kině a hltal jsem každou minutu filmu. DiCaprio a Pitt se v tomto filmu k sobě hodí jako jing a jang. ()

Kloboucek75 odpad!

Nechápu vysoké hodnocení , koukat na neustále kouřící herce mě vůbec nebavilo . Red Rocket a Tenkrát v Hollywoodu podpora tabákových výrobků . ()

K1K0

Chlapci mi odporúčali si pozrieť tento film ale že vraj to nie je až taká pecka. Z mojho pohľadu to je fakt film že back in time a celkom ma to zaujalo koniec 60 r. a začiatok 70 r. Príbeh sa rozvíja postupňe až celkom príjemňe vyvrcholí aj keď sa to miestami tak nejaví. Tarantinovka dalšia čo dodať asi všetky mam rád. Akcie spojené s komickými a humornými scénami ako asi v každej. Za mňa celkový obsah tak 3.5 * ale zdvíham to na 4 * musíš pozrieť sám 100 ľudí 100 chutí osobne fajkt pohodička vyčilovať sa večer na gauč a pustiť si tento film. ()

Erosenin

Příjde mi to trochu jako pokus o přiblížení se stylu Sergia Leoneho, kterého Tarantino obdivoval. Pro mě bohužel zklamání. V kině jsem se spíše nudil a celý film čekal, že se něco stane. Člověk samozřejmě musí mít očekávání když se setkají dva velikáni jako Di Caprio a Pitt a jako bonus k tomu krásná a úžasná Margot. Osobně se mi líbila akorát poslední scéna, jinak jsem se u filmu opravdu dost nudil. Moc se mi nelíbil, podobně i jako Vlk z Wall street ale to už je o chuti každého. 100 lidí, 100 chutí. ()

drkaldj

Tarantino si sice v tomhle filmu z některých věcí utahuje, i přesto však je toto jeho prokázání úcty k dřívějším zlatým časům Hollywoodu (protože přiznejme si, i když na něco s láskou vzpomínáme, ne všechno bylo tak růžové). Herecky je to samozřejmě více než fajn, není asi nic na co si vyloženě stěžovat. I přes délku film nestihne nudit. Mohlo by být zajímavé vidět v Tarantinově režii nějaký snímek podle skutečné události, který by popisoval nějakou podobnou událost, co se odehrála tenkrát v Hollywoodu. ()

Martin0392

Quentin Tarantino nám tu servíruje opětovně skvělý příběh, tentokrát z prostředí Hollywoodu. Avšak nejspíš bych se přiklonil k tomu, že (nejen) příběhově je to slabší než obvykle, tedy až na konec, ten byl opravdu geniální, satiricky vybalancovaný, a rozhodně se vyplatí si na něj počkat. Tarantino si zde hraje s doplňkovými scénami, vidíme „filmy“ laděny do tématiky Hollywoodu, příjemné zpestření, avšak mne tyto scény osobně moc nebavily. Leonardo DiCaprio opětovně zazářil, není to sice „To nejlepší herectví, co jsem v životě viděl,“ ale dokázal svou roli zahrát opravdu skvěle. Avšak v duu s Bradem Pittem bych čekal opravdu něco nevídaného, bohužel se nic takového nestalo, to ale neznamená, že společně nevytvářejí skvělé duo. Společně s Margot Robbie je to precizně systematický. Kamerově je to rozhodně slabší než předchozí Tarantinovky, celkově mi přišlo, že zde Tarantino chce vytvořit jedinečný pohled, avšak někdy tápe. Hodně zde například od svého slavného crash zoomu využívá jump cut, který krásně ozvláštňuje scénu. Taktéž hodně vsází na delší scény (kamera na autě; scéna kdy Cliff odjíždí s autem...). Ve filmu taktéž hodně rychle skáčeme z přítomnosti do budoucnosti či minulosti nebo taktéž z přítomnosti do přítomnosti (vynechá se nějaká část příběhu), tento prvek se mi líbí a vytváří širší perspektivu jak k příběhu tak k postavám (hrozně se mi líbila část kdy se rozhoduje zdali Cliffa přijmou jako kaskadéra; nevidíme rozhodnutí). Scénář mi popravdě nejmíň vadil, začátek a celkový průběh měl sice slabší tempo (utahanější scény), avšak v poměru s výborným dialogem se to negovalo. Za zmínku taktéž stojí celkové postavení k vytváření vztahu k postavě, kdy nám Tarantino nedává jasný pohled na postavu (nevíme zdali Cliff opravdu zabil svou přítelkyni, atd). Taktéž se mi nesmírně líbil „drzejší“ přístup - scéna v autě: „Mám tě za jízdy vykouřit?“; apod. Samozřejmě zde očekávejte taktéž skvělou hudbu, a celkového soundesignu dle Tarantina: při posouvání kamery vůči zářivce můžeme slyšet čím dál více „Bzučení“ zářivky, atd. Příjemné byli i odkazy na jiné filmy, které mě opravdu bavily (tenkrát na západě, apod.). Z mého pohledu to rozhodně nebyl ten nejlepší „Šluk“ od Tarantina, ale rozhodně si svou pozornost zaslouží. 4/5 ()

peproch

Alternativa k tradičním filmům. K pochopení mi chybí znalost dostatečného množství tradičních snímků jasných žánrově, tematicky, hrdinsky nebo historicky. Neumím si takovýto film užít. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film