V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

Lavinia

Na svou dobu super cool, skvělá zápletka, skvělá akce, skvělé dialogy ... a já plná nostalgie peláším si to DVD koupit. Tedy až poněkud zlevní, blbá nejsem. ()

J.e.r.e.c

„I come in peace!“ „And you go in pieces, asshole!“ Klasika. Sice ne taková, jako největší hitovky s Arnoldem nebo Slyem, ale zároveň jasně dokumentující, v čem kouzlo těchto pecek z přelomu osmdesátek a devadesátek spočívalo. Nebudu se hádat, že to není béčkovější a výrazně levnější bráška Predatora 2, šmrncnutý policejní buddy komedií s drsným policajtem a jeho „zábavným“ kolegou, trochu v duchu Lundgrenova dalšího fláku Zúčtování v malém Tokiu. Je tu ale ještě třetí, troufám si tvrdit docela netradiční mimozemská linka, díky níž to celé dohromady tvoří libovej spektákl, na který se dá v pohodě dívat i dnes. Celé k zhlédnutí na youtube, česky i anglicky. ()

Dinsberg

Baxleyho filmy jsou typickou ukázkou béčkové akční produkce přelomu 80. a 90. let. Přesto jim nemůžu upřít (a Temnému andělovi zvlášť) perfektní technickou stránku akčních i dějových sekvencí. V záběru je přesně to, co tam má být. Kvalitně si režisér pohrál se střihem exploze policejní stanice hned na začátku, zabírané čtyřmi kamerami + jednou v autě. Jenom výbuchy, a že jich tu není málo, k dobrému akčnímu filmu nestačily už tehdy, neřku-li teď. ()

Kleopatr

Před takovými 15-ti lety jsem měl z toho filmu docela strach, ale a asi i proto mě hodně bavil. Jenom bych chtěl vědět co bych na něj řekl dnes. Doufám, že ho budou někdy ještě dávat. Do tý doby nemůžu dát míň než 4*. ()

Pai-Mei

Dej sa hneď od začiatku tak nechutne zamotáva, že hlavná myšlienka o mimozemskom drogovom dealerovi úplne zaniká. Pôvodne som tento film hodnotil na základe matných spomienok z detstva, tromi hviezdami. Po najnovšom vzhliadnutí však nie som schopný dať ani dve. Je to ozaj brak. ()

nooly

Mně se to náhodou docela líbilo. Každá scéna byla vlastně sekvencí komiksových okének, film mě i přes množství klišé nenudil. Hudba byla zvláštní, hezky dokreslovala atmosféru a hlavně: EVIDENTNÍ FM SYNTÉZA! =) Přesto ty moje 4 hvězdičky berte s rezervou... ()

HEED

Jeden z těch lepších Lundgrenových bijáků neonové 90´s doby. Mezigalaktický zabiják přiletí na planetu zemi aby přes lidi filtroval čistý fet z tisíckrát silnějším účinkem. A aby toho nebylo málo, z předaleké galaxie přijde i ten dobrý. Určité scény, měli jistý nádech takového cyber cool vyvražďováku, jako když si jdou po krku hlavní hrdinové prvního terminátora. Co byl fakt dobrý nápad, byla ústřední dvojka policajtů. Docela jim to šlapalo. Vlezdořitka, upravvený, pán podle předpisů. Ten druhý, nekompromisní drsňák, který dlouho neváhá, všechno řeší zbraní. Mezi tím, spousta vtípků a dobrá hudba. A ještě musím dodat, na tu dobu je ve filmu nespočet výbuchů a rozmlácených budov i aut. Efekty tak jinak vídané spíše v osvědčených komerčně úspěšných Srtonosných Zbraní čí Pastí. Co bych vytknul je, film vás neustále svádí k tomu, aby jste přemýšleli, což není u tohoto druhu filmu moc žádoucí. I když se na to nebudete soustředit, bude vám vrtat hlavou, cože to tam ten pošuk s tou kapilárou a s těma lidma dělal........Za tři pěticípky. ()

johnsnow

B-čková snaha priživiť sa na terminátorovi a čuduj sa svete ono to funguje. Naozaj slušná akčná jazda, s miernou prímesou sci-fi. Lundgren skvelý, jeho pomocník fajn, záporák naozaj vydarený a dobre zahraný, akurát ten mimozemský dobrák bol taký zbytočnejší element ale nevadí. objektívne 4* ale kedže som sa nenudil a pozrel to na jeden nádych dám 5* ()

Blazkowicz

Rozhodně víc než solidní béčkový film. Není to moc přitažené za vlasy a režijně je to na dobré úrovni. Spousta dobré akce. Dabing takový na půl povedený. Místy dobré hlášky, ale sem tam zase něco smysl nedávající. 3+* ()

Maria-Rosa

V začátcích VHS v ČR to byla docela bomba! Po letech mám jiný názor a nejsem zřejmě sama. Takových filmů se natočila spousta a lepších! Ty 2 hvězdičky - abych neurazila ! ()

prochyn

Příjemná akční sci-fi s docela dobrým námětem. Vyhraje mimozemský dealer drog nebo Dolph superdrsný Lundgren? Výsledek se dá uhodnout :-) ()

martins

Skvělý film, výborný dabing se skvělými hlášky typu: "Nějaký debil z vesmíru" nebo "Bílí mi můžou políbit prdel", jo začátek 90 let a jeden z nejlepších akčních filmů v tehdejších kinech a poté na vhs. ()