Sully je pááááááán!(15.12.2018)

Člověk, kterej z diváka dokáže ždímat emoce a nutit jej zatínat pěsti i navzdory tomu, že je jasný, jak to vlastně celý dopadne, no tak to bude prosím pěkně mistr, ne? Na téma "dobro existuje" jsem jaktěživ neviděl nic intenzivnějšího, velký plátno tomu hrozně přidává.(9.11.2016)

"Koľkokrát to skúšali vaši piloti, než predstúpili pred komisiu?" ---" Hmmm...sedemnásťkrát..." Clint Eastwood ako režisér iba málokedy sklame. Príbeh pilota, ktorý núdzovo pristál na rieke Hudson má síce iba niečo vyše 90 minút, ale napriek tomu pôsobí kompaktne a ďalšie minúty naviac by film iba zbytočne naťahovali. Je fajn, že sa na haváriu pozeráme z niekoľkých pohľadov a máme možnosť vidieť reakcie jak bežných ľudí, tak pilotov i záchranných zložiek. T. Hanks opäť skvele zabodoval a asi najviac ma zaujalo ako im to v závere pred komisiou natrel a potvrdilo sa to, čo kapitán hovoril od začiatku. Normálne som nechápal aká obrovská komisia ho v závere chcela uškvariť. To platia také obrovské množstvo ľudí, aby zistili či ako pilot pochybil? Kurva ja som myslel, že zasadá OSN...Silné štyri hviezdy a takmer plný počet. Možno po druhom zhliadnutí. 80%(10.12.2016)

Kvalitní životopisný film s napínavými scénami a zajímavými konfrontacemi, nicméně je to pravděpodobně jen na jedno zhlédnutí, takže to pro mě na plný počet nebude. 80%(2.7.2017)

Humanistických filmů není nikdy dost. Jako by se loňský Most špionů letos rozdvojil (rozmnožil) v Obra Dobra (Spielberg, Rylance) a Sullyho (Hanks). Ty tři filmy něco spojuje.(11.10.2016)

Není žádných pochyb o tom, že Tom Hanks je jedním z nejlepších herců planety. Stejně tak není pochybností o hereckém, avšak v posledních deseti až patnácti letech i režisérském umu Clinta Eastwooda. Sully: Zázrak na řece Hudson je zdařilým převedením silného příběhu, jenž napsal sám život (Eastwood si ostatně v poslední době nevybírá k zpracování nějaké smyšlené škváry), v němž se snoubí herecký talent Hankse a režisérská zručnost mistra Clinta. Celé drama jsem od první do poslední minuty sledoval s velkým zaujetím a již po několika málo chvílích mi bylo jasné, že se jedná o pěti hvězdičkovou záležitost.(27.12.2016)

Clint Eastwood to proste vie. Jednoduchý a silný príbeh s výborný Tomom Hanksom, to je proste kombinácia namiešaná priamo na Oscara. Kedže to ma iba hodinku a pol ubehne to ako voda a celé to dianie je to aj dobré zostrihané, takže nuda proste nehrozí a Clint opäť trafil do čierneho. 85% - 4*(27.12.2016)

Hezkej film se spolehlivym Tomem Hanksem. Pokud ty filmy skutečně v tomhle věku ještě točí Eastwood, smekám klobouk. 70%(7.12.2016)

Můj děda je rád, když jednou za rok dojde do kostela, babička se za tu dobu vybičuje zhruba k jednomu pletenému svetru, no a Clint natočí film... Navíc takovým stylem, že se všichni jeho mladší kolegové můžou vrátit zpátky do režisérských plenek. Mám ale jeden problém. Číslo 208. Sully se proslavil 208mi vteřinami, film o něm zase tím, že v něm těch 208 vteřin opakuje přibližně tak sedmkrát. To dělá skoro 25 minut z hodiny a půl. Každá opakovačka byla čupr, což o to, akorát chci říct, že s kapitánem jsem se ztotožnil jen díky tomu, že se ztotožňuju s herectvím Tomáše Hankse a ne proto, že by mně to umožnilo samotné vyprávění příběhu. To ale nic nemění na tom, že až sebou do Hudsonu plácnu já, chci aby o tom točil Eastwood.(23.9.2016)

Eastwood u mě byl TOP díky nesmrtelným westernům pod taktovkou Leoneho a musím přiznat, že režisér je ještě lepší. Žádné zbytečnosti - patriotismus, romantiku, okecávání apod tady nenajdete. A Tom? paráda. [Imax](9.9.2016)

Struhující, dramaticky bezchybné, dojemné, jednoduše Eastwoodovsky perfektní práce. Klobouk dolů s ohledem na další hrdinský "epos".(27.1.2017)

Keď som sa dopočul, že tento neskutočný príbeh sfilmuje Eastwood, vedel som, že to nemôže v žiadnom prípade dopadnúť zle. 90 minútový trhák sme tu už dávno nemali, pričom najmä vďaka tejto krátkej stopáži tempo neustále šliape na plné obrátky! Z vizuálnej stránky je samotný záber "plane crash" na Hudson river proste skvostný, takže kto sa najviac teší na tento moment, URČITE nebude sklamaný. Sám za seba musím povedať, že som neskutočne nadšený ako to celé dopadlo, pričom jedným dychom by som veľmi rád "pozdravil" (bez pardonu) všetkých "krátkozrakých" (pôvodne tu malo byť iné slovo!), ktorí udelili takej kokotine ako bol "Let", čo i len jednu hviezdu navyše tej prvej. Teraz sa môžte zamyslieť nad tamtou sračkou, a touto "realitou". Normálne sa cítim trápne aj za Vás ...(13.11.2016)

Lidé vždy potřebovali mít své hrdiny a vzory, potkávat šťastné konce velkých dramat. Snad aby sami neztratili naději na to, že svět kolem není tak zlý a špatný, a že i na ně tam někde venku čeká velká chvíle, malý zázrak co převrátí jejich vlastní životy k lepšímu, dobro co je ochrání od všeho zlého. Sully je typickým příkladem lidového hrdiny, co dokázal nalézt klíč k miliónům lidských srdcí, aniž by si je přivlastňoval. Eastwood to vystihl velmi přesně.(20.11.2016)

Opět budu krotit emoce, protože se nejedná o filmový zázrak, jak podle některých uživatelů. Jde spíš o zázračný příběh s perfektním Tom Hanksem. Jako takové seznámení s událostí dostačující a z filmového hlediska zvládnuté perfektně. Jen tomu do plného počtu chybělo něco navíc a toho pocitu se nemohu zbavit ..7/10 = 75%(11.12.2016)

Zajímavý film o jedné historické události, který je s přehledem koukatelný, ale od Clinta jsem čekal trochu vyšponovanější podívanou. Hanks minimalisticky perfektní jako vždy. Znovu si toto určitě už nikdy nepustím. 70%(7.12.2016)

Když na řece Hudson přistane letadlo se sto pětapadesáti cestujícími, nic se nikomu nestane, všimne si toho Clint Eastwood a přizve k tomu Toma Hankse, nem§že to dopadnout špatně.(28.5.2017)

Žádný úvod, žádné zbytečné natahování a jde se rovnou do akce. Film má pouhých 96 minut, ale i to bohatě stačí, k vykreslení situace a naprosto dostatečného popsání příběhu. Dobře obsazená hlavní role, jeden z těch nejlepších filmů tohoto roku.(21.12.2016)

Komorní humanistické drama tak, jak jej zvládá opravdu jen Clint. Narativní minimalismus, který nás zcela vtáhne do děje zásluhou uvěřitelně vykreslených postav a promyšlené dějové konstrukce, která opakováním a variací silných motivů (přistání letadla z několika perspektiv, emotivní telefonické rozhovory s Laurou Linney) utváří nesmírně komplexní studii klíčové události i psychiky člověka, jenž je navzdory očividnému hrdinství a umu nespravedlivě vržen do stínu pochybností a výčitek. Sice tentokráte bez přidané "Eastwoodovské" hodnoty či scény, která by mi opravdu nesmazatelně vletěla do paměti (opravuji - na pamět :), ale zato bez jakýchkoli řemeslných chybiček, zbytečného patosu a nedůstojného zefektování ústřední nehodové sekvence. Hanks tradičně bravurní a dědečkovsky dobrácký, Eckhart ho pak vskutku znamenitě doplňuje... 85%(3.10.2016)

|85%| Shlédnuto v kině. Toma Hankse mám rád, zejména v jeho posledních filmech. Ten chlap to má prostě v sobě. Pan herec. Zahraje skvěle snad každou roli. Na něm oceňuji, že hraje přirozeně a na nic si nehraje, nepřehrává atd. Zde mu role opět padla jak ulitá. Stárnoucí letitý pilot, co nalítal 42 let a nyní zachrání cestující tím, že přistane na řece Hudson a média, úřady apod.ho přesto vyšetřují jako pilota, co udělal chybu. Film jako celek byl pojat opravdu dobře. Scény, kdy Sully přistává na řece Hudson zde byly promítnuty několikrát a to v různých úhlů (lidí) pohledu. I nějaká ta atmosféra ve filmu zafunguje. Snímek je tvořen především konverzacemi apod. Absolutně mě žádná scéna nenudila. Kromě Hankse tu máme slušné herecké obsazení. Aaron Eckhart k Hanksovi seděl přímo skvěle. Hudba byla dobrá. Konečné sezení při vyšetřování zázračného přistání nemělo chybu. Nebylo to sice nějak předramatizované, ale Sullyho řeč totálně smetla přiblblou komisi a úředníky, kteří o jeho odvážném manévru pochybovali. Víc prozrazovat nebudu. A proč jsem vlastně nedal 5*? No, něco málo mi to chybělo. Možná mohl být film delší, víc Sullymu ke konci zatopit u komise, nějakou scénu navíc přidat, ale to už jsou prostě jen detaily. Skvělý film to tak jako tak je. Můj dojem po několika hodinách z kina se jen a jen vylepšoval. Jednoduchost. Tak je snímek pojat. A mě to přesto bavilo. Nejlepším kladem je postava Sullyho. To prostě Hanks dokázal zahrát skvěle.(14.9.2016)

Opět bravurní výkon od postarších filmových legend pánů Hankse, před kamerou a mistra Eastwooda za kamerou. Obzvlášť před Clintem smekám klobouk, že v jeho věku dokáže natočit takovýto filmový skvost, který sklízí jednu pozitivní recenzi za druhou. Trošku jsem se bál toho, že se celý příběh bude motat jenom okolo událostí "po" přistání na Hudsonu, ale Clint mě nezklamal a závěr byla jeho typicky nádherná a dojímavá podívaná. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(7.10.2016)

1 2 3 4 5 6 11 21 31 41