Vražda v Orient expresu

• USA Murder on the Orient Express (více)

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří. (Cinemart)

Nedos.

Neznam knizni predlohu, proto jsem cekal superzapletku. Ke konci jsem si spis poklepaval na celo a vyvrcholeni me proste totalne znechutilo. Nejsem ani fanda zanru, za me totalni zklamani. ()

Van_Stajpen

Jako milovník příběhů A. CH. mi ve filmu hodně vadily změněné detaily. Herecké obsazení tragické... postavy co měly být staré, obtloustlé, byly vysoké, mladé a štíhlé... Majitel vlaku vůbec... v knize žádný černý doktor nebyl... Musí být opravdu v každém Holywoodském filmu "na silu" černoch? Branagh byl OK, Depp prostě pro mě prostě není záporák, ten Maďar byl k smíchu. Ošklivá stařena (hraje Judi Dench) prostě nebyla ošklivá. Navíc ty dramatické krajinné scény byly celkem k smíchu, když si vezmeme v potaz, že vlak jel až do Brodu prakticky v nížině. Pro neznalce originálního knižního příběhu možná dobrý film, ale mě se to prostě nelíbilo (a to nebývám moc kritický). Závěr naprosto vymyšlený. Proč se dělá takový film, když je kniha dokonalá? Jedna hvězda za Deppa, druhá za snahu a třetí a kameru, která byla dobrá... zklamaný ()

Michalo

POZOR SPOILERY: Celý ten příběh, i když skoro dvouhodinově rozvedený mi nakonec přišel uspěchaný. Agatha si výborně rozvedla své postavy a hned v nich vidíte svoji charakteristiku i když bez jejich historie. Děj byl hodně svižní a postavy dělaly co mohly aby se ukázaly. Přesto sem nebyl do atmosféry úplně upoután, čekal bych to více napínavé a dramatické abych měl strach o ty postavy. Tenhle pocit sem měl až do započetí konce. Konec mě absolutně zasáhl každého sem pochopil, že udělal to co udělal, svoji historii nakonec ukázali v plném světle a to vyvolalo spoustu pocitů. Jestli to vypadá jako započetí nějaké série s detektivem Poirotem tak nejsem proti, i když tohle ani nepotřebovalo žádné pokračování a kdyby tenhle díl více vtáhl do atmosféry tím, že by zpomalil bylo by to mnohem zajímavější. ()

Vaelor

Vraždu v Orient Expressu jsem nikdy neviděl, ani nečetl, takže jsem příběh a konec, logicky, neznal. Popravdě, při sledování tohoto filmu jsem se za konec vyloženě modlil, aniž bych měl o samotné vyvrcholení příběhu aspoň minimální zájem. Jen jsem si přál, aby to už skončilo. Přes veškeré hvězdné herecké obsazení mě film nevtáhl ani trochu do děje, natož, abych se vcítil do osudů postav. Připadá mi, že se to snažili hodně říznout Sherlockem od Rittchiho. A to se mi k Poirotovi vážně nehodí. Klasika s Suchetem je úplně jinde. Tady je to na pomezí mezi ** A ***. Více se přikláním ke kritičtějšímu hodnocení. ()

danny79

Vizuálně poutávé, bohužel moc uspěchané, příběh a postavy malo propracované. Efekty nepůsobí příliš uměle a herecky není co vytknout. V porovnání s originálem to je podobné jako srovnávat původního Sherlocka Holmese a toho moderního. ()

Fiffty

Som veľmi rád, že došlo k novému spracovaniu detektívky s Poirotom a veľmi som sa na to tešil a až na menšie chybičky to bolo fajn. Boli miesta, ktoré boli trochu nudné, ale to až tak nevadilo. Potešilo herecké obsadenie, ktoré bolo skvelé a Branagh bol v role Poirota vynikajúci. Prostredie v horách, ale aj interiér vlaku dodávali filmu skvelú atmosféru a dúfam, že sa ešte s Poirotom stretneme v pokračovaní. ()

Final

Nejsem příliš velkým milovníkem detektivek, nikdy jsem nečetl žádné dílo Aghaty Christie a nikdy jsem neviděl žádnou z dřívějších filmových adaptací a také jsem neměl zrovna v lásce seriálovou adaptaci Hercule Poirot. Takže můj pohled a hodnocení filmu je zcela objektivní a nezaujatý vůči čemukoli, co v minulosti bylo. Udělat z vyhlášené detektivky mega film, bylo trochu zbytečné. Jistě, tolik filmových Es jako Johny Depp, Penelope Cruz nebo Willem Dafoe působí okázale. Jenže jejich využití ve filmu bylo prakticky nulové, snad kromě samotného hereckého výkonu. Jenže ve vedlejší roli? Kdyby byl obsazen někdo špatný, mohlo by to skazit celý film. Takhle byl využit talent skvělých herců, i když sotva z poloviny jejich potenciálu. Film má však předem jasně danou postavu Hercule Poirota, kterého zahrál Kenneth Branagh a jeho pojetí je vskutku jedinečné a neobvykle sympatické. Jako kdybyste se dívali na Sherlocka, v podání Roberta Downeyho Jr. Film až příliš využívá jména slavných herců, jejichž talent zkrátka není plně využit. Ale funguje to od začátku až do konce. A ani přes tu délku jsem se nenudil. ()

Welington

Hercule Poirot v klasicko-moderním podání, které není zdaleka tak strhující a podmanivé, jako první ukázka, kterou jsem měl čest shlédnout (nutno podotknout, že jsem se stihl navnadit přehnanými domněnkami), ale na druhou stranu to je příjemné překvapení. Nesedl jsem si z toho na zadek, nepopadl mne amok a od Agathy Christie jsem za život stihl přečíst maximálně hřbety jejích knih, takže jsem nevhodným kandidátem na obšírné vyjadřování se k celistvosti díla, avšak musím s klidem říci, že – chci další. Opravdu a od srdce jsem si uvědomil, že po tom toužím, poněvadž to klasické podání příběhu je mi blízké a díky za něj. Je to táhlé, ale příjemně a přiměřeně. Nechci být chápán špatně, ale ta unylost je k tomu všemu opodstatněná. Pomáhá k tomu, aby se člověk víceméně uvolnil a dával pozor, protože v ten samý okamžik, ačkoli se to zdá nepravděpodobné, se přece jen něco děje. V dnešní uspěchané době se film řadí mezi klasiku, která se svou podstatou snaží zavděčit, ale nebojí se vykročit vstříc zítřku. Nakonec… snímek Vražda v Orient Expresu nebodá do očí, zvědavost přiměje sledovat až do konce a Kenneth Branagh (u kterého jsem udělal znechucený obličej a pronesl nemístnou poznámku) byl excelentně znamenitý. A co vlastně spolucestující kolegové? Co dodat, nikdo se nesnažil hrát, nikdo prakticky nepředstíral. Tak vynikající byli. Splynutí postav, prokázané herecké umění, uzavřené prostředí, skvělá režie, kyvadlově houpající se atmosféra. Molto bene. Rozuzlení je něco, s čím se musí počítat, pokud člověk není nýmand jako já a prostě se nenechá unést, dá průchod nevědomosti a je ze sebe pak mile překvapený, jak na to přišel. Klasicky řeknu - koneckonců, po určitých stránkách má film převážně vysoké klady, nenáročné nároky a já se vážně těším na další snímek a doufám, že ještě mnohem lepší. ()

Unlikelyhero

Lepší trojka, příběh je takový bambulovitý, ale za to může Agátha, ona zas nebyla taková hvězda, film je fajn díky Kennethovi a lokomotivě a Michelle Pfeiffer, proč tam byla Penelope Cruz nechápu, asi byla poblíž za nákupy a štěstí bylo, že Johnnyho Depa zabili v úvodu, takže film nemohl zmrvit. ()

OLDA8

Jedna z nejlepších knih z péra velké ženy Agathy Christie, kdysi jednou velký herec Richard Harris označil za technicky výtečné, ale bohužel bezvýrazné herce McKellena, Kennetha Branagha a Dereka Jacobi . A měl pravdu. Kdyby Agatha, žila tak by byla nešťastná s kníru, z chování a výzoru Poirota. Největší Poirot byl a je David Suchet. Škoda tolik vyhozených peněz. Ale zase na druhou stranu, některé pasáže filmu byly úžasné, někteří herci byly senzační. Ale to bohužel nestačí. Škoda, jen *** ()

lineker

Vražda v Orient expresu je co by geniální předlohy natolik provařené téma, že film lze hodnotit pouze z hlediska zpracování, neboť co se týká zápletky, znalý divák již ví co ho v podstatě čeká a tuší, že vrahem nebude zahradník. Branagh zvolil formu silně osobní, ale pouze k postavě, kterou sám ztvárnil. Hercule Poirot, je v jeho podání možná trochu více člověkem než detektivem, což pro mne ovšem nebylo vůbec na škodu. Co mne však mrzelo je to, že ostatní postavy se v tu chvíli staly jen komparzem na šachovnici, které v silně inviduální partii světové detektiva trpělivě počkali na veliký mat. Vzhledem k hvězdnému obsazení to samo sebou trochu mrzí. Plusem budiž technická stránka filmu, lokace, samotný vlak, hudební doprovod, téměř dokonalé. ()

Maratonec

i já jsem přečetl několik knih A.Christie, ale zde nemůžu porovnávat, protože jsem tenhle případ nečetl. O to víc jsem se těšil plný očekávání.... A bezprostřední dojem? Totálně překombinované a pominu-li plejádu známých herců s přispěním místy zajímavých záběrů kamery tak je výsledek daleko pozadu za očekáváním.... ()

KiR0

I když film, jako takový, není natočen špatně, domnívám se, že Agatha Christie se "díky" němu otáčí v hrobě... Její Hercule Poirot byl všechno možné, jen ne akční hrdina... Film je více méně jen o akci, ale ne o používání šedých buněk... a tak nevím, nevím, ale pokud přístup ke knižním předlohám bude postupovat stále stejně, tak je možné, že se v blízké době v kinech setkáme s Jane Marple ovládající karate... ()

mdf

One man show Kennetha Branagha,který si určitě ještě střihne Smrt na nilu.Mnoho hvězd,velká nuda.Digitální efekty skvělé,viděno v letadle Qatar,na zabití času dobrý, jinak film není vůbec napínavý, dialogy nejsou příliš zajímavé. ()

Pavel_S.R.O.

Četl jsem několik knih od A. Christie a viděl pár epizod seriálu Hercule Poirot. Mám tedy poněkud jinou představu o hlavní postavě. Pro věrného fanouška tenhle film moc stravitelný nebude. Kenneth Branagh nehrál vůbec špatně, byl však málo výstřední a neseděl mi tak úplně jeho knír. Další herecká esa, skoro ani nestojí za zmíňku. Bylo jich tu až zbytečně moc. V paměti mi utkvěla pouze Michelle Pfeiffer, která se už od začátku chovala velmi podivně. Ostatní výkony zůstavají nevýrazné, jako kdyby je snad hráli neznámí herci. Co se týče filmu, bylo zde dost míst, kdy jsem se vyloženě nudil. Za další, o nějakém pořádném vyšetřování snad ani nemůže být řeč. Napětí jsem nepociťoval prakticky žádné. Takže takových 65 %. P.S. Vraha jsem odhadl správně, tedy skoro... ()

Jirkacek

Detektivka Vražda v Orient expresu a jeho verze z roku 2017 mi jen potvrdila jednu jednoduchou rovnici o všech známých a žádné neznámé a ta zní : Byla-li jednou a je jedno kdy, natočena dokonalá filmová varianta jakékoliv knihy či naprosto bezchybné ztvárnění známého knižního hrdiny na filmovém plátně, jakákoliv snaha předělat totéž dílo a změnit takový výsledek ve svůj prospěch, je mrhání časem, penězi a dalšími filmovými potřebami a je zcela nerentabilní ve všech směrech. Možná stačilo napsat známé rčení že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky....Prostě David Suchet byl v roli Hercule Poirota tak dokonalý, že jakýkoliv jeho nástupce musí vypadat úplně stejně jako on, jinak u mně nemá šanci uspět. A nesmím zapomenout ani na jeho postavu co se týče fyzických předpokladů, jelikož jsem si zvykl na neohrabaného tlouštíka dbajícího na úzkostlivý pořádek, zatímco Kenneth Branagh nám v nové verzi předvedl běh a skoky. Musím však uznat, že se v roli belgického detektivu opravdu snažil a získal u mne kladné body. Vražda v Orient expresu je asi z detektivek Agathy Christie nejznámější, pro mne však není neoblíbenější a určitě není nejzáhadnější. Na druhou stranu jsem v žádné další detektivce nenašel takového vraha, jako právě v legendárním vlaku. Verze 2017 začala v Jeruzalémě jakousi úvodní pasáží, lišící se od jiných filmů a to je dobře. Pak jsme se přesunuli do Istanbulu, odkud krásný parní vláček jako vždy vyjížděl. Třeba se mi také někdy poštěstí....Na nádraží jsme se seznámili s hlavními postavami celého případu, které si nezahrál jen tak někdo. Vůbec celý film byl velmi hvězdně obsazen a to i v menších rolích, které ale byly pro celý děj velmi důležité. Posuďte sami - hrál zde Johnny Depp jako Samuel Ratchett, Penélope Cruz jako Pilar Estravados, Michelle Pfeiffer jako Caroline Hubbard, Willem Dafoe jako Gerhard Hardman a tak bych mohl pokračovat ve výčtu zejména britských vynikajících herců a hereček, nicméně přes jejich snahu vzniklo jen průměrné, leč moderní dílo. Právě digitální efekty se mi líbily asi nejvíce z celého snímku. Byly to zejména domy a prostředí v Jeruzalémě, které věrně připomínaly dobu před 100 lety či krásné pohledy na supící vlak v zasněžené krajině hor kdesi na Balkáně. Právě sníh se stal osudem pasažérů vlaku, který uvízl v lavině zrovna v době, kdy někdo zabil amerického obchodníka Samuela Ratchetta. Pochopitelně se vyšetřování ujal Hercule Poirot, jehož si zahrál Kenneth Branagh, Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. Slavný detektiv pak měl několik hodin na to, aby našel vraha, než přijede po železnici pomoc. Nikdo také nevěděl, jestli zločinec zabije ještě někoho jiného....I v této verzi dopadlo vše tradičně bez nějakého překvapení a myslím, že přes několik zbytečně natahovaných pasáží se stojí za to na tuto klasickou nádhernou detektivku podívat. V prosinci 2019 jsem si koupil film na blu-ray disku a následující měsíc jsme se na něj podívali podruhé. Byl jsem zvědav, jestli změním názor na tuto verzi režiséra Kennetha Branagha, který se jen tak mimochodem obsadil i do hlavní role mého oblíbeného detektiva. Po prvním shlédnutí jsem totiž této detektivce udělil tři hvězdy, nicméně s přibývajícím věkem člověk věci vidí jinak a také jsem si chtěl snímek užít v plném rozlišení. A tak se jednoho lednového večera roztočil disk s vraždou ve slavném vlaku a já se usadil, abych si těch 114 minut mohl náležitě vychutnat. Příběh začal v roce 1934 v Jeruzalémě, kde slavný belgický detektiv Hercule Poirot vyřešil krádež v kostele Svatého hrobu v Jeruzalémě. Potom odjel do Istanbulu, protože se musel vrátit do Londýna vyřešit další případ a tak využil služeb slavného vlaku Orient expresu. Ten byl sice plně obsazen, ale vlakvedoucím byl jeho přítel Bouc (Tom Bateman), který pro něj sehnal jedno volné lůžko. Několik dalších minut jsme se seznamovali s cestujícím v jednom vagonu a atmosférou v něm, která byla docela hustá. Na Poirota se s žádostí o pomoc dokonce obrátil bezohledný podnikatel Edward Ratchett (Johnny Depp), který si jej chtěl najmout jako svého bodyguarda během třídenní cesty, poté co obdržel pár výhružných dopisů od neznámého odesílatele. Poirot ale nabídku odmítl, protože zjistil, že Ratchett se živil jako podvodník. Následující noc Poirot uslyšel podivné zvuky přicházející z Ratchettova kupé a pak uviděl někoho v červeném kimonu, jak běžel po chodbě. Vzápětí se strhla lavina na horách, kterými souprava právě projížděla a uvěznila vlak ve sněhové závěji. Příští ráno Poirot zjistil, že Ratchett byl v noci zavražděn poté, co byl několikrát bodnut. Poirot a Bouc ihned zahájili vyšetřování, které bylo potřeba ukončit, než bude vlak vyproštěn. Důkazy naznačovaly, že Ratchett byl zavražděn jednou osobou a cestující Caroline Hubbardová (Michelle Pfeifferová) tvrdila, že nějaký muž byl v noci v jejím kupé. Poirot pak objevil částečně spálený papír, spojující Ratchetta s únosem Daisy Armstrongové, dítěte, které bylo uneseno z její ložnice a drženo pro výkupné. Přestože rodina zaplatila výkupné, Daisy byla zavražděna. Vzápětí Poirot zjistil Ratchettovu pravou identitu - byl to John Cassetti, Daisyin únosce a vrah. Šok z její smrti způsobil, že její matka Sonia Goldenbergová - Armstrongová (Miranda Raison) zemřela po předčasném porodu mrtvě narozeného dítěte. Její manžel plukovník John Armstrong se pak zastřelil a služebná rodiny Susanne byla neoprávněně podezřelá ze spoluúčasti, což vedlo k jejímu zatčení a následné sebevraždě v policejní vazbě, když až poté byla shledána nevinnou. Poirot objevil několik důkazů, včetně kapesníku s monogramem a v kabině paní Hubbardové našel knoflík z železniční uniformy. Červené kimono bylo později nalezeno v Poirotově kufru a uniforma se našla v kabině jednoho z cestujících. Poté došlo k útoku na Hubbardovou, která byla bodnuta do zad, ale zranění nebylo vážné a tak napadení přežila, ale nedokázala identifikovat viníka. Poirot zjistil, že mnoho cestujících má přímé spojení s rodinou Armstrongů a začal odhalovat fakta z jejich skryté minulosti. Smyčka okolo vraha se začala utahovat, ale slavný detektiv stále netušil, kdo vraždil. Během rozhovoru s vychovatelkou Mary Debenhamovou (Daisy Ridleyová) byl Poirot zraněn výstřelem do ramene doktorem Johnem Arbuthnotem (Leslie Odom Jr.), který tvrdil, že on je vrahem a pak chtěl Poirota zastřelit. V tom mu ale zabránil Bouc a Poirot si uvědomil, že Arbuthnot - lékař a odstřelovač bývalé armády - ho nikdy nechtěl zabít, protože byl výtečný střelec. Vyšetřování tedy pokračovalo a Poirot pracoval se dvěma teoriemi o tom, jak Cassetti zemřel. První byla jednoduchá, ale nesplňovala všechna fakta - maskovaný vrah jako pracovník železnice nastoupil na vlak na předchozí zastávce, zavraždil Cassettiho a utekl na další zastávce. Druhá byla složitější, protože ve vagonu byl podezřelý prakticky každý, protože všichni byli nějak spojeni s Armstrongem, Susann nebo jejím soudem a měli tak motivaci Cassettiho zabít. V okamžiku kdy byl vlak vysvobozen ze závěje a mohl pokračovat dál v jízdě, došlo konečně na ono pověstné shrnutí faktů z případu před všemi podezřelými. Poirot tvrdil, že cestující jednali všichni společně. Z Hubbardové se vyklubala Linda Arden, bývalá divadelní herečka a ctižádostivá režisérka, a zároveň matka Sonie Armstrongové, tedy babička zabité Daisy. Hubbardová tuto překvapivou skutečnost nezapírala a připustila, že naplánovala vraždu a najala všechny ostatní, aby jí pomohli. Všichni ostatní cestující a také železničář Pierre Michel (Marwan Kenzari), jenž byl bratrem nespravedlivě obviněné Susanne, se zúčastnili vraždy a střídavě bodali do Cassettiho. Mezi nimi byla chůva unesené dívky Pilar Estravados (Penélope Cruz), bývalý policista a milenec nespravedlivě obviněné Susanne, nynější detektiv Gerhard Hardman (Willem Dafoe), princezna Natalia Dragomiroff (Judi Denchová) kmotra Sonie Goldenbergové, maminky Daisy, dále tu byl Hector MacQueen (Josh Gad), syn soudce, který poslal do vězení nevinnou Susanne a poté se Hector stal účetním samotného Cassettiho a okrádal ho. Dalším vrahem byl Dr. Arbuthnot, dále Edward Henry Masterman (Derek Jacobi), starý sluha, který ve válce bojoval po boku plukovníka Armstronga. Nechyběla u toho ani Mary Debenham, která guvernérkou rodiny Armstrongů, osobní sekretářka Sonie a učitelka Daisy nebo Hildegarde Schmidt (Olivia Colman ), kuchařka Armstrongovy rodiny, která se později stala služebnou princezny Dragomiroffové. A do výčtu vrahů mi ještě zbývá hraběnka Elena Andrenyi alias Helena Goldenberg (Lucy Boyntonová), což byla Sonina mladší sestra, Daisyina teta a manželka divokého hraběte Rudolpha Andrenyiho (Sergei Polunin). Mary měla na sobě kimono a Arbuthnot bodl Hubbardovou, aniž by jako doktor ohrozil její život, aby přesvědčil Poirota o osamělém vrahovi. Poirot vyzval cestující a Michel, aby ho zastřelili zabavenou zbraní, protože on byl jediný, kdo mohl odhalit jejich spiknutí. Bouc prý může lhát, ale Poirot, posedlý pravdou a rovnováhou, nemohl. Hubbardová popadla zbraň a chtěla se zabít, ale pistole nebyla nabitá - Poirot chtěl vědět, jak budou podezřelí reagovat.Pak se už vlak vydal na trať a během jízdy do nedaleké stanice Brod Poirot došel k závěru, že spravedlnost je v tomto případě nemožná, protože si Cassetti zasloužil smrt. Poprvé tak musel Poirot žít s lží a nevyvážeností. Jugoslávské policii předložil teorii osamělého vraha a tak umožňil ostatním pokračovat ve vlaku dál. Orient express odjel, ale Poirot zůstal kvůli spolupráci s policií v Brodu, když se najednou objevil posel britské armády se zprávou, aby vyšetřil smrt na Nilu . Poirot případ přijal a film skončil. Při druhém sledování samozřejmě kouzlo prvního překvapení bylo nenávratně pryč, nicméně totožnost vrahů jsem věděl už dávno, když jsem předtím sledoval všechny díly s legendárním Davidem Suchetem. O to více jsem si užíval dokonale provedeného prostředí v zasněžených horách a samozřejmě se mi líbil i parní vlak, protože jsem byl od malička milovníkem železnice. Své investice do modré krabičky jsem tak rozhodně nemusel litovat, i když jsem původní hodnocení nijak neupravoval. Suma sumárum, detektivka Vražda v Orient expresu ode mne získala tři orientální hvězdy ***. () (méně) (více)

megacik

Ako ich vôbec mohlo napadnúť, sfilmovať už x-krát sfilmované. Každý predsa vie, ako to dopadne, takže o nejakom napätí nemôže byť ani reči, a to je u detektívky dosť podstatný problém, pretože sa stráca zmysel filmu. To, že zamiešali do detektívky ešte aj prvky fantasy, mi až tak nevadilo. Vadilo mi však mnoho mnoho vecí, o ktorých sa mi ani nechce rozpisovať, najviac mi však vadil sám Poirot. Keby som ho stretol niekde vo vlaku, myslel by som si, že je to nejaký schizofrenik. Akoby si iba stále niečo mrmle, logické závery vychádzajú z indícií vycucaných z prsta, ktoré majú zmysel iba pre neho samotného. Do vyšetrovania Vás teda nevtiahne, lebo väčšinu krokov preskočí, a vypľuje len záver. To je ako keby ste čítali knihy, ktoré majú iba úvod a záver. Toto nikoho nebaví.... A okrem toho, tie jeho umelé fúzy mal ako potkan okolo zadku, toto si mohli tiež odpustiť. Jedna hviezda za ten geniálny záver so zbraňou, inak na tomto filme nevidím nič, čo by ma zaujalo. Dúfam, že tento film už nikdy neuvidím. ()

PF 2020

30.09.2018

Artemis Fowl míří do kin

Artemis Fowl míří do kin

28.12.2017

Kenneth Branagh letos ohromně zabodoval s Vraždou v Orient expresu. Film už má na kontě 311 milionů dolarů a chystá se pokračování (Smrt na Nilu), Branagh si ale není jistý, jestli ho bude režírovat.… (více)