Ve 14. století se Robert Bruce zmocní skotského trůnu a vede houževnaté povstání ve snaze vymanit se z nadvlády Anglie a získat zpátky nezávislost země. (Netflix)

UhLee

(8/10). Parádně surový, realistický a o emoce neochuzený historický film plný krve a bláta.. Nejvíc na filmu jsem si zamiloval hulákání Aarona.. Ten kluk to má v sobě.. Ostatní obsazení bylo taky parádní.. Šlo vidět, že si to natáčení užívali.. Vztah Roberta Bruce a jeho královny byl výborně napsaný a chemie mezi nimi jen sršela.. Nezbývá než smeknout nad těmi udatnými muži, kteří riskovali život pro svobodné Skotsko. ()

Motinski

Nové Braveheart to síce nie je, ale ako neoficiálné pokračovanie by som ho kľudne označil. Nemá až takú hĺbku a cit pri predstavení postáv a niekedy pôsobí skratkovito, no v podstate ma skoro vo všetkom milo prekvapil. Outlaw King ukazuje krv, bahno a beznádej najrealistickejsie ako sa dá a pritom ide aj o krásny velkovýpravny film. Vidieť rozpočet a veľkosť celého projektu, najviac ma ale ajtak baví ako dráma čo dávkuje surovosť, ale nie v takej miere aby pôsobila sílene. Má v sebe emócie a pár scén ktoré vedia udrieť na pocity. Herecky ide o očakávaný štandard od Chrisa Pinea, no veľké prekvapenie od Aarona Taylora Johnsona ktorý vedľajšiu rolu povýšil na moju obľúbenú postavu. Kamera, hudba, dialógy a zobrazenie doby boli tiež super a som rád že som do filmu išiel aj napriek prvotnému váhaniu. ()

SantaKlaus

Nejdřív film, potom zábava : je to takové pokračování po Williemově smrti, kdy byl rozčtvrcen a jeho části těla vysela mezi královstvími ... ono jako není to špatné, určitě to nemá na Statečné Srdce. Příběh není špatný, leč není to prostě ono, určitě si u toho nepobrečíte jako u SS i když má tenhle movie 2 hodiny tak je to málo, než jsem se nadál tak byl konec a zbytek nahrazen titulky :O říkám coto kurva, to bylo takové velké zklamání!!!!!!!!! Určitě bych uvítal alespoň hodinku navíc. Pak mi velice chyběl soundtrack, :( hudba přece dělá film! A tady ani nevím že něco hrálo :( a filmu to velmi ubírá. Konečná bitva a celkově bitvy v Outlaw King jsou super syrové a naprosto giganticky krvavé :-D tam se stačí někoho dotknout mečem a vytryskne gejzír krve no seká se to ta tam hlava ne hlava lítá to taky hezky. A v neposlední řadě herci hmm takový nemastní neslaní není tam žádná hvězda která by to táhla vpřed bylo mi to tak nějak jedno kdo umře a kdo ne :( ... to je asi vše dávám 3* za super bitvy, syrovost a brutalitu 🤨 ... nazdar ()

Tosi

Tak tady máme po nějakém čase další hrdinný povstalecký film. Půlhodinku mu sice trvá než šlápne do bláta a proleje první litr krve, ale pak šlape přímočaře bez vedlejších příběhů, před očima má svobodné Skotsko a divákovi vyvalený oči. Chlapárna za 75% ()

Lachtaan

Ta tendence to neustále srovnávat se Statečným srdcem pokoušela i mě, po nudném potřebném politickém rozjezdu jsem se ale nechal pohltit krásou skotské vysočiny a vedle hvězdy samotného filmu hlavně excelentním hereckým comebackem Aarona Taylora-Johnsona. Doufám, že od takto procítěných rolí nedá jen tak ruce pryč. Chyběl mi pro emocionálně vypjatý historický epos okouzlující soundtrack a možná rozmanitost děje. Když se ještě naposledy obrátím k Braveheart, v něm jsem se zařezání do křesla dočkal převážně zásluhou nesmrtelné doprovodné hudby a rozvinutého příběhu, kde bitvy byly až druhořadé. Outlaw King staví bohužel především na nich, finální je povinností pro všechny milovníky nekompromisních bojů meče na meč. Co musím avšak zejména zdůraznit je fakt, že velikán Netflix je budoucnost filmu. ()

viperDavid

Tak ne tohle byla pecka ať si každý říká co chce. Výborný bojový scény a skvěle zahraný. Brutalita nemá mezí což ve 14 století asi bylo normální. Chris Pine se stává mím oblíbeným hercem. ()

Mrkvič

Bruce the Lion. Kde končilo Statečné srdce, pokračuje král skotů - Robert Bruce. Film je hodně věrný historii, Obřady, oblečení, boje, všechno sice v menším rozpočtu, ale uvěřitelné. Sice díky tomu jsou ukecané hlavy místy trochu nudnější, ale velké bitevní scény jsou i tak drásavě opravdové. Nezapomenutelný je Douglas v podání Aarona Taylora-Johnsona (Kick ass). Pěkně se vyřádil v postavě černého Douglase. ()

filmmovier

Tenhle film je prostě Statečné srdce 2. Ale tenhle výpravný netflixovský životopis Wallaceova následovníka Roberta Bruce mně bavila ještě mnohem víc. Chris Pine je vynikající, akce je výborná, bitvy velkolepé, řežba parádní... Epická a místy drsná (ale ne moc) historická podívaná a další filmový korunovační klenot Netflixu. Jen škoda té délky, hlavně ve druhé polovině je vidět, že je to nepříjemně pokrácené a uspěchané. Takže tu delší verzi bych rád viděl. 80%. Filmů jako je Outlaw King by se mohlo (a snad i mělo) točit víc. ()

Blacks

Film mě moc nebavil, zvlášt ve srovnání s The King mi to celé přišlo unilé a nezáživné. Speciálně pak Chris Pine hrající Roberta Bruce vůbec nepůsobil tím správným vůdcovským - královským způsobem. ()

elanius

(104/2018) / Seriózny, špinavý a pre mňa docela autenticky pôsobiaci historický film so skvelým Chrisom Pineom. Nič akčného sa dokopy moc neudeje ale tá atmosféra je fakt unikátna. Celkom mi padol vhod takýto filmík, keďže okrem pár seriálov dnes skôr fičí cool scifi. (8/10) ()

terunka003

Historické, skotské, válečné, rebelské. Období po popravě Wallace ve Skotsku, a snaha pár skotských klanů o znovuzískání svobody nad uzurpátorskými Angličany. A tak sledujeme putování a plánování jedné z mnoha bitev. Dobře udělané, blátivé a krvavé. Herecké výkony uspokojující, o skotských vysočinách a exteriérech filmu není třeba hovořit - poplakala bych si klávesnici. Za mě dobrý. ..mně se Florence líbila už v tom jejím prvním filmu.. ()

Bobik9

Bohužel. Na dvouhodinový film je to příšerně slabé. Ten příběh by asi nebyl tak nudný, ale není to nic, co by mě ted zasáhlo. Podobných věcí jsme viděli už kvanta. Chris Pine je sice sympaťák, ale na tuhle roli snad až moc. Kdo je vyloženě skvělý, tak to je Aaron Taylor-Johnson. Ten hraje totálně afektovaného magora skvěle. Ovšem ostatní je slabota. Ještě stojí za zmínku krásná krajina a pěkné kostýmy a kulisy. Nicméně tady Netflix netrefil do černého. ()

noriaki

Žádný zázrak to není, ale kéž by připravovaný Jáklův Žižka vypadal alespoň takhle dobře. Outlaw King je klasický historický film bez obřího rozpočtu a tudíž bez ambicí. Co mu chybí v epických scénách a v důrazu na detail, to nahrazuje atmosférou a špinavým vzhledem. Moje znalosti reálií Skotska raného 14. století jsou sice víc než chabé, ale na první pohled vypadá vše autenticky a realisticky. Tím myslím hlavně bitvy, které nešetří krví ani brutalitou. Síla zážitku na nich sice nestojí, ale co si budeme nalhávat, kvůli charakterům se na válečné filmy nikdo nedívá. Chris Pine se s hlavní úlohou popral se ctí. Sice mi připadá že stárne nějak podezřele rychle, ale tady se jeho vzhled a charisma životem protřelého padesátníka zúročil. Zaujala mě i překvapivě civilní Florence Pugh. ()

Yoda sama

Poctivý, tučný, chlapácky masaker a pritom tak krásne natočený. Od nálepky "historický veľkofilm" to delí už len to nepochopiteľné prestrihanie festivalovej metráže, ktoré by som kľudne prijal. ()

Honzua

*Spoilers* Chybí mi tam tak jedna hodina filmu, a to přesně od okamžiku vzpoury Elizabeth v zajetí do finální bitvy. Jinak je to perfektní. Úvodní 8minutová expozice je brilantní, stejně jako nečekaná vražda Comyna. Vztah Elizabeth a Roberta nenucený a přirozený. Úplně jsem Brucům, jejich rodině v polovině stopáže propadl. Bohužel asi po dvou třetinách filmu následuje jeden brutální střih za druhým, který celou tu nádheru dovede do hodně uspěchaného a neuspokojivého konce, který stojí na titulkových dovysvětlivkách. Vraždil bych za tříhodinovou stopáž, ve které by zůstalo více prostoru pro Elizabeth a v podstatě všechny záporáky včetně Valence. Takhle akorát Outlaw King končí vlažně, bez emocí a příběhových nuancí. Další lehce promarněná příležitost Netlfixu, páč Chrise Pina jsem byl ochoten následovat kamkoliv. ()

SamVimes

Taková klasika jako Statečné srdce z toho nebude, ale i tak je Outlaw King poctivě nekompromisní a špinavou historickou řezničinou nasnímanou vynikající kamerou, na které je jen bohužel místy poznat dodatečné prostříhávání. ()

hroubek

Tohle mě chybělo. Pořádný historický film, který se nebojí být špinavý, brutální a krvavý, ale taky moc dobře umí pracovat s postavy a s příběhem a není to jen obyčejná řezničina. A tohle přesně jsem dostal od Outlaw King. David Mackenzie mě zas vytřel zrak, protože znovu dokazuje, že je velmi kvalitní filmař, který umí točit a pracovat s postavy. Mackenzie nikám nespěchá, dává si celkem dost na čas, než se začne něco skutečně dít. A když k tomu dojde, tak to vychází z předchozího jednání. A jakmile se to rozjede, tak to končí až se závěrečnými titulky. Mackenzie sešlápne pedál na podlahu a jede se. A i když, se film trochu zpomalí v prostřední části, tak to vůbec nevadí, jelikož o to více, pak funguje finální střet. Finální střet, který je krvavý a nekompromisní, ale tak nádherně natočený, že jsem na tom vysel očima. Film má úžasnou vizuální stránku. Vypadá věrohodně, krásně prodává skotské krajiny a přírodu, a celkově umocňuje dojem z celého filmu.Ty prachy jsou na filmu vidět, a je taky vidět, že je Mackenzie používal velmi rozumně. A totéž platí i pro herecké obsazení. Chris Pine do této role sedí na výbornou, a předvádí parádní výkon. Aaron Taylor-Johnson si krade každou scénu pro sebe a je Douglas je nejživější postava. Hodně moc jsem spokojený s Florence Pugh, protože mě velmi příjemně překvapila, a svou roli zahrála výborně. Billy Howle je dobrý a zdárně mu sekunduje Sam Spruell. A nakonec mě potěšil výkon Stephena Dillanea, který dobře zahrál svou postavu. Jak už jsem psal, tak na film se moc pěkně kouká, a i se dobře poslouchá, protože má krásnou hudbu. Akce je ve filmu dost, a i malinké bitvy, nebo přepadení mají napětí a spád. Outlaw King mě hodně sedl a fakt mě mrzí, že takovýhle filmů není více. ()

Timak

Popisek filmu zde na ČSFD je záživnější, než celý tenhle film. Nejlepší na celém filmu je skotská krajina, která je prostě dech beroucí a samozřejmě kozičky mladé královny, která je shodou okolností asi nejkrásnější ženská z celého filmu - to jako fakt? No a samozřejmě snad polovina herců (teď už mrtvol) z Hry o Trůny je na jednu stranu sympatické, na druhou stranu strašně rušivé. Palec nahoru za Aarona "Quicksilvera" Taylor-Johnsona - jako Douglas byl fakt skvělej. Opravdu tak trochu zbytečný film, který si hraje na něco víc, než je. Asi jako Království nebeské. Kdyby se z toho udělalo mini-série o 3-4 hodinových dílech, bylo by to zřejmě o pár hvězd víc. ()

VanTom

Pokračování toho, co se dělo po smrti Williama Wallace (čili de facto Statečného srdce), bohužel příliš pospíchá, situaci skotského krále Roberta Bruce a jím burcovaného povstání neustále (přískoky) posouvá dál, až děj vyznívá střípkovitě, nekonzistentně, zkratkovitě. Ani u postav nejde do žádné hloubky (a poměrně složitě se v těch vedlejších orientuje – zvlášť v závěrečné bahnité bitvě se nedá rozeznat, kdo je kdo). Ale výpravu má skvělou, exteriéry lahodí oku, jen to emoční zapojení (explicitní vyhřeznutí břišní dutiny fakt nemám na mysli) se zkrátka dvakrát nedaří. Mezi 3-4* ()

LEGACY

Překrásné scenérie bezkonkurenčního Skotska, dostatečně surově vykreslená doba přesně podle tehdejších poměrů a rozhodně důležité téma, které ještě snad nebylo pořádně zfilmováno, i když je to vlastně sequel Williama Wallace s tentokrát dobrým koncem. Každopádně to s délkou filmu trochu přetáhli, byla zde řada nesrovnalostí a upřímně mě to nestrhlo tak moc, jak jsem asi očekával. Přesto mírný nadstandard. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace