Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (Cinemart)

Daniel..7824

Film má hodně památných scén z předchozích dílů. Které pro mě osobně vyhrávají i nad prvním Jurským Světem. Hodně tu funguje nostalgie. Pro fanoušky hotový ráj. Film sice není lepší než jeho předchůdce, ale určitě nepatří k těm horším dílům této série. Ano ve filmu je mnoho chyb, ale obyčejný divák který chce vidět akci s dinosaury si jich nevšimne. Nová záporná postava je sice strašně béčková, ale to je jedno, na ten film jdete kvůli dinosaurům, a ti fungují na jedničku. Já tedy nechápu ty špatné ohlasy, podle mě je to tím že lidi čekali úplně něco jiného, a ty trailery filmu strašně pohoršily. Za mě skvělé pokračování se vším všudy. ()

ondaboss

Dílensky parádně odmakané. Dějově naivní až hloupoulinké. Někdy je lepší si počkat a vše promyslet a vyladit. Naštěstí sem tam probleskne svěží závan humoru a vše se rozjasní. ()

KKNovak129

Kdo čekal, že pokračování Spielbergova hitu Jurský Park - tedy Jurský Svět: Zánik říše - bude stejné jako předešlé filmy, ráda jej vyvedu z omylu. Pokud jste viděli všechny čtyři dinosauří filmy tolikrát, kolikrát jsem je viděla já, začínáte si v těch dalších uvědomovat, co nám jimi chtěli tvůrci říci. Tentokrát nešlo o dinosaury, kteří prostě a jednoduše opět utekli z klecí a výběhů a začali požírat jak majitele parku, tak i jeho nevinné hloupé návštěvníky. Pokud jste se opravdu dívali pozorně, všimli jste si, že pointa byla někde jinde, film měl opravdový děj a smysl. V občanské výchově jsme si během roku pustili pár filmů a vždy jsme v něm hledali nějakou psychologickou či náboženskou pointu, a přesně to jsem já hledala i teď. Jestli jste stále nedošli k tomu, kam svým článkem mířím, pozorně čtěte: Ostrov, na němž žijí poslední dinosauří druhy vůbec, má každou chvílí zmizet z mapy, a to kvůli aktivní sopky, která každou chvílí vybuchne. Skupinka lidí s dobrým srdcem se chce obětovat pro tato zcela nevinná zvířata, proto se dohodne s další - mnohem bohatší a slavnější - skupinkou lidí, která s nimi uzavře dohodu o tom, že dinosaury převeze do nové rezervace, kde jim bude lépe a kde nebude hrozit, že by byli vyhubeni. Avšak, jak už je o lidech známo, rádi lžou. Proto se tedy dinosauři místo rezervace odvezou do města, kde přežívají v klecích, připoutaní, uspaní, pod léky, a někteří dokonce i s bolestnými ranami. Z ničeho nic se dozvídáme, že jistý muž, který původně sliboval rezervaci a mír, tyto dinosaury chce jednoduše prodat na aukci lidem, kteří o těchto tvorech nemají absolutně žádné vědomosti a kupují je pouze pro vědecké, zemědělské či dokonce vojenské účely. Nepřipomíná Vám to náhodou obchod s otroky? Co se týče hereckého výkonu, nejvíc se mi líbil Chris Pratt, který byl opět vtipný, avšak tentokrát mu nechyběly ani city a láska ke své milované samici Blue, kterou se na ostrov vydal hledat. Nejvíce bodů si samozřejmě zaslouží scénky právě s Blue a Chrisem, ale také scénky odehrávající se pod vodou. ()

ludvik2

Zase tak špatně jako někteří bych to neviděl, standartní film se standartním průběhem děje, v kině dobře koukatelný ()

venedikt

Mě se to líbilo, konkrétně byl jsem ve 3D to jen prohloubilo zážitek. Jinak mi přišel zánik říše, velmi dobrodružný. Mělo to své ale, pochybuji, že pri sopečných erupcích, by se nedusili, popelem a sazemi které by jim sežehlo plíce. I dražení dinosaurů mi přišlo trochu ubohé, stačilo by nechat to o únosu dinosaurů někam na prodej. No je tu psané sci-fi tak proč se vůbec divím. Ovšem některé záběry z nich si dělá film i trochu srandu. Třeba jak se ze střechy domu dostane dinosauří mutant.. Otevře si okno pařátem, nebo jak zaklepe, nehtem i zem.. To je jasná narážka na Draculu... To bylo nejen strašné, ale i vtipné. ()

Lisan09

Po fantastickém rebootu dinosauřího světa, mě toto pokračování ani nezklamalo, ale ani nenadchlo. První díl, i když snad nikdo nemohl čekat nic jiného než klasický Hollywoodský blockbuster, se řemeslně hodně povedl, až sem si myslel, že sleduji původní Jurský park (a ne proto, že se tam také objevil). Ale tohle velkolepé prázdno, které se snaží navázat na hodně trhlin. Za prvé Indoraptor... To byl žert, nebo to scenárista myslel vážně. Už Indominus Rex byl poměrně vtipný název, když sem jej slyšel, ale tohle byla zatraceně odfláknutá práce. Pokud je "hlavním" dinosauřím zaporákem očekával bych, že mě jeho jméno bude děsit v posteli ještě dva týdny a ne že skoro vypršení Colu nosem. Dále tu máme Mosasaura (jo je to ta obrovská zlatá rybka, která všechno zázračně vyřešila v jedničce) a Iana. Pro mě obrovská zklamání. Pokud jsou zobrazení v úplném začátku filmu, logicky se na ně moje pozornost zaměří a já se celý zby ten filmu říkám: Tak co bude, kdy už zasáhnou do děje?!. A ono nic. Tak zbytečně nevyužité motivy, které mohly příběh posunout o kus dál. A poslední věc proč mě sžírá pocit, že už sem to někde viděl... někdo může namítnout, že jednička byla Hi-Tech verze původního filmu. A co vždyť to byl rebootu série a proč se neodpíchnout od legendárního základu. Ale sakra! Pojďme to dal směřovat jinam, a ne dělat jenom remake původní série. Každopádně film ma i své plusy, za které bych chtěl zmínit celkem povedenou snahu budovat určité napětí, jenž tenhle film drží pohromadě, i když jen tak tak. A pak tu je povedené herecké duo z prvního dílu, rozšířené o barvité figurky, spadající do dnešních až prazvláštní trendů společnosti, což je v tomto případě dobře palivo až po slušné zvolené záporáky, i když u Millse sem tedy jeho motivaci a charakteristiku moc nepobral. ()

panfilmu

Já ani nevím. Šel jsem na to dokonce do kina, a to ani do kina nechodím, zkresluje mi to hodnocení filmů. Mám pak tendenci i hovadinám dávat víc hvězd, ale asi jsem po předchozím díle čekal mnohem víc, prostě to bylo takové mdlé. Nemůžu říct, že by to mělo málo akce. Vlastně tam pořád nějáká byla, ale pro mě osobně dost fádní a nic mě tam neuchvátilo. INDOMINUS REX byl jen další genetickéj sajrajt, kterýho bylo potřeba zabít. A zase šlo o prachy a o záchranu druhohorních klonů, jako už padesátkrát předtím a nikoho nenapadne využít potenciál tý vodní příšery, co si tam na konci smlsne asi na surfařovi. Nemůžu si pomoct, ale dost vystřílenej arzenál. Je to škoda, protože to mělo velký potenciál. I použití Jeffa Goldbluma, mě zklamalo, protože, mu dali jen štěk proroka o soumraku příštích dní, no hotovej OTEC FURA................Zajímalo by mě kolik budou muset nasypat SAMU NEILLOVI aby se objevil ve trojce JURSKÝ SVĚT : VZKŘÍŠENÍ, nebo jak se to bude jmenovat ()

BranuliQ

No podľa tunajšieho hodnotenia som naozaj nečakal veľa, no o to viac som prekvapený, a to milo. Pokračovanie je presne ten tip filmu, ktorý si užijete, ale je vám vlastne úplne ukradnuté, ako sa to skončí. Tým však nechcem povedať, že film je vyslovene zlý, to ani náhodou. Ja som sa kráľovsky bavil. Ani na chvíľu sa človek nenudí, neustále sa niečo deje, film hýri farbami a hlavne občas skvelými nápadmi, nebojí sa byť temný, niekedy priam ukážkovo desivý a čo je najpodstatnejšie, dinosaury sú snáď najkrajšie z celej série. A tí čo filmy s dinosaurami milujú (k nim sa radím aj ja), lepší guláš nedostanú. Guláš hlavne preto, lebo ten kto tento mišmaš považuje za niečo viac než v skutočnosti je, ani zďaleka nerozumie účelu, ktorý Bayona splnil najlepšie ako mohol. 80% ()

Rorschach_SK

"Pamätáš si, kedy si videl svojho prvého dinosaura? Keď ich vidíš prvý krát, je to ako zázrak. Čítaš o nich v knihách. Ich kosti vidíš v múzeu. Ale naozaj tomu neveríš. Sú ako mýtus. A potom uvidíš prvého živého dinosaura." Sakra, ako by som tento pocit chcel zažiť, keď som ako 8 ročný sedel v kine a s úžasom som sledoval, ako obrazy v knihách, kosti z múzeí či skice z mojich kresieb ožívajú na plátne, priamo predo mnou. Nemohol som tomu uveriť. O to viac ma mrzí, že nedostatok talentu, scenáristického umu, ale zato dostatok drzosti vykrádať to čo tu už raz bolo, formuje dnešné generácie. Už pri Jurskom svete som stratil takmer všetky nádeje, ktoré boli tento krát nadobro pochované. Hororové pasáže v poslednej tretine filmu ani sympatická detská hrdinka to bohužiaľ nezachránia. ()

Pavlis.xxx

Nooo asi bych vyzdvihl propracování dinosaurů, ale příběh a zasazení lidských postav do počítačového světa nic moc. Některé efekty byly naprosto otřesné. Jednička mě bavila a proto jsem napjatě čekal co vyleze z dvojky,ale přišlo mi to jako vaření z vody. Myšlenka využití dinosaurů k prodeji a případné narobouvání do lidského světa mi přijde jako fajn nápad, ale to zpracování zatím dost pokulhává. Kýčovité a nelogické scény jako máku, klišé na každém kroku. Je to klasická americká popkornovka, kde chtějí za každou cenu narvat "akci" a nad reálností a logikou se nikdo nezamýšlí. Pro náročnějšího diváka totálně nevyužitý potenciál. Někdy si říkám jestli po dodělání filmu se na to vůbec někdo podívá než to pustí do kina.Uvidíme jestli to další díl vrátí na dobrou kolej a zachrání nebo pohřbí. ()

Trachta04

Jsou to dinosauři, transformers či snad překrásný náhrdelník z umělohmotných céček? Nevím, ale už prosím dost! Nechme nejapných poznámek, nyní vážně. Po trikové stránce se film povedl (co mu zbývá v roce 2018), o napětí není nouze a záporáci po zásluze propadají peklu. Chcete sympatické hrdiny, chcete sentimentální vzpomínku na Jeffa Goldbluma (on tak trošku ještě žije), chcete modrou? Jistě, protože, Modrá je dobrá. A jsou tam dinosauři. Ale upřímně, toto už jsem někde viděl. ()

herdek550

Natočeno velmi dobře, ale scénář je hrozný. Od samého začátku jsem nesouhlasil s hlavními hrdiny a tudíž mi bylo jedno, jestli přežijí "akční" scény. ()

Fittan

Je to tak že nejlepší práci odvedlo CGI, nejchytřejší byli dinosauři a lid zase naprostí blbci. Celé to je nefunkční a polovinu filmu jsem si lámal hlavu nad spoustou hloupostí které ve filmu byly. Šéf lovců odvedl svou práci dobře... asi jediná postava která měla hlavu a patu. ()

Oxytocin odpad!

Každá pokračování svádí k tomu, že je srovnáváme mezi sebou. Co říct? Jurský park byl průkopníkem, skvělou klasikou, kterou si připomínáme s výročím (nedávno 25 let) a odhalováním triků, jak se co točilo, jak Spielberg samotné natáčení udělal během krátké chvíle... Je mi to moc líto, ale doufám, že nevznikne po tomto díle již jiný, ačkoliv ze srač.k se dá již pouze růst. Je to naprosté zprznění celé filmové série. Podobné to, co se děje nyní se Star Wars. Dobrodružnost, napětí a scénář je úplná katastrofa. Ztráta času a peněz, které jsem tomu věnoval. Škoda slov hovořit o konkrétních věcech. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá