Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (CinemArt)

Azrail

Je pravdou, že druhý Jurský svět nedosahuje takových kvalit, jako jeho první část. Na druhou stranu to ale rozhodně není žádný propadák a ten hate na něj upřímně příliš nechápu. Je to prostě jinak pojatý film, než jednička a to je dobře. Dvakrát stejně pojatá látka by byla o ničem a dvojka vnáší do série čerstvý vítr a navíc příslib klidně dalších několika dílů, námětů je dost. Odpustím si protentokrát nějaké hlubší rozpitvávání, jen bych rád podotknul, že alespoň v mých očích ve filmu výborně fungovaly emoční části. Záběr z odjíždějící lodi na bezradného sauropoda, který se zoufalým nářkem a pohledem na loď umírá při výbuchu sopky, wow. Za mě spokojenost a velice se těším, jakým směrem se bude ubírat další budoucnost série. ()

Ondrejoslav.

Myslím si, že scéna, kde Chris Pratt musel souložit s dinosaurem, aby zabránil vyhynutí, byla až moc... Nikdy nezapomenu výraz toho nebohého dinosaura. ()

Mahowny

Pokud se dostane Jurský Park do rukou alespoň trochu schopného režiséra, pak z toho nemůže vyjít špatný film. Řvoucí T-rex prostě má svoje kouzlo. Tenhle díl byl v mnohém jinej, ale v základě recykloval tradiční ověřené schéma, které dobře funguje. Ze všech dílů je za mě asi tuten nejslabší (ta zatracovaná trojka imho není tak děsná). Souhlasím ale s Verbalem, že je tohle stále lepší než většina novodobých marvelovek. Jako popkornovka fajn, ale první díl je samozřejmě jiná liga. ()

vox_populi

recyklácia odpadu je určite prospešná pre ľudstvo, recyklácia filmov dopadne skoro vždy negatívne - a to platí i pre tento film...myšlienky, ktoré mali vyznieť ako hlboké sú naopak plytké, nekoncepčné a celkovo film pôsobí ako výstraha pred pomätencami typu Greenpeace - ochrana života aj za cenu zničenia života iného...naviac fádne konšpiratívne klišé s povinným nádychom protiruskej propagandy...žiaľ, ani herci to z biedy nevytrhli - svojimi mizernými výkonmi sa pridali k scenáristovi a režisérovi...veľké sklamanie, dávam biedne dve hviezdičky ()

SpikeX6

Zmodernizovaná kompilace předchozích dílů, která se chvíli snaží být emotivně dojemná, pak zase eko-aktivisticky výchovná, chvíli tajemně napínavá a pak zábavně komediální. Takže samozřejmě není ničím... Stále dokola stejný motiv, stejné iracionální chování hlavních postav. Nic nového, nic hodného chvály. ()

Looka

80% Akční nářez se vším všudy.Zde to chvílema připomínalo King Konga - to když uvězněné dinosaury předváděli na dražbě. ()

incognito

Když mátě vysokorozpočtový akční film asi to nejhorší co se může stát je, že se u něj budou diváci nudit. Nevím jak vy, ale já jsem opravdu kontroloval čas a doufal, že už bude konec. Navíc mi připadalo, že scénář se psal stylem : napíšeme si body, které ve filmu budou a taky narážky na původní film.... a teď rychle vymyslet jak to splácat dohromady. ()

HarqAlAda

Blbosť. Scenár je smiešny. Neviem si pomôcť, no priam som videl ako sa snažil zavďačiť archetypu SJW človeka milión, ktorý je schopný obetovať všetko cudzie pre svoju subjektívnu pravdu. Keby to nebolo také smutné tak sa smejem zvysoka. Z tohto sa dá prinajlepšom len robiť sranda. Neodporúčam. ()

Alojs

Hrozná ptákovina. Jednička měla relativně hlavu i patu, ale dvojka má všechno na háku. Čekáte něco jako děj? Těšíte se logickou návaznost jednotlivých scén? Jste nadrženi na nějakou tu fakt vypiplanou akční scénu? Očekáváte alespoň trošku vrstevnaté charaktery? Máte rádi chemii mezi postavami? Tak to jděte na jiný snímek. Už dlouho jsem neviděl film, který by sestával z natolik rozdílných půlek. Ta první ještě jakžtakž šlape (byť je teda přepálená, až to místy dost bolí), ale ta druhá... Tady se zmůžu na pouhé: "Cože?" Beru zpětně Ztracený svět na milost. Tak či onak zamrzí současná rezignace tvůrců přijít s něčím novým, s něčím nápaditým, s něčím příjemně malým a postupně odhalovaným... Zapomeňte na ikonické scény (voda ve skleničce z prvního Jurského parku)... Na to se už dneska (v době digibordelu) nehraje. ()

himor

No kurva. Pozrel som tento skvost hneď po dopozeraní jednotky a ukončení povinnej cik pauzy a spravil som dobre (myslím to močenie), lebo by som asi pustil do galot. Nenormálna chujovina, nenormálne postavy, nenormálne dinosaury. Úžasne vyvinutá plastová guľa čo má každého ochrániť a on ju rozbije pod vodou? WTF? Čo ten magor čo trhal všetkým zuby? Ten si fakt zaslúžil rozdriapať. Na záver asi 25 minútová behačka po dome s nasratým krížencom, ktorého dá do laty samozrejme kamoš modrák. A útek všetkých diníkov do ľudskej časti sveta, no úžas. Skutočne dúúúfam, že príbeh v trojke bude aspoň niečím medzi týmito dvomi dielmi, lebo ako to má pokračovať v štandarde dvojky, pozerať to nebudem. Ináč čo sa týka vizuálu, zvukov, hudby a samotných hercov, to nebolo zlé. Štedrých 40%. ()

G04T

Čekal jsem a trochu jsem se obával, že tohle bude stejná nesmyslná slátanina jako brácha z roku 2015. Slátanina to byla, nesmyslné taky. Nevím, proč se točí pořád další filmy o teď už bohužel Jurském světu. 1 hvězdu za CGI a jinak herci jsou nejvíc trapný z celý série ()

JohnZ87

Celkem důstojné pokračování, kterému nechybí napětí ani dobře odvedená řemeslná práce. Přesto toho v rámci série příliš nového nepřináší, řada momentů působí jako recyklace už dříve viděného. 65% ()

papadoce

Vyčerpaná, scenáristicky vydolovaná látka, nesympatické postavy v podobe hnusného veľkohlavého IT-čkára, trápneho prestarnutého žoldáka, či extrémne škaredej pornohviezdy, ktorá stratila úplne všetok sexepíl a samozrejme StárLord. Stačí to dnes na blockbuster? Nuž, akcia na samotnom Isla La Muerta už bola štandardne jursky kulantná popcornová zábavka pre bezduchých prežúvačov chrumiek a čipsov, a vykryla čiastočne nedostatky z prvej vety. Napríklad taká scéna s dinom umierajúcim na brehu zálivu bola ozaj smutná, alebo prevaľovacia scéna StárLorda originálne zábavná. Navyše človek si k tej malej Blue ozaj vytvoril akési puto počas filmu. Ale z tej či onej strany, jedná sa o stokrát videné, len v novom šate. O hviezdu viac by som napálil, keby PG rating nebol 13. Ak to chcelo štyri, malo to byť bez pozlátka. Došiel popcorn, vypínam. Do zjurenia. ()

Godhaj

,,Load out, look alive, stay alive.“ Poslední Juráč je příkladem stupidního natahování už naprosto mrtvé filmové série. Dinosauři se v tomto příběhu vůbec nechovají jako zvířata, jsou to pouhé vizuální maškary, které utíkají a řvou a útočí jako smyslů zbavené. Když se k tomu přidá vybuchující sopka v prvé části a dražba dinosaurů slizkým boháčům v části druhé, je z toho solidní áčkový brak na hranici odpadu. Hlavní postavy jsou mrtvolné a jen se přesouvají, kam je zrovna děj potřebuje. Bryce Dallas Howard si alespoň vyměnila lodičky za solidní koženou obuv, ale měl jsem pocit, že v těch lodičkách běhala přece jen o trochu rychleji. Nové postavy mladého černého ajťáka a divné veterinářky jsou očividně trapnou snahou o multikulturalismus. Jsou tak špatně napsané, že kdyby je do filmu vůbec nedávali, udělali by lépe. Dvě hodiny současných hollywoodských áčkových klišé je prostě obří porce nudy. ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: No hovadina. První třetina ještě ušla, ale s příchodem aukce a běhaním dinosaurů po baráku, šlo všechno do h*jzlu. Jednoznačně nejhorší díl. ()

Maniik88

Taký ten diel, čo ani moc neurazí, ani nenadchne. Nič extra a prevratného sa tam nedialo. Akurát sme mali zase ďalšieho mutanta, extra chytrého a vytuneného, lebo T-Rex už je dneska málo. Akcia je klasicky prehnaná a predigitalizovaná, ako to je dneska asi nutné? Alebo prečo to robia.. Proste prvý Jurský park s robotmi a parádnymi efektami bol v tej dobe sakra niečo. Tento diel je len proste ďalší diel. Ako Terminátor 4-5, proste využitie značky. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá