Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (CinemArt)

Hellknight12

Včera pozreté po rokoch. Naposledy som to videl v kina v IMAXE. Za mňa rozhodne najslabšia časť z celej série a dúfam, že záver to vylepší. Film, ktorý má toľko chýb, že som ostal prekvapený. Hlavne v scenári. Na krátku stopáž, ktorá je 128 min si toho tvorcovia vzali až príliš. Máme tu hneď niekoľko nových postáv. Nové postavy sú charakterovo slabo vyvinuté, keďže nemali dosť priestoru. Príbeh, ktorý sa skladá z niekoľkých častí a každá časť je krátka na to aby ma stihla zaujať. Dialógy, ktoré nie sú nejako extra spracované. Nech nejdem len negatívne tak sem hodím aj plusy. Najväčší plus je hneď prvá časť príbehu po výbuch sopky. Herecky je to veľmi dobré. Efekty sú slušné, teda až na tú lávu. Film môžem odporučiť ale nečakajte od toho skvost. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Nix

Já prostě ty dinosaury budu mít dycky rád. Není to jak první díl, ale i tak je to za mne velká spokojenost. Neumím je poslat ke dnu, když už jednou tam byli. ()

Psycho.R

Jsem si jistý, ze kdyby Michael Crichton viděl tenhle film, byl by rozhořčen z toho, co provedli jeho dílu. Pokud se chcete podívat kvůli Jeffu Goldblumovi, najdete si jiny film, tady neni ani pět minut. Ps. Děj je víceméně kopírka Ztraceného světa. ()

Clark_Kent

ŽIVOT SI NAŠEL CESTU A DINOSAUŘI TAKY Nový Jurský svět: Zánik říše a moje první srdeční dojmy.💚 Tak už to přišlo. Vzpomínání na staré dobré časy a teď se točí i předělávky titulů, které si my třicátníci pamatujeme z kina. Pokud jste zastánci dobrodružství a milujete akční pasáže indianajonesovského ražení s trochou hororových prvků, tak tato prehistorická jízda vás rozhodně zaujme. Přesně takhle vypadá představa moderní „romance“ pro kluky a pro ty, co se stále ještě trochu cítí kluky bez ohledu na věk. Španělský talentovaný režisér Juan Antonio Bayona, použil o něco originálnější zápletku a taky více akce, humoru a víc druhů úžasných jěštěrů. Musím se přiznat, že pokračování mě oslovilo, také převážně díky zájmu o ochranu těchto dávno vymřelých fascinujcích tvorů. Další pozitivní klad tohoto snímku bylo zamyšlení, jak by konkrétní situace vypadala v reálu. Všechny ty sobecké a nekalé obchody s dinosaury za účelem vysokého zisku. Lidská chamtivost zkrátka nezná mezí a jak se zdá, tak již už v potvrzeném třetím dílu, který je plánovaný na 11. 6. 2021 bude po zásluze potrestána. Stará dvojka Claire /Bryce Dallas/ a Owen /Ch. Pratt/ funguje rozhodně moc příjemně. Co se týče celkového dojmu tak další Jurský svět, směřuje rozhodně dobrý směrem a jak jsem už nakousnul tak ty narážky na momentální problémy lidstva jsou vážně perfektní. No a nový záporák, chamtivec Eli Mills/Rafe Spall/ se zdá být více uvěřitelnější a nebezpečnější. Nový vysoce inteligentní hybridní výtvor genetických inženýrů Indoraptor, ten vám strach nažene až v kině. ()

RAFT

A mám to za sebou i já ,ne ted vážně .První Jurský svět ,který šel do kin před třemi lety byl neuvěřitelný zážitek , i když první jurský park u mě patří jako zatím nejlepší ze, všech dílů co sem viděl.Nevím bud u prvního dílu ,který měl vše propracované ,tak tady asi něco chybělo .Akce tu a tam je sice u pár scén sem si říkal ,to snad nemyslí vážně.Prý jurský svět s hororovými prvky to sotva .Herci Owen bude furt sympaták co má smysl pro humor,Claire ta se tu ukázala jako drsná baba .Konečně se do filmu vrátil i starý známí Jeff sice jenom v malé roli ale ,vrátil.A sem zvědav jak budou chtít natočit třetí díl ,když dinosauři sou ted v tom našel světě .Jestli třetí díl natočí Colin Trevorrow tak, bude mít co dělat aby zase dostal třetí díl zase do perfektního zážitku o proti druhému dílu ,no panáček má co dělat.Tenhle díl se drží hodně při zemi.Za mě 70% ()

Marty7CZ

Tolik místních kritiků se tady zase vyrojilo... Hele, je to velkobijak se vším všudy, lehce smrnclej do kapky horrorovejch lekacek, triky absolut bez chyby! Takže za poctivejch 75 % a ve 3D v kině doporučuju ()

VvV14

Nejsem si jist, kde udělali soudruzi chybu. Je možné, že jsem až příliš všímavý, a nebo jsem nechal zapnutý mozek, ale některé scény mi přišli až přespříliš stupidně heroicky vystavěné. A to u postav, které by nejspíš neměli ani šajnu co se děje. Někdy se postavy dokonce zázračně teleportovaly z jednoho bodu do druhého. Ve výsledku nás film naučil, že je rychlejší běžet z pláže v hadrech plných vody do kamenitého vrchu, než ho přeletět na přímo helikoptérou. Co se skutečně z filmu ale dozvídáme je poměrně velké a nabobtnalé PRD. Sice se mi to vizuálně skutečně líbilo a postavy, byť stupidně napsané stále působí poměrně sympaticky. Ale.... tento příběh nemusel trvat 130 minut.... A to z důvodů.... to co zabíralo největší část jsme už viděli.... a to co bylo nové vlastně nestálo za to.... Ty 3* jsou velmi slabé 3*..... a to vlastně ani pořádně nechápu, jak je možný, že ty 3* dávám. ()

DEMON

Tapem v snahe urcit cielovu skupinu divakov pre tento film. Scenar tak blby, priehladny a plny naivnych kecov a nelogickeho spravania sa (ludi aj ostatnych tvorov), az sa to tvari, ze to bolo cielene detom okolo 12 rokov. Na druhej strane tam dinosaury a ine zmutovane obludy roztrhaju na kusy, ci inak zmasakruju nemalo ludi, co s "detskym filmom" vela spolocneho nema. Ja, ako dospely divak, som sa prevaznu cast filmu pohorsoval nad kopou dier v scenari a celkovou hlupostou filmu, az kym to samotny zaver nezaklincoval totane. Aj tie 2* su skor z milosti za to, ze po stranke rezie to bolo vo vacsine pripadov na slusnej urovni. ()

Petike

Nie je to až také terno, ako Jurský svet, ale keď to vezmem ako pokračovanie, ktoré chce skúsiť niečo nové, niečo iné a trošku vážnejšie, a zároveň nebyť len kváziremakom Strateného sveta, funguje to. Je to pekne nakrútené, o tom bez debát. Hlavná pätica sympatická, ústredné duo lepšie a rovnejšie zladené ako minule. Ujde sa miesto viacerým málo videným druhom sopkou trápených dinov (akurát škoda, že až teraz !). Tempo je náramne solídne, miestami až nedáva vydýchnuť, a záležitosti na Nublare sú odbavené prekvapujúco rýchlo. Práve to vyhýbanie sa prílišným podobnostiam so Strateným svetom je len a len dobré, lebo toho som sa najviac bál. Nepotrebujeme to vidieť zas, film si namiesto toho razí veľmi odlišnú cestu a je rozhodne najkomornejším kúskom v celej sérii. Za to som vďačný, ten rozdiel bol skutočne cítiť. Zďaleka najväčšou slabinou sú záporáci a hlavne scény s ich bezcitnou dražbou a prezentovaním ďalšieho blbého hybrida (ktorý dopadne presne tak katastrofálne, ako to čakáte). Ten "muhaha, pozrite akí sme bezcharakterní, peniazmi posadnutí sráči" prvok filmu proste vyznieva až karikovane (hlavne Levinov poľovník-trubiroh Wheatley, ktorý svojou mániou po zubných trofejách a prachoch pôsobí ako zámerne zlosynský protipól Postlethwaitovho Rolanda Temba). Netreba predstierať, že predchádzajúci záporáci série boli dáke neuveriteľne nuansované postavy (neboli), ale títo aj tak vyznievajú trošku silene a nasprostasto (chyba hercov to nie je, hoci Toby Jones podľa mňa nemá poriadne čo hrať, jeho chlapík je nudný). Nakrútené je to pekne a sugestívne, a sám som bol prekvapený, na aké náramne lokálne dejisko sa zamerali, na rozdiel od predchádzajúcich dielov. Kým Jurský svet to bral až príliš zoširoka, rozšafne a komediálne, toto je komornejší príbeh s mierne hororovým nádychom, v kaštieli obliehanom zločineckými grázlami (kde hlavné obsadenie a drvivá väčšina dinov sú obeťami, ktoré sa z toho musia dostať). Nublaru je škoda, keďže touto kapitolou sa rola ostrova v sérii nadobro uzatvára. Priznám sa, že brachiosaurus na móle, smutne a márne volajúci o pomoc a miznúci v dyme, a smelé rozhodnutie dievčatka napriek rezignovanosti dospelých, ma aj trochu rozcítili. Apropo, Lockwoodove tajomstvá - to bol veľmi zaujímavý prvok, a pridal na charakterizácii bez dlhého pozastavovania sa. Hádam to ešte v budúcnosti dáko rozvinú. Zaujímavá experimentálna kapitola série, s často nápaditou a patrične za pačes akciou, ale potrebovalo to lepších záporákov. Sľubný, tentokrát jasne ne-happy end-ový záver. Dúfam, že nasledujúca kapitola vyťaží z tej premisy maximum, už bez zbytočne slabších prvkov. //// Zaujímavé komentáre: Israha, MrsTecka, Yoshitsune, Ireth12 ()

Najt

To co se dělo na ostrově bylo opět super, jako v předchozích dílech, ale ty scény v druhé půlce filmu, aneb akce v domě starého děduly naprosto o ničem a zbytečná .. kdyby se autoři vyprdli na Tobyho Jonese a aféru v sídle Lockwooda a jediným záporákem by byla sopka s hlavním cílem zachránit dinosaury, bylo by to daleko lepší. Ostatně, kdo by taky rád koukal na sjetýho šikmookýho vědce a arogantně namachrovanýho slizskýho blblečka, který by si rád napakoval. Fuj . První polovině 5*, ale tý druhý 2*, . Ještě, že tam byl Chris Pratt a Bryce Howard, jinak by to byl tentokrát propadák. ()

Sinusiridum

Filmík pro děcka a pro milovníky dinoušů, hodně adrenalin, non-stop divoká akce. Nic než pobavení jsem v tom nehledala a to splnilo, dinosauři nejlepší. Moc jsem si to užila :-) ()

ratchet

,,ZÁCHRANNÁ OPERACE , CO BY SE MOHLO POKAZIT?" Jurský svět: Zánik říše je strhujícím pokračováním plným akce a napětí. Dvě hodiny filmu uběhly jako voda, vůbec jsem se nenudil, film mě nenechal vydechnout. Velmi se mi líbily speciální efekty hlavně ve scénách, kdy hlavní hrdinové byli na ostrově Isla Nublar. Na scéně se objevil nový geneticky upravený dinosaurus, který byl více vylepšený než Indominus Rex. Z lidských záporáků byl naprosto vynikající Lockwoodův asistent Elijah Mills, který chtěl dinosaury z ostrova získat a prodat je. Takhle by měl vypadat záporák, zpočátku fajn chlap a potom slizkej parchant. Myslím si, že Jurský svět: Zánik říše je opravdu skvělý film a doufám, že i třetí díl se povede stejně dobře jako tento. ()

tlesk

Jurský svět: Zánik říše není nejhorší částí Spielbergem (který tento film produkoval) nastolené série. Nicméně ani nejlepší. Najde se tu řada povedených a překvapivě i silných scén, kterým ale podkopávají nohy jiné, jež působí jako by byly přímo vystřižené z hloupého béčkového filmu (smějící se dinosaurus). Přesto nemohu říci, že bych se dobře nebavil. Pokud půjdete na Zánik říše jako na lehce nadprůměrný akční thriller, ve kterém jsou dinosauři, zklamáni určitě nebudete. Já bohužel po příslibu, jakým byla část předchozí a trailery na tuto, úplně spokojen nejsem. Přesto se o špatný film rozhodně nejedná a stojí za to jej vidět, byť je místy ještě trochu hloupější a (v tomto případě bohužel) komornější, než jednička, která rovněž inteligentním scénářem zrovna nezářila, ale měla v sobě mnohem víc z dnes již nostalgické atmosféry Jurského parku. Jde o sázku na jistotu. Nejde o velké zklamání, ale ani o překvapení. Více zde: http://nafilmu.cz/2018/06/recenze-jursky-svet-zanik-rise-2018-dinosauri-znovu-ale-temneji/ ()

ANTYCHRYST

Vše co se týká jurského parku již od počátku mám rád.. pokračování jede v podobném duchu jako předchozí díl..efekty.. prostředí..triky..to Vše na 1* viděno ve 3D což už taková pecka nebyla.. žádná prostorová jízda se nekonala.. 80% dám si klidně další pokračování.. Dinosauři mě baví :) ()

masino odpad!

Jeeej! co mozme ocakavat v dalsom diely? Indo-tyrano-stego-diplodo-Raptora? to bude tak originalne! A hrozne sa na to tesime ze?... Tento film je vysmech kazdemu jednemu dielu serie. Dokonca aj tym najslabsim. Amen. ()

Pulper odpad!

Tohle bude dlouhé. Jurskému světu jsem (když jsem na něm byl se synovcem a neteří) dal 4 hvězdy. Musím přiznat, že jsem překvapil sám sebe, když jsem to teď zpětně kontroloval. Sníženo na 3 a zpytuji své svědomí. Některé věci, co mi vadí na Zániku říše, se jaksi objevily už tam, ale asi jich nebylo tolik nebo mě chytla nostalgie po Jurském parku popř. přemohlo nadšení dětí. V Zániku říše nefunguje nic a s čistým svědomím dávám odpad. Dinosaury zbožňuju už do malička. Jurský park je pro mě nepřekonaná ikona, ač se v ní objevují již překonané omyly. Držel se knihy a snažil se k dinosaurům přistupovat pokud možno vědecky. Jurský svět se ještě tvářil jako důstojný následovník starého vzoru (nepočítám do toho Jurský park 3, který se nepovedl). Pokračování sere na všechno. Dinosauři jsou jen rekvizita, která má vykalkulovaně řvát, žrát a blbě dojímat. Vytáčí mě hlavně to, že se dinosauři vůbec nechovají jako skutečná živá zvířata, což dokazuje imbecilitu scénáristy. SPOILER: Carnotaurus při útěku před bouřící sopkou nemá nic lepšího na práci, než lovit lidi, načež je poražen stejně "nemyslícím" Tyrannosaurem jen proto, aby bylo co vidět. Podobně Baryonyx v uzavřené místnosti, kam teče láva. Koukal se ten mamrd, co to psal, někdy na záběry zvířat jakéhokoliv druhu, jak se chovají, když se blíží živelná katastrofa? Je úplně jedno, že dinosauři už nežijí. Tohle je společné všem živočichům bez rozdílu rasy a pohlaví. Brachiosaurus pateticky volá o pomoc těsně u moře, ačkoliv by to s ním už pravděpodobně fláklo na zem. Poslední dinosauři jsou převáženi jen tak v klecích, a aby nezlobili, občas jim dáme elektrický šok. Něco jako stres a nedostatek potravy zřejmě nehraje roli. Velociraptor má málo krve a tak mu dáme krev od další tetanury (většina dravých dinosaurů plus ptáci) nejlépe se třemi prsty. Dal jsem si tu práci, koukl na google a dozvěděl se, že o krevních skupinách plazů se toho moc neví. U ptáků by to pravděpodobně problém nebyl. Dinosauři jsou jaksi něco mezi, tudíž kdo ví. Když už to fešná veterinářka riskuje, divím se, že po několikaletých zkušenostech s vedením parku a vytvářením genetických kříženců ji neporadí stejně fešná zrzka. To, že doktorka nemá potřebné vybavení na operaci a za pár minut ho najednou má, už netřeba komentovat. Že velociraptoři nebyli takhle velcí a s největší pravděpodobností ani tak chytří, je známo už x let, ale diváci jsou zvyklí, že? To, co vidíme, vypadá vzhledově spíš jako Deinonychus. Pravda, na tuhle hru přistoupil i nebožtík Michael Crichton, když psal původní scénář k Jurskému parku 3, ačkoliv už věděl, že je to jinak. Dinosauři jsou předváděni na dražbě v otevřených klecích a nějaký stres opět nehraje roli. Když něco váží tunu a má to obrovské zuby popř. trny, asi to vydrží všechno. Bojové využití dinosaurů nebo jejich chov jako mazlíčků bohatých mafiánů je zkratkovitá megapíčovina. Stygimoloch s tvrdou lebkou ve tvaru kupole bez problémů proráží tvrdou zeď. Pro zajímavost, paleontologové už delší dobu diskutují, zda pachycefalosauři, k nimž Stygimoloch (pokud to byl samostatný rod) patří, vůbec byli schopni narážet hlavami o sebe, aniž by jim to poškodilo mozek. Unikající kyanovodík vytváří x minut velké oblaky kolem trpících zvířat a ani jedno to nepoloží, ani jedno se nemotá, neklesá únavou. Díky naklonované vnučce (OMG) se všichni zachrání a jsou vypuštěni do americké divočiny s konstatováním, že přece mají právo na život. MUHAHAHA. Vrchol trapnosti je Indoraptor, potomek genetického křížence z předchozího filmu a raptora. Máme tu prototyp, který se chová jako dokonalý tvor (to už Indominus rex), honí se po střechách s raptorkou, chvíli pronásleduje "klůně" po schodištích a chodbách a následně opatrně kráčí do jeho pokojíčku, jako by roztomilou holčičku nechtěl vzbudit. Scéna s jeho vypuštěním je přesně, jak to označil pán sedící včera přede mnou v Boskovicích, "very clever". Děsím se toho, jak bude tahle sága pokračovat. Nechápu, proč má Jeff Goldblum potřebu v tom neustále hrát a Geraldine Chaplin si to mohla odpustit. Toť vše. Jsem totálně znechucen a dinosaurů je mi opravdu líto. Ne proto, že vymřeli, ale, že o nich někdo točí tyhle sračky. () (méně) (více)

Knor

Já si myslím, že to tak špatný není. Tohle pokračování Jurského světa na mě působí podobně jako Ztracený svět od prvního Jurského parku. Ta svěží velkolepost a rozmanitost Jurského světa je tu nahrazena vážnější a temnější notou. To mi vůbec nevadí, naopak uvítal bych i nějakou větší drsňárnu pro prokrvení. Skvělý taky je, že tvůrci nezapomínají na Spielbergovo první dva díly, který rozjeli tuhle skvělou dinosauří sérii a uctívají je na první pohled každýmu fandovi jasnými odkazy . Obsazení je úplně v pohodě, mrzí mě jen že Jeff Goldblum nedostal víc prostoru. S tím ochočením dinosaurů jsem se pral dlouho už v předešlým díle a pořád mi to moc nejde přes práh, ale nějak jsem se to naučil respektovat, tak budiž. Rozhodně si nemyslím, že to spackali, i když to samozřejmě není srovnatelný se Spielbergem. Nenudil jsem se, byl jsem celkem napjatej a dokonce je tu i několik hodně silných a emotivních scén. Rozhodně jsem zvědavej na završení týhle trilogie. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá