Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (Cinemart)

waffer47

Pro mne ukázkový filmový odpad, nevím nač cpali dinosauri do domu, nesmysl i to vypuštení, logika/nápad nula bodu. ()

cxxj

Achjo... Film nehorázně kazí extrémně nepříjemná postava ,dino veterinářky, a marného ajťáka. Nikdo snad nečekal nějaký zázrak v ixtém pokračování ságy, nicméně z nostalgie docela příjemné na vypnutí mozku. Tedy až na tu veterinářku, ta srazila hodnocení ze 4 hvězdiček na 3. ()

Stanislav.Ba

Sklamanie a hrúza!A to som fanusik od roku 1993!Prvy diel priniesol na platna a do oči detí nieco neskutocne.Zazitok na ktory si pamatam do dnes a to preslo 26r. Tieto pokracovania prinasaju uz len pesos do penazenky universalu.Skoda. ()

Sadova302b50

Ani akční scény a pokus o hororovou atmoséfru nepomohou, když je scénář neoriginální, ba přímo hloupý. Pár zajímavých okamžiků a to je všechno. Konec je na hlavu. 38% ()

jerzy1976

Takový průměrný film o dinosaurech. Dinosauři pobíhají sem a tam, řvou, koušou se navzájem, koušou lidi...lidi pobíhají sem a tam a řvou hrůzou a pořád dokola. Pak pár záporňáků, kteří jsou pak po zásluze pokousáni. Nakonec nějaké to ekologické poselství. No, takže 50 %. Jurský svět v roce 2015 celkem zajímavě dinosauří téma recykloval. Tady už je to klasická "nastavovaná kaše". A mrzí mě nevyužitý potenciál toho velkého mořského saura - mohl pokousat třeba nějakou tu ponorku :-)) ()

makyyysek

Akční, dobrodružný, sci-fi, hororový a romantický koktejl, který je zhruba o 30 minut delší, než by bylo třeba. Žánry se občas střídají tak rychle, že nevíte, zda jste si omylem na večer nevybrali horor či romantickou komedii. Člověk nemusí zrovna dosahovat inteligence Blue, aby si po chvíli všiml, že sem tam něco úplně nesedí. Vykopávám. Kdo dal dinosaury na ostrov se sopkou? Kdo udělal paleoveterinářku z holky, co nikdy neviděla dinosaura? Hlavní dějové zvraty mají na svědomí klony, klony klonů, padauši a jejich klony. Ne počkat. To jsou pořád ti samí. A na konci místo toho, abyste zamáčkli slzu nad tím, že Maisie prostě musela, říkáte si, jestli prostě nešlo ty tlačítka zmáčknout opačně. Pokud se vám nechce myslet a chcete se jen koukat, pořád je z čeho vybírat (Claire, Owen, dinosauři, přírodní scenérie, technické vymoženosti...) záleží na vašich preferencích. ()

007hanka

Mno, když si odečtu to vyplachovací poselství, že klonovaný lidi jsou taky lidi, zvlášť když mají jako upgrade zvláštní empatii pro ostatní genetické hybridy a tudíž jimi klidně zaplaví svět (hádejte kdo bude v novém masokombinátu dělat žrádlo?), bylo to docela hezké druhohorní safari. Bryce sice byla v minulém díle za kravaťáka v sukních a zde najednou za lety zocelenou amazonku, Jeff G. má asi speciální věrnostní smlouvu na vyinkasování honoráře za vše, co má Jur.. v názvu, jinak jeho objevení vypadá spíš jako "kdo má kostým jde za rakví" a vykradaček z jedničky tam taky bylo až trapno, je vidět že scénáristi už neví, čím by tu stopáž natáhli... ()

baronGrga

Dvojice hlavních hrdinů s charismatem améby je zpět. Vypadají pořád stejně, jsou stále stejně nezajímaví a divákovi je stále stejně jedno, co se s nimi stane, protože nebudí sebemenší chuť se s nimi jakkoli ztotožnit. Dvojka Jurského světa se na rozdíl od jedničky již nesnaží svézt na oblibě původního Jurského parku. Nicméně ani zde se nelze ubránit pocitu, že sledujete něco, co už v jurské sérii proběhlo. Jako by si režisér Bayona, mimochodem autor úspěšného hororu a katastrofického filmu, který se zjevně rozhodl své dosavadní know how nechat tentokráte z nepochopitelných důvodů doma, usmyslel, že lze nepovšimnutě zrecyklovat námět z roku 1997 (tedy nechat vyjet tým žoldáků na vzdálený ostrov s úkolem odchytat pravěké příšery a převézt je za účelem indo-megalosauřího zisku na pevninskou Ameriku, přičemž celou akci řídí na pohled stejně drsný alfa lovec se stejným počtem vlasů jako tehdy Pete Postlethwaite) a očekávat přitom všem divácké nadšení. Neoriginální děj, v němž zeje tolik logických děr jak po kousanci prapříšery a který uvádí kromě již zmiňovaného dua prvoků nemálo zcela zbytečných postav, nenadchne ani samotnými dinosaury. Ilustrujícím příkladem budiž scéna jako vystřižená z Jurského parku. Hrdinové jedou autem a s údivem sledují procházejícího Brachiosaura. Zatímco v Jurském parku divák úžasem popadá dech spolu se Samem Neillem a Laurou Dern, ve Fallen Kingdom v takřka téže scéně žasne jen Daniella Pineda coby dinosauří veterinářka, která nikdy dinosaura neviděla. Vysvětlení však nespočívá v divácké otupělosti. Dinosauři jednoduše v nových zpracováních zevšedněli. Tytam jsou časy, kdy se decentně skrývali před okem kamery za palmovou haluzí a kdy pár vteřinami v záběru dokázali vypumpovat divákovi tep na maximum. Jejich exkluzivita se přístupem autorů Jurského světa (jedničky i dvojky) posunula na úroveň holuba a míra jejich výskytu na plátně beze zbytku naplňuje rčení, že méně je někdy – a tady zcela jistě – více. 60 % ()

Johny203

31.7.2020 Universal chce ďalšiu miliardovú sériu a tak do Jurského sveta pridal to čo dlhodobo funguje v Rýchlo a zbesilo. Je to teda ohromne hlúpe. A nie len ako akčný výplach, ale podobne ako Hobbs a Shaw to až uráža každého kto je schopný trochu rozmýšľať. Celá pasáž s dostávaním sa na loď a úvodná scéna na nej, alebo že cesta loďou z Costa Rici do Severnej Kalifornie trvá jeden deň, alebo to uspávacie sérum ktoré síce uspí dinosaurov ale ľudí nie alebo...... Proste mainstreamový divák jasá, mozgové bunky plačú. Druhá polka má potom výrazne inú atmosféru, cítiť v nej pokus o hororové prvky, čo je síce fajn, ale nakoniec sa to míňa účinkom a veľmi tomu chýba krv. Záporákova základňa pripomína skôr Kingsman ale to čo chce svojím plánom dosiahnuť vyznieva smiešne. Celý film je predvídateľný a nedáva zmysel. Po Star Wars 8 je to len ďalší pokus o znásilnenie môjho detstva. Nebyť fanúšikom série dám menej ale puto ktoré vo mne vybudovali pôvodné filmy mi nižšie ísť nedovolí. 19.9.2023 Milujem väčšinu scén a ostrove pretože vyzerajú úžasne. Väčšina dinosaurov, explózie aj láva sú super a pokiaľ sa tam nehovorí tak funguje aj dobrodružstvo. Páči sa mi práca s kamerou aj hororové prvky v prvej polke. Problém stále ostáva v tom že je to extrémne hlúpe, až prehnane a druhá polka v dome je výrazne slabšia, možno aj pre to že je tu viac hlúpostí. Novému Jurskému svetu škodí aj to že dinosaurov do určitej miery domestikoval, donútil si človeka s nimi vytvoriť puto čím ubral na ich hrôzostrašnosti a zábavnosti. Na druhý krát mi z toho vychádza priemerný blockbuster. ()

Elanornegra

Úvod fajn, spomienky ona Hamlonda, či svetle chvíľky Jeffa Goldbluma plusom. Pre mna finále ale bolo už na ostrove. Cela vulkanická erózia vyzerala famózne, ale potom to prešlo do sčasti horroru sčasti nepodarku s ďalším klonom, klona. Navyše ta stopaz bola príliš 60% ()

CampaHD

Zbytočne natocene, pokiaľ to nebude schodok ku tretiemu pokračovaniu. Howardka pekná ako vždy, ale ich chémia ku novodobemu Indimu nefungovala a vôbec, aj On nie je to čo býval keď mal doma ešte motorku. Celé je to blbé a má to mnoho bolestnych miest,prečo nie. 40% ()

radek72 odpad!

Jako když zkřížíš vetřelce s dinosaurem a namícháš to s všemi možnými hollywoodskými klišé co jde. ()

DiableBlanc

Jurský svět měl skončit prvním dílem :))) tohle je už nudné točení se kolem toho, co vlastně předvedly další dva díly Jurského parku - tedy fakt, že lidi jsou za peníze udělat cokoliv ...díky tomu ovšem je děj naprosto předvídatelný - kvůli zasazení do civilizace si divák ani moc neužije běsnění prehistorických tvorů a vlastně ani nového "mutanta" ()

eexDon

Für mich - 65%, - /děj naprosto triviální a silně nudící, až moc lekacích scén/, + /aspoň, že hlavní představitelé se vrátili, dokonce i s Jeffem, akce ušla/, hodnocení - slabší pokračování jedničky, co mě poměrně nudilo, celkově jen tak tak ()

KozelB

Bylo to šokující, spousta zajímavých herců a profíci na svých židlích a je to skoro odpad. Horší scénář se tento rok jsem ještě neviděl. Režie neustále ukazuje nějaké odkazy na předchozí filmy. Aspoň ta chemie mezi herci funguje až na toho co tahá za nitky a všechno ví a všechno organizoval. To mě hlava nebere. Nejlepší zjištění bylo, že si vůbec nepamatuji, co bylo v předchozím filmu, možná proto to mi to přišlo celé takové blbé. ()

g.i.orge

Chronologicky nejhorší díl multisérie. Nic nového (když nepočítám jednu z prstu vycucanou ještěrku). Dvouhodinový Blueray přídavek vystřížených a přidaných záběrů z předchozího dílu.  Klasický záporák, který si hraje na klaďase a v rámci touhy po velkém zbohatnutí oblbne i hlavní (naivní) hrdinku a ta potom toho správnýho klaďase. Aby pak zjistili, že je zase vojeli. Pak se všechno klasicky podělá a všichni se snaží se akorát nenechat sežrat. Hlavní tým je zpět - Zrzka, Indy, Blue a T rexačka. Ale vlastně nemají co hrát či "hrát", protože pro ně nikdo nepřichystal žádný příběh. Logika - zbytečný. I standardně vmáčknuté potecionálně otravné lidské mládě je v poho, ale zase dělá jenom kulisu. Dvě zbytečné postavy nerda a drsné aktivistky - plazoveterinářky. A přitom je to možná nejzajímavější postava a to svým původem. Opět nevyužito. Škoda. Ještěrky jsou opět skvělé, Chris je sympaťák, Bryce je v pohodě. Jeff Globlum je - jenom clickbait. :) ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá