Dobrá znamení

Velká Británie, (2019–2023), 10 h 30 min (Minutáž: 45–60 min)

Tvůrci:

Neil Gaiman

Předloha:

Neil Gaiman (kniha), Terry Pratchett (kniha)

Kamera:

Gavin Finney

Hudba:

David Arnold

David Tennant, Michael Sheen, Frances McDormand, Sam Taylor Buck, Daniel Mays, Sian Brooke, Jon Hamm, Jack Whitehall, Michael McKean, Amma Ris, Alfie Taylor (více)

Série(2) / Epizody(12)

Blíží se konec světa. Armády Dobra a Zla se shromáždily, vynořila se Atlantida, všude to vře, čtyři jezdci apokalypsy jsou připraveni vyjet. Vše se zdá být předurčeno ke svému konci. Anděl Azirafal (Michael Sheen) a démon Crowley (David Tennant) žijí na Zemi mezi smrtelníky již od Počátku a za tu dobu si na svůj životní styl zvykli, tedy zpráva o blížícím se Konci je příliš nepotěší. Kdyby jen nezašantročili nově zrozeného Antikrista, pak by možná ještě byl čas zvrátit Osud... (LenkaStr)

yawa

Knizna predloha patri k jednym z mojich najoblubenejsich knih vobec, preto som sa televizneho spracovania dost obavala. Ale nebolo preco. Takto sa to robi, ked je autorom scenaru jeden z autorov knihy. Serial bol teda ovela lepsi, ako som cakala. Verne sa drzal knihy, no mal svizne tempo a neprislo to take... hmm, lacne a roztahane?... ako ine filmove spracovania Pratchettoviek. Druha polovica poslednej casti bola uz viac menej zbytocna, no s celkom som nadmieru spokojna. Tennant a Sheen v hlavnych ulohach boli famozni. ()

CaptainAss

Pro lidi, co se jen trochu vyznají v tématech bible, tak se budou jen bavit. Ovšem pokud není někdo nějak háklivý na trochu komediální zpracování těchto příběhů. Ale David Tennant jako démon (co k tomu všemu poslouchá Queeny) a Michael Sheen jako anděl, co se spolu kámoší? Ano prosím! Servírujte to sem se stylem. Opravdu povedené, když si člověk pak otevře knižní předlohu, jako by četl scénář celého seriálu. Hlavně vztah mezi postavami a jak šikovně se prolíná ten děj je něco super. Člověku je líto to sjet všechno naráz, jelikož se u toho tak skvěle pobavíte, že to budete muset sjet ještě jednou. Super na odreagování, doporučuji všemi deseti, jen doporučuji si ty díly šetřit, když už je jich tak málo. :) ()

Cybershot

Napriek tomu že som nečítal knižnú predlohu od Neila Geimana mám pocit že tento miniseriál je perfektným príkladom spojenia kinematografie s náboženstvom a taktiež s humorným obsahom bez toho aby sa urazila církev alebo myšlienky Biblie samotnej (narážam na seriál The Family Guy). Neberte ma za náboženského nacistu čo sa tíka kritiky filmov, zbožňujem čierny humor najmä keď podpichuje církev ako spomenutý seriál Family Guy. Snažim sa povedať že tento seriál nieje niečo nad čím by si kresťania brúsili zuby pretože je podaný veľmi nevinným spôsobom. Páči sa mi myšlienka toho že démon (Azirafel) a anjel (Gabriel) majú medzi sebou "kamarátsky" vzťah ktorý spôsobuje v príbehu zaujímavé zápletky pri boji proti Satanovi a zabránení Harmagedonu a taktiež sa mi páči že napriek tomu že je tu svet rozdelený na temnú a svetlú stranu, jeden démon (už spomenutý Azirafel) sa rozhodne urobiť správnu vec a zabrániť Harmagedonu spoločne s Gabrielom. Musím povedať že chémia medzi Davidom Tennantom (Azirafel) a Michaelom Sheenom (Gabriel) je dokonalá a perfektne sedí do celého priebehu seriálu. Je to perfektný miniseriál ktorý by si zaslúžil oveľa viac pozornosti. ()

ssarka

jsem fanynka Pratchetta i Gaimana..co dodat..děkuji za zpracování a prosím,točte víc, sir Pratchett má víc než 50 knih...ale přece jen jedna jediná malá výtka...vše je tam přesně jako podle knihy- tozn.zapadá to do 1992, kdy kniha vyšla,tak proč Agnes je z Ameriky a má tablet? ()

Alisha666

Nějak jsem prošvihla předlohu (jímám se dohnat), ale vcelku fajnový počin, by se tak řeklo. Osobně malinko jakoby tam kousek chyběl k vychytávkovému britskému humoru (asi ho brzdí ten americký :D). Na druhou stranu mě to tak nenudilo jako Lucifer - nalijme si čisté svěcené vody - je to především ústřední WE ARE AN ANGEL AND A DEMON dvojicí. Trochu se to ke konci protahovalo, ale pořád to bavilo. Dala bych tři, ale že mě Gaiman seriálově poprvé bavil, tak teda čtyry. ()

vinducha

Jak Azirafel a Crowley zabránili díky spojeným silám Armageddonu natruc svým šéfům v nebi a pekle . Svět Terryho Pratcheta mě míjel , ale toto dílko je sympatické s notnou dávkou anglického humoru , v každém díle navíc cameo některých známých britských komiků a herců. ()

Damnsinead

Tvorbu Neila Gaimana mám ráda, a tvorbu Terryho Pranchetta příliš nemusím. Tahle kolaborace nedopadla nejhůř, ale taky to není žádný zázrak. V seriálu převládá vliv Pranchetta. Dopředu to táhne hlavní duo Sheen-Tennant jako anděl a démon, co se snaží zastavit Armageddon. Ostatní postavy a jejich dějové linky jsou na tom podstatně hůř, to už mě moc nebavilo. Hudba od Queen potěšila, s tím se nedá nic zkazit. 50% ()

50koruny

Škoda tej druhej série.Hneď na začiatku som mal pocit že sa po tých 5 rokoch evidentne niečo pokazilo. Bola to pravda.Záver poslednej časti bol skrátka humus. ()

Bohdy67

David Tennant zde hraje asi nejvtipnějšího démona vůbec. Je to velkej sympaťák a už v Dr. Who se mi líbil. Sheen je taky samozřejmě sázka na jistotu. Dětští herci jak bývá poslední dobou zvykem, protivní, bez něčeho co by zaujmulo. Velkým plusem je zde námět aka příběh. Ikdyž sem čekal trochu něco jiného, podat takhle armageddon to by snad záviděl i Michael Bay :) Spousta vtipů a híášek. Britský houmor je trochu zvláštní a i tady to je vidět, ale vůbec to není na škodu.... Škoda druhé série, která se příběhově a vlastně celkově zdaleka nepřiblížila té první. A po které už ani nemám chuť na případnou třetí. Ale třeba se dá do té doby svět do pořádku... 65% ()

OwlOfThebes

Musím producentům pochválit načasování, na zahnání deprese po Černobylu je to naprosto ideální. Chyběli mi jen ti druzí čtyři jezdci a vůbec celá scéna v motorestu, ale chápu, že se nemohlo vejít všechno. PS: Hoří vám auto. ()

dalia

Skvělá adaptace výborné knihy. Od výběru herců přes hudbu, úvodní znělku až po kvalitní české titulky využívající Kantůrkův překlad románu. Nemohu jinak než dát plný počet hvězdiček. ()

airt

Za mě velmi povedený seriál. Neuvěřitelná chemie mezi dvěma hlavními postavami, přijemný (občas až satirický) humor a nápadité scény. Na druhou stranu v některých chvílích zbytečně pomalé a nudné tempo a dialogy. ()

WazzapKal

Naprosto geniální Michael Sheen a David Tennant ta chemie, jako by se fakt znali už od Garden of Edden. Hudba a vizuál top. Jasně mělo to slabší místa tak bych dal 4*,ale za 3 díl a průřez historií dávám 5*. Cítil jsem v tom něco co mě v oslovilo a to už se mi dlouho nestalo. ()

Henselt

Jednou z charakteristik díla Neila Gaimana je skutecnosti, ze seriálové adaptace mu vubec nevychateji. A je jedno jestli je jen v roli autora predlohy, scenaristy nebo producenta. Zatímco knihy radim k tomu nejlepšímu s zanru, adaptace jsou vzdy podprůměrně. Opakující se vzory, zápletky a klišé, ktere jsme uz videli tolikrat jinde, nevýrazné postavy, absence budování napětí... Pokud se vam libil Lucifer, tak muzete dat Good Omens sanci. Je obsahové zhruba na stejne urovni. Za zmínku stoji jeste Michael McKean, dobre známy z Better Call Saul. Více toho Good Omens nenabízí a vydrzet do posledního dilu chce hodne premahani. ()

tehol

premyslim, proc ten serial neni zas tak dobry, jak se tvari, ze je a mam jednoduchou odpoved: ten namet je prinejlepsim prumerny (spis slaby). respektive verim, ze v knize toho bylo vic a mit to dvakrat tolik dilu, tak to bude lepsi a ne tak zrychlene, ale stejne.. o cem, ze to bylo? nebo spis, co to chtelo sdelit? ze lidi jsou vlastne super a nic se nedeje? ok, jdu se podivat na zpravy z jemenu, jak to tam pokracuje.. ps. jo a knizni humor ve filmu malokdy funguje, tak jak by chtel, tohle je jen dalsi dukaz. naopak jon hamm a jeho "i am the archangel fucking gabriel" bylo skvele ()

Dobrá znamení se dočkají další série

Dobrá znamení se dočkají další série

30.06.2021

Populární seriál Dobrá znamení podle knihy spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana se dočká druhé série. Ta vznikne pod dohledem samotného Gaimana, jenž prý s Pratchattem kdysi dávno vymyslel… (více)