Figu

Klasika v podání westernu s Eastwoodem a především klasika v podání pana Leoneho. Tenhle střed sérky má težkou výhodu v tom, že netrvá tak šíleneu ubíjející dobu, jako jeho modernější kultovnější bratříček završující sérii... V tomhle případě se to dá vydržet, i když se mi teda pětiminutový záběry na jeden ksicht, kterej žvejká vajgla a je u toho drsnej jak šmirgl, příčí jako sviňa! Tenhle druh umění nikdy nebudu uznávat! 50% ()

M.i.k.e

sice delší a s menším prostorem pro Clinta,ale taky lepší,propracovanější,zábavnější a když už je tu méně Eastwooda,tak je tu Lee Van Cleef.Samozřejmostí je Morriconeho skvělá a místy trochu psychedelická hudba.Narozdíl od jedničky bych si tohle klidně časem pustil znova...80% ()

Petoss1

Ďalšia klasika z Leoneových diel. Jednoduchý príbeh s Clintom ako najväčším bouchačom s drsným ksichtom. A všade naokolo kopa prašivých pištoľníkov, ktorí len čakajú keď im Monco nakope zadky. 83% ()

Jino

Sergio Leone podruhé ve spolupráci s Eastwoodem, tentokrát s daleko vyšším rozpočtem... a je to znát. Příběh o dvou lovcích lidí a jednom společném cíli byl odvyprávěn s velkou grácií, ale bohužel se vytratila komornější atmosféra předchozího dílu. Naproti tomu však zůstal Clintův pohled, před kterým by ztratila chuť i ta nejostřejší mexická omáčka a přibyl neméně dobrý Lee Van Cleef. Kvality Morriconiho hudebního doprovodu netřeba nijak rozpitvávat - opět je výborný. 85% ()

bourec

Druhej film trilogie, a zase to samý.Způsob natáčení,hudba,kamera.Leoneho k rozmanitosti nikdo nepřinutil, jak se zdá.50%. ()

starbrejkr

Druhá dolarovka mě bavila o krapet míň než ta první. Nevím - možná to bylo kouzlem prvního setkání, možná taky tím, že tady je v podstatě Clint Eastwood odsunut trochu do druhé linie, což mi úplně nesedělo. Ač se tak film netváří, hlavní postavou je Colonel Mortimer v podání famózního Lee van Cleefa - neskutečné charisma. Jinak moc nevím, co psát - je to opět naprostá westernová klasika se vším, co k tomu patří, snad jen vtipných momentů si tu užijeme o něco méně, i když závěrečné Moncovo počítání výdělku taky stojí za to. Rozhodně jsem spokojený, jen mi tentokrát chyběla ona třešnička na dortu, každopádně na vrchol celé této trilogie v podobě Hodný, zlý a ošklivý se nemůžu dočkat. Sledujite již brzy ve stárbrejkrových komentářích:-))) ()

tomtomtoma

Velmi krásný filmový kousek. Western plný tvrďáků, kteří neváhají pro každou maličkost navzájem se pozabíjet. Drsnost, tvrdost, syrovost, divokost je zvýrazněna gesty, strnulým postojem, kterým svým protivnikům naháněli strach. Kolty tasené s neobyčejnou rychlostí, mazanost a lstivost těch, kteří loupili, či lovili ty, kteří předtím loupili. Samostatná a přesto společná cesta dvou samotářských drsných lovců lidí Monca (dobrý Clint Eastwood) a velkého tvrďáka plukovníka Douglese Mortimera (dobrý Lee Van Cleef). Za uprchlým vězněm a nejnebezpečnějším zločincem a bankovním lupičem El Indiem (Glan Maria Volonté), schopný vůdce bandy hrdlořezů, který v prospěch svých cílů neváhal kohokoliv obětovat. Další zajímavou postavou je pistolník Indiovy bandy Wild (Klaus Kinski). Útěky, přestřelky, přepadávání, lstivost, vraždění a konečná spravedlivá odplata v drsném světě divokého západu. Perla, která je podmanivá svou drsnou atmosférou se kterou nám předkládá svůj příběh plný životní drsnosti vyvolaná chamtivostí. ()

DruidKarel

1026. hodnocený film: Proč mi to jenom trvalo tak dlouho a až po shlídnutí tohohle westernu, jsem zařadil Clinta Eastwooda do své topky mezi herci? No, asi jsem neocenil jeho herecké nadání, které bylo vždy dokonalé. Tenhle western od Sergia Leoneho se povedl a já nemám jedinou vítku. Jen nevím, proč se mi nechce do snímku "Hodný, zlý a ošlivý", ale určitě to brzy napravím. Lee Van Cleef je dokonalej parťák a jeho kolt je stejně rychlej jako ten Clinta. Fantastický záporák spolu s jeho divokou partou se pak postarali o pořádné napští. Nesmím zapomenout ale i na úžasnou hudbu k filmu, která mě fakt dostala a ještě teď si ji pískám. 5* si film jistě zaslouží a já dneska usnu se zaťatou levačkou a doutníkem v levým koutku. 5* ()

Cheeter

Po delší době jsem se vrátil k Leonemu, abych si užil další film z divokého západu. A musím opět smeknout klobouk, jak ten chlap umí točit westerny, to se jen tak nevidí. Asi nejlíp je to podle mě vidět na sbojích, protože ty samy o sobě musí být nervy. A Leone to dokáže natočit tak, aby to byly nervy i pro diváka. A to se moc nevidí, aspoň u westernů, které jsem doteď viděl já. Jak on dokáže brnkat na strunu nervů. Mimo jiné tím jsou jeho filmy tak dobré. ()

C0r0ner

V podstatě můžu odkázat na Pro hrst dolarů s tím rozdílem, že tohle bylo o kus delší a tím pádem stěží schopno uhájit čtyři hvězdičky. Už je tam náběh na Hodný, zlý a ošklivý, což z toho ale ještě pořád nedělá kdovíco. Morricone je samozřejmě skvělý, ale Leone a western obecně holt není úplně pro mě. 70% ()

zette

Velmi hutna atmosfera dela z tohoto westernu stylovou podivanou a jeden z nejlepsich filmu tohoto zanru vubec. Strasne se mi libila postava, kterou vyborne sehral Lee Van Cleef, Eastwood se s kloboukem uz asi narodil. Dale tento snimek zdobi hudba, kamera a kostymy. Puvodne jsem si myslel, ze sef bandy je uplny hlupak, svym jednanim, jak oskubat zbytek bandy me ale prijemne prekvapil a ja tomuto filmu nemam co vytknout. Davam plny pocet a doporucuji film i lidem, kteri westernu neholduji. ()

pakobylka

Příběh, který číhá v záloze jako dravá, nevypočitatelná šelma - a svůj hlad skrývá za zdánlivou ležérností. Příběh, kterému nechybí sebevědomí - a když je třeba, jde tvrdě a bez sebemenšího zaváhání za svým cílem. Jak se nakonec ukáže, opět se nehraje jen o těch "pár" dolarů navíc. Řekněme, že v určitém smyslu je to víceméně taková rodinná záležitost … ovšem daleko promyšlenější a logičtější nežli její předchůdce - western "Pro hrst dolarů" (1964). Takže tentokrát není nad čím přemýšlet - 4* jsou zcela jasné ... a zasloužené. ()

Pajky3

Já vím, asi jsem divnej, ale westerny mě vážně neberou. A většinou ani když se na scéně objeví Clint a jeho typické pončo, kolt u pasu, přivřený oči a cigárko v koutě. I když je fakt, že tady mu více než zdatně přizvukuje plukovník Van Cleef. Jedno se ale musí westernům nechat, jen málokde tak záleží na hudbě. Potažmo jen málo kde přináší hudba takovou gradaci jako ve westernech. Jenže na příběhu mi tady chybělo něco navíc a těch pár dolarů to nespasí.. ()

Juto

Druhý film v Leoneovej dolárovej trilógii nachádza talianskeho režiséra v lepšej forme ako v predchádzajúcom filme. Pre pár dolárov naviac má lepší scenár, vynikajúce produkčné hodnoty a viac postáv, ktoré vhodne dopĺňajú Eastwoodovho stoického muža bez mena. 9/10 ()

c.tucker

Opět perfektní propracovanost Sergia Leone, kterou dovedl k dokonalosti v Hodný, zlý a ošklivý. Je zde krásně vidět jeho rukopis, pohledy do očí, napětí před výstřelem (hlavně na závěr, kdy se čeká až dohraje zvonkohra). Perfektní. ()

mortak

Leone si hraje a zkoumá možnosti. Stejně tak Moriccone - jeho motiv s hodinkami se mi líbí o dost víc než harmonika. Najdeme tu skoro všechny propriety, které se posléze objeví v propracovanější formě jak Once upon a time in the west či The Good, the Bad, the Ugly. ()

messiah

Sergio Leone...SERGIO LEONE...SERGIO LEONE ano, takhle by to mělo být napsaný a ještě pozlacený. Nikdo neumí westerny líp. Vlastně ta věta by měla znít asi taky trochu jinak. V porovnání s ním "Nikdo neumí westerny". Jeho filmy jsou totiž něco víc než jen filmy. To je jako v hudbě. Vezměte si Britney Spears - to je hudba...já popík rád nemám, ale je to hudba. No a pak tu máme Mozarta...to je taky hudba, že? A to co dokázal mozart v hudbě, to dokázal Leone ve filmu, potažmo westernovém žánru. Každý jeho film je symfonií o divokém západě, s přesně budovanou atmosférou a napětím. Pozvolný začátek kdy nervy dráždí dokonalá souhra smyčců. K této se postupně čím dál více přidávají plechy aby celý koncert skončil v erupcích a orgiích celé filharmonie. Takhle by se dal asociovat průběh filmů Sergia Leoneho. Co může být pádnějším důkazem než množství filmů v TOP 200? A pak tu je ještě zvykem mít ve filmu naprosto božský herce, často Clinta Eastwooda. Právě díky filmům tohoto režiséra se stal naprostým prototypem pistolníka. Když se řekne pistolník, objeví se člověku obraz Clinta Eastwooda, o tom není pochyb. A platí to pro člověka který tenkrát žil na západě, stejna jako pro nás, jenž jsme byly rádi za Vinetoua. Pistolníka zkrátka nevidím jako Lexe Barkera, ale jako Clinta Eastwooda. Pro pár dolarů navíc je zkrátka opět naprostá klasika. Filmy z tohoto období (a straší) se mi celkově poněkud hůře shánějí, tak doufám že se brzy dostanu k dalšímu filmu, třeba Hodný, zlý a ošklivý bych velice přivítal. ()

WolfR

Producenti si šli pro pár dolarů navíc, ale díky genialitě Sergia Leoneho z toho vzniklo tohle geniální vypiplané dílo, které se řadí k největším perlám westernu. Dolarová trilogie zraje jako víno, 5 hvězd. ()