25. Český lev

(pořad)

Adela Vinczeová uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. Jubilejní předávání výročních cen České filmové a televizní akademie Český lev proběhne opět ve slavnostním stylu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v sobotu 10. března 2018 od 20:00 hodin v přímém přenosu na ČT1. Šanci získat letos ocenění mají tvůrci 15 nominovaných filmů z celkem 51 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů, uvedených do distribuce v roce 2017. O sošku Českého lva se filmy utkají v 15 kategoriích. I letos budou udíleny ceny za televizní tvorbu, a to ve dvou kategoriích. Vítězové budou v tomto roce oceněni novou soškou, křišťálovou trofejí v podobě lva, navrženou u příležitosti jubilejního 25. ročníku Rony Pleslem. Předávání cen jistě zpestří hudební vystoupení a zajímavé osobnosti české a slovenské kinematografie v roli předávajících. (Česká televize)

dainio

Tak nejdříve pozitiva. Spokojenost s oceněnými (Sláma, Nový, Kronerová, Kaiser či Spravedlnost). Bába z ledu byla prostě nejlepší. Lidský a hřejivý film, který má úspěchy po celém světě. Po delší době konečně různorodá předávka sošek. Odvedený výkon Adely Vinczeové. Za negativa považuji opravdu nevkusnou a obtěžující "píšťalku". Tahání politiky do skoro každé děkovné řeči. Vždyť tohle není politická agitace. Navíc to v násobném počtu už je otrava. Jedná se o český film a ne o politiku. Absence ukázek z filmů ve většině medailonků. Všechno kvůli minutáži, která se stejně protáhla. Paradox: na vedlejší úlohy v medailonku nominovaných ukázka je x na hlavní úlohy u nominovaných schází. No a samozřejmě ten schůdek, který před vstupem na pódium, dělal většině oceněných problém. Až na geniálního Kaisera, který filigránsky to vzal skokem. ()

Ozzy2

Velký potlesk všem, kdo plivli na hradní kreaturu.Ten mstivej, peolhanej alkoholik si nic jineho nezaslouží ()

Johny M. odpad!

Českýho lva uvádí slovenka (budiž), herci se se*ou do politiky, aby bránili svýho chlebodárce, zasmrádlou a zkorumpovanou ČT a všichni se rozplývaj nad tou úžasnou českou kinematografií. Blitka... ()

chrispe

Já si ani už nepamatuju, kdy bych si sedla a podívala se na "Lvy". Nejsem nijak zvlášť velký fanda českých filmů. Tento rok jsem se tomu rozhodla dát šanci, přestože jsem neviděla ani jeden z nominovaných snímků, maximálně viděla nějakou ukázku nebo o nich četla. Říkala jsem si, že možná právě tato ocenění ve mě probudí zvědavost nějaký snímek vidět. Škoda, že všem filmům nebyly udělány nějaké pořádně medailonky, ale to by asi ten pořad byl na půl dne. Nevím. :-) Moderátorka slavnostního předávání byla v první řadě krásná, měla i své slabší chvilky, ale celkově bych řekla, že večer zvládla odmoderovat s přehledem. Nijak nenadchla, ani neurazila. Za jiné účinkující mi bylo chvílemi trochu stydno (např. vystoupení paní Kohoutové s panem Gedeonem), no ne vždy se vše povede. To, že se do toho míchala i politika mě nepřekvapilo a neviděla jsem v tom problém. Myslím, že momentální politické dění u nás i na Slovensku zasahuje i ty, kterým to bývá většinu času jedno. Lidé tu hodnotí i hudební doprovod. No musím říct, že ze začátku jsem si říkala, co to proboha je, s postupem času jsem si asi zvykla a už mě to nerušilo. Přerušování (zrychlování) děkovaček bylo na prd, nepřišlo mi, že by se tam někdo rozkecával zas až tak dlouho a navíc by na to měl být patřičný prostor... však i proto se ten večer dělá. Potěšila mě cena pro Oldřicha Kaisera a Pavla Nového (čistě jen kvůli sympatiím, jak jsem předeslala, filmy jsem neviděla). Ale pravdou je, že právě na filmy s těmito herci se asi mrknu, i když na film Po strništi bos mě nalákala spíš ukázka s Terezou Voříškovou. ()

caba

Hodnocení si pokazili umělci,kteří pletli politiku do slavnosti filmu.Adela Vinczeová vše ustála na jedničku i když bylo vidět,že ji samotné tyto řeči nebyly milé.Také píštění ,které popohánělo umělce ke zrychlení poděkování bylo nehorázné.Dobře reagoval Pavel Nový : strčte ji někam !!!Večer probíhal svižně.Radost jsem měla z úspěchu filmu Bába z ledu.Cenu nejlepší herec v hlavní rolích si Zuzana Kronerová a Pavel Nový určitě zaslouží. ()

Hannibal1913

Byť českého lva moderujou dneska maďaři. Byť bych byl radši, kdyby se udělovali ceny moravské orlice. Byť je kategorií tolik, že bychom mohli příště dostat "leva" aj my za film o alkoholicích na babettách. Byť tohle určování "který film je vlastně nejlepší" je v podstatě pičovina a nelogika. Přes to přese všecko se na to dalo dívat... Paradoxně možná hlavně proto, že ta Banášová umí vtipkovat bez dementního hihňání allá všichni ti trapní čuráčkové Koreš, Mareš a Bouček. Zdarec. ()

boni odpad!

Ono nestačí, že český film už může jen se slzou v oku vzpomínat na slavná léta, ale ještě nám tvůrci, kteří jsou za to zodpovědní, musí servírovat takové agitační politické bláboly, kde je vám po chvíli až stydno, když si uvědomíte, že takoví idioti by měli navazovat na odkaz velikánů typu Hrušínského. Trapné, nevkusné, ale ono taky co čekat od ČT. Je opravdu urážející, a to pro každého v tomto státě, kdo má IQ alespoň nad bodem mrazu, že instituce, která je placená z povinných koncesionářských poplatků, může své absolutně jednostranné zpravodajství, respektive celkové vystupování, omluvit pouze tím, že přeci musí být svoboda slova. Svobodu slova nikdo nezpochybňuje, ale já si opravdu pod svobodou slova nepředstavuji neobjektivní informování veřejnosti, které jsme všichni nuceni dotovat pravidelným poplatkem. Je úplně jedno, koho jste volili, mně se taky Zemanův inaugurační proslov nelíbil, ale to není omluva pro vznik něčeho takového, navíc ještě pod záštitou hlavních českých filmových cen. ()

topi80 odpad!

A takhle, milé děti, to nějak vypadalo na Antichartě. Vlastně, tohle bylo ještě mnohem horší. Komedianti, na jejichž filmy dnes chodí v průměru stejně lidí jako na průměrný vesnický hasičský bál, slibují věrnost státní televizi a nedovolí, aby někdo sáhl na peníze, které jejím prostřednictvím proudí i k této hromadě neumětelů. Do toho trochy té kritiky prezidenta (vsadím se, že kdyby se tohle vysílalo před volbami, tak to má Miloš vyhrané už v prvním kole. Jediný světlý bod večera, moderátorka Adéla Banášová, už to neměla šanci tento vodopád projevů neumětelských budižkničemů zastavit. ()

Gamekeeper77

No, tak to bylo teda vzrůšo! Je jasné, že když je ve všech kategoriích nominováno pár filmů a celých 120 minut se nominace opakují pořád dokola, že to asi žádný rozmanitý a překvapivý zážitek nebude, rozhodně šel ale vyzdvihnout alespoň trochu vizuálně. Minimálně zvukovým doprovodem. Tohle byla dost katastrofa. A to pískání pro ukončení děkovaček, kdo tohle mohl vymyslet?! Pro zpestření také mohlo být v přenosu použito mnohem vice ukázek a záběrů z nominovaných filmů. A Adéla, i když jí mám jinak moc rád a dneska odvedla profesionální výkon, působila dost chladně, jako by byla "z ledu". 30%. ()

t.b.kat

Velký mínus tohoto pořadu bylo, že více času na přednes měl předávající cenu než vítěz kategorie. Bylo to nedůstojné, zvláště pokud byl po pár minutách přerušován hudbou. Politické narážky mi nevadí, jsou součástí předávání cen v demokratickém světě. Jen to potvrzuje to, jak je společnost rozdělena. Furt je dobré, že říct názor veřejně jde, možnost říci opak měl v sále kdokoliv. Vadilo mi že jsou v nominacích v jedné kategorii dva stejní lidé, obecně pravidla udílení na mě někdy působí dost rozpačitě ()

alanwilder odpad!

Festival politicky angažovaných umělců, děkuji soudruzi, ale názor si, když dovolíte udělám na vše sám! Je to hodně nefér vůči jinak výborné moderátorce... ()

jfaba

Nedívám se na ŽÁDNÉ ZPRÁVY jakýchkoli našich i cizích televizí. V sobotu večer si pustím udílení filmových cen Český lev a hle. Politika, kecy, agitace, volte toho, nevolte toho (a to už je po volbách), chraňte svobodu slova, demokracii a plno podobných rádobyagitačních keců jako za bolševika. Za to by se nemusel stydět žádný politruk v Klatovech, Janovicích a pod. O filmech jsem se toho moc nedozvěděl, a jestli tam něco bylo, tak mi to uniklo, když jsem šel zvracet. Bylo mi zle. UMĚLCI dělejte svoji práci. Na změnu politického systému jsou v demokracii volby. Adélka byla profesionální, a dobře, že tam byla. Kdyby to uváděl nějaký Čech, věřím, že by sklouzl do stejných keců jako ostatní zde jmenovaní i nejmenovaní. V minulých lvech jsem někde napsal, že už se na to nebudu dívat. Jsem zbabělec a posera! ALE TEĎ UŽ FAKT NEBUDU. 25 "dílů" stačilo. Seru na vás. Za Adélku *. Víc ani ťuk!!! ()

Ondr4H odpad!

Kavárna se mobilizuje v poslední době nějak často, co naplat že už pěkných pár let jsem z řad těch největších křiklounů neviděl něco co bych měl z dlouhodobého hlediska opravdu rád.Všichni přicuclí na dotacích, ale huba o bezpráví jim jede o stošest. ()