25. Český lev (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2018, 127 min

• Enšpígl

Bohužel se stalo to, čeho jsem se obával. Jedinou slavnostní filmovou událost v naší zemi proměnili naši umělci v neuvěřitelnou politickou agitaci. Uvědomují si vůbec naší páni umělci, že jejich až fanatická snaha to do nás mydlit má opačný efekt ? Já taky nejsem fanoušek toho rusko-čínskýho hajzlpapíru na pražským hradě, ale tahat tohle na slavnostní večer a cpát to celýmu národu z nichž půlka volí Zemana, fakt náš národ moc nespojí a hlavně vůbec se to nehodí . A pokud jde o Českou televizi, ano jistě hlídejme jeji svobodu, ale trošku mám dojem, že si spíš pár lidí hlídá svůj luxusní penězovod. Všechna čest moderátorce Adélce, která se na začátku pokusila tuhle politickou agitaci zastavit a vést to zpátky k filmům, bohužel bylo to marný. Vůbec Adélka byla jediný světlo v tomto přenosu a to jak svým přirozeným vystupováním, tak taky že jí to moc slušelo a doufám, že bude moderovat leva i příští rok už jen za to, že si neplete vyhlášení filmových cen s politickou demonstrací. Pokud jde o ceny, Bába z ledu byla loni jediný náš kvalitní film, takže ceny oprávněné jen mně trošku mrzí, že se nedostalo i na slovenskou Špínu, protože to je rovněž bomba a Terezce palec nahoru. A našim umělcům bych doporučil se kouknout na nějaké filmy z Polska a Maďarska, protože kdyby byla cena středoevropského filmu, byli by tam jen v pozici diváků, v jejich případě spíše v roli politruků. Hvězdičky dávám Adélce, krásné scéně, zajímavě oblečené Terezce a pradoxu, že předavájící má delší prostor než oceněný.(10.3.2018)

Potešilo ma, že opäť moderovala Adela, je fakt výborná, vie byť pohotová a vynájde sa v každej situácii. Jej humor je presne moja parketa. Vtip s Mečiarovou pesničkou jej vyšiel dokonale, výborne som sa bavil. Odkazy politikom mi až tak neprekážali, nebolo toho zas tak moc a súčasná situácia si to asi vyžaduje. Hudobný doprovod nič moc, píšťalka pre kecálkov bola dosť otravná a zvukovo nepríjemná, myslím, že stačilo jemne začať hrať a nie brkať na nervy. Minulý rok to bolo o dosť lepšie. Ceny sú myslím v správnych rukách. Zuzana krónerová si to určite zaslúžila a bolo cítiť i úprimný potlesk z hľadiska, takže hádam nikomu nevadilo, že to zhrabla Slovenka. Veľkú radosť mi urobil krásny song . 70%.(15.3.2018)

Po roční pauze jsem sebral odvahu a Lvy zapnul. A když už jsem zhlédl pořad celý, zkusím nějaké to zhodnocení. Tak předně, maximálně příjemně mě překvapila moderátorka Vinczeová. Za celý večer jsem zaznamenal přesně 1 její slabší moment, jinak to zvládla s grácií a snad budou tvůrci natolik soudní a osloví ji i pro Lvy příští. Naopak Vladivojna La Chia a její uskupení…to byl zkrátka největší trapas večera („krapet“ nedůstojné chování vůči oceněným). Nemůžu také opomenout snahy mnoha zúčastněných udělat ze Lvů politickou agitku. Nesouhlasím, že do pořadu tohohle typu něco takového patří a postupně jsem jásal nad každým, kdo prostě „jen“ normálně poděkoval či předal (nejvíc pobavili pánové Neužil s Pleslem). Jen kdyby se tak hloupě na všechno nespěchalo…Těžko se mi hodnotí samotní vítězové napříč kategoriemi, neb jsem neviděl úplně každý nominovaný snímek, ale minimálně v té hlavní, nejlepší film, nepovažuju ocenění Báby z ledu za žádný přešlap, spíš naopak. Celkově to vidím na slabý průměr, je co zlepšovat.(11.3.2018)

Mám trochu zkreslený pohled, protože jsem přenos neviděl, byl jsem přímo v Rudolfinu v sále, takže mi asi ledacos uniklo. V zásadě ale s večerem spokojenost, kvalitativně slabší než Oscaři, což se dalo čekat. Výsledky jsou fajn, že se Bába z ledu utrhne a posbírá to nejlepší, to se taky čekalo, radost mi udělal i Kaiser a spousta nádherných holek (o šatech Táni Pauhofové a nádherným úsměvu Terezy Nvotové z foyer se mi bude dnes zdát). Výborný výstup Plesla a Neužila, trapárna Kohoutové a Gedeona. Že tam bylo tolik Slováků, no, toho si nešlo nevšimnout, ale v nejmenším mi to nevadí, Adela Banášová je jako moderátorka fakt dobrá. Co mi ale hloupé přišlo, byla ta píšťalka a další zvuky, když děkující přetahovali. A politika? Přímo v sále mě to otravovalo, ale když tu teď vidím to kvičení zemanovců, jsem rád, že ty proslovy padly, a mám nutkání jen kvůli tomu zvýšit hodnocení o hvězdu. Jen tak dál. Nakonec, tu Svěrákovu výzvu Pět vět jsem ještě večer podepsal taky.(11.3.2018)

• Malarkey

Chtěl jsem koukat na předání filmových cen na úrovni a dostal jsem politickou agitku, u které bych byl radši, kdyby si ji někteří tvůrci nechali pro sebe a šli si ji říct někam do hospody nějakejm zoufalcům, kteří je budou poslouchat. A o to víc mě mrzí, že jejich tvorbu mám i rád, ale politická angažovanost mě u nich vysloveně sere. Jen info pro Vás, pokud to někdy někdo z Vás tady bude číst. Jděte s těmi politickými kecy do hajzlu. Koukám na slavnostní chvíle českého filmu a rád bych si je nezkazil Zemanem. Všude to stojí nějak za hovno a já bych si ty dvě hodiny radši vyplnil slavnostními momenty, které mě pobaví. Naštěstí technicky to bylo docela na úrovni a Adéla Banášová taky byla docela fajn. Nejvíc mi udělala radost, když umělce požádala o to, aby ve svých příspěvcích mluvili spíš o umění, než o politice. Ne každý to splnil a tak můžu říct, že vysloveně radost mi udělal Jarda Plesl s Václavem Neužilem a pak hlavně získaná cena Pavlovi Novému. Moc hezké chvíle Českého lva, který jinak za loňský rok byl kvalitou o dost chudší, než tomu bylo v předchozích letech.(12.3.2018)