• honajz

Už loňské výroční ceny byly ostudou, když ignorovaly docela slušné snímky, které vznikly a vše se nahrnulo jen jednomu filmu, který ale diváci mohli vidět v premiéře až o tři týdny později. A teď zase - samá Slovenka (na Českých! lvech) a samá politická agitka, která ve veřejnoprávním vysílání nemá co dělat. Ať si jdou umělci demonstrovat na Václavák, ale tohle mělo být o předávání filmových cen. Ani na festivalech politické písně nebývalo za komančů tolik politické agitky.(18.3.2018)

Adela Banášová, vlastně Vinczeová, se snažila udržet ten večer pohromadě a z její strany v podstatě není moc co vytknout, respektive bych jí nevytkl vůbec nit. Hudební doprovod také skvělý. Řeči nominovaných příšernost a bohužel nulová invence, co se večera týká. Podobně jako na Oscarech, ale ty měly alespoň ta hudební vystoupení ve větší míře. Ocenění celkem zasloužená.(11.3.2018)

Potešilo ma, že opäť moderovala Adela, je fakt výborná, vie byť pohotová a vynájde sa v každej situácii. Jej humor je presne moja parketa. Vtip s Mečiarovou pesničkou jej vyšiel dokonale, výborne som sa bavil. Odkazy politikom mi až tak neprekážali, nebolo toho zas tak moc a súčasná situácia si to asi vyžaduje. Hudobný doprovod nič moc, píšťalka pre kecálkov bola dosť otravná a zvukovo nepríjemná, myslím, že stačilo jemne začať hrať a nie brkať na nervy. Minulý rok to bolo o dosť lepšie. Ceny sú myslím v správnych rukách. Zuzana krónerová si to určite zaslúžila a bolo cítiť i úprimný potlesk z hľadiska, takže hádam nikomu nevadilo, že to zhrabla Slovenka. Veľkú radosť mi urobil krásny song . 70%.(15.3.2018)

Ach, ta politika. Ta do tohoto pořadu nepatřila. Ale země je zase rozdělená a emotivní po Zemanově inaguračním projevu. Úmělci jsou taky lidi, co chtějí říct svůj názor, tak se vyjádřili a já s nimi souhlasím. Ale těch politických narážek bylo vážně příliš mnoho, až to ten večer jenom pošpinilo a odvedlo pozornost od filmu. Stejně to ničemu nepomohlo. Co se mi dále nelíbilo byl časový tlak na ocenění. Podle mého názoru mají právo mít dlouhou děkovnou řeč jak chtějí, pokuď se vejdou do takových pěti minut. Hrozně mě štvala ta kapela, co oceněné pořád utínala nějákou píšťálkou. Poměrně nedůstojné. Celkově vůbec nechápu proč se, když je to velký slavnostní večer tak spěchalo. Tento ročník byl celkově o dost slabší než ten předchozí ve kterém se mi líbilo klavírní duo, které zde nahradila ta trapná kapela. Ale byly zde i věci, které mi udělaly radost. Vinczeová celý večer stejně jako loni velmi dobře zvládla. Opět byla vtipná, pohotová a vyvarovala se politice. Dalším potěšením bylo ocenění Kaislera, který si ho zasloužil a aspoň zase přinesl oživení v podobě své děkovné řeči. Dále mám radost z úspěchu Báby z ledu, která své sošky získala také zcela zaslouženě. Suma, sumárum, trochu slabší 3 hvězdy.(11.3.2018)

• salahadin

Já nevím, jak a proč toto vůbec hvězdičkově hodnotit. Jen napíšu JEDNU VĚC všem zdejším kritikům, kteří plácají nesmysly o jakési agitce. Prosím vás, vážení mozkomoři, zapojte mozečky a uvědomte si, že akce vyvolává reakci. Občanská nespokojenost umělců na Českých lvech NEBYLA akcí, ale reakcí!!! Takže chcete-li plivat hleny, poplivejte toho buřtguláše sedícího v Hradní hospodě a nenadávejte lidem, co svobodně vyjádřili svoje znepokojení nad nesmyslnými kdákanci Zemana a jeho podržhůlek. Děkuji. Občan Jan.(12.3.2018)