25. Český lev

(pořad)

Adela Vinczeová uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. Jubilejní předávání výročních cen České filmové a televizní akademie Český lev proběhne opět ve slavnostním stylu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v sobotu 10. března 2018 od 20:00 hodin v přímém přenosu na ČT1. Šanci získat letos ocenění mají tvůrci 15 nominovaných filmů z celkem 51 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů, uvedených do distribuce v roce 2017. O sošku Českého lva se filmy utkají v 15 kategoriích. I letos budou udíleny ceny za televizní tvorbu, a to ve dvou kategoriích. Vítězové budou v tomto roce oceněni novou soškou, křišťálovou trofejí v podobě lva, navrženou u příležitosti jubilejního 25. ročníku Rony Pleslem. Předávání cen jistě zpestří hudební vystoupení a zajímavé osobnosti české a slovenské kinematografie v roli předávajících. (Česká televize)

..Lucas..

Kromě Adely nevidím na celém přenosu asi žádné plus. Neuvěřitelná nuda, záběry na nominované mi přišly neskutečně amatérské a příliš politiky taky spíš uškodilo. Bylo mi až trapně, že tohle má být prestižní večer, co oslavuje filmy. ()

stration

Mumie Sommerová a lidé, kteří by se sami na konkurenčním trhu nikdy neuživili bráníli socialistickou ČT. A těch 5,66 mld. Kč ukradených pomocí daně nazývané koncesionářský poplatek jim nevadí. Humus. Adela celkem fajn. Ceny opět poplatné době. ()

major.warren

No šlo to. Nebylo to zlé a pod vedením Adély Vinczeové to bylo i celkem vtipné. S Výbornou a jejími lékaři na vyhlašování se to nedá srovnat. Samozřejmě některé výstupy byly slabší, stejně tak hudební doprovod Vladivojny La Chii a její pardon, debilní píšťalky. Hudba co hráli při vyhlašování, ale nebyla jinak špatná a celkem se mi i zamlouvala. Samozřejmě ty politické narážky Olgy Sommerové apod. mě doslova srali. Politika k filmu nepatří. Hned na začátku mě nasrali oceněním vedlejší herečky pro Petru Špalkovou. Hrála skvěle, ale na lva ten její výkon a ani výkon Tatiany Vilhelmové nebyl. Měla vyhrát Sabina Remundová za Zahradnictví. To byl výkon:-). Oldou Kaiserem za Po strništi bod mi zpravili náladu. Výtvarné ceny za Miladu a Lajku mě taky zrovna nenadchli a nejvíc mě nasrala hudba. Ostrouchov složí doslova geniální témata a oni to dají nějakým umělcům neumělcům za to, že zakomponují do hudby zvuk listů a větru. Jsem rád za alespoň jednu cenu pro Špínu a stejně tak za Po strništi bos. Bába z ledu, jak herci, tak scénář a režie mi udělali ohromnou radost. Bohdan Sláma si to zasloužil. ()

kajas

Oscarům se kupodivu politická agitace téměř vyhnula, o naší nejznámější filmové ceně bohužel totéž říct nemůžu. Opravdu mi nepřijde vhodné narušovat významnou kulturní událost kritickými komentáři směrem k hlavě státu (demokraticky zvolené, to je asi potřeba připomínat), proto jsem byla šťastná za každou děkovnou řeč, která se tomuto aktuálnímu trendu vyhnula. Jinými slovy, díky za Pavla Nového a také za báječnou Adelu, která moderovala snad ještě lépe než loni. Co se týče výherců, neměla jsem, snad až na herce ve vedlejší roli (Fingerovi jsem lvíčka přála víc), žádné výhrady. ()

Sabrewulf odpad!

Tak počkat. Bylo to předávání filmových cen, nebo záznam z poslanecké sněmovny? Co si ta zkur*ená ČT vůbec o sobě myslí? Oni se tváří, jak strašně jsou nezávislí a udělají z nepolitického pořadu politickou agitku? Něco jako, když vás někdo obviní z toho, že jste strašně vulgární, tak se budete následně bránit tím, že budete šíleně sprostě nadávat? Kdyby bylo pokrytectví hmota, tak by ji ta televizní žumpa mohla odvážet po vagonech. ()

WinnJets odpad!

Nerad bych ukřivdil pí. moderátorce, jelikož ta si jako jedna z mála zachovala opravdu vysokou úrověň. Zybtek byl bohužel o nabubřelosti, nadřazenosti a aroganci naší umělecké scény. Opravdu nepotřebuji, aby mi někdo říkal, co si mám myslet, či koho nevolit a už vůbec ne lidé, kteří toho v drtivé většině o skutečném životě příliš mnoho nevědí. No a s tou nestranností ČT to asi taky nebude úplně ideální, když jistá nejmenovaná parlamentní strana, která tak tak přelezla 5% hranici, se na veřejnoprávní TV zůčastnila cca. 60% politických debat a velmi usměvné bylo třeba i to, jak v ČT informovali o protestech proti demokraticky zvolené polské vládě, když proti ní demonstrovalo několik stovek či tisícovek odpůrců, tak v ČT mluvili o masových demonstracích a situaci ve studiu okamžitě rozebíralo několik pro unijních expertů. Naproti tomu, když pak vyrazilo do ulic cca 200tic. Polských vlastenců, na podporu své vlády, přešli v ČT tento fakt s naprostou ignorancí, jako by se snad nikdy ani nestal. Takže pokud včera někdo náhodou čekal příjemný kulturní zážitek, musel místo něj bohužel zkousnout nevkusnou politickou agitku... ()

Sfinkter

Příjemný večer pohřbil dojem novodobých kejklířů a komediantů, že někdo je zvědavý na jejich politický názor. Stejně jako mě nezajímá, koho volí pekař v naší ulici, mě nezajímá, koho chce za prezidenta ta a ta herečka. Chci pouze dobré rohlíky a dobré herecké výkony. Adela profesionální. ()

Eleanor05

Důstojné, profesionálně odmoderované, s vkusným vyjadřováním se k politické situaci v Česku a na Slovensku. Pro mě byl tento večer zábavnější a lidštější, než celé letošní předávání Oscarů. Akorát by příště nezaškodilo nepouštět ignorantského a s problémy moderní doby, včetně moderních technologií, nevyrovnaného Kaisera k pultíku s mikrofonem. A taky už do přenosu po dvou letech konečně můžete vrátit krátké medailonky z filmů k nominovaným kategoriím. Fakt to tam chybí, aby si divák udělal alespoň minimální představu, když neměl čas, či možnost shlédnout všechna nominovaná díla. Čisté 3*.PS: Ten pláč zdejších Zemanovců, z nichž někteří jsou rádi, že vypnuli Caps Lock a dokázali alespoň v polovině slov neudělat chybu, opravdu stojí za to. Výkvět národa, asi jako nynější politická "smetánka" u nás. :D ()

Krasus

Adela Vinczeová by snad dokázala zachránit i ten největší trapas. Nebýt jejího precizně připraveného a po všech stránkách profesionálního moderátorského výkonu, z vyhlášení filmových scén by byla laciná a nezáživná fraška. P.S. O vítězích snad ani není potřeba mluvit. Zkrátka, kde není konkurence, není vítež. ()

LexBarker odpad!

Tady si někdo předávání filmových cen spletl s politickou agitací. Vrchol trapnosti pak pro mě představoval výkřik Nevolte Miloše Zemana! Na to mě fakt nemusí upozorňovat chytrolín z televize... ()

bloodcountes odpad!

Já na tyhle kokotiny nekoukám už roky, ale dneska jsem zachytila nějaké signály, tak jsem si to pustila ze záznamu. První věc, zcela fascinující (nojo, jsem holt konzervativní škola) bylo, že českého lva uvádí slovenka. Já vím, že slováka máme za premiéra, slovenka vládne Praze a tak dále, měla bych si zvykat, ale pro mě je to pořád hodně nepřijatelný. Nic proti slovákům, ale co je moc, to je moc. Aspon byla vtipná a milá. Pak nastoupila ta pizda Sommerová a já jsem zjistila, že to bylo maximum, co jsem ochotná podstoupit. Ty nehorázný kydy o záchraně ČT bych jí nejraději vrazila do krku, blbce.Takže jsem to vypnula, tuhle špínu a žumpu mám zakázanou kvůli duševnímu zdraví. Třikrát fuj tý bandě stupidních rádobyumělců a rádobyelit. ()

ArthasKarfa

Nechápu proč se musí každý komu dají do ruky mikrofon a prostor vyjadřovat k politice, k takovému večeru se to absolutně nehodí a není to důstojné celé práci, kterou lidé na těchto snímcích mají. ()

mira007

Pozitiva: 1) Adélka Vinczenová ( Banášová ) 2) Bába z ledu 3) proslov Oldy Kaisera, který snad jako jediný nezachraňoval demokracii Negativa: 1) píšťalka Vladivojny pro přetažené řeči řečníků 2) politické apely ( jestliiže každý z řečníků apeluje na zachování demokracie a nezávislé ČT tak to má udělat jednou velkou údernou akcí a ne, že se tady sejde dvacet proslovů s nějakými výkřiky do prázdna, protože dohromady to vypadalo komicky nehledě na to, že od lidí, které ČT živí to pro "obyčejného člověka" vyzní jako obrana vlastních pozic než demokracie všech. A mám pochybnosti, že něco takového respektive v takovém množství patří na svátek českého filmu. 3) proč proboha neudělají kompletní výčet českých filmů, které šly ten rok do kiny, aby člověk viděl nějaký komplexní obrázek české kinematografie. Kdysi ukazovali všechny filmy a divák viděl z čeho vybírají... ()

adelina8

Palec dolů za politické agitace (podotýkám, že nejsem zemanovec) a za otravnou kapelu. Ovšem Adéla byla opět perfektní - vtipná a pohotová. ()

Olík

Taková klasika, vtipní předávající, trapní předávající, přirození ocenění, strojení ocenění a Oldřich Kaiser. Prostě večer v režii Adély „až z ČSFD jsem se dozvěděl, že už není Banášová“ Vinczeové, kterou považuji za ukázkovou profesionálku, co se moderátorské pozice týče. Ale co se týče politické agitky, která se táhle celým přenosem, tak drazí, vím, že umělec a angažovanost jde celá staletí ruku v ruce, ale čeho je moc, tak toho také bývá příliš.“Bába z ledu rules!!!!!!!!“ ()

Rockerman

Co se týče moderátorky, tak v podstatě platí totéž, co jsem o ní napsal loni. Co se týče údajné politické agitky, tak ta mi vůbec nevadila. Vždyť kde má herec říci to, co si myslí, než právě na takovémto fóru? Na jevišti, ani ve filmu se to nedá. A pan prezident si za to může sám. Slíbil národ stmelit a po druhé volbě i to, že nebude tak arogantní. Místo toho jen národ rozeštval a jeho arogance a různých dalších excesů je tolik, že to musí naštvat každého rozumně uvažujícího člověka. Ano, jeho právoplatné zvolení uznávám a je tedy (Bohužel) i mým prezidentem, to však neznamená, že jej nelze kritiziovat! ()