Anglický pár s malým nemluvnětem se plaví na lodi u afrických břehů. Loď ztroskotá, sice se všichni zachrání, ale záhy jsou napadeni tygrem. Rodiče umírají, miminko ukryté pod dekou zachrání gorila Kala. Odnese ho mezi členy své tlupy, dá mu jméno Tarzan a vychovává ho jako vlastního. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk, a zamiluje se do profesorovy dcery Jane. Čeká ho velké rozhodnutí. Zvolí život po boku krásné Jane, nebo zůstane se svojí gorilí rodinou? (TV Nova)

MarkHoppus

Na mě je to až příliš dětské. Věřím, že film je absolutním trhákem pro diváky do 12 let, potom už upoutá malokoho. ()

Barghest

Od Burroughsovy předlohy se to sice dost odchyluje, ale čert to vem. Tvůrcům se podařilo napsat velice sympatické postavy a přizpůsobit příběh tak, aby dokázal zaujmout jak děti, tak dospělé. Krásná animace a úžasná Collinsova hudba zážitek ještě povyšují. ()

inmax

Nádherná disneyovka, skvělá hudba.. to co udělal Elton John pro Lvího krále, udělal Phil Collins pro Tarzana. Oblíbená scéna: Úvodní píseň.. a vlastně pokaždý, když Collins zabéká :) ()

Wooke

Vtipná a zároveň dojemná rozprávka o opičom mužovi, ktorá, podľa môjho názoru, najlepšie vystihuje Tarzana. Tie filmové verzie ma moc nebavia. Som asi príliš veľké decko, no mám rád takéto rozprávky. Najviac však mám rád tú vyčesanú opicu, tá má štýl a jej hlášky sú naj! ()

PeterJon

Krásne priestorové a ručne kreslené pozadie, no trochu detinské, klasický Disney, nejako si ma to nezískalo. hudba Phill Collins, slabé... ()

Guran

Velmi dobře udělaný kreslený Tarzan. Film mého dětství. Vynikající český dabing s neporazitelným zpěvákem Petrem Mukem, nechť ať je Bůh s ním. ()

Kimkong

Na svou dobu pěkná animace, pěkné písně. Oproti filmu žádný pobyt v civilizaci ale shledání s Jane a vše okolo se odehrává jen na ostrově. ()

JosefTomas

Zpočátku byl Tarzan Stranger Like Me, ale pak jsem pochopil, že ty Two World jsou One Family a na konci, kdy byl Tarzan konečně Son of Man, tak jsem už díky skvělé vizuální stránce, perfektnímu soundtracku, co jsem si ihned zamiloval (jestli ty anglicismy nebyly zřejmé) a fantastické zábavě věděl "Filme, You'll Be in My Heart." ()

helrohir

Na tento film mám stále živé spomienky, nakoľko som ho ak dieťa pozeral veľmi často. Z dnešného pohľadu sa dá oceniť hlavne pútavý príbeh nabitý akciou. humorom, drámou aj romantikou. Z vizuálnej stránky stoja za zmienku kvalitne spracované textúry a pozadie, čo robí animáciu veľmi energickou. Opäť proste film pre celú rodinu, nie len pre tých najmenších. 80%. ()

PlysovyMacko

Známy príbeh prenesený do kreslenej rozprávky, ktorej budú rozumieť dospelí aj deti. Pesničky som videla prespievané do slovenčiny a vôbec sa mi nepáčili. Pekná animácia a veľa akcie. ()

me3x®

moc pekne... a ta klavirova verzia pocas navstevy domu tarzanovych rodicov... slzicky.... take detsky pekne.... oddychove... ()

benny159

Emotívny zážitok, podmanivá a úžasná hudba, dojemné scény, mravné ponaučenia, veľkolepé dobrodružstvo. Jeden z najlepších animovaných filmov od Disney všetkých čias. ()

YUI

Můj úplně první animovaný film. A jsem rád za to rád. Nedávno jsem se na tento film díval znova a musím říct,že na to kdy to bylo natočeno, trumfne lecjaký dnešní animák. ()

elanista1

Ako maly som zboznoval tuto knizku, nie originalnu predlohu, ale animovanu verziu s uplne rovnakym vizualom aky ma tento film, neviem co vzniklo skor ale obe su brilantne. Uz vtedy som bol z niektorych pasazi smutny a zachovalo sa to doteraz. Vztahy Tarzan a matka, Tarzan a Kerčak su nadherne a posledna scena s Kerčakom je totalny vybuch emocii. Skvela kombinacia humoru a slz, perfektna animacia a proste dokonaly animak z dielne Disney. ()

swinevenca

Když se na podobný filmy koukám poprvé jindy než v raným dětství, nabízí se, že na některých místech filmu budu trochu pochybovat o tvůrčí svéprávnosti, protože těch infantilií je až moc, ale za to si můžu sám, děti to baštěj a já nebyl vyjímkou. Na podívanou hezkej animovanej kolotoč, kterej mi původní knížku moc nepřipomínal, ale na tu chvíli nejen dobře zabavil, ale v určitejch pasážích i zabrnkal na moji ukrytou citlivou strunu. Což se teda nedařilo Petru Mukovi. ()

eMeMko

Po velmi nekvalitním Herculovi jsem měl strach, jak na tom tento snímek bude. Naštěstí se ukázalo, že kvalitní disneyovky převažují nad těmi pár slabými, takže se ve výsledku jednalo opět o povedený film. Kvalitní humor, perfektní animace (tentokráte už z větší části 3D) a samozřejmě povedená hudební čísla - to vše je koktejl, kterým nezkazíte žádný poklidný večer. ()