Star Wars: Epizoda II - Klony útočí

• Česko Hvězdné války: Epizoda II - Klony útočí (více)

Galaktická republika prochází těžkou krizí. Několik tisíc soustav se chce od Republiky odtrhnout. Vzbouřenci jsou vedeni schopným hrabětem Dookuem. Stav hrozí vypuknutím války a rytíři Jedi nejsou schopni v Republice zajistit bezpečí a řád. Amidala už není královnou a svou planetu v republikovém senátu hájí jen z pozice senátorky. Přesto je to ona, na koho kdosi spáchá atentát, při němž zahyne její dvojnice. Amidala je přesvědčená, že útok zorganizoval hrabě Dooku. Senát se snaží zajistit Amidalinu bezpečnost, a tak jsou do služby povoláni dva rytíři Jedi, Obi-wan a jeho učedník Anakin. Jejich úkolem je senátorku chránit. Pro Amidalu i pro rytíře se jedná o šťastné shledání po letech. Hlavně Anakin, který je do Amidaly stále zamilován, setkání prožívá velmi intenzivně. Hned první noc musejí rytíři zasáhnout, najatá vražedkyně se pokusí Amidalu zabít pomocí jedovatých červů. Jediové vraždě zabrání a vražedkyni pronásledují. Když se jim podaří vražedkyni chytit, přiletí odkudsi střela, která ženu zabije. Obi-Wan ukáže vražednou šipku svému známému a od něj se dozví, že se jedná o šipku, kterou vyrábějí klonovači na planetě Kamino. Obi-Wan na Kamino odletí, aby zde ke svému úžasu zjistil, že dávný představený klanu rytířů Jedi, Sifo-Dyas, u klonovačů objednal tajnou armádu klonů, jejichž předlohou byl hrabětem Dookuem dosazený nájemný lovec a vrah Jango Fett. Obi-Wan chce Jango Fetta, který před ním chce i se svým synem utéci, chytit. Obi-Wan pronásleduje Jango Fetta až na planetu Geonosis, kde vyslechne rozhovor hraběte Dookua se vzbouřenci. Obi-Wan o jejich plánech informuje Jedie, je však Dookuovými lidmi zajat. Mezitím Anakin, který měl za úkol hlídat Padmé Amidalu, ze svých snů pochopil, že s jeho matkou Shmí je zle. Proto odletí s Padmé na rodnou Tatooine, kde zjistí, že Shmí byla zajata Písečnými lidmi. Anakin sice matku vypátrá, Shmí mu ale zemře v náručí, což rozpoutá jeho hněv, který nedokáže ovládnout, a celý klan Písečných lidí včetně dětí vybije. Hrabě Dooku se mezitím snaží přesvědčit Obi-Wana, že Republika už není tím, co bývala... (TV Prima)

gizi

Proti "Jedničce" slabší - na můj vkus je tam moc citových emocí a "amerikanismů", není to už tak plynné, čisté a přirozené. 80%. ()

zekon

Tak jak byla 1 taková jako kaše k původní trojce vyhoněná trikama je toto takový dort od pejska a kočičky. Na jednu stranu už se tu něco děje a je to zajímavější, na druhou stranu to zajímavé vždy přetnou trapné romantické scény Anakina a Padmé. Lucasy Lucasy, tys tu tápal a scénář snad vznikal ve střižně. ()

ocelotak112

kdyby to nebyly star wars bylo by to 5* ale jako pocatek puvodni trilogie konci kvalitou v pulce 4-6 dilu ale mnohem lepsi nez jednicka CHristensen byl vyborny zablesky temne strany skvele! Ewan Mcgregor primerene dobry o ofektech nema cenu nic rikat vyborny a love story byla uveritelna :) ()

sidthekid

Film to nebyl špatný, ale ve srovnání ze zbytkem série docela propadák. Efekty klasicky úžasné, ale dějově zůstáváme téměř namístě. Přesto je to příjemná podívaná, která jen tak neomrzí. ()

petrce

Romantické dobrodružství na pozadí počátku galaktické války ukazuje dospívání "vyvoleného" Anakina je příjemnou částí v sérii Star Wars, ale pořád tomu něco chybí. Celkově 4,5 *, hlavně za zábavnost a vizuální stránku filmu. ()

h.madlenka

Mnohem lepší než jednička. Děj se pořádně rozjel a všechno už vidíme narýsované mnohem líp než předtím. Z velké části je to taky vztahovka. I když většinu ortodoxních fandu zrovna milostná linie asi moc nenadchla, já jsem naprosto spokojená. Myslím, že dobrému filmu nestačí jenom akce a triky (i když užasné). A těch je tu požehnaně: souboje a dokonce i úžasná bitva. A klony. Hrozně moc klonu. Celkově je Attack of the Clones moje nejoblíbenější epizoda z první poloviny: nad hrdiny a celou Galaxií se sice začínají zatahovat temné mraky, ale pořád to ještě dopadá dobře. K Epizodě III: I have a bad feeling about this. ()

LailaX

Sice jsem se zapřisáhla, že nebudu hodnotit filmy, kterým nemůžu dát aspoň tři hvězdičky, ale SW je moje modla už odmala a pokud chci obodovat všechny, nemůžu nechat Klony bez povšimnutí. Většina se mnou asi nebude souhlasit, ale Klony útočí jsou nejhorším dílem ze všech Hvězdných válek. Nevyjadřuji se k efektům, ani soubojům - ty jsou standardně vynikající. Co mne donutilo k nízkému hodnocení, byly okamžiky, kdy mne napadlo, že postavy řeknou nebo udělají, nebo zapříčiní to nejdebilnější, co by se mohlo stát a světe div se, vše se vyplnilo - výbuchem Amidaliny lodi počínaje a umíráním vprostřed věty konče. Místy jsem si tedy připadala skoro jako jasnovidka, což by se u filmu stávat nemělo. Romantika je na mne až moc kýčovitá, Hayden Christensen ani pořádně netuší, jak by měl svou roli hrát a ostatní postavy se chovají jako v křeči. Na Anakina v Pomstě Sithů nedám dopustit, ani na psychologii postav, ale Klony vážně nee. Možná, že pozitiv bylo víc, než mne napadá. Na druhou stranu, nemůžu jinak, protože negativa mi v hlavě utkvěla velmi silně. ()

Mrtvobog

Neviem, čo bolo horšie - či Jar Jar, alebo ten smrad, čo sa hrá na Anakina (to nebol nejaký menej buzerantský ksicht v holivúde?). Ale napriek tomu, že mi to kazilo skoro celý film, tak N. Portman, Yoda a útok klonov to ako-tak dokázali dať zase na správnu mieru. Ale H. Christensen sa sem vážne nehodí. A už tôbož sa to nevyrovná starým SW. ()

Oakenshield

Obecně si myslím že dvojka dopadla ze SW ságy nejhůř, ovšem je ještě pořád fajn. Díky solidním efektům, akčnímu rázu, Christopheru Lee a zelenému vtrulníku v hnědém oblečení se světelným mečem je pořád na co se dívat takže nuda nikoho nečeká. Opět zmíním to že mě mrzí H. Christensen ve stežejní roli celé ságy, ale s tím už nic neudělám :-D Celkově super na odreagování. ()

Rychleji

Bohužel, tento díl není tak dobrý, jako díl první. Ano víc akce a efektů, ale mnohem více citové břečky. Roli Liama Neesona zde zastupuje Ewan McGregor, zbytek nic moc. Za uvážení v hodnocení stojí některé vtipné scény a nenahraditelnost v celkovém ději ... 42% ()

teseth

Tento díl mi bohužel nic neřekl ani na druhé shlédnutí. Připadá mi, že GL si prostě řekl "natočím trilogii" a tak tam ten druhý díl prostě nějak vlepil. Dialogy jsou křečovité a stupidní. Výkony herců jsou naprosto fádní a nudné. Jediné proč se dívat na tento díl jsou efekty, které se tu jakštakš podařily. Je pravdou, že tento díl je v celé sérii SW nejslabší a nejzbytečnější. ()

DarkViper

Když se na tento díl, zaměříte hlouběji, vidíte proměnu charakteru osoby, která původně nebyla zlá, ale okolnosti jí vedly cestou která byla příliš sladká na to aby Anakin odolal, obrovské uznání Hayden Christensen podle mě mu role sedla na výbornou. ()

Arany

Jak vypukly klonové války? Co vedlo Anakina k prvnímu většímu nejediskýmu činu? Do Star Wars Lucas zkusil vložit něco nového, romantiku a úplně špatně to nedopadlo. První film, kde byli triky dělány kompletně digitálně a tak má Joda trochu jiný design, ale to mi nevadí... Výborná akce, výborné souvislost s ostatními díly, výborná hudba, zajímavé herecké obsazení, přijatelná romantika ,a druhá epizoda mě přesvědčila, že se dá, po svaté trojici, natočit kvalitní Star Wars film, ale úplně jiný, než je ona původní trilogie. To se nedá srovnávat. ()

Alchemilla

Vizuál úžasný, Star Wars se vším všudy, ale co ta příšerná milostná konverzace? Kino hromadně propukalo v salvy smíchu. A strašně mi chybí postava někoho jako byl Han Solo. Ale Yoda a jeho maličký mečík je k sežrání. ()

pop.z.pop

Neuvěřitelná blbost, no a jestli nás někdy navštíví ufouni a nějakým nedopatřením si přehrají tuto slátaninu, tak nás budou považovat za totální dementy. ()

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

Timothy Olyphant jako Boba Fett?

19.05.2020

Pár dní nazpátek jsme psali o tom, že si legendárního námezdního lovce Boba Fetta v druhé řadě seriálu The Mandalorian zahraje herec Temuera Morrison, jenž ztvárnil Jango Fetta ve filmu Klony útočí.… (více)

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015

11.06.2015

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

Jak se budou jmenovat nové Star Wars?

07.11.2014

Nová naděje, Impérium vrací úder, Návrat Jediho, Skrytá hrozba, Klony útočí, Pomsta Sithů. Podtituly šesti epizod Star Wars dost možná znáte nazpaměť, a teď k nim konečně přibyl i sedmý. Lucasfilm… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)