Addamsova rodina

• Kanada

• Nový Zéland

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Horor

USA, 2019, 87 min

Předem chci podotknout, že jsem neviděl žádný film či seriál o The Addams Family, proto jsem také do kina šel s tím, že od něj absolutně nic neočekávám. I přes zdejší celkem kritické hodnocení mě film nečekaně velmi mile překvapil. Sympatické postavy celé šílené rodinky, vyobrazené velmi kvalitní animací, včetně všelijakých příšerek a netvorů. Děj se odehrával v současnosti, čemuž byl také podřízen děj a život celé rodinky. Extrémně vtipné scénky a luxusní hlášky jenom podtrhují senzační atmosféru, kterou tato animovaná komedie má. Celkové pojetí a zpracování filmu jako by vypadlo z filmografie Tima Burtona. Film mě moc bavil a určitě se na něj milerád kdykoliv podívám znovu. Nemůžu jinak než plný počet. Viděno v kině 9.11.2019.(9.11.2019)

Prekvapivo nádherná animácia. Ja si nemyslím, že z takejto látky sa dá vyťažiť viac. Možno z tohto pohľadu odo mňa prísne hviezdne hodnotenie, ale som ozaj spokojný. Malo to naozaj prekrásne vtipné momenty a prakticky celý čas ma to bavilo. Trochu mi chýbal lepší príbeh, ale tak čo už. Čakal som menej, dostal som viac. Kráľom je Large, bezkonkurenčne. A to ani moc nenahovoril.(2.11.2019)

Rodinné problémy jsou nadčasové a všudypřítomné a nevyhne se jim ani nejmorbidnější rodinka všech dob. Wednesday je znuděná svým všednočerným životem a hledá útěchu v růžových končinách, zatímco Pugsleyho čeká náročná zkouška dospělosti v podobě šavlového tance. Podle zdejšího i zahraničního (Imdb) hodnocení jsem čekal něco horšího, nicméně ve výsledku jde o svižně natočený kousek s nejedním dobrým nápadem či hláškou, který se sice nikdy nestane ikonou svého žánru, ale diváka rozhodně neurazí. Na druhou stranu je však pravda, že se z toho určitě dalo vytřískat víc, protože Addamsovic rodinka oplývá velkým potenciálem.(6.11.2019)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $86,575,960Tržby Celosvetovo $131,075,960Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Povrchný balast. Sklamanie. Zbytočne spojenie z dnešnou modernou dobou to dosť dáva dole. Moc vyumelkované. Pôvodný čierno-biely seriál je pre mňa klenot. Takže potenciál tohto prima námetu je tu doslova zakopaný do zeme. Zábavnosť tak niekde na bode mrazu, fakt zle. /videl v kine: 40%/(6.11.2019)

Film má v sebe veľa dobrého, poďme však od koreňa. Snímka má problém určiť si o čom chce vypovedať a aj keď túto hlavnú myšlienku na konci filmu pochopíme, cesta k nej je veľmi kľukatá. Prvú polovicu filmu v podstate tvoria epizódne scénky - akési každodenné dobrodružstvá rodiny, ktoré sú ozvláštnené zaujímavým a jedinečným prostredím a samotnými členmi rodiny. Na rytmus filmu si rýchlo zvyknete a divák môže mať pocit, že tvorcovia sa úmyselne vybrali touto cestou, čo by bolo podľa mňa vo výsledku úplne super. Po predstavení hlavného záporáka ale máme pocit, že sa k niečomu schyľuje. Je dobré, že nevieme k čomu, je zlé, že nás to nezaujíma. Scenár sa rozhodne sledovať dve línie. Expanziu mestečka pod kopcom a túžby dvoch mladých súrodencov, z ktorých každý má nejaké svoje osobné problémy. Tieto prvky k sebe vôbec nejdú a finále v dome tak, žiaľ, pôsobí silene. Navyše snímka poprie samu seba a to preto, lebo vo výsledku sa Addamsovci v podstate stanú súčasťou spoločnosti, do ktorej vedia, že nepatria. Pri výrobe si to ale niekto všimol a tak to tvorcovia v posledných sekundách zase obrátia. Toto ma ako diváka obarilo najviac a zabilo akýkoľvek dojem z filmu. Najviac ma, žiaľ, pobavilo, že akonáhle nabehli záverečné titulky, film si iba potvrdil, že je v rade desiatok a desiatok ďalších. To znamená, že sa pre mňa vo význame zaradil k "ružovej". Jednotlivé nápady na gagy a humorné scénky sú fajn a aj keď niektoré z nich nevypália, niektoré sa celkom odvážne posunú na hranicu etiky, aby pobavili aj dospelé publikum. Ja som si osobne ale nezvykol na animáciu filmu. Netreba sa opičiť po Hoteli Transylvánia a inšpráciu by som hľadal skôr v stop-motion animácii a snažil sa o vytvorenie niečoho zapamätateľnejšieho a atmosférickejšieho. Takto snímka vypálila ako priemer, za rodinné pozretie ale nič nedáte. Teda vstupné do kina aktuálne. Viac tu: https://youtu.be/DS1coZP9aHA(31.10.2019)