Addamsova rodina

• Nový Zéland

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Horor

USA, 2019, 87 min

• jokino

Ako animák zameraný najmä asi na najmladšie detské publikum - ok, beriem to tak. Ako nejakú súčasť 1 - ďalšej, z niekoľkých "filmových" verzií "Addams family", bolo toto dielo pre mňa asi najslabšie. Dalo sa z toho spraviť podľa mňa aj niečo omnoho lepšie - niečo viac. Aj záživnejšie, vtipnejšie, lepšie spracovanie jednotlivých postáv, aj so zaujímavejším dejom, ale zrejme predovšetkým cieľová skupina divákov až tak nepustila (?), čo už..(10.11.2019)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $86,575,960Tržby Celosvetovo $131,075,960Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Povrchný balast. Sklamanie. Zbytočne spojenie z dnešnou modernou dobou to dosť dáva dole. Moc vyumelkované. Pôvodný čierno-biely seriál je pre mňa klenot. Takže potenciál tohto prima námetu je tu doslova zakopaný do zeme. Zábavnosť tak niekde na bode mrazu, fakt zle. /videl v kine: 40%/(6.11.2019)

"The Addams Family" bolo pre mňa jeden z tohtoročných najočakávanejších animovaných filmov. Mám veľmi rád túto rodinu, ich spoločné momentky a videl som potenciál na skvelú animovanú komédiu. No výsledne si film toto miesto nevybudoval a skôr sa momentálne stal jedným z mojich najmenej obľúbených animovaných filmov roku. Povieme si o chvíľu v čom tkvejú moje problémy, no najprv si povedzme, čo na filme podľa mňa fungovalo. Film podľa mňa celkom dobre zachytil osobnosti Adamsovcov. Viem v nich tie postavy spoznať a prijať. To ma teší. Keby film nezvládol ani toto, mali by sme veľmi veľký problém. Vizuálne gagy sú celkom dobré. Páči sa mi, ako si Morticia dáva na seba make up z popola svojich rodičov, Pugsleyho úvodný bombový útok je vizuálne super spracovaný, Ichabod je skvelý a Large je za klaviatúrou proste najväčší majster. A popravde ani neviem ako by mohol niekto pokaziť "Veca" a "bratranca Itta". No potom sú tu už spomínané problémy. Príbeh a animácie. Kým animácie na dome Adamsovcov a dizajny našej rodiny fungujú, tak dizajny postáv vonku a ich krásne mesto je podľa mňa absolútne bez vlastnej identity. Pôsobí to ako keby sa MGM rozhodli vykradnúť štýl iného štúdia, konkrétne Illumination. Vo všetkom to robí ten efekt. Dizajny ľudí, dizajn mesta, všetko. A je mi ľúto, strašne ma to štvalo a pútalo moju pozornosť úplne iným smerom, než bolo treba. Príbeh je tiež trošku komplikovaný, no nie v dobrom. Máme tu niekoľko dejových línií, kým reálne z nich vás nezaujíma ani jedna. Nezaujíma vás či Wednesday nájde svoju vlastnú cestu, nezaujíma vás či Puglsey zvládne svoju šabľovú mazurku, reálne vás ani nezaujíma, či zloduch filmu presvedčí ľudí aby vyhnali Adamsovcov z domu. Pretože je to staré, plné klišé a dokopy to neprináša nič nové. Po žiadnej stránke. A čo sa týka humoru, tak ako som povedal je tu pár dobrých vizuálnych gagov, no dialógy mi moc smiechu nepriniesli. Najlepší fór je na záver, kde Fester nájde rovnakú nulu ako je on sám. To ma pobavilo. A bezpochyby to bol najlepší vtip celého filmu. Inak to v sebe moc nemá. Neviem čo viac mám o tom povedať. Reálne podľa mňa film moc nefunguje. Nie je otrasný, má dobré momentky, no myslím si, že táto rodinka by si zaslúžila oveľa lepšie spracovanie. Pretože je v tom veľký potenciál. Treba len, aby si to vzal do rúk niekto iný a pracoval na tom lepšie. Hodnotenie: C(3.11.2019)

Rodinné problémy jsou nadčasové a všudypřítomné a nevyhne se jim ani nejmorbidnější rodinka všech dob. Wednesday je znuděná svým všednočerným životem a hledá útěchu v růžových končinách, zatímco Pugsleyho čeká náročná zkouška dospělosti v podobě šavlového tance. Podle zdejšího i zahraničního (Imdb) hodnocení jsem čekal něco horšího, nicméně ve výsledku jde o svižně natočený kousek s nejedním dobrým nápadem či hláškou, který se sice nikdy nestane ikonou svého žánru, ale diváka rozhodně neurazí. Na druhou stranu je však pravda, že se z toho určitě dalo vytřískat víc, protože Addamsovic rodinka oplývá velkým potenciálem.(6.11.2019)

Jeden z mnoha neškodných animáků, které vidíte a v podstatě už cestou z kina ani pořádně nevíte, o čem byly. Zápletka je banální, postavy jsou ploché, humor je přítomný, leč nevýrazný. Ode mne tři kousky místo dvou za určitou nostalgii, protože na AD jsem se tu a tam podíval v 90. letech. Jinak nic.(3.11.2019)