Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Série(3) / Epizody(30)

Recenze uživatele muti k tomuto seriálu (20)

Narcos: Mexiko (2018)

Ak je Gallardo taký väčší Kočner tak hlášky typu "máme nahrávky a mena ako minister vnútra a policajný riaditeľ" vám budú pripadať ako slovenská politická scéna, kauza Gorila, penta, drogová mafia na úrade vlády, Naka,.. . Som zvedavý kedy spravia Narcos: Bratislava, materiálu by bolo aj na pár sezón ()

Série 1 (2018) (S01)

23.10.2020: "Mexiko už vie, koho kartel nazýval krstným otcom, americkí agenti zistili, že to bol bývalý minister obrany. Generála Salvadora Cienfuegosa Zepedu minulý týždeň zadržali na letisku v USA, vinia ho z toho, že hoci viedol vojnu s kartelom, zároveň od neho bral úplatky." Ide o prvého ministra obrany, ktorý bol obvinený za pranie špinavých peňazí a pašovanie drog. Mexický minister obrany zodpovedá priamo prezidentovi a šéfuje celej armáde. ... seriál Narcos Mexiko predbehol dobu ()

Rafa, Rafa, Rafa! (2018) (S01E04)

Úžasné nadupana epizóda kde sa stane snáď všetko. V úvode je Miguel opísaný ako ten nad všetkým, ktorý nemá ani vlas na krivo, ku koncu je rád že nemá v nohaviciach praženicu. Karta sa strašne otáča ked ide robiť biznis svojho života a vôbec sa mu to nepáči. Z kráľa je za temnými hranicami Nikto a čoskoro si môže počítať rebrá. V temnej džungli nastáva brutálny plot twist serie, keď vidíme v čom lietajú veľké ryby, ktoré riadia operácie z temnoty. Čo je v porovnaní s tým nejaký Rafa? Nič, len idiot mysliaci vtákom, čo pritiahne neželanu pozornosť sťa magnet. Miguel je však ambiciózny mastermind, ktorý na hrane života vidí nové príležitosti a plány na zajtrajší biznis svojho života. ()

Kolumbijská spojka (2018) (S01E05)

Ak to nespravím ja ťa niekto iný. V tomto má Miguel pravdu. Po zrušení východných ciest cez Karibik a Floridu pôjde kokaín už len cez Mexico, takže je len otázkou času kedy to niekto prevezme. A keďže zisky z prášku sú x-nasobne vyššie, skorumpovana polícia a iné zložky by sa obrátili s ochranou tam a Miguel by s trávou ostal na druhej koľaji, bez ochrany čakajúc kto ho klofne. Chtiac nechtiac musí ísť do nového matrošu aj keď si tým dáva na čelo terč. Stávky sú vysoké ale výnosy tiež. Človek sa nestane najbohatším mexicanom bez risku. Biznis s Pablom bol proste top! ()

Legenda (2018) (S01E10)

Felix to ma ako na hojdačke, raz je na vrchole a čoskoro je na prahu smrti. Tentokrát je to rovnaké, raz kľačí pred takmer istotu smrťou, len aby sa vrátil silnejší než kedykoľvek predtým. Neuveriteľné čo ten zloduch všetko dokázal. Najsilnejšou zbraňou sú napokon staré známe nahrávky, ako sme videli napr v John Wick alebo u nás pri Kočnerovi. Ak máte nahrávky, máte všetkých v kapse. Pridám ešte jednu správu z dneška, 23.10.2020: "Mexiko už vie, koho kartel nazýval krstným otcom, americkí agenti zistili, že to bol bývalý minister obrany. Generála Salvadora Cienfuegosa Zepedu minulý týždeň zadržali na letisku v USA, vinia ho z toho, že hoci viedol vojnu s kartelom, zároveň od neho bral úplatky." Ide o prvého ministra obrany, ktorý bol obvinený za pranie špinavých peňazí a pašovanie drog. Mexický minister obrany zodpovedá priamo prezidentovi a šéfuje celej armáde. ... Narcos predbehol dobu ()

Série 2 (2020) (S02)

Sledovať Felixovu víziu celonárodného kartelu je takmer neskutočné. Na rozdiel od nepredvídateľneho pabla je Felix rozhodnutý vytvorit impérium ktoré pokryje celý kontinent a napokon poklakne aj samotná Kolumbia. Napojenie na politiku je tiež výborné, keďže vieme ako to chodí aj dnes. Politický rozmer je realistický a vďaka nemu sa dostáva Felix do najvyššej ligy. Pre mňa top postava celej série narcos ()

Kostky jsou vrženy (2020) (S02E02)

Tak ako sa v krstnom otcovi odohrávali čarovné scény na Sicílii, tu si pozrieme mexický vidiek, užšiu rodinu lokálneho šéfa. Navyše nám ukážu čo znamená legendárne mañana. Gallardo ma parádny prednes svojej globálnej vízie na ovládnutie trhu. Dokonca si správne zvážil ako si poradí s bottleneck of biznis čo je čakanie na prachy Bol by z neho dobrý CEO. Super su aj záverečné scény jeho prázdnej vily, ktoré sú v ostrom kontraste s obľúbeným opiovym dedkom. ()

Ruben Zuno Arce (2020) (S02E03)

Po doktorovi a mucitelovi je na rade Zuno, v dome ktorého zabili Kikiho. Zuno má však rodinu na vysokých miestach a tak ho chráni armáda. ()

Velký tunel (2020) (S02E04)

Tunely sa kopú, ženy sa dohadujú, väzni sa navštevujú, CIA sa s narcos dohadujú. Dnes už všetci vieme že tajní sa predali narkobarónom aby mohli ďalej pokračovať v ťažení proti Nikaragui. Vidieť to na plátne je dosť desivé samo o sebe ()

AFO (2020) (S02E05)

Prvá polka nám odsypa, začína sa nám to hýbať ()

Systém se zhroutil (2020) (S02E08)

Acosta, feds jedni aj druhí, vlastná dedina, interview, chránený svedok, voľby digitálne aj analógové ()

Volný obchod (2020) (S02E10)

Tá dohoda o voľnom obchode medzi krajinami zaznela ale musel som sa k tomu potom vrátiť lebo mi trochu ušla pointa. Nová doba ozaj nastala a zvery opúšťajú klietky. Dobrý pokec si dali napokon, Felix to má ozaj prečítané, celú budúcnosť aj každého člena. ()

Série 3 (2021) (S03)

Bez Felixa to už nie je ono, ale show must go on a kolesá mašinérie melú ďalej. Felixove proroctvo o budúcnosti kartelov sa postupne napĺňa a my vidíme vzostup a pád regionálnych kartelov ktoré medzi sebou bojujú o trasy a priazeň Kolumbie. Novým kráľom je Amado, z ktorého sa stal pašerák storočia. Jeho vízia, nadhľad a pochopenie trhu sú ozaj obdivuhodné. Amado nepatrí k horúcim hlavám severu a spojenca nachádza v top politikovi s väzbami na armádu. Ako vravel Felix, Amado je síce najslabší zo všetkých, ale kde sa dvaja bijú, on zvíťazí. ()

Como La Flor (2021) (S03E02)

v tejto časti sa skoro nič nedeje, je to taká výplň 🤷 ocenil by som viac pripomenúť kto je kto, pár záberov z predošlej sezóny by nezaškodilo, hlavne keď niektorí herci vyzerajú dosť inak. Zdá sa to len mne alebo naozaj preobsadili postavu Ismaela? Nejak nám schdudol 😃 ()

GDL (2021) (S03E04)

Na konci druhej série vraví zbásnutý Felix veľkú pravdu - kým silnejší bratia a Chapo budú bojovať o moc, slabší Amado vyjde najsilnejší. A v tejto časti sa Felixova predpoveď realizuje. Darmo, bol to mastermind a svojich ľudí poznal. Prestrelka na letisku sa mi ale páčila viac v seriály El Chapo, kde sme videli aj linku kardinála, ktorý bol v zlom čase na zlom mieste. ()

La Jefa (2021) (S03E06)

Keď tak spomínam na tieto udalosti zo seriálu El Chapo, tak si vravím že mi chýba politická linka v štýle Conrada. Takto vidíme že niekto zastrelil kandidáta na prezidenta, pravdepodobne niekto z PRI, ale nič viac. Na druhej strane, linka Vincenta je zaujímavá, konečne zisťujeme že stopa vedie k Amadovmu bratovi, ktorý síce biznis nerobí, ale užíva si aj za dvoch. Chapo je out, o ňom nevieme zatiaľ nič (ďalší dôvod pozrieť seriál čisto o ňom). Súčasný kráľ je stále Amado, presne ako predpovedal Felix. Je síce sám, ale stále drží náskok pred kladom Arelladovcov, kde preberá velenie sestrička, o ktorej temperamente sme už počuli chýry z predošlých častiach. ()

La voz (2021) (S03E07)

Časť by sa mala volať asi Mayo, lebo on je hlavným hrdinom tejto časti. Krevetky skončili, ide sa na špinavú prácu. Zabasnuty Ismael má stále svoj šmrnc, vidno že je boss a vie čo sa bude diať, aj keď všetko sleduje z basy. Ten jeho ksicht je fakt niečo 😃 ()

Poslední tanec (2021) (S03E08)

Áno, ide o výplň pred finále, niečo mi tam ale chýbalo, či už napínava prestrelka, alebo prevedenie hľadania brata. Možno je to aj tým že Arelladovci momentálne nič nerobia, len sledujú ako sa im rozpadá biznis. Každopádne som rád videl Felixa, aj keď len na moment. Trochu mi v sérii chýba dejová linka opioveho dedka zo zálivu, celá tá pašerácka trasa je mimo. ()

Zúčtování (2021) (S03E09)

Amado, armáda ide po každom len nie po tebe. Náhoda? Ani nie... ()

Život ve válce (2021) (S03E10)

Ak ste po druhej sérii pozerali seriál El Chapo, tak vás neprekvapí antiklimaxovy koniec Amada. Kráľ nebies dolietal celkom originálne, na to že vo svete narcos sa skončí buď v base alebo s guľkou v hlave. Ostatné postavy mali trošku predvídateľný koniec, ako napr policajt na voľnej nohe. Celkom mi chýbala dokrutka s Pachom, kde sme videli plánovaný záťah, ale netušíme ako skončil max ak si niekto pamätá jeho osud z pôvodného narcos). Na záver mohli povedať koľko novinárov každý rok zomrie v Mexiku aj v súčasnosti, aby bolo jasné že tento boj pokračuje a asi nikdy neskončí. Uvidíme či bude ďalšia séria, keďže chapov osud bol dobre zmapovaný v samostatnom seriáli. ()