Bažina

(seriál)
Trailer 2
Polsko, (2019–2023), 15 h 11 min (Minutáž: 48–61 min)

Jan Holoubek

Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Magdalena Walach, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski, Gabriela Muskała (více)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(17)

V polském městě na začátku 80. let najdou zavražděnou prostitutku a vedoucího mládeže. Policie ale s případem zachází tak, že vzbudí podezření dvou novinářů. (Netflix)

Trailer 2

JohnnyD

Trochu priveľké sústo pre tvorcov, ale som aspoň rád, že ich nikto nenútil do ôsmych častí. Zápletka aj jej rozuzlenie je fajn, taktiež atmosféra Poľska osemdesiatych rokov (teda až na účesy, ktoré sú maximálne nedôveryhodné), poľština je úplne rozkošná a celkovo si to udržuje vysoký level profesionality. Bohužiaľ scenár je dosť nevybrúsený, celá tínedžerská línia je smiešna, vyšetrovanie je pomerne náhodné a aj tak si musia tvorcovia pomáhať flashbackmi a indíciami, ktoré novinári nedokážu odhaliť. Ale aj tak som za to rád a dúfam, že takýchto stredoeurópskych (a balkánskych!) quality TV od HBO a Netflixu bude čím viac. ()

Morholt

Upřímně řečeno tématicky to zase není nic extra. Novinářů bádajících politikům i policistům navzdory už tu bylo a bude x. Nicméně seriál se v tomto případě může opřít o dobovou atmosféru, která je jednoduše vynikající a totéž se dá říct o výborně napsaných postavách zahraných neméně výbornými herci. A jako v mnoha podobných případech tu přidanou hodnotu tvoří prostředí nám blízké. Nicméně v některých chvílích jsem měl pocit, že vhodnějším formátem by byl dvouhodinový celovečerák a jisté výhrady mám i k úplnému závěru. Každopádně buď jak buď, Poláci opět trefili do černého a po filmovém se rozhodli dobýt i seriálový svět. A jsou na dobré cestě. 80% ()

DwayneJohnson

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle mi vážně moc sedlo. Od začátku až skoro do úplného konce. Nebýt úplně závěrečného odhalení, tasil bych možná známku nejvyšší. Perfektní zobrazení doby, dobří herci a velice zajímavý příběh, který neustále kličkuje a odhaluje pořád nová tajemství. Žádný Učitel, nebo Wataha, Bažina je spolu s Oslněni světlem jasným adeptem na seriál desetiletí made in Poland. ()

zette

Zdarila rezie a zajimavy kriminalni pribeh zasazeny do pocatku 80. let, nekde na polskem malomeste. Atmosfera vyborna, divaka necha v napeti od zacatku do konce. Dobre vykresleni postav, pekne herecke vykony a plus za Magdalenu Walach. K plnemu poctu chybi vetsi moment prekvapeni nebo neco originalniho, divak ma pocit, ze uz vsechno nekde videl... ()

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

moc rád bych dal víc,protože ten vizuál a atmosféra socialistického Polska je tu opravdu lahůdková a moc pěkně se na Bažinu kouká.Bohužel to hlavní - příběh - mě nedokázal naplno vtáhnout.Pořád jsem po velmi dobrém začátku čekal,že se pořádně rozjede a najednou byl konec.Jsou tu sice povedené momenty,ale po traileru jsem očekával trošku větší drive a tah na bránu a díky tomu mi tak seriál nakonec nesedl tak jak jsem doufal...60% ()

• Natáčanie prebiehalo v oblasti Sliezske vojvodstvo, v mestách Katovice, Ratibor a Zabrze. (Real Tom Hardy)