Bažina

(TV seriál)
Trailer
Krimi
Polsko, (2018–2021), 9 h 56 min (Minutáž: 49–61 min)

Jan Holoubek

Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Magdalena Walach, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski, Gabriela Muskała, (více)

Série(2) / Epizody(11)

V polském městě na začátku 80. let najdou zavražděnou prostitutku a vedoucího mládeže. Policie ale s případem zachází tak, že vzbudí podezření dvou novinářů. (Netflix)

Trailer

Malarkey

Polsko opět vystrkuje růžky směrem k evropské kvalitě a představuje pětidílnou minisérii, která vyniká atmosférou 80. let, standardně kvalitními hereckými výkony, kde dvěma vyšetřovatelům musíte fandit, byť na nich není nic vysloveně seversky zvláštního a k tomu se kocháte vraždou, která je protkaná politikou a ta dále otvírá neprobádanou minulost tamních polských pohlavárů. Za mě skvělý zážitek. ()

Dudek

Hodně uvědomělé jak v ději, tak v celkovém pojetí. Seriály, které se ohlíží zpět do područí komunistického režimu jsou stále aktuální a populární. Rojst podobně jako české Bez vědomí se však neohlíží s milým úsměvem ani dávkou nostalgie, ale ukazuje minulost bez příkras. U kriminálek je vždy pro diváka mnohem atraktivnější, pokud se vyšetřování chopí někdo mimo policejní struktury a ještě lepší je, pokud tento vyšetřovatel proti policii i stojí. To je něco, co se tu tvůrcům samozřejmě nabízelo úplně samo a funguje to na jedničku. MO tu sice nemá příliš prostoru, ale pokud jej dostane, rozhodně se nejedná o příjemné shledání. Můžeme vytknout, že seriál příliš prvoplánově pracuje se šablonami, ale vzhledem k výtečné atmosféře to není něco co by výrazně ubíralo na jeho divácké atraktivitě. ()

DwayneJohnson

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak tohle mi vážně moc sedlo. Od začátku až skoro do úplného konce. Nebýt úplně závěrečného odhalení, tasil bych možná známku nejvyšší. Perfektní zobrazení doby, dobří herci a velice zajímavý příběh, který neustále kličkuje a odhaluje pořád nová tajemství. Žádný Učitel, nebo Wataha, Bažina je spolu s Oslněni světlem jasným adeptem na seriál desetiletí made in Poland. ()

JohnnyD

Trochu priveľké sústo pre tvorcov, ale som aspoň rád, že ich nikto nenútil do ôsmych častí. Zápletka aj jej rozuzlenie je fajn, taktiež atmosféra Poľska osemdesiatych rokov (teda až na účesy, ktoré sú maximálne nedôveryhodné), poľština je úplne rozkošná a celkovo si to udržuje vysoký level profesionality. Bohužiaľ scenár je dosť nevybrúsený, celá tínedžerská línia je smiešna, vyšetrovanie je pomerne náhodné a aj tak si musia tvorcovia pomáhať flashbackmi a indíciami, ktoré novinári nedokážu odhaliť. Ale aj tak som za to rád a dúfam, že takýchto stredoeurópskych (a balkánskych!) quality TV od HBO a Netflixu bude čím viac. ()

Real Tom Hardy

"DO YOU KNOW HOW BLOOD SMELLS? THAT'S HOW HE SMELLED." ---------- Poľská kinematografia je na vzostupe a Rojst je jeden z jej mnohých žiarivých exemplárov. Atmosféra ťaživá, ponurá, špinavá, kalná ako bažina, ako celé socíkovské Poľsko, nádych, tón a štylizácia originál východná Európa, až som mal miestami pocit, že sledujem Zvjagincevov opus Nelyubov. Nič viac si priať nie je nutné. Iba viac epizód. ()

• Natáčanie prebiehalo v oblasti Sliezske vojvodstvo, v mestách Katovice, Ratibor a Zabrze. (Real Tom Hardy)