Reklama

Reklama

Bažina

(seriál)
Trailer
Krimi
Polsko, (2018–2023), 14 h 26 min (Minutáž: 45–61 min)

Režie:

Jan Holoubek

Hrají:

Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Magdalena Walach, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski, Gabriela Muskała (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(17)

Obsahy(1)

V polském městě na začátku 80. let najdou zavražděnou prostitutku a vedoucího mládeže. Policie ale s případem zachází tak, že vzbudí podezření dvou novinářů. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (57)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Zajímavý polský krimi seriál z počátku 80. let. Děj se zaměřuje na dva novináře, kteří se nechtějí smířit s oficiální verzí místních vražd a snaží se jim přijít na kloub. Prostředí ale není moc přívětivé a hází jim klacky pod nohy. Vůbec to není jednoduché v tehdejším socialistickém Polsku. Hodně se tam kouří. Všechno je pro propojené a všechno souvisí se vším. Toto město má za sebou temnou minulost a ta ho provází i 2. sérií. Ta se posouvá o 13 let dopředu, tedy do roku 1997. Vyšetřuje se smrt mladého chlapce a protržená hráz. Pomocí flashbacků zjišťujeme, co se tam dělo s Němci po válce a jaké to mělo následky pro jednotlivé postavy. Druhá série je ještě lepší a zamotanější. "Nech to plavat!" ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Veľmi dobrý poľsky seriál, ktorý napriek tomu že kritizuje socialisticky režim v Poľsku zároveň donúti človeka zamyslieť sa. Áno, vraždu sa režim snažil ututlať ale na druhej strane svojim (krutým) spôsobom chránil mladé dievčatá pred jedným z predstaviteľov režimu. Áno, média boli pod obrovskou cenzúrou ale nebolo povedzme to že sa masovo neinformovalo o samovraždách (aj mladých) ľudí na niečo dobré? Stačí si pozrieť čo v kapitalistickom svete vyvolal seriál 13 reasons why...Ľudia a príbeh ktorých seriál zobrazuje sice žili v inej dobe ale našli by sme ich medzi sebou po celom svete. Závisť medzi teenagermi, policajt ktorý verí v system tak že nečaká že ho môže zradiť vlastný kolega, mladý ambiciózny novinár s veľkymi plánmi ktoremu sa už nepači jeho tehotná manželka a vrhne sa pod prvú sukňu, dospelý chlap znechutený zo všetkych a všetkeho ktorý by najradšej niekam utiekol. Hocikam kde by to mohlo lepšie. Ale viac k samotnému seriálu. Skvelí herci, vyborná dobová atmosféra a zo seriálu priam cítiť takú tú neistotu medzi ľuďmi. Vie že viem? Slovenské serialy ktoré ponukaju naše stanice nedokážu ani zďaleka ponúknuť niečo, čo v mysli človeka rezonuje ešte veľmi dlho po záverečných titulkoch. Vyborný príbeh ktorý prinuti človeka zamyslieť sa či sa svet naozaj tak strasne za poslednych 40 rokov zmenil. ()

Reklama

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série ani neoslnila, ani neurazila. Navíc jsem myslel, že půjde o jednorázovou záležitost bez pokračování, proto mě druhá řada překvapila. Ta mi nakonec přišla i lepší, jak ta první. I tak Rojst není tak ostrý jako Dozvuky nebo Volyň, byť potenciál by k tomu byl a určitě by seriálu hodně pomohl. ()

petikacka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nooo, dobový vizuál 80.-ek je perfektní. Příběh na začátku vypadá jako výborná zápletka. Ovšem postupem děje se to napětí kamsi vytrácí, tempo se jaksi zpomaluje a na konci se rozplizne nějak do ztracena. Nebylo to úplně špatné, ale takový "Učitel" byl určitě lepší. No a náš seroš "Svět pod hlavou" byl určitě o několik levlů výš. Za mě 65% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„PROČ SE KURVA SERETE DO CIZÍCH VĚCÍ…“   Investigativní novinařina v s Polsku osumdesátejch let minulýho století… Mám tyhle příběhy z dob „normalizace“ (byť Polský) rád. Stylem mi to kapku připomínalo naši Pustinu. Takový fajn „socialistický“ krimi!   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky znejistím, když se najde mrtvá štětka.  2.) Jsem zvědavej na Polský „Osumdesátky“.  /// Thx za titule „Markéta Klobasová“.                PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Galerie (149)

Zajímavosti (2)

  • Natáčanie prebiehalo v oblasti Sliezske vojvodstvo, v mestách Katovice, Ratibor a Zabrze. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama