Příběh filmu Přes prsty se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale stejně nakonec zamotá svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí Jíra (Jiří Langmajer). (CinemArt)

Xmilden

Už dlouho mě Langmajer svým výkonem takhle nestrhnul. V našich končinách je často nebetyčný problém natočit sympatickou soudobou komedii, která se za každou cenu divákovi nepodbízí svou laciností. Petr Kolečko je zcela určitě jeden z mála našich tvůrců, jejichž tvorbu je dobré pozorněji sledovat. Škoda závěrečného volejbalového turnaje, který mírně sráží výsledný dojem. Holky ač předvádějí sympatické herecké výkony, tak ty sportovní jsou velmi slabé. 60% ()

-bad-mad-wolf-

Budu se tvářit, že mě tu nikdo neviděl a dam tři hvězdy, jelikož jsem několikrát vyprskl smíchy (několik skvěle afektovaných absurdních sitcom situací - jako fakt!) a ústřední trojka je roztomile bizarní skupinkou tragédů s potenciálem. Kolečko se sice bez dozoru Prušinovského už několikrát zazdil, ovšem proti jiným přiblblostem z tuzemského rybníčku má tenhle film... prostě o kolečko víc. 5/10 ()

LiVentura

Je to obyčejný vykonstruovaný milostný trojúhelník, který jen čerpá se sympatií dvou hlavních hrdinek.. Langmajera nechápu, jak mohl někdo vynést v českém filmu až na piedestál "Homme fatale"?!! Neživotné, ale Kolečko má originální metodiku zobrazování, takže svým způsobem to je originální story... ()

filmfanouch

Petra Kolečka mám rád. Scénárista stojící za legendárním seriálem Okresní přebor nebo čerstvý MOST! nebo hodně fajn Trpaslíkem, Lajnou nebo Čtvrtou hvězdou. Jen je škoda, že když Kolečko většinou stojí jako scénárista u povedených seriálů, tak moc dobře se mu nevede u těch filmů. Jasně, Poslední zápas Pepíka Hnátka se povedl a původnímu seriálu nedělal ostudu, takové Zakázané uvolnění nebo dokonce Bajkeři za zmínku nestojí radši vůbec.Nejsem ani kdovíjaký fanda Ševčíkova Masaryka, Kolečkovi ale přeju, že právě za Masaryka dostal Českého lva, jenom mi přijde líto, že ho dostal právě za Masaryka. Každopádně úspěšný scénárista má občas tendenci udělat si i svůj režijní debut. A Kolečko si po téměř dekádě psaní řekl, že přišel jeho čas. A Kolečkovým debutem se stala komedie Přes prsty, jejíž propagace by stála za nějaký ten feministický rozbor, onen rozbor samotného filmu ale není vůbec potřeba. Jednoduše proto, že toho není zase tak tolik rozebírat! Přes prsty sází na nejúspěšnější český žánr, tedy komedii. A sází také na druhý nejúspěšnější tuzemský žánr, tedy romanci. A já vlastně nemám problém s tím, že se v 75-80% tuzemské tvorby sází právě na tyhle dva žánry a faktem, že výjimky jako Nabarvené ptáče nerostou na stromech. A především jsem pořád doufal, že se Kolečko vyhne standardům. Že dodá těm českejm komediím něco co jim většinou chybí- funkční postavy, originální vývoj děje, originální a ZÁBAVNÉ vtipy nebo a funkční dialogy. Možná bych chtěl od toho posledního až příliš, ale je to přece proboha Petr Kolečko. Tak kde je ten problém ne? No problém je pravděpodobně ten, že není problém v tom, že by scénář Přes prstů nefungoval. Jenom nefunguje tak jak je natočen. Kdyby Kolečko opět zůstal jenom za psacím stolem, nemusel bych mu vlastně vůbec nic vyčítat. A jakožto režisérský debutant se mu dá hodně snadno odpustit a to je důvod proč nad Kolečkem hůl nezlomím a jeho další scenáristikou a případnou režijní tvorbu budu nadále sledovat i po Přes prsty. Kdyby to nakonec točil Jan Hřebejk, který už sice pár let točí nemastné neslané věci a časy Pelíšků jsou asi definitivně pryč, možná by ten film mohl fungovat líp. Ale jen MOŽNÁ a navíc nějak předpokládám, že scénárista prostě danému scénáři rozumí nejvíc a proto je i možná nejlepší když si scénárista natočí svůj scénář. Jen je škoda, že to Kolečkovi úplně nevyšlo. Kolečko měl naštěstí štěstí v tom, že se mu povedlo dostat Petru Hřebíčkovou, protože jestli někdo táhne Přes prsty nahoru tak je to ona. Přes prsty sice nemají silné ženské postavy, nemají ani chytré ženské postavy, Hřebíčková je ale sympaťačka a jako hlavní hrdinka funguje. Jiří Langmajer je fajn, jenom je s ním problém, že znova hraje klasického baliče žen, který sbalí vše co se kolem něj pohne a on přitom mrkne. Jestli je tam ale někdo kdo dokáže prodat nějakou hlášku, je to většinou bohužel jenom Langmajer. Nikdy jsem Beach nehrál a nedokážu tak posoudit jestli jsou Přes prsty skvělou ponorkou do života beachových hráček, nějakej Beach tam ale vlastně ve finále není důležitej. Jasně, staví se na tom ta druhá část zápletky a vyvrcholení, ten film je ale především o svůdníkovi Langošovi, kterýmu se podaří sbalit obě hlavní hrdinky. Sem tam hezkej pohled na beachový hračky v bikinách (i když stavit kampaň zrovna na nich mi přijde vysoce úchylné), sportovní film to ale rozhodně není.. U střihu se zase bohužel příliš často používá prolínačka, kterou nemám v lásce. A samotnej střih bez prolínačky bolí hodně. Především chybí nějaký náznak skriptu na placce, jednoduše proto, že se postavy na plátně občas hýbou z místa na místo bez žádného pohybu. A občas se dokonce některý záběr požije víckrát. A z toho už bolí nejen oči ale i hlava. Bohužel se příliš často opakuje stejná hudba a občas dokonce jedna skladba skončí a následně hned poté začne skladba druhá. To není příliš dobrý nápad, tenhle film to ale bohužel nebere v potaz. Asi po hodině mě to už přestalo bavit, jednoduše proto, že jsem věděl jak se děj bude vyvíjet a nejenom, že jsem to nepotřeboval vidět ale vlastně mě to ani nějak nezajímalo. Jeden zvrat na kterém chce Kolečko nějakých 20 minut před koncem stavět je jinak už další půlhodinu nazpátek snadno prokouknutelný pokud člověk zapne mozek a především nabídne problém v časové kontinuitě. Nebudu ho tady rozebírat, napovím ale,že má něco společného s Olympijskými hry v Atlantě v roce 1996. To je mimochodem do roku 2019 23 let a právě díky jenom těm 23 letům se vyskytuje jeden zásadní časový problém, který by pravděpodobně nedokázal aktuálně vysvětlit ani Kolečko. Což mě prostě od tak výtečnýho scénáristy mrzí. Přijde mi vlastně škoda, že to Kolečkovi nezrežíroval třeba Prušinovský. Je sice otázka jestli by do toho Průša šel, rozhodně by ale dal Přes prsty nějaký ksicht a minimálně by to bylo funkčně natočený. Kolečka mám rád, nejsem si ale jistej jestli správně dokáže jako režisér vést herce, prodat humor nebo udělat film nějak atraktivní. Peklo jako Bajkeři se nekoná, Přes prsty ale nejsou o nic lepší. A to je na tom ta škoda. U Kolečka si píšu puntík, ale lámat hůl nad ním fakt nebudu. Za MOST! si to nezaslouží... () (méně) (více)

Pepinec

Když napíšu, že je to zatím nejlepší Kolečkův film, tak co? Je to pochvala? V jeho případě asi jo... Hele, já nebudu psát, že takovejhle blábol dokáže sepsat každej. On by se totiž někdo mohl zeptat, proč když jsem tak chytrej, tak taky něco nenapíšu, že jo? Já totiž asi nepotřebuju, aby tady o mně nějakej Pepinec psal, že jsem filmařský ťululum, který má o Kolečko míň. Netvrdím, že nemám rád povrchní zábavu. Mám, ale nerad se při ní cejtím trapně. A tady to teda bylo prožitkově kostrbatý jako Langošův běh po Praze... Uznávám, že tohle je filmová recenze jak noha, ale nebyl jsem to já, kdo vymyslel, že odteď budeme recenzenti. ()

Big Bear

Venku hnusně, mokro, bahnivo a tak snad proto mi film lehce sednul. Sice jsme ho s kumpány na chalupě nejprve asi po prvních 10 minutách vypnuli, ale tak nějak jsem měl chuť na něco letního a ano i na natřásající se prdelky volejbalistek a tak jsem mu tentokráte už sám dal šanci. Řezníčková ač čtyřicítka je ještě pořád kus pěkný ženský a její bříško by jí mohla závidět leckterá o 10 let mladší kolegyně. A zrzka Nesvačilová svým zjevem už zaujala ve vícero posledních českých u mne dvouhvězdičkových filmech. Bohužel na rozdíl od Hřebíčkové hrát moc neumí. Kdo byl vpoho byl Langoš s vousy připomínající Dana Vávru :-). A dobrej byl celkem i Dyk. Celé je to takové dost romantické, místy se ale i zasmějete. Oproti jiným soudobým hororům nakonec přitlačím míč nahoru a dávám za 3 . * * * ()

Bigrambo

Pouze další česká komedie s jednoznačným instantním parametrem. Langošovi se sice daří docela dobře hláškovat a Peťulce se daří vypadá nádherně! Ale jinak je to od Petra Kolečka docela zklamání… Bonus pro mě: cameo plameňákového kuchaře Radovana Klučky :-D ()

mchnk

Žel, taková česká komediální klasika, trapně předpověditelný, romanticky-sexistický flák v tuctové režii na jedno použití, ve kterém Jirka Langmajer mrhá svým hereckým talentem, ale zachraňuje, co se dá, to se musí nechat, chvílemi povedené hlášky prezentuje opravdu výborným způsobem, ale člověk ho tak trochu lituje, stejně tak inspirativně vitální Zdenu Hadrbolcovou, která v pár větách dokáže víc, než někteří "herci" v celém filmu. Každopádně nepochybuji o tom, že většinové publikum se bude královsky bavit. [Kino Citadela - Litvínov] ()

kingik

Kolečkova svérázná interpretace rozchodu Kiki a Maki. Petra Hřebíčková s Denisou Nesvačilovou si přes síť pinkají Langoše. A ten už je pomalu směšný s tím, jak mu filmaři neustále přisuzují role svůdců všemožně "svůdné" image. Ovšem jakmile jsem přistoupil na to, že Jiří Langmajer svede ženu každé věkové kategorie, větší problémy jsem už s filmem neměl. Ano, Vojta Dyk je kvůli scénáři neodvolatelně trapný až neužitečný, nicméně vypadal, že mu albánské ovzduší (viz film) vzalo veškerý rozum, tudíž mám k jeho výskytu vtipné vysvětlení. Petr Kolečko se ukázal coby neotřelý režijní panic. O plážovém volejbale jeho počin až tak není, zápasové dění si nechá film až na finále, ve "zbytku" se řeší vztahové peripetie i krize v ustáleném ženském sportovním duu. Ústřední ženský tandem je komediálně sympatický, sexuální i jiné polohy příkladně zvládá a k tomu jim notuje Burma Jones i Abraxas. Kolečko zvolil originální tvůrčí přístup, diváka nezatěžuje úmornou sportovní terminologií a herce dostává frekventovaně do různě komediálních pater, kdy je někdy cosi trapného vykoupeno něčím neotřelým a v rámci žánru nepříliš viděným. Zaujmou vypointované dialogy, pochopitelně nechybí ani touha jít proti proudu, to je poměrně zvoleno ve tlumené formě, a v neposlední řadě je kladen důraz na sexy vysportovaná ženská těla, hlavně pěkně formované zadky hrají prim. Explicitní nahota ale k vidění není, vteřinový záběr na pánské přirození je takřka nepostřehnutelný, obnažená Denisa Nesvačilová se ke kameře točí nejraději zády a Petra Hřebíčková nabídne ze svého nahého těla relativně nejvíc. Plážové písky dosud nezažily větší vztahové represálie, jaké nám předhodil Kolečko a spol. Zkusme tedy s jeho hormonálně rozhozenými hrdinkami (s)pinkat. 8/10 ()

DJ Obelix

Petr Kolečko UMÍ psát vtipy, ale bohužel neumí moc dobře režírovat. Není náhodou, že nejlépe jeho scénáře fungují pod režijní taktovkou Jana Prušinovského. Mám takový pocit, že sám Kolečko se nedokáže krotit a má pocit, že každá jím napsaná "hláška" je darem lidstvu, která musí mermomocí na světlo světa. Bohužel čtyři z pěti takový na sílu tlačených hlášek působí neskutečně trapně. OVŠEM ta jedna, která funguje, stále převyšuje naše sterilní komediální prostředí o několik délek (zde např. legová terminologie). Neuvěřitelně přestřelený film. Hvězdičku navíc dávám za odvahu natočit v dnešní době tak neskutečně šovinistickou komedii. Jako protiklad hyperkorektní době to funguje překvapivě dobře. ()

Filmmaniak

V seriálových počinech scenáristy Petra Kolečka alespoň často figuruje Jan Prušinovský coby tvůrčí autorita revidující jeho scénáře a dodávající jim dramaturgicky pevnější a věrohodnější tvar, zatímco v Kolečkově filmové tvorbě tato autorita znatelně chybí a výsledkem je mnohdy nevtipný, sexistický a hloupý blábol (viz též Bajkeři či Padesátka). Komedie Přes prsty není výjimkou, přičemž Kolečko ji i režíroval (což původně nebylo v plánu, šlo o nouzové řešení) a ku prospěchu věci to není. Děj filmu je otřesný a šovinistický a kromě toho má snímek zásadní problémy i s vypravěčským tempem, nepřesvědčivými dialogy, prkennou a neobratnou realizací mnohých scén i s křečovitou či v lepším případě rozpačitou prací s humorem. Ženy tu hrají roli iracionálně uvažujících fyzických objektů určených zejména pro vizuální a sexuální potěchu, a to včetně dvojice hlavních hrdinek, které jsou předurčeny skončit v posteli i s chlapem, kterého ještě před pár hodinami považovaly za starého, odporného úchyla (ale pak se pousmály jeho poznámce týkající se jejich pozadí). Muži se chovají jako hovada, ale nejsou za to nijak postihováni ani káráni, ženy jim i tak bez okolků podléhají a každou špatnost okamžitě odpouštějí. Langmajerova postava je vykreslena jako zkušený svůdník, který nakonec udolá každou, aniž by se musel nějak moc snažit, ale přitom jde zároveň o zhuleného manipulativního povaleče, který bez vyžádání předvádí své přirození na veřejnosti a je přesvědčen, že s ženami spí pro jejich vlastní dobro. Když se pak žena ohradí, je to považováno za hysteričnost a přehnanou reakci (viz bizarní scéna, v níž je naštvané hrdince nabídnuta sklenice džusu a ona ji, protože je volejbalistka, namísto afektovaného shození ze stolu rozplácne dlaní, takže si pořeže šlachy). K příjemné letní oddychové zábavě to má daleko. ()

DwayneJohnson

Unylá a sterilní zábava s lehce předvídatelným dějem, kterou zachraňuje několik málo povedených situací. Jinak bohužel nic nového a další z rádoby komedií, která není rozhodně ani průměrná. Což je pro mě v případě Petra Kolečka hodně nepříjemné zjištění. ()

silentname

"Přes Prsty" je pre mňa celkom príjemné prekvapenie. Príbeh je síce klasický, ale vďaka charizme postáv ho dokáže potlačiť dopredu a vďaka dobrým hláškám som sa na ňom dokázal veľmi dobre zasmiať. Úprimne a schuti. Takže v tomto smere film oceňujem. Langmajer je v trošku inej role ako som u neho za posledné roky zvyknutý, no sedí mu to tu skvele. A pôsobí tu veľmi prirodzene. Rovnako skvelá je podľa mňa Petra Hřebíčková. Je mi sympatická, je tvrdá a dokáže sa skutočne do lopty svojimi prstami poriadne oprieť. Plus aj jej priateľstvo s Nesvačilovou pôsobilo skutočne. Čo sa ale tej týka, tak jej postava ma bavila tak trošku najmenej. Mám pocit, že tam sa dostalo najviac klišé. Okrem toho samozrejme musí byť aj klišé, že keď niekto povie, že to absolútne neprichádza do úvahy, tak v nasledujúcej scénke vidíme presný opak toho čo práve hovoril. A je to aj tu. Potenciál na vyšší rating tam bol. Hlavne vďaka humoru. Kolečko vie byť miestami vulgárnejší, no v tomto filme sa asi držal trošku na uzde. Je to síce vulgárnejšie, ale nemôžem povedať, že by film bol vyslovene sprostý. A dokonca sa dozvieme aj nejaké životné múdrosti, ktorým asi neporozumiem. Ako napríklad: "Krivé dřevo sa vyrovná až v ohni". Ak sa chcete zasmiať, tak film odporúčam. Myslím, že si ho užijete. Takže smelo do toho. Hodnotenie: B ()

dopitak

I když začátek jsem trochu přetrpěl, nakonec Kolečko naprosto přesvědčil. Protože hláškující Langmajer tvoří vtipnou část filmu, a jeho figurka správce Jíry je asi nejlíp napsaná postava posledního desetiletí českého filmu. V českém situačním komediálu se toho většina nepovede, a pár lepších vtipů to nezachrání. Přes prsty je to přesně naopak, a "může" za to Langmajer, spojující legraci a posouvající dějem. Jak píše kolega, na Primu fakt dobrý. A velmi umně oprášené hity! Hudba byla fajn. ()

Arsenal83

Na Hřebíčkovú prosím už nedávajte zábery príliš zblízka, pretože potom je strašne vidieť, jak rýchlo postúpil čas. V kšiltovke to ešte ujde, ale prečo z nej robia mladicu, veď každý vidí, že jej nie je 20. Samotný film hromadí od začiatku trapnosť za trapnosťou. Prachař požiada svoju zubatú priateľku, teda opäť spomínanú Hřebičkovú, o ruku a ona reaguje ako afektovaná kunda. Potom príde na rad volejbal a deti za nimi chodia o podpis. To ako fakt? Veď plážový volejbal má tak dokopy 10 fanúšikov v celej republike. To si už môžem ísť pre podpis k bezdomovcovi, má to rovnakú hodnotu. A keď sa na scéne objaví Langmajer, viete, že prišiel úchyl oblečený ako tupý buran a je po celej komédii. Zase to je položené na tom, aký je ten Langmajer super zvodca, každá mu chce dať. No a Dyk to je fakt dick. ()

Chrustyn

I přes mé 2* se jedná o stravitelnější české dílo, což z něj ještě nedělá vyloženě dobrý film, ale divákovi se z něj alespoň nedělá zle, což je u českého filmu asi největší možné plus. ()

Marze

Jiří Langmajer všechny herecky převyšuje nejen že hraje karikaturu nadsamce. Ale jeho starosvětsky přímočaré kouzlo posledních opravdových chlapů u dam funguje. Petra Hřebíčková a Denisa Nesvačilová jen pózují v úsporných dresech a v postelích. Jejich citové eskapády i vzájemné rozmíšky jsou umělé a jejich nápadníci neboli Vojtěch Dyk a Jakub Prachař okatě dočasní, ne-li přímo okrajoví. Jak skončí výchozí spor, kdy jedna chce otěhotnět a druhá vyhrát šampionát, uhádne divák i bez vstupenky. Ostatně celý děj by se dal poskládat z perel lidového mudrosloví: odříkaného chleba největší krajíc, nenávist plodí lásku, staré hříchy mají dlouhé stíny. Pobavilo mě pár hlášek a situací sebeklamu když Dykův borec prohlašuje, že je „karibský typ“, nebo hrdinka Hřebíčkové soudí, že „opilá jsem roztomilá“. Pobavily mě fráze sportovního komentátora i ezoterické albánské osvícení, ale přesto z plátna čiší vypravěčská chudoba. Příjemný pokus o slunečnou náladu v rytmu samby vyznívá nuceně a zajímavý prvek česko-slovenské řevnivosti vyprchá ve smířlivém finále. Erotické záběry tvoří tuctová manýra, volejbalu je zase dost málo a převážně se zabírá zdálky. Možná by zkušený režisér z Kolečkova scénáře vytvořil hravější obraz pošetilosti citů. Česká kinematografie je obohacena o další vatu. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů