Dottie Hinsonová odjíždí na setkání baseballového týmu, jehož byla kdysi členkou a vzpomíná na rok 1943. Tehdy hráči baseballu narukovali do války a této hry se ujaly ženy. Dottie byla v týmu se svou sestrou Kit. Jednou za Dottie přijel lovec talentů Ernie Capadino a nabídl jí, jestli by nechtěla hrát v profesionální ženské lize. Dottie nechtěla, její sestra by hrála ráda, ale o ni Ernie zájem neměl. Domluvil se s ní však, že jestli Kit Dottie přesvědčí, aby nabídku přijala, vezme ji do týmu také. Nakonec obě odjíždějí a cestou přijmou ještě další hráčku, Marlu. Po absolvování přípravného kempu musí všechny dívky absolvovat ještě školu slušného chování, tance a chůze. Jako trenér je angažován Jimmy Dugan. Na první zápas přijde úplně opilý a tak se vedení ujme Dottie a zápas vyhrají. Jimmy není spokojený s tím, že má trénovat ženský tým a tka je opilý v jedom kuse. Po pár zápasech se však vzchopí, omezí pití a ujme se trénování. Broskve, jak si tým říká, jsou stále úspěšnější a zakladatel ženské ligy pan harvey je spokojený i se zisky z vyprodaných stadionů. Protože se ale blíží konec války, je rozhodnut ženský tým rozpustit. To ovšem dívky nehodlají připustit… (TV Prima)

laik_60

film som pozeral zvedavý na Hanksa, ešte to nebol ten Hanks akého ho poznáme v súčasnosti. Dej sa mi zdal byť rozvláčny miestami patetický a stvárnený tak ako keby ho točili naozaj vo vojnových a nie v deväťdesiatych rokoch ale možno to bol zámer. ()

BoXBe

Vlastně jde o skvělou komedii a příjemný sportovní film nejen o tématu rovnosti mužů a žen. Potěšilo angažmá kameramana Ondříčka - delší záběry, ne nutně na mluvící hlavy, klidná kamera. Výtečný Hanks, ale nejen. Hromada drobných vtipů, které u dobrého vínka dobře zarezonovaly. Trocha patosu, kýče, prima hudba od Hanse Zimmera, dobové detaily. Kdykoliv znovu. Ono to stejně už bylo nejmíň potřetí a vždycky šlo o spolehlivou zábavu. Škoda, že režisérka nepřidala do filmografie víc filmů. ()

Triple H

Jeden z mála filmov, ktorý sa snaží o feministickú message a robí to veľmi nevtieravo a dobre. Opiera sa o zaujímavý kus športovej histórie a dal dokopy výborne zohranú a zvolenú partiu herečiek/postáv, ktoré sú človeku sympatické. Hanks tú dominanciu estrogénu vyvažuje, film si skoro kradne pre seba a úplne som zabudol aký výborný komediálny herec vedel byť. Je zaujímavé, že v 92-om tento film predával myšlienku, že je načase, aby čisto ženské filmy mali svoje miesto v mainstreame a o 25 rokov neskôr sa to isté snažil predať Feig so svojimi Ghostbusters. Zrovnoprávňovanie žien na striebornom plátne sa teda hýbe vpred pomerne slimačím tempom. Každopádne League of their own je dôkaz, že dobrý film človeka chytí a osloví bez ohľadu na pohlavie hrdinov. ()

Stegman

Nuda, nuda, nuda. Tom Hanks je sice dobrý, ale celý fim nezachrání. Patetické až běda, z filmů o sportu je tento jednoznačně z těch nejhorších. ()

asirtes

AAGPBL 1943 - 1954 - povinne prečítať najlepšie ešte pred. /Tom Hanks - príchod NEOPAKOVATELNÉHO top mámvpičistu; Gina Davis - rozkroky a šnúry len taký hukot; Madonna pripravená rovno na swingers party! Nutno vidieť. Veľká nostalgia. ()

hanagi

Budu se tvářit, že jsem film vypnula o 10 minut dříve a ušetřila jsem si tak to dojemné shledání po letech. Přiznám, že sport mě vůbec nezajímá. Ale možná i díky tomu, že pro retro mám velkou slabost, jsem se bavila líp, než bych očekávala. Project 52 Films by Woman. ()

terunka003

Baseball, ženská liga, sesterské problémy, přátelství. Film mého dětství. Obsahuje to všechno - sport, rodinu, lásku, přátelství, slzy, bolest, vtip, život. Celý film prožíváte s týmem holek na cestách po baseballových zápasech, fandíte jim, obrečíte telegramy z války, zasmějete se vtipným kouskům. Tom Hanks hraje neurvalého trenéra vážně skvěle. A ten konec, ten mě vždycky rozbrečí. Pohodový film.. ..který pochopí jen ten, kdo hrál kolektivní sport na takové úrovni, aby se v holkách viděl.. ()

Pavlínka9

Film byl pro mě unikát, jelikož s tímto tématem jsem se ještě nesetkala. Bavil mě - jak po herecké stránce - Davis - Hanks - Madonna (na nervy mi lezl ten rozmazlený fakan, který tam pořád fňukal) , ale také z toho důvodu, že si to pohrává s tématem ženské emancipace a touhou dělat něco jiného, než být domáci puťka, jelikož manžel tam není - manžel je ve válce. Nejistota ohledně bojů ve válce a zdali jsou všichni muži v pořádku byla hezky znázorněna ve chvíli, kdy přišel z bojů telegram. A v tu chvíli se jen čeká, která žena zjistí, že jejich manžel padl. Celý film mi přišel jako hezká ukázka toho, že i ženy dokážou hrát sport jako muži a zároveň se aspoň částečně "bavila" společnost, která trnula myšlenkou, jak jsou na tom jejich blízcí ve válce. ()

Tomatáš

Krásný film ze sportovního prostředí...Třešničkou na dortu je samozřejmě Tom Hanks, který zahrál opět na jedničku..Strašně moc jsem fandil!!!;) ()

JohnSmith

Filmy Penny Marshallové zrovna nevyhledávám,baseball mi nic neříká a Geenu Davisovou nemám rád.Ale,to co předvádí Tom Hanks je naprosto úžasný,zvláště jeho opilecký výstřelky.Davisová je na pár facek,nesympatická buzerující sestra malé Kitty.Na koho se určitě nedá zapomenout,ikdyž je tam jen chvilku,je Jon Lovitz.Dokonce ani Madonna není špatná,hraje skoro samu sebe.Pěkné,příjemné a uteče to jako voda. ()

Kaja

Snad jen skvělé výkony herců-hlavně Toma Hankse-zachránili tento film, ale tak to bývá. Nevím, jestli to je jen můj pocit, ale na konci filmu jsem měla chuť zlámat obě nohy Dotti, což nevím jestli způsobil skvělý herecký výkon Geeny Davis, jestli ano, tak je dokonalá herečka. ()

Sdoom

Takovej ten klasickej americkej film se všim, co k tomu patří. Nicméně pozitiva v tomto případě výrazně převažují, spousta vtipných momentů a skvělí a sympatičtí herci v čele s fantastickým ožralou v podání Toma Hankse. Takže i ten přehnaně sladký závěr tomu dokážu celkem bez problémů odpustit. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela