Zlomek sekundy

Roku 2008 je vlivem globálního oteplování Londýn zatopen a skleníkový efekt změnil den v takřka nekonečnou noc. V takto ponurém prostředí se ovšem objevuje ještě jeden problém: záhadný zabiják, který vraždí s nevídanou bestialitou - vytrhává lidem srdce. Případ vyšetřuje detektiv Harley Stone (Rutger Hauer), drsný policista, jehož metody často dohání jeho nadřízené k šílenství. Proto je mu nedobrovolně přidělen parťák slušňák Dick Durkin (Neil Duncan), pro kterého jsou naopak předpisy svaté. Vzájemné neshody budou muset ovšem odložit, protože rozhodující střet s bestií se nezadržitelně blíží. (Anthony)

sadlokan

Zvláštní.Dokud jsem si myslel,že tam řádí nějakej převlečenej trouba,tak Dirty blade harry runner,avšak cvak-hej-a tam fakt nějakej gumovej ani ryba potvorák! ()

MickeyStuma

Na přelomu 80. - 90. let bylo natočeno mnoho snímků o nějakém útočícím mimozemšťanovi a není tajemství, že se jedná o kopie námětu známé filmové akční pecky z roku 1987 ´Predátor´. Asi dalším nejznámějším akčním thrillerem je ´Temný anděl´ z roku 1990, který má s tímto snímkem hodně společné. Nebezpečí zabijáckého mimozemšťana ve městě, drsného poldu a jeho přiděleného parťáka, který svým charakterem spíše působí jen jako dějová humorná vložka na odlehčení. Rutger Hauer moc drsňáků nehrál a dle tohoto snímku je to snad i škoda. Drsná povaha, jedna hláška vedle druhé a neexistuje žádná překážka při cestě za svým cílem. Tahle role mu sedla jako ulitá. Snímek má na svůj žánr výbornou výpravu, napínavou krapet temnější atmosféru, která jedinou minutou neuvadá a žánrově patřičný drive. Slušná porce akce, napětí a sci-fi hororu. Snímek se však již pomalu stává společně se zmíněným Temným andělem pozapomenutý a je to škoda. ()

IdaHutt

Sci-fi hororek tak roztomile jednoznačný a tak plný žánrových ech (či "vykrádaček" - záleží, jak to vezmeme), že jsem se nakonec příjemně bavila. Hodnocení o jednu hvězdičku zvýšil nejen šaškovný drsoň Hauer v růžových lenonkách a s obřím kvérem, ale hlavně to, že celou hrůzu filmaři vybudovali s minimem krvežíznivé potvory v záběru (snad se nedopustím spoileru, když ano, tak dál nečtěte). A sice: obří stín, drápy, zubatá morda. Jak se říká, za málo triků hodně hororu aneb umět ukroutit z hovna bič. ()

Dárius

Dalo se na to dívat,všechno směřovalo k tomu že na konci uvidíme něco opravdu pikantního-podle symbolů-ďábel sám.A tož jsme se dočkali.Ubohá napodobenina vetřelce. ()

papaguy

Béčko jako řemen. Lacinost z toho přímo čiší, herci přehrávají. Spousta umělého dýmu a modré filtry. Měl jsem pocit, že se koukám na o dekádu starší film. Ale ve výsledku se jedná o celkem příjemný a zapamatovatelný výtvor, který by fanda žánru neměl vynechat. ()

Drom

Když jsem to prvně uviděl, napadlo mě, že to bude příběh o kopii Arnolda Schwarzeneggera, kterej dostane novýho parťáka měkouše, budou bojovat proti zlu a než bude happy end, poznají, že ten druhej není tak špatnej. No a vono to takový bylo. Mě to hrozně připomínalo o čtyři roky starší film Amsterdamned, jen na konci je, spoiler, nelicencovanej vetřelec. No nebudeme si lhát, je to těžce neoriginální béčko. A nezachrání to ani fakt, že, ač je to film z budoucnosti, odehrává se v minulosti. Třeba to jednou bude sloužit jako dokument, takovej History channel to za 50 let veme. Vemena. Dále jsem se chtěl nejapnými vtipy pitvořit v hlavních postavách, ale pak jsem se namísto toho rozhodl vám popsat, jak je to strašně nudně natočený. To není film, kterej by jakkoliv plánovitě budoval atmosféru, jak v celém příběhu tak u jednotlivých scén. Teda on se snaží, ale v nejlepším je to nějaká ta retrospektiva, trochu podivná ale nikoliv příliš nápaditá hudební kulisa, drsný hlášky a explodující kulky plný plutonia nebo čeho. Jinak si nedovedu vysvětlit, že Harley Stone dvakrát vystřelí a zdemoluje půl bytu. V jedné z úvodních scén mě pobavila ta dívčina promenující se natřískaným nočním klubem v nějaký školní uniformě. Jo a hraje tam Kim Cattrall, známá už z Columba. Tady sice nemá špičatý uši ale ukáže kozy. Celkově fakt, že se polovinu filmu sprchovala, výsledku jen pomohl. Ale jinak to byla fakt kvalitní podívaná... ()

Razzor_82

"Nehoníme to, ono to honí nás!" Moje další nostalgická vzpomínka na devadesátky a dobu videokazet. ZA mlada mě mrazilo s atmosféry v post apo Anglii. Film zdobí neotřelá výprava a brutálně syrové scény. Drsňák Hauer a jeho pekelné hlášky nemají chybu. Tahle role mu dokonale sedla. Duncan to odlehčí svým vtipem. Husté napětí s tepajícím zvukem tlukotu srdce nejde zapomenout. Zabijácký mimozemšťan je sice kopie Predátora ale vem to ďas!. 7/10 ()

bakeero

Pamatuju si, že jse to viděl, když mi bylo cca 13 let. Líbilo se mi to, ale jestli jsou tam nějaký hlášky který jsem tenkrát nemohl pobrat, tak byh klidně zvednul o další * ()

Lorge

Drsný hlavní hrdina Rutger Hauer, který žije z čokolády, kafe a cigaret, a nechodí spát bez pořádného děla pod polštářem ("Potřebujeme větší zbraň, něco jako... granátomet!") a jmenuje se Stone... Harley Stone. Jeho nový kolega Neil Duncan aka pan Dick "přesně-podle-předpisů" Durkin, který právě vylezl ze školy. Cynická sexy Kim Cattrall jako Michelle, bývalá Stoneova bývalého partnera. Tohle ústřední trio se zaplétá do boje s nadlidsky nelidským požíračem srdcí, který nenechá Stonea ani vyspat... už hodně dlouho. Skvělá britská akční jízda z dalekébudoucnosti roku 2008, kdy se Temže nenechá omezovat korytem a vyvalí se do ulic, kde už na ni všichni čekají... A hlavně krysy, spousta a spousta (a možná ještě trochu) krys. ()

danny_21

Béčko jako vyšitý, přesto má něco do sebe i když nápady vykrádá, kde se dá ... Další z úsměvných vpomínek na mládežnická 90 léta. Hauer byl drsnej jak smirkáč, do party se přidá akademik Dickie a hurá vstříc hoňkoschovce s dábelským stvořením vzniklém křížením Vetřelce a Predátora po zaplavených Londýnských ulicích - 65 % ()

Nix

Skvělé béčko, které jsem neznal a překvapilo mne. Rutger je tu povedený drsňák, který chytá "predátora". Co si budeme, efekty jsou na béčko tak akorát, ale atmosféra je tu boží, všechny ty krysy a různé kanály a všelijaké kulisy jsou povedené a dotváří to právě ten šmrnc. Mohlo by být i více nechutných scén, ale tak beru to tak jak to je. Tohle stojí za podívání. ()

Belmondicek

"Divím se, že nemáte minomet...Nesehnal jsem povolení!" Skvělý mix Vetřelce a Predátora. Detektiv Harley Stone v ponuré atmosféře zatopeného Londýna, s velkou bouchačkou a suchou hláškou na rtech, dopován kofeinem a čokoládou, na stopě vraždící zrůdy, která svým obětem vytrhává srdce z těla. Dostane nového partáka, takže jsou na to dva. "Potřebujeme lepší zbraně!" Drsňák Rutger Hauer má charismatu na rozdávání a skvěle se s Neilem Duncanem doplňuje. Kim Cattrall mi tam přišla celkem nadbytečná. Perfektní je taky opět kinodabing od Intersonicu v čele se Soukupem, Trávníčkem a Cibulkovou. "Zase jednou síla černé masky zvítězila nad zlem. Ano, detektiv Dick Durkin a jeho bláznivý poskok Harley Stone si můžou na chvíli odpočinout, než budou znovu povoláni do boje s temnými silami....Durkine!...Ano...Drž hubu!!" ()

Taffey

To se nedá nic dělat, ale tomuto filmu musím dát plný knedlík. Scéna, kdy Harley Stone příjde dát do londýnské nekropole svému bývalému parťákovi do vázičky pár ptačích pírek místo květin a narazí tam na Kim Cattrall, svou bývalou milou, předtím milou svého parťáka, si pouštívám donekonečna dokola. Je to jedna z emotivně nejsilnějších scén, které jsem kdy vůbec viděl. Viděl jsem film sice jen v českém znění, ale výkon Pavla Trávníčka, dabujícího Neila Duncana v roli Dick Durkina, je naprosto famózní. Taktéž výkony obou hlavních protagonistů, jak Hauera tak Durkina, jsou výtečné. Doufám, že se mi podaří sehnat tento film na DVD, pochopitelně s původním českým dabingem. Jak mám radši originální verze, tady chci tento dabing. Závěrem-film nemá s Predátorem vůbec nic společného. Pokud to někdo nechápe, nemá smysl, aby se na tenhle druh filmů díval. ()

Rodin

Miluji Rutgera i Kim. Jen díky nim to není méně. Ovšem kdysi jsem se na VHS z půjčovny s flaškou vodky v době, kdy byla žena na měsíc s dětmi na chalupě, královsky bavil. ()

kucny

Možno to je tým, že som film videl ako dieťa, možno hláškovaním hlavného hrdinu, možno ponurým, daždivým Londýnom. Určite však viem, že 5* si u mňa tento film zaslúžil skôr ako som hodnotil filmy a dávno predtým ako som poznal nejaké csfd.cz. ()