Zlomek sekundy

Roku 2008 je vlivem globálního oteplování Londýn zatopen a skleníkový efekt změnil den v takřka nekonečnou noc. V takto ponurém prostředí se ovšem objevuje ještě jeden problém: záhadný zabiják, který vraždí s nevídanou bestialitou - vytrhává lidem srdce. Případ vyšetřuje detektiv Harley Stone (Rutger Hauer), drsný policista, jehož metody často dohání jeho nadřízené k šílenství. Proto je mu nedobrovolně přidělen parťák slušňák Dick Durkin (Neil Duncan), pro kterého jsou naopak předpisy svaté. Vzájemné neshody budou muset ovšem odložit, protože rozhodující střet s bestií se nezadržitelně blíží. (Anthony)

punco

Výborné béčko s áčkovou atmosférou, ale bohužiaľ často C-čkovou stupiditou.....nič to ale nemení na veci že ako 10 ročný som sa za dažďa kvoli tomuto filmu bál chodit večer do pivnice :) P.S. "Potrebujeme lepší zbrane..." ()

Trilobajt

Rozhodně kvalitní béčko. Když pomyslím, že jsem to dnes viděl poprvé a jedná se o film starý takřka 25 let tak musím dát 4* ()

fooggyy7

Autor pravděpodobně viděl všechny díly Vetřelce. A tak hezky to začínalo - potopou z globálního oteplování a to Gréta ještě ani nebyla na světě ()

argo.smile

VHS klasika s vtipnými hláškami. Samozrejme film není pre každého, pretože je hlúpučký ale mňa bavil kedysi a občas zabaví aj dnes. ()

Henk

Zajímavý mix hororu,thrilleru a akčního filmu. Hauer vcelku ve formě a jeho kolega výbornej. Krysí muž se také docela povedl a tlukot jeho srdce mě dost dlouho strašil ve snech. I výběr prostředí se mi zdál pro tento mírně apokalyptický thriller více, než vhodný. Takže mne nějak nenapadá, proč jsem mu dal jen čtyři hvězdy. Rád se ne něj znovu podívám. ()

R-2

Rutger tak jak mu to sluší, neposlušnej polda, ale klaďas a zlo se před ním nemá kam schovat. Skoda příliš tmavých scén, ale rozhodně film, který milovníkům sci-fi/thrilleru neublíží 3* je tak akorát, kdo tento žánr nemusí, tak hvězdy jen dvě. ()

wrong3

Béčko.Ale s velkým B.Atmosféra "zničeného" světa je vykreslena super.Rutger Hauer hláškuje celej film.Akce střídá napětí a ani bych neřekl,že je to tak starý film.Doporučuji... ()

zanvalzans odpad!

Americký votrelec může isť do prdele.A tá zatopená budúcnosť,kde hoši chodia po členky zaliatymi ulicami mi príde strašne stupidná.Hovno!...ani hviezdu za Hauera...nasrať ()

brkerez

Hodně to přeženu, ale tady se Predator 2 snoubí s Blade Runnerem a Se7en, rozpočet ovšem tak desetina jakýhkoliv jmenovanýho, scénář o dva levely níž, ale atmosféra a některý hlášky v dobrym slova smyslu smrtící. Kdysi sem to asi viděl v kině a skvěle se bavil, na dnešní dobu to už dost zrezivělo a filmu škodí snaha mixovat spoustu žánrů. Je to jako kdyby scénáristovi a režisérovi někdo řek "hele chlapi, můžete si do konce života natočit jeden film a moc na to nedostanete" a tak do hodiny a půl zkusili nacpat všechny nápady a settingy co kdy chtěli realizovat a na ten guláš pak logicky nestačil ani rozpočet, ani stopáž. Spoilery za rohem: Postapo zasazení je uplně zbytečný kromě toho, že může odůvodnit, že pořád leje, máme šílenou horoskopama a symbolama protknutou vyšetřovací linku, která trpí tim, že nevraždí člověk a horová linka trpí pokusem o krimi, máme bubáka, kterýho kvůli rozpočtu ani nevidíme, do toho je to buddy movie, štěkaj tu kulasy, nechybí femme fatal a rozervanej hrdina. Lepilo se to Kanagonem a sotva to drží. A další průser je zvuková stránka. Koukal sem v originále a hlavně hlasy do filmu divně nesedí, jako by to byl nepovedenej voice over a hudba sice není nejhorší a umí celkem podpořit atmosféru, ale asi v tom dešti zrezivěla. Ale to vůbec neznamená, že je to špatnej film! Celej tenhle slepenec nějakym zázrakem celkem funguje pokud člověk nic nečeká a přihlídne k roku vzniku, Rutger Hauer je řízek, kterýho mam hrozně rád a filmu se občas povede vykouzlit fajn ala-Blade-Runner atmošku a totálně bizarní nevim-jestli-chtěně-vtipný okamžiky. U scény se symbolem vyřezanym do hrudi druhýho detektiva sem řval smíchy. We are going to need bigger guns, Big fucking guns!  ()

Anstoss

Tento Sci-Fi snímek nepatří určitě k nejlepšímu co žánr nabízí. Ale na druhou stranu patří určitě k lepším filmům ve kterých se objevil Rutger Hauer. Film je taky celkem zábavný a pokud máte rádi monstra s budoucnosti, shlédnutím tohoto snímku nic nezkazíte. 8/10 ()

Bow-Z

Akční srdcovka mého mládí společně s Predátorem, ale ten je za mě o třídu výš. Nej hláška: "Když kreslil ten symbol, musel stát na posteli!"..."Takže to ho najdem snadno."..."Jakto?"...."protože to by musel mít nejmíň 3 metry." ...Dal jsem si film znovu po letech a musím říct, že to mám pořád super atmosféru a drželo mě to v napětí po celou dobu, akorát jsem nějak víc vnímal, že je příběh jednoduchoučkej a hlavní postavy se někdy chovali tak nelogicky, že bych jim sám vyrval srdce z těla. Má na nás spadeno něco, co prorazí ocelový dveře a běhá rychlostí zvuku? Ok, tak se rozdělme a nechme se postupně pochytat, pokousat a pozabíjet. Chudáka "Mirandu" tam nechávali pořád napospas tomu monstru, aby jí ošahával a okusoval. Kdyby ho potkala v Sexu ve městě, tak by si s ním poradila po svým a myslím, že by padouch zdrhal a neobjevil se dalších pár úplňků :-) ()

2060

Rutger a mimozemský neřád který moc rád lidská srdíčka. Povedený béčkový akční sci-fi film podle mě asi okopírovaný predátor 2 který tu byl o dva roky dříve než tohle. Ale tohle se taky dá když se člověk nudí. ()

torn666

Perfektna kombinacia akcie, temnej atmosfery a skvelych humornych hlasiek. Videl som ho prvykrat este ked bol ako novinka na VHS, teda ako cca 11 rocny (som rocnik 82) a vtedy som "zral" rozne filmy s monstrami, robotmi atd. pricom som nevedel este dobre rozlisit medzi A-ckami B-ckami C atd. , pacily sa mi skoro vsetky podobne filmy co som zi pozical. Ked ich pozeram dnes vecsina mi prijde ako nic moc zalezitosti max na 2-3 hviezdicky to vsak nieje urcite pripad Zlomku Sekundy ktory som si naozaj vychutnal az ked som ho videl znova o viac ako 10 rokov. Medzi filmamy s podobnym rozpoctom a tematikov sa mu tazko hlada konkurencia, v komentarok ku filmu Tajemne Zlo - http://www.csfd.cz/film/8352-tajemne-zlo/ je porovnavany i zo Zlomkom Sekundy a Temnym Anielom, treti menovany je umna najslabsi z danej trojice pricom prve dva su umna narovnako za 5 ! ()