Zlomek sekundy

Roku 2008 je vlivem globálního oteplování Londýn zatopen a skleníkový efekt změnil den v takřka nekonečnou noc. V takto ponurém prostředí se ovšem objevuje ještě jeden problém: záhadný zabiják, který vraždí s nevídanou bestialitou - vytrhává lidem srdce. Případ vyšetřuje detektiv Harley Stone (Rutger Hauer), drsný policista, jehož metody často dohání jeho nadřízené k šílenství. Proto je mu nedobrovolně přidělen parťák slušňák Dick Durkin (Neil Duncan), pro kterého jsou naopak předpisy svaté. Vzájemné neshody budou muset ovšem odložit, protože rozhodující střet s bestií se nezadržitelně blíží. (Anthony)

pfa

Drsný polda, jeho nový parťák, depresivní smogový Londýn a něco velikýho, bestiálního, brutálního, vylezájícího ze štol... Velmi atmosférický, dobrý thriller-horor. [8/1O] Split Second:trailer ()

vitekpe

Takove to necekane prekvapeni, kdyz objevite podobny film. Necekate nic a dostanete slusnou podivanou. :) Hauer ala Bladerunner. ()

Nemik96

Pamatuji si že mi tento film koupila na VHS babička k mým 11 narozeninám aniž by věděla o co vlastně jde. :))Viděl jsem ho asi 10x a vždy jsem byl posraný strachy.Dnes se už tomu můžu smát,ale díky těmhle intenzivním zážitkům na tenhle film rozhodně nezapomenu proto 4 hvězdy. ()

iXtr3m3

Na svoju dobu fajné drsné postapo s drsným Rutgerom Hauerom. V dnešnej dobe kulisoidný TV odvar. Našťastie pre mňa, pamätám si to ešte z časov vydania, takže nostalgia trošku úraduje... :) ()

POciSEM

Vzdycky se mi libil ten tlukot srdce a trimetrovej zabijak.Skoda ze si nechal tak trapne vytahnout kardiostimulator ale jinak je tenhle film pecka od zacatku do konce ()

Ripley

Film sice opět kopíruje zavedené téma...policajt honí příšeru...,béčko jak vyšité,latexová příšera,ale i tak zde Rutger Hauer podává kvalitní herecký výkon.Jeho postava a suché hlášky jsou hnacím motorem tohoto jinak slabšího kousku. ()

Corpsegrinder

Rutger Hauer v roli typickýho 80s/90s hrdiny proti třímetrovýmu špepíkovi co mu dělá dusno. Tenhle film je klasický retro, všude tma, déšť, dystopická společnost roku 2008, drsný hlášky, krev, komediální prvek ve formě parťáka debílka atd. Občas mi to přišlo jako pokračování Temnýho anděla s Dolphem Lundgrenem. Kdo má rád tyhle špinavý béčka tak se bude bavit. ()

TERRORDROME

Tak toto ma kedysi sklamalo a dnes zasa nadchlo. Rutger hauer alias detektív Stone je tu za neskutočného drsňáka a polovičného psychopata s Ozzyovskými okuliarmi čo sa živí len kávou a čokoládou a na všetko kašle. Má na to dôvod, záhadný zabiják čo vytrháva ľuďom srdcia sa vrátil a doháňa Stonea k šialenstvu. "Jediné čo o nom vieme určite je to že nie je vegetarián"! Stone s novým parťákom budú potrebovať kurva väčšie zbrane aby mali šancu. Zatopený špinavý Londýn budúcnosti ( že vraj rok 2008 he-he ) tvorí solídne depresívne kulisy k vyčíňaniu zubatého satanáša. Ten vyzerá ako Gigerov Votrelec krížený so zamestnancom sado-maso bordelu a o jeho pôvode splietajú vyšetrovatelia rôzne geneticko-astrologicko-černokńažnícke teórie, ale napokon je to aj tak všetko jedno a divák sa nedozvie čo bol zač. Ono je to možno tak lepšie, veď vieme že také polopatistické vysvetlenie môže byť pekne na chuja. Dobrá atmoška, drsná akcia, hlášky a fuckovanie - dohromady jedna z najlepších relikvií prvej polovice 90-tych rokov. ()

Skalda

No uznejte - na tu dobu - drsnej polda samotář, ukecanej parták, zlej nadřízenej, tajemná obluda - výbuchy - hlášky krev. Co bychom chtěli víc? ()

Chřástal

„Teď mu zůstaly jen strach, kafe a čokoláda.“ Londýn, 2008. V důsledku čtyřiceti dnů přívalů deště je většina města zatopena vodou, je to důsledek globálního oteplování. Varování, která byla po desetiletí přehlížena, se stala skutečností…    Zasazení příběhu zní slibně, ale zjevně na něj nebyly moc prachy ani invence. S atmosférou takového Blade Runnera to má společného jen Rutgera Hauera, šero a mokro. Jako akční thriller je to blbý, ale jako parodie akčních tvrďáků velká zábava. Hauer hraje poldu jménem Harley Stone (Bože!), kterému muži uhýbají z cesty, jako by po chodbě jela multikára, kdežto všechny ženy na něho vrhají vilné pohledy. A aby toho nebylo málo, své přeslazené kafe si vždy míchá cizím perem, vlasy si pročísne drátěným kartáčem a s vážnou tváří vyslýchá psa. A samozřejmě v bytě parkuje motorku a jeho nový parťák je distingovaný kravaťák se spoustou titulů („Můžu dostat slabý čínský čaj a včerejší rohlík, prosím vás?“).  Klišé osmdesátkových béček (i když Zlomek sekundy je z roku 1992) zachycená ve vší lepkavé kráse jak moucha v jantaru a zábavné hlavní postavy. ()

Socom

Perfektný akčný horor,ktorý si rád pozriem ešte aj dnes.Herecké obsadenie vynikajúce,postava záporáka vskutku desivá.Je to jeden z mála hororov tej doby po ktorých som sa bál tmy ako aj ísť v noci na záchod.Pecka 10/10 ()

Andronikos

Užiť si vo filme možno nanajvýš naozaj odpudivú víziu Londýna (tú sám za seba musím ale patrične vyzdvihnúť, je skutočne pôsobivá). Ak si na to divák potrpí, vidieť sa tu dajú taktiež síce menej realistické, ale nemenej nechutné kvantá krvi a vnútorností. Hauerovi a akémusi Neilovi Duncanovi to pred kamerou na rozdiel od iných postáv, ako sú barové tanečnice či lovci potkanov, vcelku "sekne", avšak tým výpočet pozitív končí. Monštrum za sebou zanecháva nejaké astrologické pseudoodkazy, nad ktorými sa vo filme medituje, ale nedozvedáme sa vlastne, s kým máme tú česť (ufo, satan či geneticky zmutovaný šialenec, ktorý si myslí, že je satanom [posledné dve možnosti sú vo filme nadhodené, samozrejme, nezáväzne])? Rovnako je scenáristicky odfláknutá štruktúra deja. Väčšinu stopáže čakáme, čo za milú osôbku to ten vrah bude, no čakanie nám spríjemňuje iba banálne potulovanie sa dvoch detektívov po meste. A keď dôjde k záverečnej konfrontácii, tá nie je ani akčná, ani logická (náznak SPOILERU: najskôr je nepochopiteľne statický Hauer, potom pre zmenu beštia), ani patrične vygradovaná. Hrozné béčko; sklamanie, ktoré je pre mňa o to horšie, že som na zhliadnutie celého filmu čakal viac ako 15 rokov. ()

drankeryth

Mna tento film aj po dlhej dobe bavil sledovat, ked som ho videl naposledy. Film disponuje spravnou atmosferou a aj dobrymi hereckymi vykonmi. Ponure prostredie uprsaneho Londyna bolo skvele vybrate miesto pre zahadneho tvora ukryvajuceho sa v tmavych ulickach stareho mesta. Skoda, ze samotny zabijak nedostal vacsi priestor pre svoju rolu a poriadne ho az ukazali pri konci filmu a aj to tiez na nie moc dlhu dobu. Ale to vobec nevadi, pretoze film spravne plynie a postupom casu som vobec nepostrehol nejaku extremnu nudu, ktora by sa na mne prejavila. ()

Heroine

Hodně divný film. Akce žádná, humor křečovitý, postavy velmi nerealistické. Ale docela mně to bavilo, i když je to pořádná blbost. Akorát snad hlavní ženská hrdinka se fakt nedala. ()